Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    termiz motorun var maşallah.hem yenilendi de ulen ne şanslısın hee

ne alacan bakalım yeniden ? sonra arama cbf yi

valla abi rahminin dediği gibi var bi kaşıntı ama hayırlısı elde avuçta para yok fazla olsa hiç düşünmeyip satıp alacağım cbr250 bi tane ancak elim uzanmıyor oraya bakalım bi tane gt250 comet var 2007 takas teklif ediyor bi tanede er-5 ama izmirden aklıma calibre giriyor 2012-2013 modelleri 5-5500 civarı var alıp bi sport tooring havası katılırmı bilmiyorum ama ç
    n malı uzak duruyorum anlayacağın bende ne yapsam bilmiyorum 2008 injeksiyonlu bi comet çıksa girmiştim takasa belki ama sonradan onların arızalı olduğunu öğrendim enjeksiyondanmış calibrede de radyatör sıkıntılı :S

gv 250 çok sulandığım bi motor ama bu paralara olanları biraz şekilsiz oluyor bide şehir içinde ben onla fazla aralara giremem diye korkuyorum açıkçası

salim abi valla özlerim tabi kalitesini filan ilk motor nede olsa unutulmaz ama yetmiyor inan uzun yola çıkasım gelmiyor eziyet oluyor bana şöyle 2 kişi uzun yolda 120 sabit gidecek yorucu olmayan topcase takılabilecek şehir içindede yormayacak bi makine lazım ama bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/takas/118172-gt250-gv250-er5-gs500-takasli-2012-cbf150.html#post3088100

arkadaşlar konuyu açmıştım ama hiç yazan eden yok
    Garip ve gitaryolcusu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Duro'lar bir kayıyor bir kayıyor ki. Maşallah be. Normalde hiç yapmadıgım bir şeydir az ya da çok ıslak zeminde motor sürmek. Bu sabahta bi işim vardı. Mecburen çıktım sokağa. Yollarında ıslak olduguu bildiğim için yavaş gidiyordum. Viraja geldim tam u dönüşü yapacam, baktım u'yu tamamlamadan kaymaya başladı benim arka. Allah'tan heyecan yapmadım da, topladım moturu, yavaş yavaş devam ettim.

Hadi benim başıma birşey gelmedi. Allah kimseye vermesin de, Viraj da dönerken ya da ıslak zeminde arka kayarsa ne yapılacagına dair ufaktan bir bilgi verilirse hiç fena olmaz. Senelerdir motor kullanan çok var aramızda, illaki yaşamış olan vardır. Bilmeyenler de öğrenmiş olurlar hem.

NiGHTMaRe07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 honda cbf 150
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldır motorunu ayaklıga. stop halindeyken bak bakalım 2-3-4-5 gecıyormu şanzımanın yapısından kanyaklı motor orta sehpadayken al 1 e tekeri dondur 2 tekerı dondur 3 tekerı dondur 4.. oyle gider.. lastık hareket edince. serviste denemiştim bunu bende sıra beklerken can sıkıntısından
    motor hareket halinde iken vitesler sıkıntısız geçiyor...

Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ani duruşlarda üst viteslerde kaldıysanız (ki onu demek istiyorsun sanırım) 1 e kadar düşürmek için ya motoru sağ ayağınızla hafif hareket ettirin yada debriyajı yarım bırakıp tekrar sıkın vitesler kolay düşecektir.
    Ewt kesinlikle onu kast ediyorum..bende şu an bahsettiğiniz şekilde vites geçişi yapıyorum..demekki olağan bir durum motor şanzumanında sorun yok..teşekkürler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:11 ----------

Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duro'lar bir kayıyor bir kayıyor ki. Maşallah be. Normalde hiç yapmadıgım bir şeydir az ya da çok ıslak zeminde motor sürmek. Bu sabahta bi işim vardı. Mecburen çıktım sokağa. Yollarında ıslak olduguu bildiğim için yavaş gidiyordum. Viraja geldim tam u dönüşü yapacam, baktım u'yu tamamlamadan kaymaya başladı benim arka. Allah'tan heyecan yapmadım da, topladım moturu, yavaş yavaş devam ettim.

Hadi benim başıma birşey gelmedi. Allah kimseye vermesin de, Viraj da dönerken ya da ıslak zeminde arka kayarsa ne yapılacagına dair ufaktan bir bilgi verilirse hiç fena olmaz. Senelerdir motor kullanan çok var aramızda, illaki yaşamış olan vardır. Bilmeyenler de öğrenmiş olurlar hem.

kesinlikle hafif ıslak zeminde buz üstünde gidiyorsun durolarla..bende 3 sefer kaydım..allahtan düşmedim topladım motoru..acil değişmesi lazım..prelli daha dişli duruyor onu almak istiyorumben.
    ÇoK YaZMaYa Ne HaCeT MüHiM oLaN KıSa Ve Öz YaZMaKTıR....

sercaozogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    ÇOK YAKIŞMIŞ ÇANTA

---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

https://www.facebook.com/groups/198955263586250/photos/ slm gurubuma gelırmısınız
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Honda Mototal servisten CBF150 ön arka lastik fiyatı aldım ön arka toplam 180 TL pirelli en son gelen lastiklerdenmiş...

Birde yan sokağında ki parçacıdan fiyat aldım 135 lira ön arka çifti...

Birde CBF 250 için fiyat sordum michelin sadece arka lastiğe 370 lira fiyat verdiler

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs

engindmn, Cruzer27, cakturkc ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Far koruma, grenaj koruma ve motor koruma demirleri ile egzos borularını boyadım

Ama egzosun susturucu olan bölümünü boyamadım... 4 gün oldu boyayalı ısıya dayanıklı sprey boya olmadığından egzos borularından ısınınca halen daha duman geliyor

Koruma demirlerini de 1 kat sprey boya sıktım en az 2 kat daha boyamam lazım...

İşin aslı bir arkadaş kendi CBFinin egzosunu boyamak için komple egzosu sökmüştü... Egzosu çıkartırken bir tarafını kırmışlardı epey uğraşmışlardı bu yüzden ben grenajlara gazete yapıştırıp rahat rahat sıktım sprey boyayı

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    rahmi egzoz rengi çok güzel duruyo eline sağlık hoş görüntü yakalamışsın. arka çanta çokk gerekli değilse onuda çıkarsan cbf150den daha iyi bi motor gibi görünücek

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rahmi egzoz rengi çok güzel duruyo eline sağlık hoş görüntü yakalamışsın. arka çanta çokk gerekli değilse onuda çıkarsan cbf150den daha iyi bi motor gibi görünücek
    eyvallah, çantamsız yapamam ben kaskı oraya bırakıp gidiyorum

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Rahmi kardeşim bak motoruna enson 5000 lira verecem forumlardan kaldıracam haaa.Ne o kardeşim yakıyon ortalığı resimlerle.
    rahmi34 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rahmi kardeşim bak motoruna enson 5000 lira verecem forumlardan kaldıracam haaa.Ne o kardeşim yakıyon ortalığı resimlerle.
    salim abi alınık cbf arıyom haberin olsun
    satıyorsan motoruna talibim
    S.Orhan bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Mototal servisten CBF150 ön arka lastik fiyatı aldım ön arka toplam 180 TL pirelli en son gelen lastiklerdenmiş...
    Bu fiyata montaj ve balans dahil mi abi?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

vedkum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Tourneo 110ps
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Birde yan sokağında ki parçacıdan fiyat aldım 135 lira ön arka çifti...

Birde CBF 250 için fiyat sordum michelin sadece arka lastiğe 370 lira fiyat verdiler
    Arabaya aldım 4 tane Bridgestone B390 16' 450 lira.Yol tutuş dayanıklılık bin çeker.Neden motor lastikleri bu kadar pahalı anlamak zor.
    mete_han ve S.Orhan bunu beğendiler.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Argadaşlar cbf ile 8000 e geldim...ana bakıma gidicem bu aralar...2007 modeli 90 binde satmıştım...galiba cbf ile 100 bin km tecrübem oldu...bugün Esentepedeki Suzukı bayisinde Inazuma gördüm ve bayıldım diyebilirim...ayak pegi tam istediğim yerde...SYM Wolf daha geride ama Suzi de ortada denge için önemliydi bu...zaten dikkatimi epey çekiyordu makina..makinamı okutup üzerine 6 bin ekleyip 2.el Inazuma almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım...
    rahmi34, S.Orhan, cd0345 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    herkese merhaba bugun tek solukta molasız 300 km yol yaptım ve cbf e 1 kez daha aşık oldum hiç bir yorgunluk hissetmiyorum şimdi 300 km birşeymi diyenler olacaktır ama benim ilk kez bu kadar uzun mesafe yolculuğum oldu. beni hiç üzmedi çok zevkli bir yolculuk oldu 4.5 saatte tamamladım. buda rotası ama foto yok çok acil bir kararla çıktım :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

bu arada zincirimi değiştirmem gerekiyor dişli setide birlikte değişiyor mu? fiyat sordum 115 lira dediler ikisine internette did marka gördüm 60 liraydı alıp kendimmi taksam ?
    Garip ve S.Orhan bunu beğendiler.

engindmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 500
    selamlar

bizim motorların lastik ebadı nedir kitapta 80/100-18 yazıyor pekı çeşit olarak bişey bulamadım. 2.75/18 olarak mı bakmam gerekir.birde şambriyelsiz mi lastikler

telmessos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2007 kırmızı
    Alıntı engindmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar

bizim motorların lastik ebadı nedir kitapta 80/100-18 yazıyor pekı çeşit olarak bişey bulamadım. 2.75/18 olarak mı bakmam gerekir.birde şambriyelsiz mi lastikler
    90-90-18 arka 2.75-18 ön olması gerekli yani ben öyle almıştım lastik olarak pirelli duratraction öneririm hem kalite yol tutuşu açısından hemde uzun ömürlü yaklaşık 8-10 bin km gider.
    Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salim abi alınık cbf arıyom haberin olsun
    satıyorsan motoruna talibim

Satarım güzel kardeşim,Nasıl olsa ben devamlı sıfıra binmeye alışıkım.Bu seferde alırız bi sıfır.Bayilerle kanki olduk zaten.Bu arada sen benim motora sulanma şimdilik bu sene satmıyacam.Seneye gel.Bende 2014 alayım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabaya aldım 4 tane Bridgestone B390 16' 450 lira.Yol tutuş dayanıklılık bin çeker.Neden motor lastikleri bu kadar pahalı anlamak zor.

Bizim motorlar iki teker olduğu için, dört teker fiyatına denkleştirmeye çalışıyorlar.O yüzden pahalı yoksa zarar ederler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Argadaşlar cbf ile 8000 e geldim...ana bakıma gidicem bu aralar...2007 modeli 90 binde satmıştım...galiba cbf ile 100 bin km tecrübem oldu...bugün Esentepedeki Suzukı bayisinde Inazuma gördüm ve bayıldım diyebilirim...ayak pegi tam istediğim yerde...SYM Wolf daha geride ama Suzi de ortada denge için önemliydi bu...zaten dikkatimi epey çekiyordu makina..makinamı okutup üzerine 6 bin ekleyip 2.el Inazuma almayı ciddi ciddi düşünmeye başladım...

Metehan son aldığım 2013 cbf i almadan önce çok düşündüm.Çok yönlü araştırdım.Ne alayım, ne alayım.Suzuki bayisine gittim inan 1 saat inazumanın yanından ayrılamadım.Forumlardada çok konuşulan bir motor ama ben 3 yerini görsel olarak beğenmedim ve vaz geçtim.1 incisi depo yanlarından çıkan o boynuz gibi çıkıntılar 2 incisi ön çamurluk emanet gibi duruyo sanki suzuki başka motordan sökmüşte inazumaya takmış gibi.3 üncüsüde arka kuyruk çok ss tarzı, çok yüksek arka teker küçücük görünüyo ve artçı ile o motor rahat olmaz gibime geliyo.Ama genel olarak diğer kısımları benide cezbetti.Hatta ara sıra diyorumki cbf e daha önce bindim (2011 model) inazuma alsaydım dahamı iyi olurdu.Ama sonra aklıma DL 650 V Strom geliyo,İyiki almamışım diyorum.Çünkü çok eski hevesim F 650 GS ti.2004 model bir GS aldım.Ama beklentilerimi karşılamadı.Şu an benim için en ideali DL 650 bakalım nasip.
    mete_han ve vedkum bunu beğendiler.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha motoru yıkamış
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Arkadaşlar cbf150'min lastiklerini değiştirmeye karar verdim. Islak zeminde de kullanabileceğim yol tutuşu iyi bir lastik ve Ankara'da satın alıp taktırabileceğim yer önerebilir misiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler