Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    eyüpten alibeyköye giderken bi yerdeydi zaten hayatta girmezsiniz oralara abi

ben orda benzin aldım tam çıkıyodum bitane 2009 model transporter arabaya benzin yerine dizel koymuşlar adam ortalığı yıkıyodu tamam abi bütün masraf bizim temizlicez demişlerdi allahdan banada dizel koymadılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben orda benzin aldım tam çıkıyodum bitane 2009 model transporter arabaya benzin yerine dizel koymuşlar adam ortalığı yıkıyodu tamam abi bütün masraf bizim temizlicez demişlerdi allahdan banada dizel koymadılar
    sanada dizel koysalar sende yıkarsın ortalığı hacı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF

Yakıt öyle bişeyki shell olsun bp olsun ne olursa olsun istasyon depoları pis ise butür şeyler oluyor, ben yakıtımı bodrum-konacık shellden alırım yıllardır hiçbir sorunla karşılaşmadım mecbur kalıp başka biryerden alsam pisikolojikmidir bilmiyorum gücün kesildiğini hemen hissederim.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bizim motorlardan karbüratörü söken oldumu hiç...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçilerde ikiye ayrılır...Erdi ve diğerleri...

bişey olmadı ama olacak gibi...
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt öyle bişeyki shell olsun bp olsun ne olursa olsun istasyon depoları pis ise butür şeyler oluyor, ben yakıtımı bodrum-konacık shellden alırım yıllardır hiçbir sorunla karşılaşmadım mecbur kalıp başka biryerden alsam pisikolojikmidir bilmiyorum gücün kesildiğini hemen hissederim.
    Ben eski motora PO'dan alıyodum hiç bişey olmuyodu..Opetten ne zaman benzin alsam aynı Mücahitin dediği şekil oluyodu motor..

Cbf'e ilk benzini Bodrum girişindeki Shellden aldım..
    İlkini ordan aldım diye ayağımın dibindeki PO'dan değilde benzin almaya 3 km beriye Shell'e gidiyorum
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Oktan fazlalığı bizim motorlara zarara verirmi...?

Ben 95 oktan opetten alıyorum...siz?
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorlardan karbüratörü söken oldumu hiç...
    Ben henüz hiç sökmedim.
    Yanlız araştırmacı ruhum yine boş durmadı gittim ta öte kıtadan,
    cbf150'nin karbüratörü temizlemiş yada memesinimi yenilemiş tam olarak anlayamadım ama bunları buldum, işine yarayan olabilir:

Adam her resme "ibike" sitesinin logosunu sokuşturmuş yahu
    Belirtelim de adam Türkiyeye gelip bizden davacı olmasın
    ALINTIDIR

Resimlerin sırası karışık olabilir.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Ben bu karbüratörün ayar tuttuğuna inanmıyorum

Ben bu karbüratörün ayar tuttuğuna inanmıyorum
    Resimlere göre adam toplamış tekrardan ama
    en ince ayrıntısına kadar sökülen karbüratör randımanlı çalışmış mı?
    Çince yada hong kongca herneyse onu çözemediğim için anlayamadım

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    İsmail bunu sökmesi takması çok basit bir işlem.Yanlız ayar varya o ayar,işte filim orda kopuyor...

Benim öğrenmek istediğim,sökerkende takarkende nelere dikkat edilmesi gerektiği...

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ben sökerimde..
    Takabilirmiyim orası meçhul ne zaman bişey söksem fazladan vida vs şeyler kalıyo
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    sen elleme motorunu moruk)fazladan karbüratör çıkartırsın sen)

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sn ne arıon olum burda :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sökerimde..
    Takabilirmiyim orası meçhul ne zaman bişey söksem fazladan vida vs şeyler kalıyo
    vida artmadıgı zmn kesin elimizde kalıo
    :D

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar. Uzun zamandır siteye giremiyordum. Onceden sirket bil baglanıyordum simdi kapattılar. Giremiyorum. Bu mesajını da cepten yazıyorum. Bakıyorumda cbf topigi yine gumbur gumbur gidiyor. İnsallah his birinizde yaramaz bir durum yoktur. Bu arada ben 7-8-9mayısta Nevsehir gezisi yaptım ama fotoları yukleyemedim. İsteyen arkadaslar mer-mok.com dan bakabilirler. Hepinize Kazasız keyifli surusler dilerim.
    Teşekkürler.
    Topik bize yetmez oldu, acep 2 topik mi açsak? Yok o zamanda gruplaşma olur filan böyle idare etcez.

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydoğan hemen bakıcam şimdi lastiğe abi...muhtemelen eski üretimdir...

Bu arada Mototal Honda da 15/50 motul yağ kalmamış 10/40 kalmış ve onunda sınıfı SG imiş...yok hacı biz uygun sınıfta yağ bulamıcaz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:33 ----------

göremedim valla üretim yılını detaylı 2 tarafıda inceledim...
    Benim gittiğim ustada varil yağ vardı. Uğraşmadan alayım dedimdi. Bugün yine uğradım ustaya baktım sj sınıfı, sevindim.

Aaa transporter benzinli miymiş Adam ne yapsın

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikolojiktir o. Ama içinizin rahat etmesini istiyorsanız benzin filtresi takabilirsiniz. O yoksa yedeğe düştü mü benzinciye.

Oktan fazlalığı bizim motorlara zarara verirmi...?

Ben 95 oktan opetten alıyorum...siz?
    95 yeter. Zaten benzin pahalı. 97 zararlı bile olabilir.

İsmail bunu sökmesi takması çok basit bir işlem.Yanlız ayar varya o ayar,işte filim orda kopuyor...

Benim öğrenmek istediğim,sökerkende takarkende nelere dikkat edilmesi gerektiği...
    Ayar işi sakat. Neden derseniz makina olmadan, herkes kafasına göre ayarlar, buna ustalar dahil. Sonra zengin karışım olsa dert, fakir karışım olsa başka dert. Bu sebeple cihaz yoksa karbüratörün hava ayarı ile kesinlikle oynamayın.

Çoğu kimse zengin karışımın tehlikeli olduğunu zanneder, doğru tehlikelidir ama FAKİR KARIŞIMIN YANINDA hiç birşey değildir.
    Zengin karışım mussolini ise fakir karışım hitlerdir.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    motorunu kendi sökenler kervanına ben de katıldım. zincir ve dişli temizliğim biraz önce bitti.

işte ön dişlimin 6500 kmdeki hali

bu da ön dişlinin kapağının içeriden görünümü ve benim ameliyat eldivenlerim

wd 40ın 10da birini anca kullanmışımdır butun zinciri diş fırçasıyla çok rahat temizledim ama fırçadan etrada sıçrayan yağ zerrelerini motor ve janttan temizlemek epey uğraştırdı. jantları da wd 40 sıkarak kolaylıkla temizledim. wd 40 oringsiz zincirler için zararlı değilmiş.

o kadar çok peçete kullandım ki bana yeterince peçete verirseniz dünyayı temizleyebilirmişim. işte çöpler

yere gazeteleri serdim kendim de oturdum 1 saat kadar uğraştım sonunda başardım

ve işte yeni givi çantalarımla süslenmiş oyuncağım

çantaların sanki bunun için yapıldığını söylemiştim. ayrıca körüklerini açarak tam 2 katı genişlik elde edebiliyorsunuz.

benden bilgilerini sabırla esirgemeyen ismail kardeşime teşekkür ediyorum. anlattıkları sayesinde 10. açışımmış gibi söküp taktım motoru.

resimdeki yamukluk neden olmuş anlamadım ama böyle temiz oldu işte.

jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede bu motor olmasada diğer motorlarımda karbüratör söktüm ve taktım.Lakin ayarlarıyla oynamadan söküp takıyorum...

Keza bunuda öyle söker takarım sorunyok,dediğimgibi ayar için ne gerekli,bildiğin birşey varsa onu söyle,karbüratör artıracağımı bildiğine göre,ayarı hakkındada birşeyler biliyorsundur

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayar işi sakat. Neden derseniz makina olmadan, herkes kafasına göre ayarlar, buna ustalar dahil. Sonra zengin karışım olsa dert, fakir karışım olsa başka dert. Bu sebeple cihaz yoksa karbüratörün hava ayarı ile kesinlikle oynamayın.

Çoğu kimse zengin karışımın tehlikeli olduğunu zanneder, doğru tehlikelidir ama FAKİR KARIŞIMIN YANINDA hiç birşey değildir.
    Zengin karışım mussolini ise fakir karışım hitlerdir.
    Haklısın karbüratör ayarında bi düzen tutmazsa kötü olur.
    Bi problem çıkmadıkça hassas bölgelere el atmamak lazım

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantaların sanki bunun için yapıldığını söylemiştim. ayrıca körüklerini açarak tam 2 katı genişlik elde edebiliyorsunuz.

benden bilgilerini sabırla esirgemeyen ismail kardeşime teşekkür ediyorum. anlattıkları sayesinde 10. açışımmış gibi söküp taktım motoru.
    Est. Evren.
    Çantalar gerçekten çok güzel bi hava katmış motora. Önceki soft çantalardan çok daha güzel bunlar. Bahsettiğin gibi "CBF150 özel üretimi" gibi olmuş
    Güle güle kullan.

Zincir temizliği içinde eline sağlık.
    Diğer arkadaşlarında ön dişli kapağını çıkan söküp pisliği temizlemelerini tavsiye ederim

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    jr. ankaranında burdan farkı yokmuş sıcak bir hava varaz önce yoldan geldim trafikte büyük motorlar ne hararet yapıyo nasıl bağırıyo görseniz

valla temizlik süper olmuş eline sağlık, bende açıçam motorun o tarafını ama ne zaman allah bilir iyice pislenmiştir orası

Unutmadan ekleyelim eğer zinciriniz Oringli ise WD40 oringlere zarar vereceği için bu spreyle temizlik YAPILMAMALI.

Evren son resimde foto makinesini tam çekim anında hareket ettirmişsin.
    O yüzden dişlin yamuk gibi çıkmış

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unutmadan ekleyelim eğer zinciriniz Oringli ise WD40 oringlere zarar vereceği için bu spreyle temizlik YAPILMAMALI.

Evren son resimde foto makinesini tam çekim anında hareket ettirmişsin.
    O yüzden dişlin yamuk gibi çıkmış
    ismail bende bu hafta sonu zincir ve dişlileri temizlemeyi düşünüyorum gazyağ mı kullanayım temizledikten sonra koruyucu olarak hangi yağı süreyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler