Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar gece gece lambalarım bir gitti bir anda far gittiği gibi sinyal ve fren lambasıda çalışmıyor . rezil oldum sebebi nedir acaba bu durumu yaşayan varmı?
    sele altindaki sigortalari kontrol et. daha önce kullanmadiysan orada zaten yedeği var. attiysa degistirirsin.
    bahsettigin aydinlatmalar ayni anda gittiyse.. muhtemelen sigortadandir. sigortalarin biri.. aydinlatma grubunun bir bölümüne ait. tabi..sorun sigortadansa.. degiatirdikten sonra.. akabinde.. yedegini temin etmeyi ihmal etme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

arkadaslar..bir kaç gun önce.. kocaeli honda haldiz a bir cbf 150 sahibi ark..im. sadece yağ degisimi icin bakima gitti. yag degisimi harici..zincirin temizlenmesi..yaglanmasi..gergi ayarinin guncellenmesi gibi uygulamalarda yapilmiş..fakat..yapilan tum uygulama bu..ve 90 tl. fatura etmisler buxherkesin evinin önunde kokaylikla yapablecegi bu basit bakimla ilgili. neymiş..zincir temizleme spreyleri varya piyasada..onlardan bitane acmislar zinciri temizkemek icin. fiyatina 40 tl. demisler. zincir gergi ayari ile ile ilgili.zincirin bir noktada fazla bollasip fazlaca gerildiini gormusler.. bunu sizin ayarlamaniz zor olurdu demisler. bunun dislideki orantisiz asinmadan kaynaklandiini iddea etmisler. yani tam olarak bilincsiz bir kardesim bu arkadas. kendisinide o kadar guzel inandirmislar ki. neredeyse 90 tl. verdim ama..hak ettiler diyecek. yag degisimini siz yapamassiniz..biz..her degisimde karter tapasindaki sizdirmazlik pulunuda degistiryoruz denilmis. yahu..o pul sanayideki neredeyse tum oto parcacilarda var. tane 50 krş. dahi degil. yani arkadasi inandirip yolcu etmisler. bi daha 4000 km. de bir ana bakim haricinde.. ark..i servise gondermiyorum. yag degisimi..zincir ayrlanmasi kontrolu..temizlik..yaglanmasi falan öğretecegim. evinin önunde eylene eylene yapsin. yazik. bu motor..minimum maliyet..maximum fayda motoru.. gercekten yazik.

benimde arka kirmizi lambanin stop lambasi patlamis.sabah kontrol edeyim dedim. ampulun icindeki kopuk teli dahi gordum. ya ben bi hafta boyle gezmisin. sozde..arkamdan akan trafigi zaman zaman hafif ön frene dokunarak uyariyordum. megerse ampul patlakmiş bugün ilk iş degistirecegim.
    jackonbir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Maalesef Honda Haldiz fiyatıyla kendini bitirecek. 8bin bakimi için haldızı aradığım da. Buji hava filtresi ve yağ değişecek 160 ila 180 lira arası dediler.

Umraniyedeki dB motoru aradım 120 lira dediler. Oraya gittim. 8bin bakimi için 1 saat liftte kaldı motor. Bir ara üç usta ilgileniyordu motorla. Ellenmedik ayar yapilmadik yeri kalmadı. Subap ayarı yapıldı hava filtresi yağ buji değişti zincir yaglandi hem de yagdanlikla falan degil adam gibi spreyle. İscilik muazzam. kafama takılan yerler vardı hepsine tatmin edici cevaplar. Bundan sonra Honda motosikletin oldukça dB den başkasına adim atmam herkese de şiddetle tavsiye ederim.

Bu kadar uğraşmaya bu kadar alakaya 104 TL ücret odedim.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bu motor yağ yakıyormu? Yoksa hatalı yağ değişiminden oluşan şehir efsanesi mi? 150-200 cc motor alıp 2015 mayısında Rusya'ya gidicemde. Gidenler var onlardan görüp özendim .

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor yağ yakıyormu? Yoksa hatalı yağ değişiminden oluşan şehir efsanesi mi? 150-200 cc motor alıp 2015 mayısında Rusya'ya gidicemde. Gidenler var onlardan görüp özendim .
    Yağ eksiltme var. Ama senin Rusya planına mani olmaz. eksilen yağı tamamla..devam et. Aşırı yağ tüketimi ile karşılaşırsan ve motoru sıfır aldıysan..serviste sıfır motor yapıyorlar ve yağ tüketimim ya ortadan kalkıyor yada minimum seviyeye kadar iniyor.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yað eksiltme var. Ama senin Rusya planýna mani olmaz. eksilen yaðý tamamla..devam et. Aþýrý yað tüketimi ile karþýlaþýrsan ve motoru sýfýr aldýysan..serviste sýfýr motor yapýyorlar ve yað tüketimim ya ortadan kalkýyor yada minimum seviyeye kadar iniyor.
    0 km alıcam Ocak ayında, o zamana kadar araştirma yapayım dedim, belediye binasının yanında gördüm bi tane hoşuma gitti iri bir görünümü var.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    sele altindaki sigortalari kontrol et. daha önce kullanmadiysan orada zaten yedeği var. attiysa degistirirsin.
    bahsettigin aydinlatmalar ayni anda gittiyse.. muhtemelen sigortadandir. sigortalarin biri.. aydinlatma grubunun bir bölümüne ait. tabi..sorun sigortadansa.. degiatirdikten sonra.. akabinde.. yedegini temin etmeyi ihmal etme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:47 ----------

arkadaslar..bir kaç gun önce.. kocaeli honda haldiz a bir cbf 150 sahibi ark..im. sadece yağ degisimi icin bakima gitti. yag degisimi harici..zincirin temizlenmesi..yaglanmasi..gergi ayarinin guncellenmesi gibi uygulamalarda yapilmiş..fakat..yapilan tum uygulama bu..ve 90 tl. fatura etmisler buxherkesin evinin önunde kokaylikla yapablecegi bu basit bakimla ilgili. neymiş..zincir temizleme spreyleri varya piyasada..onlardan bitane acmislar zinciri temizkemek icin. fiyatina 40 tl. demisler. zincir gergi ayari ile ile ilgili.zincirin bir noktada fazla bollasip fazlaca gerildiini gormusler.. bunu sizin ayarlamaniz zor olurdu demisler. bunun dislideki orantisiz asinmadan kaynaklandiini iddea etmisler. yani tam olarak bilincsiz bir kardesim bu arkadas. kendisinide o kadar guzel inandirmislar ki. neredeyse 90 tl. verdim ama..hak ettiler diyecek. yag degisimini siz yapamassiniz..biz..her degisimde karter tapasindaki sizdirmazlik pulunuda degistiryoruz denilmis. yahu..o pul sanayideki neredeyse tum oto parcacilarda var. tane 50 krş. dahi degil. yani arkadasi inandirip yolcu etmisler. bi daha 4000 km. de bir ana bakim haricinde.. ark..i servise gondermiyorum. yag degisimi..zincir ayrlanmasi kontrolu..temizlik..yaglanmasi falan öğretecegim. evinin önunde eylene eylene yapsin. yazik. bu motor..minimum maliyet..maximum fayda motoru.. gercekten yazik.

benimde arka kirmizi lambanin stop lambasi patlamis.sabah kontrol edeyim dedim. ampulun icindeki kopuk teli dahi gordum. ya ben bi hafta boyle gezmisin. sozde..arkamdan akan trafigi zaman zaman hafif ön frene dokunarak uyariyordum. megerse ampul patlakmiş bugün ilk iş degistirecegim.
    eyvallah kardeş değiştirince yine patladı far çin malı ampül takmıştım sanırım ondan uzuna alınca patlamıyor kısada patlıyor . adam bide o kadar övmüştü osram çabuk patlar al bunu tak diye .
    bu efe mut'lu

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ethem76 hocam , arka dişli siparisi verdigimde montaj için sana gelsem olur mu ? Hem bende zincir germe işini öğrenmiş olurum bahaneyle .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu motorun bazıları yağ yakar bazıları yakmaz ben fazla şıkıştırmam genel de şehir içi tek kişi işe gider gelirim 1 gram yağ eksilmiyor
    uzun yola gitme imkanım olmadı daha yani fazla zorlanmadı belki gidersem yakar
    ama rahat az yakar sıkıntı çıkarmaz parçası ucuz 2 eli güçlü

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ethem76 hocam , arka dişli siparisi verdigimde montaj için sana gelsem olur mu ? Hem bende zincir germe işini öğrenmiş olurum bahaneyle .
    Ben her şekilde yardımcı olurum. Ama şöyle bi durum var. Lastiği söker dişli göbeğini elimize alırız. Dişli göbeğini mengeneyle tezgaha sabitlemeden, mevcut dişli sökülemiyor ve yeni dişli takılamıyor. Yani tezgah ve mengene ihtiyacımız da olacak. Bu imkanım yok. Yani biz lastik ve dişli göbeğini söker..öyle kalırız. Devamında bi servise gidilmesi gerekli. Bence en güzeli senin dişlin geldiğinde motorunla birlikte herhangi bir motosiklet servisine gitmen olacak. Bekirdere..M. Ali Paşa civarında yada Bulvar Caddesindeki bir çok motor servisi ufak bi işçilikle bu işi mutlaka yapar. Biz her şekilde görüşürüz. O konuda kapım açık.İşten güçten fırsat bulabilsek. Karamürsel e beklerim. Sezon bitmeden görüşmek elbet isterim. Soa nickli arkadaş ta Karamürsel de çalışıyormuş. Bana çok yakın. Hepimiz için uygun bir zamanda birlikte bi buluşma ayarlarız olmazsa Sohbet ederiz.

Motosikleti
    Ben her şekilde yardımcı olurum. Ama şöyle bi durum var. Lastiği söker dişli göbeğini elimize alırız. Dişli göbeğini mengeneyle tezgaha sabitlemeden, mevcut dişli sökülemiyor ve yeni dişli takılamıyor. Yani tezgah ve mengene ihtiyacımız da olacak. Bu imkanım yok. Yani biz lastik ve dişli göbeğini söker..öyle kalırız. Devamında bi servise gidilmesi gerekli. Bence en güzeli senin dişlin geldiğinde motorunla birlikte herhangi bir motosiklet servisine gitmen olacak. Bekirdere..M. Ali Paşa civarında yada Bulvar Caddesindeki bir çok motor servisi ufak bi işçilikle bu işi mutlaka yapar. Biz her şekilde görüşürüz. O konuda kapım açık.İşten güçten fırsat bulabilsek. Karamürsel e beklerim. Sezon bitmeden görüşmek elbet isterim. Soa nickli arkadaş ta Karamürsel de çalışıyormuş. Bana çok yakın. Hepimiz için uygun bir zamanda birlikte bi buluşma ayarlarız olmazsa Sohbet ederiz.
    Hocam o zaman hic ugrasmayalim direk ben servise götürürüm . peki motorun arkasina cakarli stop lambasi takabikir miyiz hocam ?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

valla sizin için sıkıntı olmassa bende katılırım ulaşlıdayım. tabi bende müsait olursam.

bu arada castrol 10/50 motorda gayet güzel sonuç verdi. mobil 10/40 tan sonra motorun çalışma sesi daha bir toklaştı. titreşimler azaldı. sanki motor daha bir akıcı oldu.

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6429379/detay/

Ethem76 hocam bizim motora böyle bir gidon taksak olur mu ?

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ARKADASLAR 6 eylül cumartesi aksam saat 18 de levent bp de toplanım(avrupa yakası)19 da opet mehmetcik vakfı kurtkoyde anadolu yakası ile birleşim yalova motsiklet festifaline '' honda cbf 150 tuning ''grubu olarak gitmeyi planlıyoruz..bir gece konaklama yapıp pazar donecegiz..katılmak isteyen ler buyursun ..
    güzel ve eylenceli bir gezi olacak

Dün zincirimi temizleyip yağlarken baya esnemiş olduğunu farkettim. Serviste gerdirttim. Acaba zincirin yeni takıldığında bir süre sonra böyle esnemesi normal midir? Ayrıca zincir temizlerken azami dikkat lütfen.. Başparğımı zincirle dişli arasına kaptırdım ve dişli tırnağımın üstünden giriverdi. Tırnak acısı çok büyük acıymış

Motosikleti
    Forumu biraz canlı tutalım .

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...6429379/detay/

Ethem76 hocam bizim motora böyle bir gidon taksak olur mu ?
    bence hiç gerek yok ve pekte yakisacagni sanmiyorum.

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    arkadaşlar merhaba.
    bu sabah benim cbf150(2011model)kontağı çevirdiğimde far ve boşta göstergesinde kararma yaptı.selenin altındaki tamir takımı çantasının yanındaki bir şeyden(adını ve ne işe yaradığını bilmiyorum)tıkırtı şeklinde bir ses geldi.
    problemin ne olduğunu ve o parçanın ne işe yaradığını bilen var mı?.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    O tikirti yapan sey roledir kontagi actiginda tik diye ceker.

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    Alıntı sinka251 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O tikirti yapan sey roledir kontagi actiginda tik diye ceker.
    teşekkürler cevabın için.problemi buldum.akünün voltajını olçtüm. 11.6v çıktı.diğer motorumun aküsüyle takviye yapınca motor çalıştı.o çok güvendiğim YUASA akünün ömrü de demekki 3 yıl.(takmış olduğum alarmın da etkisi olmuş olabilir.motor cuma günü çalışıyordu.pazartesi tık yok)şimdi akü fiyatlarını araştırma vakti. :-)

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Orjinal akusumuydu acaba benimkide yuasa marka.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler