Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Bakla sayısı tutarsa takabilirsin....Ama sanki cbf nin ki daha uzun gibi geldi bana....Saymak lazım....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ya bi o ring taksalarmıs suna ölürmüydün be honda en yakın rakiplerinde bile var sende yok be neyse bakıcaz bi cagresine 210 km oldu simdilik sorun bu saydıklarımın dısında yok.

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bi o ring taksalarmıs suna ölürmüydün be honda en yakın rakiplerinde bile var sende yok be neyse bakıcaz bi cagresine 210 km oldu simdilik sorun bu saydıklarımın dısında yok.
    doatum bahsettiğin zincir sorunu ben de yok vitesler 1000 km dir zinciri yağlamama rağmen ilk günkü kadar güzel çok nadir olmakla birlikte arada bir vites değiştirirken tak diye ses gelebiliyor fakat çok nadir ayrıca debrijayıda neden çok hızlı bıraktığını anlamadım
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125

Bugün honda bayine gidip honda cbf 150 almaya karar verdik amca oglu birol ile kagıthanede buluşup ordan mahmutbeydeki özen motora gidip taksitli alışverişimizi yaptıktan sonra motorumu seçtik,ve ilave olarak:
    kappa çanta:140 ytl
    yan sepha: 25 ytl
    koruma demiri:40 ytl
    motor 4157ytl ye toplam 4362 ytl motoru aldık sayılır,diyorum ki çünkü salı günü20,02,2007 tarihinde teslim alacagız.bu motor benim amca oglu birolun motoru önceden çin malı vardı kurtuldu şimdi sıra kailtede,vee tabiki sıra bende cbf 150 alma zamanı bende en kısa zamanda mondial 151 rs mi satıp allahın izni ile cbf 150 alacagım...motor gerçekten süper önümüzdeki pazar motoru rodaj yapmak için şöyle edirneye dogru ben 151 rs ile birol cbf 150 si ile yol alacagız (tabi kar yagmazsa) bakalım nasıl olacak bi 151 rs bi honda yolda.şimdilik bu kadar saglıcakla kalın
    98 Beygir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    auhauhauh hayırlı olsun. ybr ile geldim garajda duruodu benim kara şimşek abim yoktu soramadım, kendimi kandırarak benzin alma bahanesiyle teste cıktım koltuk (Sele) Yükselmiş alet sanırım buji yağ ve bı kaç ayarı yapılmış baya fark ettim hayırlısıymış bugun sorun cıkması Bişi dicem Ybr süper alet ama Cbf den inip ybr ye binme Passatdan inip Şahin"e binme gibi bişi Yarın fotoları çekerim ;) ii bakın kendinize Ginger ın msn var ama kendısıne sormadan veremem ki yalnış olabilir.

Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doatum bahsettiğin zincir sorunu ben de yok vitesler 1000 km dir zinciri yağlamama rağmen ilk günkü kadar güzel çok nadir olmakla birlikte arada bir vites değiştirirken tak diye ses gelebiliyor fakat çok nadir ayrıca debrijayıda neden çok hızlı bıraktığını anlamadım
    zincir 200 ila 250 km"de bir yağlanmalıdır benim deneyimimce.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün honda bayine gidip honda cbf 150 almaya karar verdik amca oglu birol ile kagıthanede buluşup ordan mahmutbeydeki özen motora gidip taksitli alışverişimizi yaptıktan sonra motorumu seçtik,ve ilave olarak:
    kappa çanta:140 ytl
    yan sepha: 25 ytl
    koruma demiri:40 ytl
    motor 4157ytl ye toplam 4362 ytl motoru aldık sayılır,diyorum ki çünkü salı günü20,02,2007 tarihinde teslim alacagız.bu motor benim amca oglu birolun motoru önceden çin malı vardı kurtuldu şimdi sıra kailtede,vee tabiki sıra bende cbf 150 alma zamanı bende en kısa zamanda mondial 151 rs mi satıp allahın izni ile cbf 150 alacagım...motor gerçekten süper önümüzdeki pazar motoru rodaj yapmak için şöyle edirneye dogru ben 151 rs ile birol cbf 150 si ile yol alacagız (tabi kar yagmazsa) bakalım nasıl olacak bi 151 rs bi honda yolda.şimdilik bu kadar saglıcakla kalın
    hayırlı olsun arkadaşım, bence iyi bir seçim yaptınız
    bu arada bende bugun saat 19:00 itibariyle motorumu teslim aldım.motoru teslim alırken en hoşuma giden şu oldu.servisten genç 2 arkadaş yanıma geldi.alırken ayaklığın takılmasını istemiştim.önce birisi bana ayaklığı gösterdi ve faturasını verip imzamı aldı.sonra diğeri motoru bana teslim etmeden önce motorun görece bütün kısımlarını bana gösterdi ve açıkladı.bakın burası uzun far, burası selektör, sabah çalıştırırken şöyle yapın, alet çantanız burada vs. gibi.açıkçası bu çok hoşuma gitti.önceki motorumu alırken bu olay şöyle gerçekleşmişti.o zaman sabah pazarlamadan almıştım motoru(yıl 2000).motor geldimi gelmedi mi diye ben arayıp durdum(gemide sorun olmuş, geç gelmişti motorlar).evime yakın bir yere motorun geldiğini öğrenince o bisikletçiden bozma servis!!! e gittim ve tam olarak şu oldu
    "aha motorun şurdaki, al bu da anahtarı"
    işte honda kalitesi bu olsa gerek.
    motorun üstüne binince en çok hoşuma giden depo kısmının bayaa bir kaslı oluşuydu.kullanmadan anlamıyorsunuz.performansı da bence gayet güzel.tabii ki motoru zorlamadım(sonuçta daha 3. kmde motor) ama az da olsa gaz açmalarımda hemen kafayı öne çıkarıyor motor.vitesli motor tecrübem henüz az olmasına rağmen kolaylıkla motoru ümraniyeden alıp caddeye eve getirdim.
    vites geçişlerinde hiç bir sorun yaşamadım.açıkçası bana çok rahat geldi vitesleri.ayağınızın küçük bir hareketi ile hemen değişiyor vites ve nasıl derler,yağ gibi ))
    ayrıca bir kere vitesi debriyaja basmadan ufalttım.tabii o an farkettim ama olmuştu artık.işin ilginç yanı normal vites geçişinden hiç bir farkı yoktu.sorunsuz tık diye hemen geçti vitese.bana çok ilginç geldi.ne ses ne başka bişey...
    sanki benim hata yapabileceğimi anlamış gibi motor "usta sen dert etme, olur böyle şeyler, bak hiç bir şey olmaz ben hallederim" der gibiydi.
    eve geldim sonunda.şu an için doğal olarak biraz motora alışmam lazım.debriyaja, vitese ve motoru bacak arasında kullanmaya alışmam gerek ki sanırım 1-2 gün içinde sorun kalmaz.bu motoru kullanmak cidden scooter kullanmaktan çok farklı.denge olayı scooter a göre çok değişik ama çok eğlenceli.
    yarın sanırım koruma demiri işinide hallederim(dnb motordaki demir hoşuma gitmemişti çünkü) ve bayaa bir gezip tozarım sahil yolunda.siz anadolu yakasında nereden kaça koruma demiri taktırdınız buraya yazarsanız sevinirim.ilk güvenilir yerlere giderim böylece.
    şimdilik bu kadar.gelişmeleri buradan yazarım.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    koruma demiri:40 ytl demiştim özen motorda var koruma demiri ikitellide,
    98 Beygir.....

Yaa Eyong çok doğru bişey söylemiş, işin komik tarafı ben çok önceden Kasko yaptırdığımı 600 ytl civarına ve kapalı yer şartı olmadan sadece sabitleyerek yani kilit altına alarak tutmak gerektiğini anlatmıştım. Ama iyi okunmamış sanırım. Benim motorum kaskolu ve evimin önüne kilitleyecem, kaskoyu ısrarla sorarak yaptırdım. Hatta elime poliçemi alıp eve geldim ve bir daha aradım sigorta şirketini ve evet kapalı yer şartı yok sadece kilitle sabitlemeniz gerekli dediler. Bunu çok önceki sayfalarda yazdım ama doğru anlatamamışım sanırım.
    Verdiğim fiyata aksesuarlar dahildir(mesela benim topcase v.s. çalınırsa o da dahil), İsviçre sigorta. Dileyene özelden bilgi de verebilirim.

Motosikleti
    Cbr125R
    ben coper (cin malı) ve cbr,ybr arasında kararsız kaldım sizce hangisi daha gösterisli ve mantılı olur.Birde uzun yolda nasıl rahat mıdır sizce?

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı prenskaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben coper (cin malı) ve cbr,ybr arasında kararsız kaldım sizce hangisi daha gösterisli ve mantılı olur.Birde uzun yolda nasıl rahat mıdır sizce?

prenskaan arkadasım; yazmıs oldugun modeller arasında oncelıkle gucun yetıyorsa tabıkı HONDA ılk tercıh olmalıdır.bu 2 honda modelı arasında ıse tarzınıza uygun olanı belırlemek sıze kalmıs.cbr125 ve cbf150 gercekten de sınıfında ıddıalı ve kalıtelı motorsıkletlerdır.cbr su sogutmalı,on arka dısk fren,6 vıtes ve sportıf olarak 1 adım ondedır;fakat cbf150 de yol konforu ve ekonomık olusu kı buna parca fıyatları da dahıldır mantıklı ve ıyı bır secenektır.artcı ıle yol alıyorsanız ve bıraz daha konforlu kullanım ıstıyorsanız benım kısısel gorusum cbf 150 olur.ama sportıf bır tarz ıstıyorsanız sorunsuzlugu ve sınıfında lıder olan cbr 125r kesınlıkle tavsıye ederım..umarım bır mıktar yardımım dokunmustur...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Çin malı her yerde çin malıdır. İki kuruşluk kalemi bile kalitesiz üretir bu çinliler. Başlarında Honda mühendisi yoksa hiçbirine güvenmem, hiçbirini de sevmem zaten
    Chopper ile CBR arasında kalman biraz garip, malum tarzları biraz farklı Öncelikle ne tarz motor istediğini belirlemelisin. Yok eğer derdin bir iki seneliğine herhangi bir motor alıp acemiliğini atmak ise, bir şekilde ucuza CBF bulman mantıklı olacaktır. Düşsen kalksan bile yedek parçası ucuz, yakıt tüketimi düşük, maliyetini amorti edecektir. CBRı düşünme fazla bence, YBR ile CBF arasında bir karar vermeye bak

Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumuş Bilgili, Görgülü, Akıllı, İyi Aile terbiyesi Almış Adamın Hali bir başka oluyor
    Estağfurullah
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1510 km oldu arkadaşlar yaklaşık 15 gündür kullanmıyorum motoru mu motor kiyafet lerini giy çıkar hiç uğraşamıyorum dolmuş daha pratik geliyor ...
    ayrıca 1510 km ye gelinceye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım..
    zaten kıl tüy seyleride ben hiç kafama takmam Güvenilir marka Honda iş te o kadar...

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    auhauhauh hayırlı olsun. ybr ile geldim garajda duruodu benim kara şimşek abim yoktu soramadım, kendimi kandırarak benzin alma bahanesiyle teste cıktım koltuk (Sele) Yükselmiş alet sanırım buji yağ ve bı kaç ayarı yapılmış baya fark ettim hayırlısıymış bugun sorun cıkması Bişi dicem Ybr süper alet ama Cbf den inip ybr ye binme Passatdan inip Şahin"e binme gibi bişi Yarın fotoları çekerim ;) ii bakın kendinize Ginger ın msn var ama kendısıne sormadan veremem ki yalnış olabilir.

zincir 200 ila 250 km"de bir yağlanmalıdır benim deneyimimce.

vallah haftada bir kerebindiğimiçin zincir yağının da ne marka veya hangisinin olacağına karar veremediğin için biraz da üşengeçliğimdenaldmadımama 1000 km yekadar da sorun yaşamadım viteslerle ilgili ve zincirle ilgili ama tabikide 300 km de bir her ne kadar yağlanırsa o kadar sağlıklı olur
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bu motorda o ring olmalıydı bana satarlarken var demislerdi cok kızgınım ben nası güvenip uzun yol yapayım bunla ya ???????ybr de bile fiyatı daha düsük olan motora o ring koymuslar bence o ring koymalılar bu motor 4 milyarsa neredeyse araba parası eklemeler yapılmalı yoksa fiyatını haketmiyor. arkadaslar bide dikkatimi ceken bisey var kırmızıda durunca hafif debriyaj bırakılınca bi titreme oluyor sizdede oluyormu dikkatini ceken varmı?

Motosikleti
    BEAT-CBF150
    [QUOTE=aykan;576215]bu motorda o ring olmalıydı bana satarlarken var demislerdi cok kızgınım ben nası güvenip uzun yol yapayım bunla ya ???????ybr de bile fiyatı daha düsük olan motora o ring koymuslar bence o ring koymalılar bu motor 4 milyarsa neredeyse araba parası eklemeler yapılmalı yoksa fiyatını haketmiyor. arkadaslar bide dikkatimi ceken bisey var kırmızıda durunca hafif debriyaj bırakılınca bi titreme oluyor sizdede oluyormu dikkatini ceken varmı?[/QUOT
    bende bodrumdan aldım motorumu kıvrak motordan ama kesinlikle arkadaşlar anlatırken o-ring zincir falan demediler.hatta özellikle eşim sordu düz zincir dediler ordaki arkadaşlarda fazlasıyla yardımcı oldular ve ilgilendiler.proling amortisörden falan bahsettiler sadece.ve kesinlikle titreme yok motorda.
    aslında dediğin gibi o-ring zincir takabilirler ve farkını yansıtabilirlerdi üç kuruş için kimse laf etmezdi eminim.

bide aynı gün iki cbf150 aldık arkadaşımla o 5000 km de şu an ve çeşmeye kadar gitti cbfle hemde çok rahat gitmiş.virajlarda mükemmel diyor.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    kıvrak servis olarak iyidir benim oradan aldıgım 3 üncü motorum ve onlarla samimi bi arkadslıgımız var ancak hatayı onlara degilde kendimize baglamak daha mantıklı bakınca farketmeliydim cılız zinciri.....

Motosikleti
    BEAT-CBF150
    haklısın aykan benimde 2.motorum kıvraktan birincisi beat hala kullanıyorum cbf150 yide eşim kullanıyor.alırken herşeyine dikkat etmek gerekiyor adamlar bize görmeden veya zorla mal satmıyorlar.şu an elimizdeki motorların ikisindende son derece memnunuz.bundan sonrası içinde shadow750 düşünüyorum.honda kalitesi diyorum ben hala.asla başka motor almam.kardeşim mondial aldı şu an elinden çıkarmaya çalışıyor ama alan satan yok bi motor alırken 2. el durumunuda düşünmek gerekiyor çünkü eninde sonunda bu motorları satacağız kıvrak motor ona garanti veriyor getirin ikinci el motorları peşinata sayalım dilediğiniz motoru alın diyor.yani ikinci elini satmaya çalışacam veya müşteri arayacam derdi yok.
    bide şu varki çalışan arkadaşlar gerçekten süperler.her konuda yardıma hazırlar honda farkını yansıtıyorlar.

Motosikleti
    Cbr125R
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    prenskaan arkadasım; yazmıs oldugun modeller arasında oncelıkle gucun yetıyorsa tabıkı HONDA ılk tercıh olmalıdır.bu 2 honda modelı arasında ıse tarzınıza uygun olanı belırlemek sıze kalmıs.cbr125 ve cbf150 gercekten de sınıfında ıddıalı ve kalıtelı motorsıkletlerdır.cbr su sogutmalı,on arka dısk fren,6 vıtes ve sportıf olarak 1 adım ondedır;fakat cbf150 de yol konforu ve ekonomık olusu kı buna parca fıyatları da dahıldır mantıklı ve ıyı bır secenektır.artcı ıle yol alıyorsanız ve bıraz daha konforlu kullanım ıstıyorsanız benım kısısel gorusum cbf 150 olur.ama sportıf bır tarz ıstıyorsanız sorunsuzlugu ve sınıfında lıder olan cbr 125r kesınlıkle tavsıye ederım..umarım bır mıktar yardımım dokunmustur...
    tabiki dokundu simdiden tesekkürler.
    aslında bana cbf 150 bir cok acıdan uygun geliyor ancak alan arkadaslar bana kızmasın.
    Sanki baska bir motorun üstüne honda maskesi takılmıs gibi gittim yakında gördüm parca,fiyat,yakıt hatta konfor da iyi denebilir ama sanki kuryelere,paket serviscilere vb. göre üretilmis gibi.
    Hele o egzos yok mu bende tamamen hayal kırıklığı yarattı...
    Diyeceğim o ki görünüm olarak biraz daha sık olabilirmis yanlıyor muyum?
    Ben sizin kadar deneyimli değil ancak bi motor sever olarak bunlar dikkatmi cekti.Ustaların yorumlarını bekliyorum tsk.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    tabiki dokundu simdiden tesekkürler.
    aslında bana cbf 150 bir cok acıdan uygun geliyor ancak alan arkadaslar bana kızmasın.
    Sanki baska bir motorun üstüne honda maskesi takılmıs gibi gittim yakında gördüm parca,fiyat,yakıt hatta konfor da iyi denebilir ama sanki kuryelere,paket serviscilere vb. göre üretilmis gibi.
    Hele o egzos yok mu bende tamamen hayal kırıklığı yarattı...
    Diyeceğim o ki görünüm olarak biraz daha sık olabilirmis yanlıyor muyum?
    Ben sizin kadar deneyimli değil ancak bi motor sever olarak bunlar dikkatmi cekti.Ustaların yorumlarını bekliyorum tsk.
    açıkçası rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki ben de başta acaba??? larla dolu olarak bu motora bakmıştım.ilk olarak ginger sağolsun gelip motoru bana iyice göstermişti.almaya karar vermiş ve dün akşam motorumu teslim almıştım.
    bir kere üstünde otururken kesinlikle farklı hissediyorsunuz.ben kendimi sanki enduro üzerinde oturuyor gibi hissettim açıkçası.daha önce cbr 125 r a da binmiştim ama cbf kesinlikle daha heybetli, rahatlıkla söyleyebilirim.oturuş pozisyonu olsun, performansı olsun, egzost sesi olsun bence gayet iyi.bugun hava kötü olduğu için dışarı çıkmadım ama kullandıkça aklıma gelenleri yazarım.
    sevgiler
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah haftada bir kerebindiğimiçin zincir yağının da ne marka veya hangisinin olacağına karar veremediğin için biraz da üşengeçliğimdenaldmadımama 1000 km yekadar da sorun yaşamadım viteslerle ilgili ve zincirle ilgili ama tabikide 300 km de bir her ne kadar yağlanırsa o kadar sağlıklı olur
    repsol un özel zincir yağını kullanıyorum.
    dün Ankara Efe Honda"dan aradı bi bayan merhaba efendim Ben Efe Honda"dan Buket Nasılsınız?-saolun iyiyim siz nasılsınız. Çarşamba günü ön çamurluğunuzu değiştirmek için gelmişsiniz doğrumudur efendim? -doğrudur. Servisimizden memnun kaldınızmı? Aklınızda Herhangi bişi kaldımı? - Hyr tşk ederim. Ben teşekkür ederim efendim Herzaman Bekleriz en ufak birşeyde Çekinmeden arayıp sorabilirsiniz. İyi Günler Efendim -İyi günler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler