Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuryeler neden alsın ki ozaman,onların altında en çok ne var ona göre karar ver sen..
    İstanbuldaki kuryelerin altında cbf150 var da Aydındakilerin olmayabilir Sonuç olarak sıcak memleket. Aynasız gezeni çok olan bir yer, her türlü motosiklet vardır oradaki kuryelerde..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldaki kuryelerin altında cbf150 var da Aydındakilerin olmayabilir Sonuç olarak sıcak memleket. Aynasız gezeni çok olan bir yer, her türlü motosiklet vardır oradaki kuryelerde..
    Aydınla istanbul kıyaslanabilirmi.
    Kıyas esas alacaksan direkt istanbuldan örneklemek gerekir.Yok yok,herşey burada...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    eyvallah içimi rahatlattınız tam temiz denk getirdim diye düşünürken başka bi sıkıntı olacaktı, motor temiz muhtemelen ama sizin bildiğiniz detaylar vardır neresiine bakmak gerekir yada bi servise götürmek yeterli midir
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı foto_sentez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar... Geçen akşam iş çıkışı bir baktım selenin üzerinde tüyler dolmuş ve ufak tefek çizikler oluşmuş. Sanırım aynı şekilde bir kedi de benim motorun üzerinde keyif yapmış :( Bu konu hakkında ben de çözüm önerilerinizi bekliyorum. Özellikle şu kedi kovucu spreyler işe yarar mı, aranızda kullanan var mı? Saygılar...
    Aynı şeyden bende müzdaribim ancak geçen gün su kedi kovucu spreylerden bende aldım nasıl kullanıulacağını sorduğumda satıcı motoru hep aynı yere park ediyorsunuz değilmi diye sordu evet dedim parkettiğiniz yerin etrafına sıkın dedi 2-3 günde birde tekrarlayın dedi. Eve geldim dediğini yaptım ertesi gün baktım koltuk pati izi dolu dalga geçmiş resmen hayvan benle Benimde sizin nezdinizde şöyle bir sorum olacak acaba bu spreyi direk motorun hatta selenin üzerine sıksam nasıl olur bi zarar verir mi acaba deriye yada boyaya fikri olan var mı?

Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de Ankara - Kayseri yaptım 350km civarı 30dak. molalı bir sıkıntı olmadı. uzun yolculuklarda arka koltuğa çanta vs koyuyorum, dolaysıyla belimi yaslıyorum.

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

4000 bakımı kaç para bilen varmı?
    Abolgi Bey motorları aynı zamanda almıştık bakıyorum kız gibi kalmış motor fazla gezmek nasip olmadı herhalde daha 4000 km de? Ben geçen sezon gitmiştim ist.da servise 4000 km için 58 tl mi ne ödemiştim yalan olmasın vardır faturası bakarım isterseniz daha sonra.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu arada balata fiyatı için honda şadov başlığında bir arkadaşım şunu yazmış:

"bu arada haftasonu bitmiş ön fren balatımı yeniledim yetkili serviste. balata 90 tl. işçilik 15 tl."

o çok para veren arkadaşımız gidip servisi yıkabilir.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    ninja 250
    cbf hala tekliyormu ?

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf hala tekliyormu ?
    Hayır öyle bir problem görmedim.çünkü sitede en yeni cbf ci olarak tekleme olmadığını söyleyebilirim.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    [/COLOR]4000 bakımı kaç para bilen varmı?[/QUOTE]

1500 3000 5000 .. 4000 bakımı nerden çıktı.?
    bu efe mut'lu

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]4000 bakımı kaç para bilen varmı?

1500 3000 5000 .. 4000 bakımı nerden çıktı.?[/QUOTE]

4000 bakımı var..

1000-2500-4000-6000-8000-10000...gider. Bi çok servis her 2000 de bir yağ değişimi için çağırıyor. Takip eden 2000. km de ise yağ değişimi ile birlikte yapılması gereken diğer işlemler yapılıyor.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Herkese selamlar,
    Cbf ile artık daha büyük hacimli bir motosikletle devam etme kararım neticesinde yollarımızı ayırıyoruz.
    Eşim le beraber beni ulaştığımız 9000km boyunca sorunsuzca taşıdı.
    Ancak 150cc bize şehir içi yolları kısa süre bile terk ettiğimizde sıkıntı yarattığı için büyük motora geçmeye karar verdik.

İlan linki aşağıdadır.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83360379/detay

Bu arada satacak olsamda binmeye devam ettiğim için yağını değişeceğim. Şimdiye kadar shell sx4 15w50 kullanıyordum ancak kadıköy civarında hiçbir shell de bulamıyorum ancak 10w40 var heryerde. Ne dersiniz

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    [/COLOR]4000 bakımı kaç para bilen varmı?[/QUOTE]

[/COLOR]4000 bakımı kaç para bilen varmı?

1500 3000 5000 .. 4000 bakımı nerden çıktı.?[/QUOTE]

Benim de bildiğim bakım kitapçığında yazan 1000 - 4000 - 8000 şeklindedir bakım periyotları. Bunun dışında Ethem beyin dediği gibi aralardaki 2000 km lerde yağını değiştirenler de var ama bunu daha ziyade motoru sıkıştıranlar ve kurye olarak kullanan arkadaşlara öneriyorklar ben gezmek için biniyorum 6600 km deyim 1000 ve 4000 bakımlarına gittim daha da ne yağ koydum nede başka bişey yaptım (zincir bakımı hariç) maşşallah saat gibi işliyor.

Bu arada şahsen benim fikrim bundan sonra cc yükseltsem dahi CBF150 mi satmam herhalde aldığım full depo benzin hala bitmedi az önce üstünden indiğimde 451 km gösteriyordu sayaç ve daha yedek depoda bile değilim. Şehir içine bundan daha iyi bir motor yok şahsi fikrim. Gelirken bunları yazmayı düşünüyordum canekin beye de cevap gibi oldu biraz imkan varsa canekin bey bunun yanına alın bence yüksek cc yi erkese ii forumlar dilerim.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Teşekkürler Dincer bey, aslında dediginiz çok doğru, imkanı olan büyük motorun pek yakıtını düşünmeden cbf yi 2.motor yaparak alsın. Ancak ben 600-700cc civarında enjeksiyonlu ve az devirli (enduro) tarzı birşey ler düşünürken bu yeni nc700x ilgimi çekti.hergun motosiklet kullanan biri için yakıt önemli ve bu yeni modelin yorumları gelmeye bağladı vede max 4lt gibi, kimisi 3.2lt bile yakan var ki o hacim o tork için şahane değerler oyuzden 2. Motosiklet ihtiyacını resmen ortadan kaldıran bir motosiklet. Cbf kendim almıştım ve aslında 2004 f650gs fln bakıyordum ancak peder bey belki yardımcı olursa işte honda nin yenisine talibim.

Hayırlısıyla cbf i satarsam önüme bakacağım.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    cbf cilere bir taş atıp kaçayım

http://www.izlesene.com/video/tektek...he-rtr/6166601

arkadaşlar videoyu yeni çektim ve attım foruma... cbf ybr apache hepsinden oldu.. hemde bazı modellerden bir kaç tane kullandım... bu apacheye kendim hava ayarı yaptım..çok takıntılıyımdır.. 1 hafta yatan motor jiklesiz tek marşta çalışıyor ve devam ediyor..şuan elimde bulunan ybr dahil bu güne kadar hiç bir motorum jiklesiz çalışmamıştı.. önceki 2008 model tvs simde çalışmıyordu..... maşallah demeyi unutmayın.. yatın cbf i tvs alın...

şaka bir tarafa herkes seçimi yapmış ama gerçekten jiklesiz çalışması hoşuma gitti...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Cbf150 fiyatına bakınız lüften 4800 TL olmuş
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf cilere bir taş atıp kaçayım

http://www.izlesene.com/video/tektek...he-rtr/6166601

arkadaşlar videoyu yeni çektim ve attım foruma... cbf ybr apache hepsinden oldu.. hemde bazı modellerden bir kaç tane kullandım... bu apacheye kendim hava ayarı yaptım..çok takıntılıyımdır.. 1 hafta yatan motor jiklesiz tek marşta çalışıyor ve devam ediyor..şuan elimde bulunan ybr dahil bu güne kadar hiç bir motorum jiklesiz çalışmamıştı.. önceki 2008 model tvs simde çalışmıyordu..... maşallah demeyi unutmayın.. yatın cbf i tvs alın...

şaka bir tarafa herkes seçimi yapmış ama gerçekten jiklesiz çalışması hoşuma gitti...
    ciklemi? kışın 3 ay yatan motorum 2 saat güneşin altında dursun tek marşla ciklesiz çalışır , marifet değilki bu?
    bu efe mut'lu

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ciklemi? kışın 3 ay yatan motorum 2 saat güneşin altında dursun tek marşla ciklesiz çalışır , marifet değilki bu?
    cbf e bırakta cbf in elle tutulur bir kaç yanı olsun.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    3.500 tlye kadar cbf aranıyor satanlar mesaj atsın lütfen

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf150 fiyatına bakınız lüften 4800 TL olmuş
    Daha zam geleli ne kadar olmustu ki :S Yuh mu desek ne :/
    BE

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Şubatta 3900 e almıstım simdi ise 4800 olmus eğer ben bu parayı altına yatırsaydım bile bu kadar kar getirmezdi

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    900 tl zam ya amaçları belli cbr ve cbf in fiyatlarını yükseltip insanları cb125 e yönlendirmek...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler