Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    Alıntı emiro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynı sıkıntı bende de var. 3000 km oldu motor ve 110 km yi geçmiyor. Eğimde 120. Aynı zamanda motordan bi şırıltı geliyor giderken.
    Sevise götüreceğim bakalım.
    2000 km de bir mi bakım yaptırıyorsunuz siz? Her 4000 km'de bir değil mi?
    1000 bakımına götürdüğümde servis bana bir sonrakı bakıma 3000 km de geleceksin demişti. kitapçıkta bakım aralığı daha geniş olsa da daha sağlıklı motor için sık bakım faydalı durum.
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2011cbf150 ve mr150 vulture.
    Alıntı vabis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamünaleyküm sıfır km cbf 150 almak istiyorum,Kırklarelinde oturuyorum İstanbuldaki bayilerden almayı düşünüyorum hangi bayiyi önerirsiniz?Sıra bekliyormuyuz acaba ellerinde motosiklet varmıdır?Peşin alımlarda indirim yapılıyormu?Alırken hediye olarak neler veriliyor neleri isteyebiliriz?Hepinize şimdiden çok teşekkür ediyorum...
    sayın arkadaşım ben de kara incim'i bir hafta önce aldım.nisanın 23 ünden beri bekliyordum.ruhsat filan derken gecikti tabi.eğer senin için renk farketmiyorsa İstanbuldaki bayileri dolaşabilirsin.bazen iptal edilenler olabiliyor.hediye olarak çay ya da kahve seçeneklerin var.ümraniye D&B motoru tavsiye edebilirim her ne kadar uyuşuk bir muamelecileri olsa da.indirim filan da yapmıyorlar zira zaten sıra bekleyerek ve kapora vererek,sıra beklerken benim gibi gelen geçen kuryelerin ardından iç geçirerek CBF150 ailesine katılıyorsun.bol şans.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar toplamda 688km tutan ve yavru enduro ile yaptığım ilk uzun yol olan Ankara - Kayseri - Ankara yolculuğumu bitirmiş bulunuyorum. yolculuk hakkında bilgi paylaşımı yapmak, motosikletimizi daha iyi tanımak adına faydalı olacağı inancındayım.

Toplam yolculuk 688km. toplam yakıt 20.99litre, verilen para 87.95tl 100km de 3.05litre yakmış bulunuyorum. toplam motosiklet üzerinde geçen zaman 8 saat 15 dakika. (yolculuk süresi 9 saat 15 dakika olup 2 kez 30 ar dakikalık mola verilmiştir) ortalama seyehat hızı 83.39km olup yolculuğun ilk etabı saat 12.30 da başlamış olup öğlen sıcağında yapılmıştır, dönüş yolcuğu saat 21.00 de başlayıp tamamen gece şartlarında yapılmıştır.

far aydınlatması yeterlidir, uzunları yakma ihtiyacı duyulmamıştır. oturma bölgesinde ağrı sızı olmamıştır ( bisiklet ile uzun turlar yapmaktayım alışmış olabilir. 22-26 haziranda kapadokya turu yaptım toplam 250km ).

kayseriden dönüşte zincir yağlama ihtiyacı duydun şıkıramaya başlamıştı. yağlayınca ses kesildi. yolculuk süresince neredeyse hep tam gaz açık gidildi. yolun ve havanın durumuna göre motorun hızı 70-125 arasında değişti. dik ve uzun rampalarda 4. vites ihtiyacı duyuluyor motor rahatlıyor. görülen maksimum hız 125km oldu. yorgunluk olmadı , keyifli bir sürüşü var. yol tutması yeterli. yolculuğun çok büyük bölümü 95-100 aralığında yapıldı. boş kamyonlar bile geçiyorlar moral bozucu oluyor. insan motor biraz büyük olsa diyor bu gibi durumlarda. yolculukta öne yatıldığında hızda belirgin artış oluyor, rüzgar sürtünmesi oldukça etkili oluyor yüksek hızda. ( hız doğrusal artarken sürtünme logaritmik artar, bu nedenle ön camı uzatmak faydalı olabilir) motorumu seviyorum. daha onunla çooookkkkkkkkkk yollar yapılacağa benzer.

Not: gece ve gündüz sıcaklık farkı oldukça fazla, özellikle uzun yola çıkanlar kıyafetlerde dikkatli seçim yapın. termal içlikleri çıkardığıma çok pişman oldum. gece dönüşte dondum desem abartmamış olurum. kırşehirde hava 6 dereceydi. keyifli geziler. kazasız belasız cezasız.

yağ eksiltme olayına bakma fırsatım olmadı, yarın kontrol ederim eksilme varsa yazarım. 350km de yakıt yedeğe düşüyor. hava filtresine bi bakmak lazım.
    Hayırlı yolculuklar dileyecektim, ama gelmişsindir diye yazmamıştım. Hoş geldin, safalar getirdin.

Kazasız, belasız nice yolculuklar dilerim.

Bu sene gece vakti havalar soğuk oluyor, gece ise yağış yoksa görüş yeterli düzeyde olabilir ama karşıdan gelen arabların farı da göz almıyor değil.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar cbf150'sini yükseltmek isteyenlere cbf150 takaslı xciting250i :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3517631/detay/

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    fiyatın yüksek olmasa takas düşünürdüm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3188706/detay/
    harley is making love with davidson

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    (Çakal45) Selam arkadaşım bende manisalıyım manisadaki honda bayiindeki halim usta eskiden kasaptı adam sonradan usta oldu çıktı satış elemanı orkundada bi havalar sanki honda onun :D orda 2007 den buyana hep 20 /40 castrol kullanılıyor adamlar yaz kış hep aynı yağı koyuyorlar üstelik açık yağ sibop ayarına gelince bende o çıtırtı sesi için gittim halim usta şöyle bir eğildi dinledi hemen olayı çözdü bu havalardan kaynaklanıyor motor ısınınca parçalar genleşiyor ondan böyle şıkırtı yapıyor sibop ayarı gerekmiyor demişti sanada aynı şeyi söylerse yaptırma derim çünkü o sesi sadece motor sıcakken yapıyor soğukken tık yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla fiyat normal arkadaşım.Adam 3 yaşında karbüratörlü xcitinge 6.500 yazmış.Ben 1 yaşında garantisi devam eden enjeksiyonlu motora 6.750 yazmışım.Değerinin bile altında yazdım ki çabuk satayım diye.Ama sen sıfırının da üstünde fiyat yazmışsın benim yazdığım fiyatı yüksek buluyosun.İlginç valla.Benimkinin sıfırı 8.500 lira.CBF150'sini büyütmek isteyenler için kaçırılmayacak fırsat.İlgilenen arkadaşlar bu fırsatı değerlendirir umarım.2009-2008 model 15 bin km'yi geçmemiş cbf150 sahipleriyle takasa girebilirim.

Motosikleti
    cbf 150
    dostum cbf ini yükseltmek isteyenler demissin de bu motor scooter yahu

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    scotera yükselinmez inilir bence. klasman farklı . bu motoru geçiş motoru olarak kullanan zaten en aşşağı 500 lük motora geçer ki oda yine scoter olmaz zaten. benim genel arkadaşlardan edindiğim şahsi görüşümdür. emeğe saygı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar zaten cbf150'sini yükseltmek isteyen mecburen tarz değiştirmek zorunda.CBF250 bunun abisidir deyip geçiş yapanlar (benim gibi) büyük hayal kırıklığı yaşar.CBF250 naked bir motordur ve oturuş pozisyonu eğik , amortisörleri serttir.CBF150'ye en yakın endurodur.DL650 , transalp ve kle500 tarzı motorlar en uygunudur.Ama herkesin ekonomik durumu birden 600'lüğe geçişe elvermez.250cc gibi ara cc'lerde ise doğru dürüst motor yok.250'likler içinde en uygunu da xciting250 gibi maxiscooterlardır.Rahat oturuş pozisyonu ve konfor açısından cbf150'ye en yakın 250'lilikler maxiscooterlardır.Ben şahsen bulunduğum bölgede gezilecek bol bol dağ bayır olduğundan ayrıca ailevi nedenlerden dolayı fazla uzak mesafelere gezemediğimden cbf150'ye geçiş yapmak istiyorum.Biraz enduro yapmak istiyorum.Yoksa xcitingin asfaltta cbf150'yi aratmıyacak konforu vardır.İki kat fazla beygir gücüyle uzun yolda kamyonları otobüsleri sollamak da çocuk oyuncağı.

Maxiscooter tarzını hafife almayın.Bu tarz motorlar uzun mesafeler katetmek için oldukça ideal , rahat ve konforlu motorlardır.Asfalt dışına çıkılmadıkça cbf150'nin konforunu da aratmaz.Kış aylarında da rüzgara ve yağmura karşı koruma sağlar.Her mevsim gezilebilecek motorlardır.CBF150'yi sattıktan sonra hiçbir motorda aynı rahatı bulamadım ama sadece xciting yüzümü güldürdü.Hiç endişe etmeden Türkiye'nin diğer ucuna basar giderim ama içimdeki enduro aşkını bi türlü bastıramıyorum.Bu yüzden satıyorum.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    sağolasın Murat. far konusunda hiç sıkıntı çkmedim. karşıdan gelen araç farlarıda hangi araçta olursanız olun rahatsız eder zaten, motora özel bir durumu yok.

mont ve pantolondaki termal içlikleri çıkarmıştım yaz geldi diye. mont terletiyor resmen su akıyor , pantolon zaten sauna . buna çözüm bulmam lazım. evden işe gidiyorum sweet sırıl sıklam oluyor. kıyafet değiştirmeden oturmanın mümkünatı yok. sizler nasılgiyiniyorsunuz?
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bayadır uğramıyordum, herkese selam.

yeni cbf'lerde, eski kasalarda olmayan sorunlar mı var?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    selam arkadaşlar uzun bi aradan sonra 1 yıla yaklaştı tekrar cbfe kavuştum2010 model 7.000 kmde bütün bakımları servise işletilmiş bi motor aldım çok memnunum yeni kasa alıcaktım ama maddi imkanlar elvermedi herşeyde bi hayır vardır ama motor çok kuvvetli özlemişim vallaeski cbfle 110 sabit zor gidiyordum bu sanki 90 la gidiyomotorun resimlerini eklicem bi temizleyip cilaladıktan sonra

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    mücahit selam nasılsın?

çok sevindim senin adına. bayağıdır uğramıyordum, hiç gitmemişsin gibi oldu. güle güle kullan.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mücahit selam nasılsın?

çok sevindim senin adına. bayağıdır uğramıyordum, hiç gitmemişsin gibi oldu. güle güle kullan.
    jr. iyidir abicim sizi sormalı, nasıl mutluyum bilemezsinsenin kadar olmasada aşığım bu motora yagerçten ilk aldığım cbfi sattığıma çok pişmanım bunu uzuun bi süre satmayı düşünmüyorum,çok harika motor gezmeye doyamıyo insanallah kimseye kaza bela vermesin.

M.AYNACIOĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaşlar bende resim eklicem ama nasıl eklendiğini bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Alıntı M.AYNACIOĞLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende resim eklicem ama nasıl eklendiğini bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz
    http://www.666kb.com/ sayfadan ''Gözat'' a tıkla, yüklemek istediğin resmi seç. Daha sonra ''speichem'' ikonuna tıkla. Çıkan kodu kopyalayıp buraya yapıştır.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Motosikleti
    cbf 150
    resim işini GÜNTEKİN arkadaşın yönlendrmesi ile yaptım umarım becerebilmişimdir amatörce resimler işte idare edin yakında bir mersin deniz sahil falan yolculuk var onu eklerim teşekkürler...

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    hoş geldin JR ve mücahit. geçen gün yaptığuım 688km lik bol sıkıştırmalı Ankara-Kayseri-Ankara yolculuğu ile 1800km yi geride bıraktım. bugün yağ kontrolü yaptım. sonuç yağ eksiltme yok. gidişte ve gelişte neredeyse tüm yolculuk boyunca tam gaz gittim. JR dan sonra sanırsam bende bu makinaya aşık olacağım. Taylan x7 hayırlı olsun kırmızı kırmızı. kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

Motosikleti
    cbf 150
    resimde koymuştuk ama neyse

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler