Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ducato Monster (FIAT) :))
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın. suzuki vz800 marauder alıyorum kısmetse.
    hayırlı uğurlu olsun junıoar aga..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:28 ----------

Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]

SİZDE BU BENIM DUNKU YASADIGIM MARS MOTORU YANMA PROLEMİ YASADINIZ M?????
    marş motoru ne alakaysa içine çamur ve suyuda alıyor..benim marş motoru bir kez garantiden bir kez de kendi cebimden geçenlerde değişti...az buz değil 100 gayme bişey..dandik içişiliğin bedeli diyelim...ybrde apaçide göremezsin öyle şeyler..en azından marş motorunu biraz sağlam kaplamış olsalar içerideki sargıya su çamur ulaşmaz..o sargı suyu çamuru yedikce inceden inceden kendi kendini çürütüyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    herkes mi erkenci ya

ben de 3,5 kağıt için bu motor satılmaz diyordum. sonra düşündüm "ne yapacağım ki iki motoru" diye.

içimde heyecanla birlikte tuhaf bir duygu oluşuyor. sanırım tanıdığın bildiğin evini, yurdunu bırakıp da maceralı bir yola ürkerek çıkmak gibi. ya da kızgın kumlardan serin sulara atlar gibi

içimden bir ses bu motoru çok arayacağımı söylese de bunun büyük kısmını çömezliğin getirdiği "sağlam dala tutunma" eğilimime bağlıyorum. ya da bağlamak istiyorum

uzun uzun seyrettim dün motorumu (dramatize edelim az daha) içim burkuldu. çok alışmış çok bütünleşmişim ya (ki zaten bunu biliyorsunuz)

bu alem bana da motoru değiştirtiyor ya, demek ki mali durumu elveren insan nefsine hakim olamıyor (ya da ben olamıyorum ...yeter hule). işe girince gaza geldik. bu iş böyleymiş arkadaş.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    haklısın jr , insanoğlunun istekleri bitmiyor malesef, hep daha fazla hep daha fazla diyorsun sonu yok yani
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    herkes mi erkenci ya

ben de 3,5 kağıt için bu motor satılmaz diyordum. sonra düşündüm "ne yapacağım ki iki motoru" diye.

içimde heyecanla birlikte tuhaf bir duygu oluşuyor. sanırım tanıdığın bildiğin evini, yurdunu bırakıp da maceralı bir yola ürkerek çıkmak gibi. ya da kızgın kumlardan serin sulara atlar gibi

içimden bir ses bu motoru çok arayacağımı söylese de bunun büyük kısmını çömezliğin getirdiği "sağlam dala tutunma" eğilimime bağlıyorum. ya da bağlamak istiyorum

uzun uzun seyrettim dün motorumu (dramatize edelim az daha) içim burkuldu. çok alışmış çok bütünleşmişim ya (ki zaten bunu biliyorsunuz)

bu alem bana da motoru değiştirtiyor ya, demek ki mali durumu elveren insan nefsine hakim olamıyor (ya da ben olamıyorum ...yeter hule). işe girince gaza geldik. bu iş böyleymiş arkadaş.
    aşık olmuşsun satamaz,sın :

Motosikleti
    Mondial 100 kh,Honda CBF 500,Kawasaki ER 5
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin
    Ride to Live , Live to Ride...
    :bounce:

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbrahim 100km'de 2.5 litre yakmayı nasıl başarıyosun? ben 3.5 litre yakıyorum. Çok düşük devirde mi kullanıyosun? Ben tamam sürekli yüksek devirde kullanıyorum ama bu kadar da fark eder mi arkadaşlar? Benim motor öldü de haberim benim mi yok Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    eğer cbf150 100 kmde 3.5 litre yakıyorsa cbr125ten bir farkı kalmıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:03 ----------

vay be JR abi boşadın mı cbf150ni

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Ark.lar bi aksilik olmazsa haftaya cbf150ye kavuşuyorum. Ödemeyi perşembe günü yapacağım trafiğe ne kadar sürede tescil ettiriyorlar perşembe almya gitsem cumt. verirler mi acaba !?

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw bu servislere gerçekten akıl sır erdirmek zor,tam aksine benim motorun bujisini her ana bakımda değiştirmişler 4000-8000-12000.KM sen böyle yazınca çıkardım faturaları kontrol ettim...hepsinde bir buji ibaresi var.
    Senden toplam bakım ücreti nekadar alıyorlar?

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senden toplam bakım ücreti nekadar alıyorlar?
    Bana serviste dedilerki Buji her 12.000km bır degısıyormus.Şu anakadar hiç değiştirmedıler. Az para degıl 20 tl kdv dahıl.

Daha öncede 6.000 genel bakımda hava fıltresı degısmıstı 10 tl ye.
    14.000 km tekrar degısecekmıs..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:59 ----------

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ark.lar bi aksilik olmazsa haftaya cbf150ye kavuşuyorum. Ödemeyi perşembe günü yapacağım trafiğe ne kadar sürede tescil ettiriyorlar perşembe almya gitsem cumt. verirler mi acaba !?
    Bence zorr.. Sen çarsamba al cuma ya alma olasılıgın yukselır.
    Malum HONDA nın herseyı satana kadar sattıktan sonra.. bosver gıttsın zamanla anlarsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:01 ----------

Alıntı C385M9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motoru ne alakaysa içine çamur ve suyuda alıyor..benim marş motoru bir kez garantiden bir kez de kendi cebimden geçenlerde değişti...az buz değil 100 gayme bişey..dandik içişiliğin bedeli diyelim...ybrde apaçide göremezsin öyle şeyler..en azından marş motorunu biraz sağlam kaplamış olsalar içerideki sargıya su çamur ulaşmaz..o sargı suyu çamuru yedikce inceden inceden kendi kendini çürütüyor..
    Desene seneye bu zamanlar tekrar yanacak bu mars motoru.. bende marş motorunun oldugu yerde bı cukurluk var oraya Suyu ıyıce tutuyordum. dayanamadı en sonunda.. Tedbırlı omak lazım bundan sonra.

SAGOL CEVAP YAZDIGIN VE ILGILENDIGIN ICIN..
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

@jr

Hocam 1 ay'a kadar motosiklet alacağız Cbf 150'de karar kıldık. İstanbul'da oturuyorum ama Ankara'ymışsın sanırım. Seni de listeye ekledim düşündüğüm motosikletler satıldı ise seninle irtibata geçeceğim. Ankara'da olduğunu düşünürsek nasıl halledeceğiz. Uzun yola çıkamamda.

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Cümleten iyi akşamlar.

Motoruma denge topuzu almak istiyorum kırmızı renk şu ilandaki sizce uyarmı bilgisi olan varmı;

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=1553

Sizce bizim motorlara uyarmı? ne dersiniz..
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar ben değişimde bujiyi iridyum olarak takmak istiyorum acaba ürün kodu hangisi uygun bzim motorlar için?

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben değişimde bujiyi iridyum olarak takmak istiyorum acaba ürün kodu hangisi uygun bzim motorlar için?
    Kararını etkilemk istemem ama iridyum bujinin bizim motosikletlere bi faydası yok bildiğim kadarıyla.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararını etkilemk istemem ama iridyum bujinin bizim motosikletlere bi faydası yok bildiğim kadarıyla.
    crx 9 ile başlayn bi buji var o oluyor ama !
    bizim bujilere göre biraz kısa kalıyor. kısa olduğundan tam performans sağlayamıyor.
    + larına gelince 4000 km yerine en az 20000 km sonra değiştirirsin. kaldı ki bizim orjinal bujilerimiz 15 lira iridyım 30
    4000 km dir kullanıyorum. perfırmans etkisi yok ama sök tak derdi de yok
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar NGK Türkiye distribitörü ile direk iletişime geçip bu buji muhabbetini sormuştum. Önceki sayfaları okumayınca ne yazıkki bu detaylardan da habersiz kalabiliyorsunuz.

NGK'nın bizim motorlara uygun iridyum olan bir bujisi YOK. En iyi performansı kullanma kılavuzundaki yazılan modellerle alabiiliriz. Sonuçta Honda mühendisleri bunu belirtmiş.
    Rastgele bir satıcının "Ağğbi bu iridyum buji cbf 150 için" diye sattığı ve dişi tutuyor, ateşleme yapıyor diye iridyum olan bir buji kullanırsanız motorunuzun sağlığı açısından hiç iyi olmaz. Bunlara rağmen yinede tercih sizindir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    mutlu kardeşim

hiçbir fikrim yok. güvendiğin tecrübeli birisi getirebilir. ya da tecrüben yeterliyse zaten dümdüz otoban, basar gelirsin.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilmiyorum burası doğru yer midir ama, canım motorum CBF'i satıyorum. Kelepir diyorum ama fiyat olarak değil kendisi de kelepir. Öyle süper muhteşem durumda değil. Büyük kazası yok. Grenajları değişti; bir çoğumuzda olduğu gibi. Ancak nedense grenajın sağ tarafı tam oturmuyor. Makinesi ve yürürü iyi durumda. Zincir ve dişli seti değişimi istiyor. Ivır zıvır bakımla ve malzemeyle 250TL masraf edip yıllarca binilecek bir makine. Pazarlıksız 2000TL'ye satışını vereceğim. İlgilenen arkadaşların özelden ulaşmasını rica ederim. Satma sebebim ise geçen hafta büyük makine almam.
    Hayırlı olsun yeni makinen, ne aldın acaba ?

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/URL]

"Cbfci dostlara selam sevgiler...şafak karanlık..Mete Handro"
    Aleyküm selam. Darısı 100.bininci km.ye.

Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecensene bu ayın 17 SİNde
    Bende CBF150 sahibi olmustum...
    1 SENE OLMASINA AZ BI ZAMAN KALMISTIKI...

Dün 12,000 km genel bakıma götürdüm.
    Buji degişti 17,58 tl
    10/40 SENTETİK REPSOL yağ kondu 16,95 tl

Perıyodık bakım işçiliği üçretı ve kdv dahıl 60 tl masraf ettım...

ETTIM ETMESINEDE AKSAM EVE GELDIM SABAH İŞE GIDECEM MARSA BASTIM TIKKK YOKKK...
    GÜN BOYU HONDADAKI YETKILILERE... sve sve bi hal oldum..
    AKSAM USTU ILK İŞİM EVIN YANINDAN ENGIS ASAGI VURDURDUM CALISTIRIP SOLUGU HONDADA ALDIM...
    SIZINDE YAPCAK OLDUGUNUZ BAKIMINDA BEN TAAA..........

Neyse baktılar ettıler dınamo yanmışş... ellerındede yokmuş... hemen sıfır bı CBF 150 indırdıler soktuler onun mars motorunu taktılar artık yenı parca nezaman gelırse ona takacaklar.

Aklıma takılan nasıl boyle bı serefszlık yapıyolar anlamadm resmen sıfır motorun parcalarını kullanıyorlar sımdı acaba dıyorum zamanında benımkınıdemı kullanıyolardı

ENAZINDAN SIFIR MARS MOTORUM VAR DOKUNMA ILE ALIYOR...

SİZDE BU BENIM DUNKU YASADIGIM MARS MOTORU YANMA PROLEMİ YASADINIZ M?????
    Ne yazıkki servislerde bu durumlar yaşanabiliyor. Türkiye'nin bir yerindeki Honda servisi ile diğeri arasında fark var.
    Sıfır motordan sökülen parçayıda bahsettiğin gibi başka yerden temin edip takıyorlar. Sonuçta makinenin bir parçası değişiyor ve insanlara sıfır diye satıyorlar. Yaptıkları işe sen gerekli tanımlamayı kullanmışsın.

Buji her 8 bin kilometrede bir değişir. Kullanma kılavuzunda bu km.ler belirtilmiş. Servis ile ilişkilerinizi gözden geçirmekte fayda var

sağolasın. suzuki vz800 marauder alıyorum kısmetse.
    Hayırlı olsun şimdiden Jr.

Alıntı Alman_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde 1 günde işlemler biter , şimdiden hayırlı olsun.

Alıntı semih varol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten iyi akşamlar.

Motoruma denge topuzu almak istiyorum kırmızı renk şu ilandaki sizce uyarmı bilgisi olan varmı;

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=1553

Sizce bizim motorlara uyarmı? ne dersiniz..
    Semih benimde aklımda bunlar ama ne yazıkki deneme imkanım hiç olmadı.
    O yüzden fikir veremiyorum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    nasılsınız arkadaşlar görüşmeyeli karpuz kesmeyede gelen yok Amasradaki festivale gelin dedim hiçbiriniz gelmediniz bende yalnız gittim mutiş güzel geçti. Cumartesi öğlen çıktım bu akşam geldim. Güzergah Cumartesi İnebolu / Ağlı / Şenpazar / Cide /Gideros / Amasra Pazar Amasra / Bartın / Ulus / Pınarbaş / Ilıca Şelalesi / Azdavay / Küre / İnebolu toplam 460 km ve birkaç foto

Amasra Tavşan adası

Cumartesi gecesi yattığım yer üzerinde tente olan sandalın içi kimseye söğlemeyin

Sanırım bartın çayı

Ulus Azdavay arasında yol kenarında güzel bir göl

İşte Meşhur Ilıca Şelalesi

Biraz kendi fotom fazla oldu faceye koyduklarımı paylaştım tembellik işte Umarım pişman olursunuz gelmediğinize benim haluk levent konserinin cuma akşamı olduğundan kaçırdığım gibi seneye kalabalık bir cbf gurubunu bu festivale bekliyorum hepinize hayırlı akşamlar
    Yınnn yınnn yınnnnnnnn....

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    İsmail abi yağ tıpası alacak olursan

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=1551

Ben bundan aldım kırmızı renk motora çok yakıştı yani bizim motorlara uyuyor bilgin olsun..

Orjinal denge topuzunu söken olduysa fotoğraflara bakıp ikisini karşılaştırabilir. Uyarmı uymazmış diye..
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    cbf150 nin kırmızı beyaz renklisi türkiyede satılıyormu bi arkadaşım izmirde görmüş ama emin olamadım bu konuda bilginiz varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler