Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar,malum kış sezonundayız kışın başında motora diz örtüsü taktım ve karda kışta yağmurda sürekli sürdüm haliylede orasında burasında paslanma vs oluştu...eksozunda diz örtsünden sebep tuhaf izler oluştu,deponun üzerinde özellikle yanlarda hafiften bi matlaşmalar var,eksozun nikelaj kısmında hafiften paslanmalar koruma demirinde hakeza şimdi bunlar beni kıl ediyor ben motorumu ilk aldığım günkü gibi tertemiz dursun istiyorum

şu sıralar havalar güzelleşti genel bi bakım yapıcam motora komple koruma demirlerini ve eksozu ısıya dayanıklı boya ile boyamak istiyorum,ve orasında burasında hafif pas olmuş yerleri wd40 ile gidericem...wd40 gerçekten çok kullanışlı bi icad motoru en baştan wd40'la korma altına alsaydım bu olaylarla karşılaşmıcaktım ama artık tecrübe edindim

şimdi sorum şu deponun yanlarındaki tuhaf izleri pasta ile yok etmem mümkünmü hafiften cila sürdüm ilk normal bakınca eski hali gibi görünüyor ama incelediğimde o matlaşmayı görüyorum,birde motor bloğunda boya atması oldu nokta gibi bu neden olur ve buna lokal olarak boya yapmak mümkünmü...fotolar aşağıda

motorumun kıştan çıkmış hali biraz yıkadım ama 2-3 detaylı yıkamaya kadar istediğim gibi olmaz
    http://img692.imageshack.us/img692/2062/sam0370t.jpg

buda motor bloğun üstündeki boya atması...
    http://img202.imageshack.us/img202/6909/sam0371a.jpg

eksozun hali...
    http://img685.imageshack.us/img685/2925/sam0372m.jpg

oysaki daha 2 ay önce depoda kendimi görüyordum
    http://img809.imageshack.us/img809/3508/sdc11225n.jpg

kışın kirini pasını atıp tekrar bu hale getircem motorumu
    http://img90.imageshack.us/img90/6020/sdc11214q.jpg

bi yandan bu ufak detaylara sıkılıyorum bi yandan hoşuma gidiyor motorla uğraşıp bunları kendim düzeltmek zevk veriyo banamesela sıfır aldığım cb125'i gözüm gibi baktım cilasını eksik etmedim ama sonunda sattım ve sattığım adam motorun haşatını çıkardıben öyle bi kullanıcı olamıyorum bunuda nasılsa satacağım diyerekten hor kullanmak içim elvermiyor
    depodaki nasıl olur bilmem ama egzosdaki bana boya atması yada paslanma değilde kir yerleşmiş gibi geldi oto yıkamalarda filan detaylı heryerini göstererek yıkatırsan o geçebilir ve blokdaki boya atması sıcakken su filan damladıysa belki ondal olabilirmi tahmin sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı alonewolfx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler arkadaşlar... Sigorta 2012 model cbf aralık 2011 trafiğe çıkışlı...alırken 44 lira ödemiştim sigorta...22 aralıkta bidaa yaptırdım 142 lira çıktı tanıdık sigortacıda ödedim mecburen ama normalmi sizce??? İstanbul bu arada....
    Birde ben 125 kilo geliyorum...aldığımdan bu yana gittikçe motorun benzin sarfiyatı artıyor gibi geliyor... şehir içi ve e-5 karışık biniyorum 315-320 km arasında muhakkak benzin bitiyor ve yedeğe geçiriyorum...yedekle en fazla 15 km gittim benzin aldım acaba yedekle daha kaç km gider??? ben motorumun çok yaktığını hissediyorum öylemi sizce?? birde geçen yaz geziye çıkmıştım motorla ve 5 km lik bir yolda yokuş yukarı motora 1. vites fazla 2. vites az gelmişti sürekli vites değişmek zorunda kalmıştım ve koku gelmişti baya..arkasından bi kaç gün düz yolda motor 4-5. viteslerde bağırıyor gitmiyordu gitmiyor dediysem 80 i geçmiyordu ki o güne kadar motor düz yolda 115 civarı rahat gidiyordu...yokuş aşağı 125 130 arasını görmüştüm...ve motor çok seri idi kalkışlarda olsun vites geçişlerinde olsun hiç yormuyordu beni...çeyrek gazla şaha kalkıyordu...o günün arkasından bu performans düşüklüğü başıma iş açmaya başladı bağdat caddesine bir giriyorum yoruluyorum resmen bayılıyor sanki motor...düz yolda 100 yokuş aşağı 110 u zor görüyorum ve 4. vitesten sonra 5 e atınca ibrede kımıldama olmadığı gibi devir çok düşüyor ve motorun hızıda düşmeye başlıyor ve tekrar toparlaması baya sürüyor.....kalkışlarda yarım gazın üstünü vermezsem olmuyor vites aralarında bayılıyor yoruyor beni işte... yakıtta da daha önce sanki daha fazla gidiyordum gibi geliyor...debriyaj balatasını değiştirsem serviste sorun çözülürmü? birde motora ilk bindiğimde ön tarafta çok değişik kesik kesik bir sürtünme sesi geliyor bir süre sonra ses kayboluyor bir türlü bulamadım kaynağını yokuş aşağı stop edip yine denedim yine geliyor inip bakıyorum hiç bişey sürtmüyor tekere v.s.. 1 aydır durum böyle acaba diyorum kilodan dolayı çamurluk filanmı sürtüyor tekerde hiç iz yok...lütfen yardımcı olun bana bu konularda...
    sigorta sıfır araçlarda az çıkar kaskoda geçmiş sayfalarda yazmıştım bunu demeyi sevmiyorum ama kaçıncı sayfada bilmiyorum malesef yarın iş var uyuyacağım uzun bi vaktimde unutmazsam size detaylı açıklama yazarım özelden ama sigortan normal hangi firma ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:26 ----------

tüm MT camiasının kandilini kutlar mutluluk huzur ve hayırlara vesile olması dileğiyle tekeriniz düz bassın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön balatan diske sürtüyordur. motor eskidikçe devirden düşüyor. ilk zamanlar bi depoyla 370 km gittiğimi hatırlıyorum. ama geçenlerde 270 de bitti. 300- 310 km gidebiliyorum. 420 km gidiyorum diyenler var.
    şehir içi 360 larda yedeğe düşüyordum, şehir dışı 420 ve 415 km de yedeğe düştüm 2 kez. nedenini bilmiyorum ama benim motor az yakıyor sanırım :D

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar kandiliniz mübarek olsun manisada oturuyorum buralarda uzun cam bulamıyorum bana yardımcı olabilecek biri varmı aranızda ön siper uzun cam
    Bizim buralarda da yoktu uzun cam bende internetten aldım Rialli.com ( ırmak pazarı ) 42t dişliyi de almıştım yani daha önce alışverişlerim oldu forumdada kullanan arkadaslar var , o siteden rahatça alabilirsin

Kandil kutlayan arkadaslardan Allah razı olsun
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içi 360 larda yedeğe düşüyordum, şehir dışı 420 ve 415 km de yedeğe düştüm 2 kez. nedenini bilmiyorum ama benim motor az yakıyor sanırım :D
    Tüm koşulları uygun olduğu halde fazla yakıt tüketimi varsa yağ yakan motor çok yakar, bu konuya dikkat etmek lazım. Bir depo ile artık eskisi kadar gidemeyen veya emsalleri gibi km yapamayan motorların yağ tüketimlerini kontrol edin derim. Rahmi kardeşim, muhtemelen motorun ya yağ yakmıyor yada kayda alınmayacak, önemsenmeyecek kadar düşük bi yağ tüketimin var, ne mutlu.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kişi sıklıkla biniyosan lastik havalarına sıklıkla bak, ben fazla yakmasın diye arkayı 35-37 falan yapıyorum. Ve sıklıkla ölçerim, iki kişi böyle ayarlarsan motor hem daha rahat ve akıcı gider, hemde daha az yakarsın. fakat tek kişi kullanımda virajlarda, yağışta zemin ıslakken dikkatli olmalısın. Bide bu tavsiye ettiğim basınç değerlerini orj. durolar varsa pek
    tavsiye etmiyorum. Diğer marka lastiklere olur ama.
    evet abi bir süredir lastik havasına bakamıyordum hiç vaktim olmuyordu, geçen baktım arka 20 ye inmiş
    michelin var bende lastik olarak, öne 25 arkaya 33 basıyorum. Dediğin gibi 35-37 basıcam arkaya.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    üstadlar motorun yağ değişiminden sonra 1600 km geçti yani yağ değişimi yaklaştı ve durum şöyle,motorun yağ çubuğundaki seviye yarıda ve yakıt tüketimim (devirli kullanım kış şartları diz örtüsü vs) 3litre...bi sıkıntı yok heraldegönül isterki hiç yağ eksiltmesin ama bukadar sıkıştırmama rağmen durum iyi gibi...

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Efsanwe geri döndü, motosu bu gün yine parlattım yıkayıp cilalayıp temizledim Foto çekemedim. ama belki yarın çekip atarım. Bu arada Edirne' den beni arayarak fikirlerimi ve paylaşımlarımı değerli bulan Alladdin abime buradan da selamlarımı iletiyorum. Abi, ne zaman istersen ara, sıkıntı yok. Kendisi 51 yaşında bi abimiz, forum üyesi değil ama sıklıkla takip ediyor. 2007 model 47 bin km de cbf 150 si var ve motosikletinden çok memnun. Allah memnunyetini daim kılsın diyelim.

Ayrıca hepinizin Kandili, elbette ailelerinizle birlikte, mübarek olsun ark..lar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

2 kişi sıklıkla biniyosan lastik havalarına sıklıkla bak, ben fazla yakmasın diye arkayı 35-37 falan yapıyorum. Ve sıklıkla ölçerim, iki kişi böyle ayarlarsan motor hem daha rahat ve akıcı gider, hemde daha az yakarsın. fakat tek kişi kullanımda virajlarda, yağışta zemin ıslakken dikkatli olmalısın. Bide bu tavsiye ettiğim basınç değerlerini orj. durolar varsa pek
    tavsiye etmiyorum. Diğer marka lastiklere olur ama.
    Ethem abi merhaba,
    Lastikleri olması gerekenden fazla şişirmen lastiğin yapısının çabuk bozulmasına ve yol tutuşunun azalmasına neden olmaz mı?

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar merhaba

sizlere sorularım olacak,

bugün bir hesaplayayım motorum ne kadardır yatıyor dedim
    tam 5 ay olmuş.ramazandan beri yatıyor. :( içim acıdı yeminle yahu :(

cumartesi günü herne pahasına olursa olsun çıkarıp dolaşacam. yaza kadar kapalı yerde durmayacak ama olsun hiçdeğilse uzun süre yatmaz. şu anda durduğu yer oda sıcaklığında ortalama 24 derece.

demem o ki,

1- içinde az benzin vardı. belki 0.5 litre gelir. ne yapmalıyım sizce ? motora kesinlikle zarar vermeyecek öneriniz nedir ? öylece çalıştırmak mı yoksa benzin alıp, içini boşaltmak yeni benzin koyup çalıştırmak mı ? benzini nasıl boşaltacam onuda bilmiyorum :(

2- sizce aküsü ne durumdadır ? ne yapmalıyım

bu konular hakkında bilgi verirseniz sevnirim

saygılar
    birGarip..

Motosikleti
    Honda CBF 500
    motoru o kadar uzun süre yatırmak zarar verir.
    işleyen demir ışıldar. duran pas yapar.
    konuya çok uzun girmeyeceğim, internette araştırma yaparsanız kışın uzun süre kullanılmayacak motorlara ne önlemler alınması gerekli hep yazıyor.

bir kere depoyu dolu bırakmanız tavsiye edilir yoksa boş olan deponun içi pas yapabilir. ve uzun zaman bekleyen benzin özelliğini kaybedip bozulabilir, çalıştıracağınız zaman değiştirmeniz daha iyi olur.
    akü büyüt ihtimal boşalmıştır. yine motor uzun süre yatacaksa aküyü söküp şarj cihazına bağlı bekletmeniz önerilir. hepimizin alabileceği ufak ve ucuz akü şarj adaptörleri var 30-40 lira civarı.

sizin yapacağınız benzin musluğundan eski benzini bir şişeye boşaltın, yeni benzin koyun yeterli miktarda, akü basmazsa motoru vurdurun yada aküyü sökün şarj ettirin öyle çalıştırmayı deneyin.
    Garip bunu beğendi.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ön lastik michalen 29 binde, arka lastik Swallow şu anda henüz 5 binde, geçen yaz ben hep bu değerlerle gezdim.. Yol tutuşta elbette azalma oluyor fakat yolculu kullanımda ağırlık fazla olduğundan lastik hava basınçları fazla olsa dahi, yeri güzel tutacak kadar lastik ezildiğinden yolculu kullanımda sorun yok, yolcusuz kullanımda temkinli olmak lazım, özellikle yağışta. Bi oto lastikçi yanlışlıkla arka michalene 42 hava basmıştı. Lastik kütük gibi olmuş. Ya motor yoldaki en ufak çakılı taşlı selede hissettiriyor, sanki süspansüyon devre dışı kalmıştı. Ama motor çok akıcı ve rahat ilerliyordu, şüphelenince arka lastiğin basıncının 42 olduğunu görmüştüm. Bu kadarda olmamalı elbette. Fakat bu değerlerle michalen harici lastiğe pek tavsiye etmem. Özellikle sert hamur yapısı nedeniyle Durolara kesinlikle yapılmamalı.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    peki ön lastik için hangi değeri öneriyorsun ethem abi?

7750 km de 2012 model siyah cbf miz satılıktır.
    (mişlen lastikler + 35 kappa topcase + depo kılıfı + turing camı + zenon farı + kafa koruma+ motor koruma demiri + orjinal 42t dişli takıldı + kesilmez çelik kilit ) var üzerinde.
    1000 -2000-4000-6000 de yetkili servise bakımları yaptırıldı.ilginenlere duyurulur.
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Tüm koşulları uygun olduğu halde fazla yakıt tüketimi varsa yağ yakan motor çok yakar, bu konuya dikkat etmek lazım. Bir depo ile artık eskisi kadar gidemeyen veya emsalleri gibi km yapamayan motorların yağ tüketimlerini kontrol edin derim. Rahmi kardeşim, muhtemelen motorun ya yağ yakmıyor yada kayda alınmayacak, önemsenmeyecek kadar düşük bi yağ tüketimin var, ne mutlu.
    ethemm76
    yağ ile ilgili bi sorun var üstad ,siz daha bilgili olduğunuz için size sorayım dedim;4bin bakımından 1600 km sonra yağ ölçümü yaptım çizgi yarıdan milim yukardaydı normal yani,bügün yağı değiştirdim çıkan yağ tam 1 litre bu nasıl oldu merak ettim hiç yağ yakmamış demekki

çıkan yağı koyduğum kaba geri döktüm tam 1 litre...

birde gaz yağı aldım litresi 5 tl bulana kadar canım çıktı hiçbiyerde yokgüzel bi zincir jant temizliği yapıcam...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki ön lastik için hangi değeri öneriyorsun ethem abi?
    Ben yolculu kullanım yaptığımdan ön michalen lastiği 30 yapıyorum, michalende yolcusuz kullanım dahi yolu bırakmıyor lastik. Yumuşak hamur yapısı sayesinde sorun olmuyor, ama duroda bu çok tehlikeli olur, yapılmamalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethemm76
    yağ ile ilgili bi sorun var üstad ,siz daha bilgili olduğunuz için size sorayım dedim;4bin bakımından 1600 km sonra yağ ölçümü yaptım çizgi yarıdan milim yukardaydı normal yani,bügün yağı değiştirdim çıkan yağ tam 1 litre bu nasıl oldu merak ettim hiç yağ yakmamış demekki
    çıkan yağı koyduğum kaba geri döktüm tam 1 litre...
    Slm, ölçüm yaptığın zemin tamamiyle düz değil ise, veya motor stop edildikten sonra karterdeki yağın iyice süzülerek oturması beklenmeden yağ seviye kontrolü yapıldıysa, çubukta yağı olduğun daha az görmene sebep olmuş olabilir. En sağlıklı yağ seviye kontrolü motoru her zaman park ettiğiniz ve düz olduğunuz zeminde, motoru bir gece beklettikten sonra ertesi sabah motorun başına gidildiğinde yapılabilir. Böyle bir ölçümde yanılma payı bence yok. Bu arada motorunun maşşallahı var, benim motor 1600 km de kesin 200 gram seviyelerinde yağ yakar.. Bu arada ölçümünü her zaman aynı yerde, aynı şekilde yapıyorsan ilerki zamanlarda yine çubukta yağı yarıdan mm yukarda gördüğün taktirde, yağın eksik olmadığını düşünebilirsin.

Bende senin gaz taktiğini mazotta uyguluyorum, gaz bulamak için bence hiç uğraşmaya gerek yok. zincir ve jant temizliği mazotla da çok harika oluyor. Elimde 3 lt mazotum var. 1 sene yeter.. Zamdan önce almıştım dermişim

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar kandiliniz mübarek olsun manisada oturuyorum buralarda uzun cam bulamıyorum bana yardımcı olabilecek biri varmı aranızda ön siper uzun cam
    yanlış hatırlamıyorsam garajın arka tarafında ana yol üzerinde barcelona cafeye gelmeden özşen motor var onda vardı 1-2 arkadaşım ondan almışlardı yakın zamanda elinde varmı diye bi sorun bence 25tl diyordu rakam olarak.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Ben yolculu kullanım yaptığımdan ön michalen lastiği 30 yapıyorum, michalende yolcusuz kullanım dahi yolu bırakmıyor lastik. Yumuşak hamur yapısı sayesinde sorun olmuyor, ama duroda bu çok tehlikeli olur, yapılmamalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Slm, ölçüm yaptığın zemin tamamiyle düz değil ise, veya motor stop edildikten sonra karterdeki yağın iyice süzülerek oturması beklenmeden yağ seviye kontrolü yapıldıysa, çubukta yağı olduğun daha az görmene sebep olmuş olabilir. En sağlıklı yağ seviye kontrolü motoru her zaman park ettiğiniz ve düz olduğunuz zeminde, motoru bir gece beklettikten sonra ertesi sabah motorun başına gidildiğinde yapılabilir. Böyle bir ölçümde yanılma payı bence yok. Bu arada motorunun maşşallahı var, benim motor 1600 km de kesin 200 gram seviyelerinde yağ yakar.. Bu arada ölçümünü her zaman aynı yerde, aynı şekilde yapıyorsan ilerki zamanlarda yine çubukta yağı yarıdan mm yukarda gördüğün taktirde, yağın eksik olmadığını düşünebilirsin.

Bende senin gaz taktiğini mazotta uyguluyorum, gaz bulamak için bence hiç uğraşmaya gerek yok. zincir ve jant temizliği mazotla da çok harika oluyor. Elimde 3 lt mazotum var. 1 sene yeter.. Zamdan önce almıştım dermişim
    mazot gaz yağına göre daha ucuz ama ben uzun zmandır bu gaz yağını denemek istiyordum içimde ukte kaldı

yağ ölçümünü motor işyerindeki otoparkta 2 gün yattıktan sonra yerinen kaldırmadan yaptım,zemin düz ve motor orta ayakta iken...ama yağ değişiminden sonra bu tablo çıkınca sevindim doğrusumotoru sıkıştırarak kullanıyorum diyorum ama benim sıkıştırma anlayışım;6bin devirde 80 km ile gitmek normal benim için yani bunun üstüne çıktığımda sıkıştırma olarak görüyorum

şimdi ya benim motorun yağ yakma oranı düşük çok az ve bunun üstüne bende motoru limitlere sokmadan kullanınca çıkan yağ 1 litre oldu..

yada motor yağı el yakıcak kadar değil ama sıcaktı ve çok iyi süzüldü sağa sola filanda yatırdım normalden fazla yağ çıktı ama böyle olması zor çünkü bu sefer 1 litreden fazla yağ koymam gerekir

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

sizlere sorularım olacak,

bugün bir hesaplayayım motorum ne kadardır yatıyor dedim
    tam 5 ay olmuş.ramazandan beri yatıyor. :( içim acıdı yeminle yahu :(

cumartesi günü herne pahasına olursa olsun çıkarıp dolaşacam. yaza kadar kapalı yerde durmayacak ama olsun hiçdeğilse uzun süre yatmaz. şu anda durduğu yer oda sıcaklığında ortalama 24 derece.

demem o ki,

1- içinde az benzin vardı. belki 0.5 litre gelir. ne yapmalıyım sizce ? motora kesinlikle zarar vermeyecek öneriniz nedir ? öylece çalıştırmak mı yoksa benzin alıp, içini boşaltmak yeni benzin koyup çalıştırmak mı ? benzini nasıl boşaltacam onuda bilmiyorum :(

2- sizce aküsü ne durumdadır ? ne yapmalıyım

bu konular hakkında bilgi verirseniz sevnirim

saygılar
    Ramazan kardeşim slm. Eğer motor 5 ay hiç marş basmadıysa, akünün tamamen boşalmış olması dahi söz konusu olabilir.. 5 ay çok uzun bir süre. Akü nün şarj olması için mininum motorun 5500 devir veya üstünde sürüş yapılması gerekiyor, kitapçık verisi bu. Yani marş dahi basmayabilir..Motosiklet aküleri, 4 tekerli araç akülerine nazaran çok daha düşük amper değerli aküler olduğundan, kendi hallerini bırakıldıklarında araba akülerinden çok daha erken boşalma eğilimi gösterirler, Marş basmazsa ya vurdurarak çalıştıracaksın ve 80-90 bi kaç saat gezeceksin, yada.. akünü bi oto elektrikçide veya kendi imkanın varsa kendi imkanlarınla şarj ettireceksin..

Benzini tamamen boşaltman çok kolay, motorun sağ siyah kapağının altında karbratör var.. karb.. üzerinde uzun bi düz tornavidayla gevşetebileceğin bir vida mevcut, bu vidayı biraz gevşettiğinde depodan karb. ulaşmış olan benzin, alttaki karbratör tahliye hortumundan boşalmaya başlıyor, tekrar sıkınca kesiliyor, bu vidayı rahatlıkla görebilmek ve müdahale edebilmek için sağ yan siyah kapağı sökmen gerekebilir. Buradan depondaki eski veya pislenmiş olan karbratörün içindeki ve depodaki benzinin tamamını alarak, deponda ve karb. de mevcut benzini sıfırlaman mümkün.

Motor yağının da eğer en azında yarı kullanım ömrünü bitirdiyse, veya yağın km kullanım ömrü dolmasa dahi aynı yağ motorda 6-7 aydır mevcutsa, yağınıda değitirmeni tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7750 km de 2012 model siyah cbf miz satılıktır.
    (mişlen lastikler + 35 kappa topcase + depo kılıfı + turing camı + zenon farı + kafa koruma+ motor koruma demiri + orjinal 42t dişli takıldı + kesilmez çelik kilit ) var üzerinde.
    1000 -2000-4000-6000 de yetkili servise bakımları yaptırıldı.ilginenlere duyurulur.
    İlyas Kardeşim, nasılsın ? Satma niyetin hayırlı olur inşallah, yoksa sende mi Koray gibi sym wolf 250 falan mı niyetlendin ? Sonraki motorun ne olacak hayırlısıyla ?
    Garip bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Haftasonu yağ eksiltmeden ötürü motoru krank-piston vs. değişimine götürüyorum.
    Konuşmuşlar tamam demişler inşallah düzgün birşey olur.
    Kafa braketi de değiştirecem.Tırnak ucu kadar.boşluk var.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış hatırlamıyorsam garajın arka tarafında ana yol üzerinde barcelona cafeye gelmeden özşen motor var onda vardı 1-2 arkadaşım ondan almışlardı yakın zamanda elinde varmı diye bi sorun bence 25tl diyordu rakam olarak.
    Eyvalla abi sağolasın bahsettiğin yeri aradım varmış elinde 25 tl fiyat verdi nette o fiyatlara bulamamıştım denizlide buldum 40 tl fiyat verdi siparişi iptal ettirdim yarın manisaya gelip alıcam bakalım faydasını görecekmiyim

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu yağ eksiltmeden ötürü motoru krank-piston vs. değişimine götürüyorum.
    Konuşmuşlar tamam demişler inşallah düzgün birşey olur.
    Kafa braketi de değiştirecem.Tırnak ucu kadar.boşluk var.
    Motor kaç bin de ? Ayrıca krankın yağ eksilmesiyle bi ilgisi olduğunu sanmıyorum, Silindir piston segman sanırım yeterli, ki krank ta zaten baya pahalıdır. Motorun 400 e çıkacağına, böyle krank ta dahil olursa 600 ü falan bulabilri diye düşünüyorum. Bende de yağ yakma var.. Ama motoru sıfırlasam yağ yakmam kesilsin diye, krank değiştirme ihtiyacın yok. Krankta bi problem yok çünkü. Senin krank tamı hasar görmüş =?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler