Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

7 aydır 500-1000 km arasında 100 ml yağ ekleme haricinde bir sıkıntım şikayetim olmadı bu motordan.ne arıza verdi nede değişen bir parçası oldu.tek ihtiyaç duyulan benzin yağ 2lisi...
    metoş nabr laaaa ailecek baskındasınız;koray ganganla ekürüsü fatıııde burda,,,törtill efsanesi gerimi dönüyor yoksa yazdığınız görmek güzel,sizi bir arada görmek dahada güzel..
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    angel mangel dedin çavuş...ona kapıldım ben...
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Cbf 150 siyah mı yoksa kırmızı renk mi

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler saolun sormayın fiyatı yüksek koydugumda arayan soranı vardı şimdi ise kimse aramıyor.anlayamıyorum bende uygun rakamdan satayım işim görülsün diyorum hata yapıyorum galiba

---------- Post added at 03:06 ---------- Previous post was at 03:03 ----------

teşekkürler abicim saol arada gördüğün zaman denk gelirsen tanışalım ama nazarın değmesin bak :D

---------- Post added at 03:12 ---------- Previous post was at 03:06 ----------

vayyy başgannnn yaşıyon mu sen yaaa

Görürsem gelirim yanına
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs olayını şöle hallettik.hatta dün önder arkadaşımızınkinede yaptık..
    ön rüzgarlıgı sökün.
    iç kısımdan honda yazan yerin biraz üst kısmını iyice temizleyin..
    sonra hgs yi yapıştırın..
    hgs nin üstünede koli bandı ile 1 sefer geçin..
    dün deneme yaptık düzgün bi şeilde çalıştı..
    veya benimki gini yapın..
    hgs kartı alın.kartla berBER onun bi aparatı var yapışıyo onu veriolar aynı yaka kartı aparatı gibi.
    ben o aparatı ön cama yapıştırdım kendinden yapışkanı var..
    ve gişeden geçecegim zaman kartı direk içine koyuyorum.
    işim bitince alıyorum ordan
    Halepli benim anlatmama gerek kalmadı sagolsun ümit anlatmış gerekeni çok basit hatta ben ümite dedim ganga olurmu bu böyle alırmı dedim ümit biliyor bu montaj işlerini sagolsun bu dertten kurtardı beni istersen bi ara beraber seninkinide montajlarız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Ya ramazan ben şimdi merceksiz xenon taktırdım ama memnunum kimsenin gözünü almıyor ve çok iyi aydınlatıyor. Ama angel farda da gözüm yok değil yani ne diyorsun söküp senden alıp mı momtajlasam ne dersin değermi

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halepli benim anlatmama gerek kalmadı sagolsun ümit anlatmış gerekeni çok basit hatta ben ümite dedim ganga olurmu bu böyle alırmı dedim ümit biliyor bu montaj işlerini sagolsun bu dertten kurtardı beni istersen bi ara beraber seninkinide montajlarız..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Ya ramazan ben şimdi merceksiz xenon taktırdım ama memnunum kimsenin gözünü almıyor ve çok iyi aydınlatıyor. Ama angel farda da gözüm yok değil yani ne diyorsun söküp senden alıp mı momtajlasam ne dersin değermi
    yahu abicim ne gerek var madem almışın yaptırmışın.. ben gerek yok derim ama dersin ki para batıyor. tamam

bi gelsin görelim.. inşallah bir sorun çıkmaz. dereyi görmeden paçayı sıvadım, sizlere de açıklama yaptım ama sorun olmaz inşallah.

ama olursa mükemmel olacak.. farın içi simsiyah ortası yuvarlak ışık olacak..mesela şunun gibi.

mbuyuk bunu beğendi.
    birGarip..

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görürsem gelirim yanına
    tamam abim eyv ;)

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    xenon far çok iyi fiyatınız da güzel, ben düşünürüm 1 adet beni de yaz.

arkadaşlar depoyu fulleyince kilometreyi sıfırlamıştım ve 310 kilometrede rezerve düştüm.
    yine burada okuduguma göre 400-430 kilometre gitmesi lazımdı.
    ama ben sürekli 3 çanta ile ve artçılı kullanıyorum bu kadar fark edermi yakıtta?
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    merhaba herkese..benim motorda bi kaç sorun var.
    1-motor yokuşta kalkarken dreksiyon saga veya sola kırıksa ön taraf sallanmaya yalpalamaya başlıyo (sadece ilk kalkışta)
    2-40-50 ile giderken ön traftan bi ses glio sanki teker çamurluga sürter miş gibi.ama çamurluga baktım tekere baktım herhangi bir sürtme yok..bilya dagılmış olabilirmi ?veya başka bişey?
    3-geçen motoruma subap ayarı yapılmıştı üst kapak açıldı mecburen..2 gün önce fark ettim üst kapagın orda eklem yerinde terleme gördüm hafif yag sızmış toz toplamış..çözüm nedir..??
    acil cvplanırsa memnun olurum

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese..benim motorda bi kaç sorun var.
    1-motor yokuşta kalkarken dreksiyon saga veya sola kırıksa ön taraf sallanmaya yalpalamaya başlıyo (sadece ilk kalkışta)
    2-40-50 ile giderken ön traftan bi ses glio sanki teker çamurluga sürter miş gibi.ama çamurluga baktım tekere baktım herhangi bir sürtme yok..bilya dagılmış olabilirmi ?veya başka bişey?
    3-geçen motoruma subap ayarı yapılmıştı üst kapak açıldı mecburen..2 gün önce fark ettim üst kapagın orda eklem yerinde terleme gördüm hafif yag sızmış toz toplamış..çözüm nedir..??
    acil cvplanırsa memnun olurum
    1- devir düşük geliyor olabilir kalkışta, biraz yüksek tutup devri öyle kalkmayı deneyin( düşük devirle kalkarken hissediyorum bende)
    2- aynı ses benden de geliyor ama çözemedim hala, arada çıs çıs çıs sürtme sesi
    3- conta ezilmiş olabilir mi acaba ..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu abicim ne gerek var madem almışın yaptırmışın.. ben gerek yok derim ama dersin ki para batıyor. tamam

bi gelsin görelim.. inşallah bir sorun çıkmaz. dereyi görmeden paçayı sıvadım, sizlere de açıklama yaptım ama sorun olmaz inşallah.

ama olursa mükemmel olacak.. farın içi simsiyah ortası yuvarlak ışık olacak..mesela şunun gibi.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...Jyn-clYY57Z7fb
    abi bu içi siyah çok tatlıymış böyleyse direk alayım ben =)

Motosikleti
    Honda CBF 500
    rialliden aldığım kurye tipi elcik korumaları taktım
    tabi motorun tipi kaydı ama sağlık daha önemli dedim, ellerim hiç üşümüyor artık ve yağmurda ıslanmayacak

hazır aynalar sökülmüşken yine rialliden gelen ybr aynalarını da monte ettim

bunlar da mstech power led sis lambalarım

özellikle o kadar yukarı monte ettirdim, ileriyi daha iyi aydınlatması için, malum farlar rezalet önümü göremiyordum şimdi çok iyi oldu

Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    sgurdal arkadaşım elciklerini beyendim ben yapmayı düşünüyordum fazla üstünde durmadığım için takmış deilim eldiven ile devam ediyorum

Aynaları neden ybr aynasıyla degiştin ?
    Bide bu ledler aküden fazla akım çekiyormu yoksa alternatör tolere edebiliyormu?
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abim eyv ;)
    abi nerdesin orda .. bi cbf daha var 41 plakalı .. senimi o..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sgurdal arkadaşım elciklerini beyendim ben yapmayı düşünüyordum fazla üstünde durmadığım için takmış deilim eldiven ile devam ediyorum

Aynaları neden ybr aynasıyla degiştin ?
    Bide bu ledler aküden fazla akım çekiyormu yoksa alternatör tolere edebiliyormu?
    cbf nin orjinal aynaları arkayı iyi göstermediği için değiştirdim. Bunu herkes öneriyor zaten. Aynanın yarısında kendi omzumu görüyordum.
    Ledler en az akım çeken aydınlatma ürünleridir. hepsi toplamda 8 watt akım çekiyor. Kısa farın 35 watt olduğunu düşünürseniz

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Motorum; 2011 eski kasa CBF 150

Eski (NGK) bujinin tırnak aralığı 1.0 mm. civarındaydı sanki ve çok kolay çalışıyordu, Usta 0.8 mm. ye düşürdü, ölçüsü o sanırım.
    Yenisini taktım, o da orj NGK. Her iki bujide de kolay çalışmıyor. Zamanın yoktu, eski bujiyi önceki tırnak aralığı değerine getirip deneyemedim.

Gerçi havalar soğudu, muhakkak etkisi vardır ama, sanki eski bujiyi hiç ellemetseydim, bu havalarda dahi sorunsuzca çalışacaktı.

Bir şeyleri yanlış mı yapıyorum?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

öncelikle motoruna mercekli zenon far düşünenler dikkatlice okumalı

bu kış boş durmamak adına aklıma fikirler geldi. en iyi fikir şu oldu, araştırdım öğrendim sordum soruşturdum..uzuuun zamandır.. neyse gelelim konuya...

öncelikle, bu üründen alacak varmı desem kaç kişi evet der acaba..site fiyatı 188 tl + kargo ÜRÜN İÇİN TIKLA

sanalpazar.com üzerinden satıcam. bilmiyorum beni ne kadar tanıyorsunuz ama yapıcam bu işi.sizlere güvenerek getirteceğim biçok tane. ve ucuz ucuz alsın millet diye satıcam..

bilenler bilir nasıl satış olduğunu.. .bilmeyenlere, öncelik ile satış sanalpazar.com üzerinden olacak..siz para ödeyip sipariş vereceksiniz.ben sizin para ödediğinizi görecem ve ürünü paketleyip kargoya gidecem..ürün satış kodu ile kargoya teslim edecem.otomatik olarak o satış kodunda adresiniz sisteme çıkacak..ürün size gelecek. ama paranız hala sanalpazar.com üzerinde olacak.bana iletilemeyecek..ürünü açacaksınız kontrol edeceksiniz.herhangibir sorun olduğunda siteye yazı belirtip paranızı tekrar alacaksınız. eğer ki üründe sorun yok ise ürünü onaylayacaksınız parayı ben alacam..yani iş garanti olacak

gelelim fiyata..

kargo benden olmak üzere 90 tl gibi hesaplıyorum..ama maksimum 100 tl olacak gibi ( vade farksız peşin fiyatına taksit imkanı var.ister peşin alın ister taksitli ) ( ürünü nasıl güvenli bir şekilde satarım diye düşündüm..önce para sonra ürünü mü göndersem dedim..ama çoğu kişi güvenmez diye düşündüm.en sonunda en sağlam olanı sanalpoazar.com u buldum.. ama bu site benden %5 komisyon kesecek...malesef :( sağlık olsun.. sonuçta kar gütmüyorum.. ) ( satışı iban no vererek bana 85 tl civarı adres belirtirse o şekilde site üzerinde olmadan -komisyon kesilmeden- gönderebilirim.. )

ilk ürünler elime geçer geçmez sevdiğim abim "ethem76" ya hemen bi tane parasız göndereceğim.sitede sözü geçen biri.. hem referansım olur.. ethem abi açacak deneycek ve yorumunu yazması böyle işe çok meraklı birnevi ondan da göndermek istiyorum

şimdi soruyorum..bu ürünü kaç kişi ister..?? vereceğiniz cevaplar benim için çok önemli. sayı belirlemem gerekiyor...

.
    eğer başarılı bir ürünse düşünebilirim.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bazı motosiklet forum sitelerinde Honda CBF 150 nin 2013 yılında üretilmeyeceği, 2014 yılında tamamen yenilenmiş bir şekilde Türkiye'de satışa sunulacağı yazıyor.
    Konu hakkında bilgisi olan veya Honda yetkili bayileri ile bu konu hakkında konuşan var mı?

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tekrar Cbf almış bulunuyorum ilk aldığım cbf in resimleri ama aynı renk

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Hayırlı uğurlu olsn
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Kar buz olduğu zaman nasıl motosiklet kullanılır . Tavsiye edeceğiniz birşeyler var mıdır? Lastik modeli ya da ,kaymasın diye yapılabilecek birşeyler biliyormusunuz? Teşekkürler...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler