Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf150
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Marushin 777 samura kask kullanan var mı aranızda ? marushin almayı düşünüyorum yada shark

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Arkadaşlar bugün cbf ile ilk defa kazamı yaptım viraja dönerken orjinal Duro lastikleri kaydı sağa düşürdü beni ... Allahtan üstümde altımda tam koruma vardı hiç bişey olmadan ayağa kalktım . motorda da koruma demiri vardı motorada bişey olmadı sadece koruma demiri biraz çizildi ve egsozun nikelaj koruma levhası biraz çizildi o kadar . Hemen Honda Haldıza gittim lastikleri michelin pilot street ile değiştirdim ön arka 250 tl işçilik almadılar ... siz siz olun duro lastikleriniz varsa bir an önce değiştirin

Geçmiş olsun, lastiklerinde hayırlı olsun
    Ezio41 bunu beğendi.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    @Ezio41 Lastikleriniz hayırlı olsun gerçekten değişik bir tat michelin ler bende bugün kappa çantalarımı taktım

Ezio41 ve NiGHTMaRe07 bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, lastiklerinde hayırlı olsun
    Sağol kardeşim forumda bazı kişiler michelin pilot street modelini kötülüyorlar ama inş. pişmanlık yaşamayız bu lastiklerde de ...

10SuzAsLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar-200NS
    Sağol kardeşim forumda bazı kişiler michelin pilot street modelini kötülüyorlar ama inş. pişmanlık yaşamayız bu lastiklerde de ...
    benim çevremdede çook yok irc winter grıp , pirelli duro trekşın mı ne diyolar ıvır zıvır bissuru şey
    Şu Motorsikletine atlayıp da, keyifle çıkıp arada bir tırstığın uzun yol var ya, işte o “hayatın ta kendisi”, yollarda karşılaştıkların da onun içinden geçirdiğin “insanlar” aslında. Hayat bildiğin yol, sonu da varman gereken yere varıyor aslında...

Egzoz pasiyla alakali şikayette bulunmustum.bugün geri aradilar adam bana beyefendi Honda turkiyeden ariyorum dedi.
    Evet dedim.
    Egzosunuz patliyomus onun için aradim diyo
    Yok patlamadi paslandi dedim.
    Başladı kullanici hatasi hava sartlari filan.
    Kayit ediliyomu konusmamiz dedim yok dedi.kayit olsaydi sovecektim ama yirttin dedim.
    Agzima ne geldiyse saydim kalitesiz mal satip arkasında durmuyosunuz dedim tesekkur ediyor

Simdi arkadaşlar bu sorun hepinizde var destek verin sesimizi duyuralim.yoksa bos geyikler zaten bi ise yaramiyo.belki buradan okurlar çok sayin Honda turkiye

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hafta ici pek motor suremiyorum. Bi hafta sonlari. Motoru daha yeni aldim daha tanima asamasindayim.
    Sabah motoru cikartmak istedim. Marsa basiyom ama calismiyor. Mars calisiyor. Elektrik var. Ama sanki benzin bitmis gibi, ama depoda benzin var. Sonra yakit fortumunu soktum baktim depodan benzin geliyor. Sonra hortuma ufledim. Pislik varda gitsin diye. Sonra marsa biraz daha basinca kavradi makine calisti. Acaba neden olmus olabilir? Pislik dolmusmudur yoksa baska ciddi bir sikinti mi vardir?

zilecef2676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 2007
    honda da artık kalite diye bişey kalmadı. anes motordan bir sürü parça aldım nerdeyse 1000 tl civarı tuttu. bugüne kadar ngk bujiyi servis dışında motosiklet malzeme satıcılarından aldım hiç bir sorunla karşılaşmadım. anes serviste 27 liraya aldığım bujiyi başka biyerden 15 liraya alıyordum. en son anesten baya malzeme aldım birde buji aldım 27 tl verdim. 300 km olmuştu takalı. geçen gün e5 te giderken alltan bi patlama oldu motor pırrr stop etti sağa çektim baktım buji yerinde yok pipoda takılı duruyor neyse baktım bujiye bide ne görüyüm buji ortadan kopmuş dişl olan kısım motorun içinde. bugüne kadar böyle birşeyle karşılaşmadım. önce bi şok gecirdim nasıl çıkacak bu buji iinden diye düşündüm. neyseki yanımda tornavida vardı içine sokup yanlamasına kanırta kanırta çıkardım yanımda taşıdığım bir önceki çıkartmış olduğum bujiyi taktım yoluma devam ettim. ertesi gün anese gittim durumu anlattım. ordaki satıcı böyle bişeyi ilk defa görüyormuş bilmem ne falan filan anlatıyor. birde bana demezmi neden çıkarıpgetiriyorsun diye çıkarmadan getirde bizde ne olduğuna bakalım. oldu beyfendi 15 km elimizde yürütelim motoru. bujiyide önüne fırlattım çıktım ordan bidaha anesmi asla yanından bile geçmem. gittim dışardan aldım ngk buji 15 liraya taktım kullanıyorum. okadar para veriyoruz orjinal olsun diyoruz ama malzemenin kalitesi ortada. bide motor fiyatlarını yükseltiyorlar.
    Ezio41, dockerengin ve Ahmet Abi bunu beğendiler.
    Bir anlık dikkatsizlik ömür boyu
    pişmanlık getirir...

merhabalar.. cbf 150 nin görüntüsü şimdiye kadar hiç beğenmediğim bir motordu tip olarak. üstüne oturduktan sonra herşey değişti her gördüğüm cb f i izler oldum birde havalar bu kadar guzelken neden cbf forumu bu kadar hareketsiz ?
    Ezio41 bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Kötü değilde eskisi dilimin ucunda söylemedim bak.Onun sanki yanakları mı tabanı mı daha kalın.Üretimi bitenin yani.Ben onu kullanıyorum.18 bin km fln oldu.
    Birde bu yeni çıkan pilot street hakkında tek bildiğim çift hamurluymuş.
    Ezio41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı izmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar.. cbf 150 nin görüntüsü şimdiye kadar hiç beğenmediğim bir motordu tip olarak. üstüne oturduktan sonra herşey değişti her gördüğüm cb f i izler oldum birde havalar bu kadar guzelken neden cbf forumu bu kadar hareketsiz ?
    Cbf'i bende tip olarak pek sevmiyordum ama taki alıp binene kadar kullanması gayet güzel zevkli makine tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü değilde eskisi dilimin ucunda söylemedim bak.Onun sanki yanakları mı tabanı mı daha kalın.Üretimi bitenin yani.Ben onu kullanıyorum.18 bin km fln oldu.
    Birde bu yeni çıkan pilot street hakkında tek bildiğim çift hamurluymuş.
    Valla sercan kardeşim artık 250 tl verip lastikleri değiştirdim kullandıkça görücez faydasını inş. durolar gibi kaymasın bana yeter Honda güvenli sürüşte cbfleri yere düşecek gibi yatırıyordum ama tabi oranın asfaltı f1 yarış pisti gibi asfalttı . bu pilot streetlerle bile o kadar yatıracağımı sanmıyorum ülkemizdeki asfaltlardan dolayı o yüzden fazla yatırmadan sürmeye çalışcam aleti

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Benim de bildiğim kadarıyla eski olanlarla yeni olanlar arasında hamur farkı var. Eskisinin hamuru sertti. Kayıyordu. Yenilerde herhangi bir problem yok diye biliyorum.
    Ezio41 ve SULH bunu beğendiler.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de bildiğim kadarıyla eski olanlarla yeni olanlar arasında hamur farkı var. Eskisinin hamuru sertti. Kayıyordu. Yenilerde herhangi bir problem yok diye biliyorum.
    ben alalı 8 9 ay oldu. sürüş güvenim arttı. bende bu kadar fark etti arkadaşlar.
    gitaryolcusu ve Ezio41 bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Castrol Power1 15w-50 bizim motorlarda gider mi? İzmir gibi yaz sicaginda?

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta 10w 40 yarı sentetik yağ kullanın diyor benim motorda iphone 10w 40 yarı sentetik var

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Serdar Yıldırım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili kardeşler motorum cbf150 kronik ayna sorunu için acil ybr 125 uzun kollu aynaya ihtiyacım var...parası neyse yollarım yeterki gönderin, burası küçük bir şehir neredeyse malzemelerimin çoğunu internet veya gidip görerek aldım..şimdide ayna belası çıktı internetten firmaları arayıp anlatıyorum ters diş düz diş milimetre cinsinden değerler derken burdan bir imdat çekeyim dedim...hepsi bu
    değerli kardeşim ben ayna sorununu uzun saplı ybr aynasıyla çözdüm seninde bahsettiğin şekilde...bunu motorcu hayri diye İzmir firmasından hallettim...3 çift sipariş verdim kargoyla 30-35 lira tutmuştu...WIWI markasını iste mutlaka bu en kaliteli çayna parçasıdır...2010 dan beri 1 çifti kırdım kazada..2.çift sattığım cbfde gitti...3.çifti ise halen kullanmaktayım...çifti 10 liraydı o zamanlar...güzel ambalajlayıp yollarlar...uzun saplı demeyi unutma...WIWI olmazsa göndermesinler..WIWI aynanın bir köşesinde yazar...

http://www.motorcuhayri.com.tr/

http://www.motorcuhayri.com.tr/GRUPLAR/AYNA%20GRUBU.htm
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli kardeşim ben ayna sorununu uzun saplı ybr aynasıyla çözdüm seninde bahsettiğin şekilde...bunu motorcu hayri diye İzmir firmasından hallettim...3 çift sipariş verdim kargoyla 30-35 lira tutmuştu...WIWI markasını iste mutlaka bu en kaliteli çayna parçasıdır...2010 dan beri 1 çifti kırdım kazada..2.çift sattığım cbfde gitti...3.çifti ise halen kullanmaktayım...çifti 10 liraydı o zamanlar...güzel ambalajlayıp yollarlar...uzun saplı demeyi unutma...WIWI olmazsa göndermesinler..WIWI aynanın bir köşesinde yazar...

http://www.motorcuhayri.com.tr/

http://www.motorcuhayri.com.tr/GRUPLAR/AYNA%20GRUBU.htm
    metehan abiye uğradığımda görmüştüm aynayı. denemedim ama motorları yan yana koyunca belli daha fazla açı göstericek gibiydi.

Alıntı zilecef2676 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda da artık kalite diye bişey kalmadı. anes motordan bir sürü parça aldım nerdeyse 1000 tl civarı tuttu. bugüne kadar ngk bujiyi servis dışında motosiklet malzeme satıcılarından aldım hiç bir sorunla karşılaşmadım. anes serviste 27 liraya aldığım bujiyi başka biyerden 15 liraya alıyordum. en son anesten baya malzeme aldım birde buji aldım 27 tl verdim. 300 km olmuştu takalı. geçen gün e5 te giderken alltan bi patlama oldu motor pırrr stop etti sağa çektim baktım buji yerinde yok pipoda takılı duruyor neyse baktım bujiye bide ne görüyüm buji ortadan kopmuş dişl olan kısım motorun içinde. bugüne kadar böyle birşeyle karşılaşmadım. önce bi şok gecirdim nasıl çıkacak bu buji iinden diye düşündüm. neyseki yanımda tornavida vardı içine sokup yanlamasına kanırta kanırta çıkardım yanımda taşıdığım bir önceki çıkartmış olduğum bujiyi taktım yoluma devam ettim. ertesi gün anese gittim durumu anlattım. ordaki satıcı böyle bişeyi ilk defa görüyormuş bilmem ne falan filan anlatıyor. birde bana demezmi neden çıkarıpgetiriyorsun diye çıkarmadan getirde bizde ne olduğuna bakalım. oldu beyfendi 15 km elimizde yürütelim motoru. bujiyide önüne fırlattım çıktım ordan bidaha anesmi asla yanından bile geçmem. gittim dışardan aldım ngk buji 15 liraya taktım kullanıyorum. okadar para veriyoruz orjinal olsun diyoruz ama malzemenin kalitesi ortada. bide motor fiyatlarını yükseltiyorlar.
    .

Ağa burada senle benden başka herkes kaliteden ve herşeyden memnun sadece ikimizde sorun var.millet fellik fellik ayna zurna lastik ariyo ama onlar sayilmaz.her motorda öyle aldinmi komplesini degistirirsin parçaların.ben denklemin o kismini anliyamiyom ama olsun.su Honda yi mahkemeye veriyimde cevabi ozaman yazarim

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Beyler siz siz olun Çamurluk ve Arka Stopu kırmayın.Benim gibi orjinal parçalardan yana iseniz cebiniz çok yanar.Bu olaydan sonra tövbe bir daha orj.parça almam.Şimdide almayacağım zaten.Ben motoru düşürdüm.Arka Stop kırıldı sadece sol sinyal kısmı.Tek parça işin kötü kısmı.
    Çamurluk:140 lira
    Arka Stop:180(Güngör motor varmış İst.da orası 192 lira dedi.)
    Sol Arka Kuyruk:90(Güngör motor 130 lira dedi.
    Egzos Sac koruması:75
    Ayaklık Lastiği:13 lira tanesi 4 tane ayaklık var.52 lira toplam.
    http://www.sahibinden.com/motoraksho...XQQdisplayuser
    Burayı buldum orjinal parçaları biraz daha uyguna veriyor.Yorumlarını fln da okudum müşteriler de memnun.İzmirdeymiş.
    Yedek parça için burayı düşünebilirsiniz.
    İhtiyarbebe, viper17, Ezio41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler siz siz olun Çamurluk ve Arka Stopu kırmayın.Benim gibi orjinal parçalardan yana iseniz cebiniz çok yanar.Bu olaydan sonra tövbe bir daha orj.parça almam.Şimdide almayacağım zaten.Ben motoru düşürdüm.Arka Stop kırıldı sadece sol sinyal kısmı.Tek parça işin kötü kısmı.
    Çamurluk:140 lira
    Arka Stop:180(Güngör motor varmış İst.da orası 192 lira dedi.)
    Sol Arka Kuyruk:90(Güngör motor 130 lira dedi.
    Egzos Sac koruması:75
    Ayaklık Lastiği:13 lira tanesi 4 tane ayaklık var.52 lira toplam.
    http://www.sahibinden.com/motoraksho...XQQdisplayuser
    Burayı buldum orjinal parçaları biraz daha uyguna veriyor.Yorumlarını fln da okudum müşteriler de memnun.İzmirdeymiş.
    Yedek parça için burayı düşünebilirsiniz.
    Sen rialli ile tanışmadın sanırım
    http://www.rialli.com/ara/9398__arka...omple-cbf-150/
    http://www.rialli.com/ara/10334__ark...le-ym-cbf-150/
    dockerengin ve zilecef2676 bunu beğendiler.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

10-40 kullanıyordum ben. Ethem abi, castrol power 1 racing 10-50'yi tavsiye etti. Daha yeni değiştirdim. Herhangi birşeyinden şikayetçi değilim.
    2500-4000 bakımlarında ümraniye D&B motor servisinde 10-30 koymuşlardı. Gidermi gider, sıkıntı da olmaz ama; baktım herkes ben 10-30 koymam motoruma diyordu.
    Aynı şekilde bende 10-50'yi tavsiye ederim size.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:27 ----------

Beyler siz siz olun Çamurluk ve Arka Stopu kırmayın..........

O nedir hocam ya öyle. Ulan sanki altımızda mükemmel kalitede motor varda, yedek parçalarını bu kadar yüksek fiyattan satıyorlar.
    Ben de, sayfada ki 2 arkadaş gibi hondanın kalitesini beğenmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:29 ----------

Alıntı holow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

Ağa burada senle benden başka herkes kaliteden ve herşeyden memnun sadece ikimizde sorun var.millet fellik fellik ayna zurna lastik ariyo ama onlar sayilmaz.her motorda öyle aldinmi komplesini degistirirsin parçaların.ben denklemin o kismini anliyamiyom ama olsun.su Honda yi mahkemeye veriyimde cevabi ozaman yazarim
    Aman diyeyim, beni de katın o şikayetçi olanlara. Umarım, şu mahkeme konusunda başarılı olursunuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler