Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Db Honda nın internet sitesi var, ama çok aktif değil, cbf 150 parçaları yok. Ben telefonla arayıp sipariş veriyorum, İsmin soaiyism bilgilerini ve asres bilgilerini veriyorsun. İstediğin parçaların toplam maliyetini söylüyorlar ve sana bi hesap numarası veriyorlar. Senin isminden bu hesaba gerkli mevlayı havala veya eft yaptığında sistemlerinden senin isminden para girişini gördüklerinde hamen kargoya veriyorlar istediğin parçaları.

Web sitesi:http: //www.dnbmotor.com
    Siparriş için tel: 0 216 461 06 06

castrol power bir elzem veya olması gereken değil ya ben 50 bin km dir castrol power i 10w-40 1 kez dahi kullanmadım. Sıkıntı yapma. Hatta geçen gün Ahmet n nin motorun yağını değiştirdik. İnan yakınlarda yağ yoktu. Petrol Ofisinin yarı sentetik araba yağını 10w-40 koyduk motora, biraz vites geçişlerinde kalite sıkıntısı yaşarız diye düşünüyordum ama bu olumsuzluğu dahi görmedik. Sofuoğlunda Castrol power 1 Racing 10w-50 var. Tam sentetik. Napıcan başka yağı, denk geldiğinde al mutlaka. Ben yarın bu yağ ile yağ değişimi yapıcam. Şu anda da motorda 10/50 motul var. Bayadır 10w-50 takılıyorum. Yani sorun yok, bizim motor çok fazla yağ ayırt etmiyor aslında marka falan yani. Sadece mevsime uygun olsun, en az yarı sentetik olsun yeter.
    saol abi bu sekildede alabilirim. bide istanbulda otosever var honda bayisi sirinevlerin otarafta orayada sorayim varsa elden alirim kendim takarim.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    arkadaşlar geçen günlerde 16lık dişli,ön uzun cam ve çanta demiri aldım.hepsinden şimdilik memnunum uzun dönemde ne olur bilemem.

Servise gitmeme işine ben de katılıyorum lakin subap ayarı için ne yapacağız sıradan bir tamirciye mi vereceğiz?Yoksa aydoğan abimizin anlatımıyla kendimiz yapabilir miyiz?Kendimiz yapsak süper olur.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaslar fazer i satip cbf 150 aldim simdilikbu sene 150 cc ye binip allah nasip ederse sene baska bir model. alacagim

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motorlara arka çanta kaç lt. lik yakışır acaba???shad markası nasıl sizce?
    kesinlikle 30 ve üstü almalısın.Bende 26 var çok ufak.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    cbf 150
    kardeş hala takip ediyormusun siteyi bilemiyorum.Arka çanta kaç litre?yanlar 35 lt demiştin galiba...

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş hala takip ediyormusun siteyi bilemiyorum.Arka çanta kaç litre?yanlar 35 lt demiştin galiba...
    35lik tavsiyedir.Ha ama yük fazla olacaksa büyük al.Motorumuz hepsine görsel olarak uyuyor bana göre ama sana göresini bilmiyorum.Ben de 48lik var.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Uzunyolda 20-25 tl arası bir fiyatla 230 km yaptım.Nasıl acaba.?
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu gün Jr. Evren arkadaşımızın nikahı var. Allah mesut etsin , bir yastıkta kocatsın

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar fazer i satip cbf 150 aldim simdilikbu sene 150 cc ye binip allah nasip ederse sene baska bir model. alacagim
    http://hizliresimyukle.com/thumb-270682.jpg
    Efsane geri döndü Aramıza hoşgeldin tekrar, iyi günlerde kullan motorunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:09 ----------

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün Jr. Evren arkadaşımızın nikahı var. Allah mesut etsin , bir yastıkta kocatsın
    Evren' e bende ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah mesut bahtiyar etsin.

Evren, tebrik ederim umarım herşey gönlünüzce olur,mutluluklar dilerim.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzunyolda 20-25 tl arası bir fiyatla 230 km yaptım.Nasıl acaba.?
    Ortalama 10 kurus yakmışsın.İyi tabiki.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ethem abi çakar ampulun linkini yollarmısın

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi çakar ampulun linkini yollarmısın
    http://www.hepsiburada.com/liste/pro...4643#Gorseller

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5737751/detay/

Bu iki üründe aynı, sanırım sadece markaları farklı, elektronik devre ampulün üzerinde,ampul haricinde bi işlem yok, sadece aç kapa işlemi için vede çakar moduna geçme ve çakardan normal moda dönmek için bi anantar gerekiyor. Ürün güzel ama biraz uzun gibi normal park ampüllerinden 2 cm kadar daha uzun. Senin bu ampul için takma payın var mı? Senin fazla pay yok muş gibi geldi bana. Çok mu yakın olacak acaba sende bu ampul senin far tasında. Benim öne doğru baya boşluğu kalıyor, ısınıp ta far camını eritir mi acep ? Birde bu uzun olanı bunun aynı işlevde biraz daha kısasdını bulabilirsek çok daha güzel olur. Ama bahsettiğim ampul bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Olay bu, bizimki tek olarak çakıcak, istersekte sabit yanıcak.

http://www.youtube.com/watch?v=PlFAo...feature=relmfu

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    http://www.hepsiburada.com/liste/pro...4643#Gorseller

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5737751/detay/

Bu iki üründe aynı, sanırım sadece markaları farklı, elektronik devre ampulün üzerinde,ampul haricinde bi işlem yok, sadece aç kapa işlemi için vede çakar moduna geçme ve çakardan normal moda dönmek için bi anantar gerekiyor. Ürün güzel ama biraz uzun gibi normal park ampüllerinden 2 cm kadar daha uzun. Senin bu ampul için takma payın var mı? Senin fazla pay yok muş gibi geldi bana. Çok mu yakın olacak acaba sende bu ampul senin far tasında. Benim öne doğru baya boşluğu kalıyor, ısınıp ta far camını eritir mi acep ? Birde bu uzun olanı bunun aynı işlevde biraz daha kısasdını bulabilirsek çok daha güzel olur. Ama bahsettiğim ampul bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:36 ----------

Olay bu, bizimki tek olarak çakıcak, istersekte sabit yanıcak.

http://www.youtube.com/watch?v=PlFAo...feature=relmfu
    abi bunun bide kumandası olması lazım... kumanda resimlerde yok..resimlerdeki normal dipsiz ampul..bunu yakıp söndüren devre resimlerde yok... ,
    keşke olsaydı bakardık uyar mı uymaz mı.. ama dediğin gibi benim orada yer sorunu olabilir..

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

hımmm şimdi anladım kendinden çakarlı... ok. inşa. benimkinde yer sıkıntısı olmaz alırız

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    bizim motora uygun sentili nerden bulacağız üstadlar?
    sanayide bulamadım resmen :S
    0,08
    0,12

cihan kardeşim hoşgeldin tekrar aramıza.yeni kasamı aldın.fazerdan sonra ne hissettiriyo merak ediyorum artık bol bol paylaşırız inşallah.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Bende 35 lt kappa var gayet hoş duruyor
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    honda cbf 150 siyah
    arkadaşlar krank milinin ömrü bitmiş tamirciye bıraktım yawww nekadar pahalıymiş buu...yoğurtlu beşyüz liracık mışşş...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bunun bide kumandası olması lazım... kumanda resimlerde yok..resimlerdeki normal dipsiz ampul..bunu yakıp söndüren devre resimlerde yok... ,
    keşke olsaydı bakardık uyar mı uymaz mı.. ama dediğin gibi benim orada yer sorunu olabilir..

---------- Post added at 14:49 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

hımmm şimdi anladım kendinden çakarlı... ok. inşa. benimkinde yer sıkıntısı olmaz alırız
    Ben bu ampulden daha önce taktım deneme amaçlı, kardeşim kendi motoru için almıştı. Ampul harici hiç bir şeye ihtiyaç yok. Taktığımda kontağı ilk açtığım zaman sabit yanıyor, çakar moda geçirmek istersen kontağı hızlıca kapatıp açtığında (1 saniye içinde) çakar moduna geçiyor, aynı kapat açı hızlıca tekrar yaptığında normal moda dönüyor. Devre ampulün üzeründe. Başka bir şeye ihtiyaç yok. Sadece çakar moduna geçirmek ve sürekli yanan normal moda dönmek için kontağı her seferinde açıp kapatamayacağımıza göre, bu ampulü eğer oldurtabilirsek bi açma kapama anahtarı uydurduğumuzda çok şeker olucak. Ayrıca bu ampulün biraz daha kısa olanlarından araştıralım derim. 2-3 cm kadar uzun bi ampul. Çok hafif ama uzun olduğundan fazla salınım yapma ve far tası içine kullanım esnasında düşmesi söz konusu olabilir. İhtimal belkide düşmez ama.. Veya bu ampulü daha farklı bi yöntemle sağlamlaştırabilirsek duy yuvasına sorun kalmayacak. Aslında şimdi tek sorun senin far tasının boyu kurtaracakmı. Ve fazla yakın olursa far camına ampul, camı eritecek seviyede ısınıyor mu ısınmıyor mu ? Gerçi ben pek ısınacağını sanmıyorum ama.. denemekte fayda var. En kötü çakar olayı olmazsa da şunu yapabilmek istiyorum, normal beyaz led park ampülü alarak sağ plastik kapağa da park ampülü için açma kapama anahtarı yapalım diyorum, tüm elektrik aksamının kontrolü bende olsun. Motorda bi düğme daha olsun, baya fix olur, dimi Bu ampülü bi oto parçacıda falan denk getirebilirsek ustam bi deneyebilirmiyiz desek, böyle bi imkan oluşturabilsek aslında çok güzel olur. Özellikle senin matur için. Far camı mesafesinin uygun olup olmadığını anlamak maksatlı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Alıntı ekber adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar krank milinin ömrü bitmiş tamirciye bıraktım yawww nekadar pahalıymiş buu...yoğurtlu beşyüz liracık mışşş...
    Kaç km desin, bakımları nasıl yapıldı, yağ değişimi, yağ takibi, gerektiğinde ilavesi.. Kurye motoru mu ? Şahsi kullanım mı ? Kaç model ? Krank ın ömrü kolay kolay bitmez, ya yağ bakımları önemsenmeden devamlı yüksek devir kullanım var. Veya tüm bakımları eksizksiz olsa bile, yağ seviyesi düzenli kontrol edilerek motor hiç yağsız bırakılmamış olsa bile km çok yüksek olmalı. Dediğin gibi krank oldukça pahalı, krankl harici silindir piston segman gurubu dahi, yani motor sıfırlama dahi krankın fiyatından oldukça ucuz.

Motosikleti
    honda cbf 150 siyah
    Ben bu ampulden daha önce taktım deneme amaçlı, kardeşim kendi motoru için almıştı. Ampul harici hiç bir şeye ihtiyaç yok. Taktığımda kontağı ilk açtığım zaman sabit yanıyor, çakar moda geçirmek istersen kontağı hızlıca kapatıp açtığında (1 saniye içinde) çakar moduna geçiyor, aynı kapat açı hızlıca tekrar yaptığında normal moda dönüyor. Devre ampulün üzeründe. Başka bir şeye ihtiyaç yok. Sadece çakar moduna geçirmek ve sürekli yanan normal moda dönmek için kontağı her seferinde açıp kapatamayacağımıza göre, bu ampulü eğer oldurtabilirsek bi açma kapama anahtarı uydurduğumuzda çok şeker olucak. Ayrıca bu ampulün biraz daha kısa olanlarından araştıralım derim. 2-3 cm kadar uzun bi ampul. Çok hafif ama uzun olduğundan fazla salınım yapma ve far tası içine kullanım esnasında düşmesi söz konusu olabilir. İhtimal belkide düşmez ama.. Veya bu ampulü daha farklı bi yöntemle sağlamlaştırabilirsek duy yuvasına sorun kalmayacak. Aslında şimdi tek sorun senin far tasının boyu kurtaracakmı. Ve fazla yakın olursa far camına ampul, camı eritecek seviyede ısınıyor mu ısınmıyor mu ? Gerçi ben pek ısınacağını sanmıyorum ama.. denemekte fayda var. En kötü çakar olayı olmazsa da şunu yapabilmek istiyorum, normal beyaz led park ampülü alarak sağ plastik kapağa da park ampülü için açma kapama anahtarı yapalım diyorum, tüm elektrik aksamının kontrolü bende olsun. Motorda bi düğme daha olsun, baya fix olur, dimi Bu ampülü bi oto parçacıda falan denk getirebilirsek ustam bi deneyebilirmiyiz desek, böyle bi imkan oluşturabilsek aslında çok güzel olur. Özellikle senin matur için. Far camı mesafesinin uygun olup olmadığını anlamak maksatlı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Kaç km desin, bakımları nasıl yapıldı, yağ değişimi, yağ takibi, gerektiğinde ilavesi.. Kurye motoru mu ? Şahsi kullanım mı ? Kaç model ? Krank ın ömrü kolay kolay bitmez, ya yağ bakımları önemsenmeden devamlı yüksek devir kullanım var. Veya tüm bakımları eksizksiz olsa bile, yağ seviyesi düzenli kontrol edilerek motor hiç yağsız bırakılmamış olsa bile km çok yüksek olmalı. Dediğin gibi krank oldukça pahalı, krankl harici silindir piston segman gurubu dahi, yani motor sıfırlama dahi krankın fiyatından oldukça ucuz.
    ...........hocam 2009. km 36000 yag degişimi 1500 2000 arası devamlı degiştiririm15/50advance...bence asıl sorun yüksek devir, gitmiyor diye gaza fazla yükleniyoruz, ve sonrasında motorda bizim cebe yükleniyor,...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler