Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 km de olan motor 200 ml eksiltmiş biliyorsun söylenene göre
    valla 2011 model için konuşmuyosun galiba ama bilmiyordum öğrendim 7bin km rede mi 200ml eksiltmiş deyiştirilmeden biraz aç :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 2011 model için konuşmuyosun galiba ama bilmiyordum öğrendim 7bin km rede mi 200ml eksiltmiş deyiştirilmeden biraz aç :D

Atilla Abi den alıntı. Motor daha 7 bin km deymiş. Yani yeni motor. Bende de soru işareti oluştu ??????
    Yemek yedik cay .vs icerken bu arkadas yagini kontrol etti. Kendi yorumuna göre en az 200ml eksik dedi. Bende abi CBF lerde kronik eksiltme var arada kontrol etmen gerekir dedim. YOk ya öyle sey mi olur motor daha 7binde dedi. Dedim abi motorun karakteri bu eksiltiyor dedim. Hatta inanmazsan diger CBF e de bak o da eksiktir dedim. Diger cbf 1500km önce yag degistirmis. Bakti onunkinde de 100ml kadar eksik oldugun söyledi. Ben tekrardan acikladim. Forumlardan okudum cbflerde bu oluyormus dedim. Ikna oldu. Neyse yolda durduk 1lt yag aldik. eksik yagi tamamlaktansa icinde yagi bosaltip 1lt yeni yag koyduk. Bugünkü durum buydu.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakayı aldıgımda emniyetten motora kendim takayım diyorum ama plakayı delmek falan gerekecek gibi geldi bana su plakası servisten takılı gelen arkadaslar nasıl takılmıs plakaları bi anlatabilirler mi acaba ne yapacağımıza bakalım ehkese kolay gele. ii forumlar.
    mrb arkadaşım öncelikle motorun hayırlı olsun.
    plaka yerine alemiyon veya ince krom saç kestir plaka ebatlarından 1 cm küçük ve saçı delin avşa başlı civata ile plaka yerine tak plaka takar gibi ama kesinlikle avşa başlı vidayla tak çünki plakayıda ona çift taraflı bandajlar var tabelacılarda falan var ondan al ve o bandajı plakana yukarıdan aşağı plakanın arka kısmına ve düz yerlerine yapıştır sonrada düzgünce ayarlayıp o taktığın saç a yapıştır plakan deliksiz ce çok hoş duracaktır.ben daha önceki motorlarıma aynısını yaptım yeni almış olduğum cbf150 me de yapacağım ama motoru oğluma aldım ve onun üzerine olacağından oğlumda asker şu an ama 18 gün sonra geldiğinde nasip olursa plakmızı alıp takacağız.
    saygılarımla
    slmlr
    Ercan.

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Arkadaşlar 2010 model:16.000 km'de bütün bakımları yetkili serviste yapılmış motorumu satıyorum ilgilenenler arayabilirler. Fiyat:3.200 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9936054/detay/

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşım öncelikle motorun hayırlı olsun.
    plaka yerine alemiyon veya ince krom saç kestir plaka ebatlarından 1 cm küçük ve saçı delin avşa başlı civata ile plaka yerine tak plaka takar gibi ama kesinlikle avşa başlı vidayla tak çünki plakayıda ona çift taraflı bandajlar var tabelacılarda falan var ondan al ve o bandajı plakana yukarıdan aşağı plakanın arka kısmına ve düz yerlerine yapıştır sonrada düzgünce ayarlayıp o taktığın saç a yapıştır plakan deliksiz ce çok hoş duracaktır.ben daha önceki motorlarıma aynısını yaptım yeni almış olduğum cbf150 me de yapacağım ama motoru oğluma aldım ve onun üzerine olacağından oğlumda asker şu an ama 18 gün sonra geldiğinde nasip olursa plakmızı alıp takacağız.
    saygılarımla
    slmlr
    Ercan.
    Bende plakamı serviste taktırmadım direk tanıdığım bir tenekeci var bütün motorlarımı bugüne kadar öyle yaptırdım plakada delik yok arkaya civata kaynatıp galvaniz tabın içine koyuyor çok hoş oldu üzerinden delik ve plakalık iyi olmuyor gerçekten....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:19 ----------

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF'imi sattım gönül rahatlığı ile söyleyebilirim Yağ yakıyor ! Ama sıkıştırarak kullanır ve yağ eklemezseniz. 2 cbf'im oldu ikiside yakıyordu. Ayrıca bazı servisler getirdiğiniz yağı kullanmamakta diretiyorlar. 4000 yağ değişiminde yağı boşalttığımda topu topu(iyimser tahminle) 300 ml yağ çıktı. Keşke fotoğrafını çekseydim. Ustalarda şaşırdı Ama ne vitese geçmeme, ne ses değişikliği olmadı. Makinam yatmıştı biraz kullanmamıştım. Sadece sabahları çalıştırıyordum akü bitmesin diye. Ama önceki makinamdanda biliyorum. CBF yağ yakıyor. Yakmıyor diyen ya çok sakin kullanıyordur yada ondan habersiz biri yağ ekliyordur Yağ yakması sorunu olanlar biraz daha kalın yağ tercih edebilir. Ama haftada bir kontrol edin yağını.

2009-2010 modelleri yakıyor kullandığımdan biliyorum. 2011 de motor değişmediğinden buda yakıyordur. Ama sorun olacak birşey değil. Kimse endişelenmesin. 2 binde bir , yada kalın yağ 15-50 kullanıyorsanız 3 binde bir değişebilir.
    Valla ne diyim... benim yağ yakma sorunum hiç olmadı sıkıştırdığım halde sürekli red line... ama hep en geç 2000 de bir (tam sentetik) yağ kullandım belki madeni mineral yağlara alerjisi vardır cbf in

Uploaded with ImageShack.us

benim ilk değişimde koyacağım yağ..

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla Abi den alıntı. Motor daha 7 bin km deymiş. Yani yeni motor. Bende de soru işareti oluştu ??????
    Yemek yedik cay .vs icerken bu arkadas yagini kontrol etti. Kendi yorumuna göre en az 200ml eksik dedi. Bende abi CBF lerde kronik eksiltme var arada kontrol etmen gerekir dedim. YOk ya öyle sey mi olur motor daha 7binde dedi. Dedim abi motorun karakteri bu eksiltiyor dedim. Hatta inanmazsan diger CBF e de bak o da eksiktir dedim. Diger cbf 1500km önce yag degistirmis. Bakti onunkinde de 100ml kadar eksik oldugun söyledi. Ben tekrardan acikladim. Forumlardan okudum cbflerde bu oluyormus dedim. Ikna oldu. Neyse yolda durduk 1lt yag aldik. eksik yagi tamamlaktansa icinde yagi bosaltip 1lt yeni yag koyduk. Bugünkü durum buydu.
    abicim yani bu yenilerini bilmiyorum ama eskileri eksiltiyor diyorlar benim bi arkadaşımın abisinde 2009 model var 10600küsür civarlarında henüz eksltme olmamış yada o öle diyor ama banada o km relerde eksltme mantıksız geldi o bahsi geçen atilla beyin 150mc fanatiği olduğunu herkez öğrendi zaten kendi malını överken başka malları yerin dibine sokmaya başladı abartılmış diycem ama şimdi görür kanıtlıyım fialn diye tartışma başlatır diye bişey demiyorum o ne dediyse öledir :D en iyi motor 150 mc dağılın :D:D:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır yine ceza ödersin.tüvtürk sitesine girip hesaplatabilirsin.galiba en fazla 250 lira alıyolar bu tür durumlarda yanlış bilmiyorsam
    bu bir ceza uygulaması değil faiz hesaplamasıdır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:46 ----------

Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2010 model:16.000 km'de bütün bakımları yetkili serviste yapılmış motorumu satıyorum ilgilenenler arayabilirler. Fiyat:3.200 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9936054/detay/
    hayırdır bu ilanyayında değildir diyor büyük resim moduna geçtiğimizde
    [COLOR="Red"][I] ::uzgunum: ama BİGÜN HERKES "benimde bi cbf'im olsa" diyecek ((hayatımı VFR-1200 ile sonlandırmak istyrm)) [/I][/COLOR]

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı necdet_vv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bir ceza uygulaması değil faiz hesaplamasıdır[COLOR="Silver"]
    Doğrudur.Sonuçta bir miktar para bayılacak arkadaş ama

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aykancım o brandayı her Allahın günü öyle yapamazsın yahu....o branda zamanla yağ olacak...ellerin yağ olur aga uğraşma öyle...

İsa gardaş hayırlı uğurlu olsun mürüvetini gör makinanın kazasız belasız...

Acemi usta birşeyler sormuştum ama okumadın herhal...
    Ancak okuyabildim.
    Orijinal lastikleri aldım. Lastiklerde kesilme yırtılma olursa kullanırım.
    Depodaki boya hasarı da aşağıda görüldüğü gibi. Garantiden değiştirecekler.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Arkadaşlar; Uzun yol bujisi kullanan var mı? sadece soruyorum. Ben uzun yola çıkarken taktım (kullanma kılavuzundaki seriden) 840 km. bir fark göremedim. Fakat bir depo benzin, ortalama 80 km, 6000-6500 devir, 325 km yedeğe geçtim. Dün depoyu fulledim,265 km ibre kırmızıyı gördü. Bugün bayaa canım sıkıldı, hava filtresini söktüm normal, frenleri kontrol ettim, normal. acaba sübop ayarı mı? motor henüz 5000 km'de. karbüratör hava ayarı olabilir mi? şimdilik bahaneyi buji ye buluyorum. Bujiler hakkında bilgisi olan var mı?
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ancak okuyabildim.
    Orijinal lastikleri aldım. Lastiklerde kesilme yırtılma olursa kullanırım.
    Depodaki boya hasarı da aşağıda görüldüğü gibi. Garantiden değiştirecekler.
    kymco ck 125 den sonra cbf 150 mi aldın? hayırlı uğurlu olsun,güle güle kazasız belasız kullanman dileğiyle.

yanlış hatırlamıyorsam ck 1225 tede depo kapağında sorun vardı ilk aldığında. seninde bu depolardan çektiğin nedir yav

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kymco ck 125 den sonra cbf 150 mi aldın? hayırlı uğurlu olsun,güle güle kazasız belasız kullanman dileğiyle.

yanlış hatırlamıyorsam ck 1225 tede depo kapağında sorun vardı ilk aldığında. seninde bu depolardan çektiğin nedir yav
    slm geçmiş olsun . bugün bende bri baktım depo üstünde kılcal çiziklermi var diye? elimle sildiğimde geçti derin bir oh çektim bu çizikler için tankpedler satılmakta ama çok pahalı. aynı şekilde vinnex kaplıyorlar oda motorun görüntüsünü bozuyor. kendi arabamda marşbiyellere folyo kaplamıştım çizilmelere karşı hemde 1-2 milyon gibi komik bir rakama . reklamcı elinde kalan folyoları bana verdi parada istemedi ama ben ayıp olmasın diye bir çay parası attım. bunada aynı şekilde folyoyla kaplayacağım . inşallah renginde vardır. yapınca buradan paylaşırım .

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sağol arkadaşım. Seni tebrik ederim. Hafızan çok iyi. Bende bir talihsizlik durumu olduğu kesin. Motoru sıfır aldığımda sorunlarla beraber alıyorum. İlk aldığımda CK125'i yerden yere vurmuştum. Zamanla motoru tanıdıkça çok memnun kalmıştım. İnşallah buda öyle olur. 250cc ye terfi etmek istiyordum. Kısmet 150 oldu. 300 km ye yakın kullandım. İlk izlenimlerim iyi. İyi sürüşler.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar; Uzun yol bujisi kullanan var mı? sadece soruyorum. Ben uzun yola çıkarken taktım (kullanma kılavuzundaki seriden) 840 km. bir fark göremedim. Fakat bir depo benzin, ortalama 80 km, 6000-6500 devir, 325 km yedeğe geçtim. Dün depoyu fulledim,265 km ibre kırmızıyı gördü. Bugün bayaa canım sıkıldı, hava filtresini söktüm normal, frenleri kontrol ettim, normal. acaba sübop ayarı mı? motor henüz 5000 km'de. karbüratör hava ayarı olabilir mi? şimdilik bahaneyi buji ye buluyorum. Bujiler hakkında bilgisi olan var mı?
    arkadaşım 375km de yedeğe düşmeden, ilk dolumdada içindeki tümseği örtecek kadar ( deponun ağzında pompayı tutacak demir değil) benzin almıştım. rodajdayım. ısıtmadan çıkmıyorum. 85km max. hız yaptım. genelde 70-80 arası kullanıyorum. hesaplamama göre 100km de 2litre civarı yakıyor.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 23000 civarı, 2007 model şehir içi, yani tam anlamıyla istanbul şehri içi trafik, kısa 5kmlik yolculuklar gibi. 365 de dün gece yedeğe geçtim. Uzun yolda geçen sene 460km de geçmiştim. Bir de benim rolanti devri biraz yüksek, 1600 civarı ilk çalıştırıp biraz ısıttığımda, kullandıktan sonra da 2000lerden aşağıya inmiyor tansiyonu Bu arada son 500de 6500 devrin üstüne çıkmadım. Yağ da tamamen bir kaba boşaltmadım ama kontrol çubuğu bire bir aynı.
    Bu arada hep duyarım uzun yol bujisi nedir, pratikte ne farkı var.

fatih_005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150 2011 GRİ
    arkadaşlar bir sorunum var. pazar günü motorumu deneme amaçlı şehirdışında son hızını test ettim. gidiş ve dönüşte aynı verileri elde etme suretiyle 8200 deviri ve 105 km hızı geçemedim.daha önce devir saatli motor kullanmadım ama tam gaz da redline ı görmesi gerekmez mi. devir kesicisi erkenden devreye mi giriyor acabasizde durumlar nedir?
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin,
    Uçmayı seviyorsan düşmeyi de bileceksin,
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı fatih_005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorunum var. pazar günü motorumu deneme amaçlı şehirdışında son hızını test ettim. gidiş ve dönüşte aynı verileri elde etme suretiyle 8200 deviri ve 105 km hızı geçemedim.daha önce devir saatli motor kullanmadım ama tam gaz da redline ı görmesi gerekmez mi. devir kesicisi erkenden devreye mi giriyor acabasizde durumlar nedir?
    Benim düşüncem motorun daha açılmadığı için böyle. 5000 km den sonra çok daha açılmış olacağını düşünüyorum. Bu ara kaç km yaptın?

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 23000 civarı, 2007 model şehir içi, yani tam anlamıyla istanbul şehri içi trafik, kısa 5kmlik yolculuklar gibi. 365 de dün gece yedeğe geçtim. Uzun yolda geçen sene 460km de geçmiştim. Bir de benim rolanti devri biraz yüksek, 1600 civarı ilk çalıştırıp biraz ısıttığımda, kullandıktan sonra da 2000lerden aşağıya inmiyor tansiyonu Bu arada son 500de 6500 devrin üstüne çıkmadım. Yağ da tamamen bir kaba boşaltmadım ama kontrol çubuğu bire bir aynı.
    Bu arada hep duyarım uzun yol bujisi nedir, pratikte ne farkı var.
    O daha pahalı, ayrıca bulması zor.

Kitapçıkta yazan 2 farklı tip NGK buji kullanmamız öneriliyor. Uzun yol bujisi sıcaklığa daha dayanıklı, sıcakken daha verimli ateşleme yapıyor vs. olsa gerek.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    CBF250
    Sonunda cuma günü gri kızımla kavuştuk. İzlenimlerime gelince, motorun malzeme kalitesi eskiye göre düşük.. Vites geçişlerinde ufak bir vurunlutu ses geliyor, yeni olmasından ve yağdan kaynaklanıyor. büyük vitesten küçüğe geçerken ara gaz ile sorun ortadan kalkıyor. Bunun dışında egzoz un içinden 4 bin 5 bin devir arasında bir ses geliyor. Sanırım fabrikaskon hata.... En kısa zamanda gidip servise göstermem gerekecek. Fotoğraf çekemedim hala...
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

cbf 150 2011

arkadaslar bu motorla ılgılı cok merak ettıgım bı konu var bana net cevap verecek bırı varmı? ybr 125 te 5.viteste iken
    5000 devir=60 km
    6000 devir=70 km
    7000 devir=80 km..........

bu durum cbf150 de nasıl ?

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben az önce tekrar çubuğunu kontrol ettim şuan çizginin az üstünde yağ görünüyor sanırım zorlamamdan dolayı ve de rodajda olduğundan dolayı yağ eksiltmiş. Yarın izmir-kuşadası, kuşadası-izmir yolu yapıcam. 950 km ye falan gelmiş olacak bin km bakımı için servise geçicem sonra.
    Kampanamı halletmişlerdi ama kampanadan yeniden ses geliyor değişmesini istiycem.
    Arka lastiği fazla öne çekmişler zincir gerginliği kötü çatal ayağa kaldırdığımda 5. viteste neredeyse diş atlayacak gibi zıplıyor zincir ama son hızda problem yok biraz çekiş gücünden düştüğünü hissediyorum.
    @fatih_005 kardeşim valla benim son hızda 120 km yi görüyor zorlanmadan 110 km ye çıkıyor. Sanırım motorun şuan sağır durumda arada zorlamaya devam et derim 9 bin devirin de aşağısına inmişti bende ibre(hızlanması için üstüne yattığım da oldu çok rüzgarlı bir hava vardı çünkü)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler