Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ordan iftiracı...ispat delil göster...
    ne dedim ben şimdi
    sankim bir kabahat işlemişin gibi üstüne alınıyorsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han abi plakanın etrafındaki siyah boyayı sılincede çok güzel görünüyor.
    kanka o kısmı karşımda demircide kestiricem...zaten dandik teneke...sonra bir ağır demir parçası bulup üzerine silkonlayacağım...sonra plakalığa çakıcam...o kenar kısımlardan resmen yırtılıyor...belkide camlı yapar çerçeveletir öyle çakarım aga...bidaha uğraşamam valla...

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dip gaz kullanmak zorunda kalıyorum çünkü yanımda 1100xx gibi makina olunca benim dip gaz onun 1 vites son hızı olduğundan

Tek başıma gezince daha ekonomik oluyor . Ancak yanlız gezmeyide sevmiyorum pek.

Hem içinde hala benzin var. Daha bir 30 km daha gider. 3,5 altı benim için fazla değil. Dip gaz kullanım bile 3,5 ise daha ne isterim.

Balata ve zincir temizleme spreyi aldım. İş yerinde yağlı yüzeyleri temizlemede çok işe yarıyordu. Geçen zinciri yağlamıştım ve haliyle arka jant kendiliğinden siyaha boyanmıştı 1 kutu sprey harcadım yüzü gözü açıldı güzel oldu. Bugün bir otoban yapıp fotoğraf ekleyebilirim.
    Oralarda bir ekip var...Lüleburgaz motor derneği galiba...güzel paylaşımları vardı noldu onlara...neden onlara takılmıyosun ...veya takılıyosun bize çaktırmıyon...aile ortamı fotolardan anladığım kadarıyla dimi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:49 ----------

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne dedim ben şimdi
    sankim bir kabahat işlemişin gibi üstüne alınıyorsun
    benim hayatım kabahatlar kanuna aykırı kanka...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Lüleburgaz Motosiklet Klübü var abi. Onlar bayağı aktif de pek tanıdığım yok. Bizim kendi ekibimiz var da hepsi büyük makinalar olduğundan ben sık sık katılamıyorum. Makinam biraz büyük olsa çok daha fazla gezi yaparım.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    benim hayatım kabahatlar kanuna aykırı kanka...
    başına bir polis memuru dikseler, emniyet genel müdürlüğünün bütçesi senden kesilen cezalarla denkleştirilirdi

Motosikleti
    Kırmızı CBF 150'10
    Merhaba arkadaşlar

Bir süredir motor araştırıyordum özellikle(ybr ve cbf arası gidip geldim) ve sonunda kalbimin sesini dinledim ilk gözüme kestirdiğim ve bundan sonra ilk göz ağrım olucak kırmızı CBF 150 mi İzmir Yükseliş Honda Plazadaki Erdem abinin elinden aldım:D

Motoru 5 Haziran Cumartesi günü babamla aldık fakat hava yağmurluydu (sanşa bakın:D ve hala bulutlu izmir) motora kıyamayıp Bizim Opel Combonun arkasında yeni yuvası garajıma getirdik :D Ogün sadece garajın içinde sürdüm:D ve akşam düğün vardı oraya gittik.Neyse ertesi gün motoru çıkartıp mahallede turlamaya başladım.

Bu Arada İlk defa o zaman (yani dün) adam akıllı vitesli motor kullandım. Başlarda zorlandım ama alışmaya başladım artık sorunsuz kalkıp-vites değiştirip-durabiliyorum. Kontrollere de alıştım. Fakat daha çok tecrübesizim toplasanız 3-4 saatlik tecrübem var(dün bi de bugün bindim:D). O nedenle daha trafiğe çıkmağı düşünmüyorum. Ama kendimi en iyi şekilde nasıl geliştirebilirim nasıl çalışmalıyım nelere çalışmalıyım sizlere abilerime sormak istedim.

Bu arada motor harika. Gerçekten motor sürmek paha biçilemez bir duygu. Aldığıma hiç pişman değilim iyi ki honda aldım tasarımı çok hoşuma gidiyor.

Birkaç Resim az sonra atıcam yorumları bekliyorum

Saygılar -- Motorunuzla güneşli günler:D
    CBF 150 ile dört nala:cat: --- Yaz gelsin artık:wiinkk:

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    işte sonunda geldim gelebildim aranıza çok uğraştım, didindim, çabaladım, debelendim, cırmaladım ve 2007 model 29000 km de siyah cbf 150 buldum mersinden kaptım geldim gönlüm bordodan ve sıfırından yanaydı ama ne yapalım kısmet işte ikinci el siyah oldu bizimkiside ama inanın son 4 gündür belkide dünyanın en mutlu insanı gibiyim silinip temizlenmekten neredeyse boyası çıktı motorun yeter artık derim yüzüldü yeteeeerrrr diye bağıracak neredeyse
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Kırmızı CBF 150'10
    mbuyuk senin de hayırlı olsun ben de yeni bir cbfliyim:D kazasız belasız rahat rahat mutlu mutlu binersin inşallah:D

Motosikleti
    KMT Duke 250
    @suvari25

Öncelikle yeni makinan hayırlısı olsun çok doğru bir seçim yapmışsın

Anladığım kadarıyla henüz ehliyetin yok o yüzden mümkün olduğunda pek trafiğe çıkmamalısın. Önce ehliyet işini hallet. Zaten durdurup kaldırdığına göre işin büyük bölümünü yapıyorsun. Ancak motosiklet kilometre yapılarak öğrenilecek birşeydir. Bunun içinde gezmen bunun içinde ehliyetin kaskın olması gerekiyor. Bunları temin etmelisin.

Bu süre zarfında sürüş teknikleri ile ilgili dökümanlar videolar izleyebilirsin. Çok faydası oluyor emin ol

Ben 3 motor aldım bugüne kadar 3ündede yağmur çamur vardı

@mbuyuk

Sizinde yeni motorunuz hayırlı olsun Dediğiniz gibi insan birşeyi çok istiyor , onun için çabalıyorsa , onu elde ettiğinde duyduğu mutluluk çok daha fazla oluyor.

Umarım uzun yıllar sorunsuz kazasız belasız kullanırsınız.

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı suvari25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mbuyuk senin de hayırlı olsun ben de yeni bir cbfliyim:D kazasız belasız rahat rahat mutlu mutlu binersin inşallah:D
    sağolasın kardeş aynı şekilde seninde tekerin düz bassın allah kaza bela vermesin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:26 ----------

@mbuyuk

Sizinde yeni motorunuz hayırlı olsun Dediğiniz gibi insan birşeyi çok istiyor , onun için çabalıyorsa , onu elde ettiğinde duyduğu mutluluk çok daha fazla oluyor.

sağol kardeş böyle bir mutluluğun tarifi mümkün değil inan 5 yıl aradan sonra rüzgarıma kavuştum
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Lüleburgaz Motosiklet Klübü var abi. Onlar bayağı aktif de pek tanıdığım yok. Bizim kendi ekibimiz var da hepsi büyük makinalar olduğundan ben sık sık katılamıyorum. Makinam biraz büyük olsa çok daha fazla gezi yaparım.
    aga onların gezilerinin çoğunu fotolardan gördüm...yani her ccden eleman var..hep büyük cc yok yanlışmıyım...ben olsam onların peşine takılırdım...İstanbulda bile böyle ortam yok inan...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başına bir polis memuru dikseler, emniyet genel müdürlüğünün bütçesi senden kesilen cezalarla denkleştirilirdi
    olm ben polis çocuğuyum...şimdi akrabaların rütbesinimi yazayım...onlamı övüneyim...1.sınıf emniyet müdürü İstanbulda...+ Anadoluda il emniyet müdür yardımcısı akrabam var...ikisindede 6.5 kiloluk yetki var masaya vurdularmı feleğin şaşar...ondan haylazım afacanım biraz...pek tınlamam hiyerarşiyi...bi laf vardır askeriyede Kuvvet komutanı tanıdığın olacağına acemi birliğinde tanış bir astsubay olsun diye...e çoğu şubede Seyrantepe Polis Lojmanlarından yaşıtım polis arkadaşlarım var...gamsız yaşıyorum aga...tek boru Cendermede ötmez...taş yerinde ağırdır...en son davada polise mukamevet hakaretden aklandım...dava düştü...bunu tanıdıklarla yapmadım kendi savunmamla yaptım bilirkişinin mukavemet yoktur kararıyla yaptım...yani eş dosta güvenerek bir halt yemem asla...kanunlara saygılıyım ama hakkımıda yedirmem...emniyetin vatandaş üzerindeki psikolojik baskına şahit olursam müdahale ederim...ben o kanunlara güveniyorum aslında...o akrabalarımda babamda memur...görevleri halka hizmet...bu kadar basit...

Alıntı suvari25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Bir süredir motor araştırıyordum özellikle(ybr ve cbf arası gidip geldim) ve sonunda kalbimin sesini dinledim ilk gözüme kestirdiğim ve bundan sonra ilk göz ağrım olucak kırmızı CBF 150 mi İzmir Yükseliş Honda Plazadaki Erdem abinin elinden aldım:D

Motoru 5 Haziran Cumartesi günü babamla aldık fakat hava yağmurluydu (sanşa bakın:D ve hala bulutlu izmir) motora kıyamayıp Bizim Opel Combonun arkasında yeni yuvası garajıma getirdik :D Ogün sadece garajın içinde sürdüm:D ve akşam düğün vardı oraya gittik.Neyse ertesi gün motoru çıkartıp mahallede turlamaya başladım.

Bu Arada İlk defa o zaman (yani dün) adam akıllı vitesli motor kullandım. Başlarda zorlandım ama alışmaya başladım artık sorunsuz kalkıp-vites değiştirip-durabiliyorum. Kontrollere de alıştım. Fakat daha çok tecrübesizim toplasanız 3-4 saatlik tecrübem var(dün bi de bugün bindim:D). O nedenle daha trafiğe çıkmağı düşünmüyorum. Ama kendimi en iyi şekilde nasıl geliştirebilirim nasıl çalışmalıyım nelere çalışmalıyım sizlere abilerime sormak istedim.

Bu arada motor harika. Gerçekten motor sürmek paha biçilemez bir duygu. Aldığıma hiç pişman değilim iyi ki honda aldım tasarımı çok hoşuma gidiyor.

Birkaç Resim az sonra atıcam yorumları bekliyorum

Saygılar -- Motorunuzla güneşli günler:D
    Hayırlı uğurlu olsun...sende ki şans olsa Haziranın ilk haftasında motoru aldığın gün hava yağışlı olmaz garajda turlamazdın...

Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte sonunda geldim gelebildim aranıza çok uğraştım, didindim, çabaladım, debelendim, cırmaladım ve 2007 model 29000 km de siyah cbf 150 buldum mersinden kaptım geldim gönlüm bordodan ve sıfırından yanaydı ama ne yapalım kısmet işte ikinci el siyah oldu bizimkiside ama inanın son 4 gündür belkide dünyanın en mutlu insanı gibiyim silinip temizlenmekten neredeyse boyası çıktı motorun yeter artık derim yüzüldü yeteeeerrrr diye bağıracak neredeyse
    hayırlı uğurlu olsun...kazasız belasız binin beyler makinalarınıza...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Kırmızı CBF 150'10

Honda Yükselişteki güzellik:D

Uploaded with ImageShack.us

arabanın arkasındaki hali yükselişten getirişimiz komediydi:D bende bagajda onunla birlikteydim ödüm koptu her sarsıntıda neyse sağ salim getirdik ben de bi oh çektim:D

garajdaki yeri...

brandası ile garajda uyurken:D

uzaktan benim gelişim:D

Uploaded with ImageShack.us
    Sürerken bi babama bakıyım dedim o sırada o da çeki vermiş güzel denk gelmiş:D

<script src='http://img175.imageshack.us/shareable/?i=dsc00306bm.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

baya da doldurdum motoru :D

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Kasksız binme 20 km/h hızla bile düşsen zarar görürsün

Metehan abi nasıl parçalıyon plakayı ya allah allah

He birde şimdi aklıma geldi sende benim konumu kilitletmiştin çok uzun süre önce
    HONDA

Motosikleti
    Kırmızı CBF 150'10
    @suvari25

Öncelikle yeni makinan hayırlısı olsun çok doğru bir seçim yapmışsın

Anladığım kadarıyla henüz ehliyetin yok o yüzden mümkün olduğunda pek trafiğe çıkmamalısın. Önce ehliyet işini hallet. Zaten durdurup kaldırdığına göre işin büyük bölümünü yapıyorsun. Ancak motosiklet kilometre yapılarak öğrenilecek birşeydir. Bunun içinde gezmen bunun içinde ehliyetin kaskın olması gerekiyor. Bunları temin etmelisin.

Bu süre zarfında sürüş teknikleri ile ilgili dökümanlar videolar izleyebilirsin. Çok faydası oluyor emin ol

Ben 3 motor aldım bugüne kadar 3ündede yağmur çamur vardı
    fazla oluyor.

Çok teşekkür ederim.. ehliyet kursuna gidiyorum 5 Ağustosta bir terslik olmazsa alıcam ehliyeti. Bu arada kendimi geliştiriyorum. Ama bir şansızlığım çevremde motor kullanıp bana öğretebilcek biri yok. sadece kendim, nette araştırmalarım ve motor hakkında kitaplar var . Böyle çalışıyorum . İnanınki debriyajın sol kol olduğuna kadar netten öğrendim.:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:58 ----------

Hayırlı uğurlu olsun...sende ki şans olsa Haziranın ilk haftasında motoru aldığın gün hava yağışlı olmaz garajda turlamazdın...

hayırlı uğurlu olsun...kazasız belasız binin beyler makinalarınıza...[/QUOTE]

Çok teşekkürler. Evet baya bi bahtsızım anlaşılan :d neyse geç oldu güç olmadı . sürdükçe daha fazla keyif alıyorum .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:00 ----------

Biliyorum o konu da acele etmek istemedim trafiğe zaten kasksız çıkmam ve suan 2 teker üstünde gördüm en fazla hız 25 km/h dir . Ama biliyorum düşünce neler olabileceğini . Bu nedenle 200-300 arası bi kask alıcam Caberg in bi modelini gözüme kestirdim bakalım hayırlısı. Böyle kırmızı yüz desenli bişiydi model no sunu bilmiyorum. Ayrıca teşekkürler uyarı için saolun.

Motosikleti

Metehan abi nasıl parçalıyon plakayı ya allah allah

He birde şimdi aklıma geldi sende benim konumu kilitletmiştin çok uzun süre önce

birader uzun zaman şambriyelle köşelerden kapattım plakamda harfleri...klavyemde zorun var beyler...usb bağlantılarız zart zurt ediyor...akşama dönerim...

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    kanka en deli tüketimim 2007 de bir Tekirdağ gezisinde290 kmda yedeğe geçmiştim ama dip gaztaydık...Cihan Birol falan yardırıyordu onlara uyum sağlamak için bastık...onun dışışında 32-350 arası yedeğe geçiyor...

yedekle kaç km gidiyosun biraderim..
    benim rekorum 260 :D bir daha o rekora yaklaşmak nasip olmaz inşallah :D kasım ayı buz gibi bir gece 1 de ereğliden çıkıp adana yolu ile ankaraya titreyerek varmııştım sürekli dipgaz ile ve dipgaz artı buz hava 260da yedeğe geçmiştim. servis her ne kadar soğuk yakıtı arttırmaz desede, ben aşırı soğuk havalarda ciddi olarak fazla yakıyorum.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arkadaşlar bor kullanan bir arkadaşımız yakıtın yarıya düştüğünü ve motorun acayip gittiğini yazmıştı. ama debriyaj kaydırmaya başlamıştı.

kimdi o arkadaş?

debriyaj problemi çözüldü mü?

arabaya motorsilk bor aldım ona göre motora da ayıracağım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:40 ----------

Dip gaz kullanım dışında bizim motorumuz gerçekten az yakıyor. Ben şahsen 5 viteste 80 ile gitmem. 90 ve yukarısı kullanırım.

Rodajda - Karışık Ş.içi & Ş.Dışı Karışık Kullanım (genelde devirli)
    Benzin 1 lt = 3,76 TL-3,74TL seviyesi
    65 liralık yakıtla 485 km yaptım. Buda kilometrede 13 Kuruş gibi bir değere tekabül ediyor. Buda 17 litre benzin demek. Litre hesabıyla 3,5 litre yakmışım. Gayet güzel bir değer. 3 litreye düşürmek imkansız değil. Sabır işi sadece
    murat ben bile 2,6 lt/100 yakmıştım tabi ki zor değil. 3 ne ki?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Canlıyı bir kaç güne kadar hazır ediyorum. Bu arada daha evvel de bahsettiğim gibi bir arkadaşla anlaştık gibi.
    Motor 8500 km. Motorda extra yapılmış hiçbir şey yok (lastik, far gibi). 2008 model. Eylül'de muayenesi bitiyor. Yalnız küçük bir topcase ve ön korumayla, yan ayaklık mevcut. 2900'den hiç aşağı inmedi. Düşme vs yok, ufak tefek çizikler haliyle var. Arka grenajlardan zincirlemiş ona da pasta atılmış. Ne dersiniz uygun mu?
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canlıyı bir kaç güne kadar hazır ediyorum. Bu arada daha evvel de bahsettiğim gibi bir arkadaşla anlaştık gibi.
    Motor 8500 km. Motorda extra yapılmış hiçbir şey yok (lastik, far gibi). 2008 model. Eylül'de muayenesi bitiyor. Yalnız küçük bir topcase ve ön korumayla, yan ayaklık mevcut. 2900'den hiç aşağı inmedi. Düşme vs yok, ufak tefek çizikler haliyle var. Arka grenajlardan zincirlemiş ona da pasta atılmış. Ne dersiniz uygun mu?
    ben 3000 e aldım,18000 de 2008 ama nakit 1 lira 2 lirayıda 10 taksit yaptım...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 3000 e aldım,18000 de 2008 ama nakit 1 lira 2 lirayıda 10 taksit yaptım...
    Bu burnundan kıl aldırmıyor.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    KMT Duke 250
    777. sayfadaymışız

Birkaç fotoğraf çektim otobanda. ÖZER Abim'de geldi XX'i ile . Buyrun fotoğraflar.

Ve Cubuf'un abisi CBR1100XX

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:36 ----------

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bor kullanan bir arkadaşımız yakıtın yarıya düştüğünü ve motorun acayip gittiğini yazmıştı. ama debriyaj kaydırmaya başlamıştı.

murat ben bile 2,6 lt/100 yakmıştım tabi ki zor değil. 3 ne ki?
    Ben 3 litre yaksam öperim motorumu Ben sizin kadar sabırlı olamıyorum maalesef sağ eliminde pek ayarı yok (sanki 200 den aşağı düşmüyorum ha )

Bor olayını bende merak ediyorum. Honda'da vardı ancak kullanılması için aracın belli kilometrenin üzerinde yol yapmış olması gerekiyor diye biliyorum.

Araştırmak , denemek lazım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler