Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Beyler bizim cıbıflara şöyle uğraştırmadan daha güzel bir ışık veren bir ampül önerebilirmisiniz? Xenon gibi uğraşlara şuan hiç giremem sadece ampül değişikliği ile daha iyi aydınlatma sağlayabilirmiyiz? (Beyaz ampül gibi mesela)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bizim cıbıflara şöyle uğraştırmadan daha güzel bir ışık veren bir ampül önerebilirmisiniz? Xenon gibi uğraşlara şuan hiç giremem sadece ampül değişikliği ile daha iyi aydınlatma sağlayabilirmiyiz? (Beyaz ampül gibi mesela)
    bunu bende düşündüm ama uzun kısa xenon almak daha mantıklı ve çok faydalı çünkü gaza bastıkca yanan ışık beni tatmin etmiyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:37 ----------

Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar, nasılsınız? uzun süredir yazamıyordum, baya işlerim yoğundu ama sizinleyim artık ve bir sorunum var =) arkadaşlar direksiyon kilidi daha öncesinde yapabiliyordum ama bir arabaya hafiften vurdum direk bodozlama girdim anlayacağınız ve sonrasında kilidi bastırıp direksiyon kilidi yapmak istediğimde kilit yarıya kadar dönüyor, sonrası yok... sebebi ne olabilir?
    kardeşim geçmiş olsun naptın nerde vurdun arabaya bişe oyk inş dikkat et kendine...kontaktaki sorun tam çarpmadan sonra olduysa bişeyler kaymış kırılmış olabilir kontakta birde dreksiyonu iki tarafa dogruda denedin mi kilitlemeyi?

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    bunu bende düşündüm ama uzun kısa xenon almak daha mantıklı ve çok faydalı çünkü gaza bastıkca yanan ışık beni tatmin etmiyor
    Çok doğru diyorsunda hangi masrafı yapim motor için Önümüz yaz MTS eldiven aldım 40tl. Montta almam lazım 150tl. Bu DUROlar 5 para etmez ön arka pirelli lazım oda 150tl. Hadi bide xenon taksak uzun/kısa oda 150tl. Hangi birine yetişcem acaba

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Çok doğru diyorsunda hangi masrafı yapim motor için Önümüz yaz MTS eldiven aldım 40tl. Montta almam lazım 150tl. Bu DUROlar 5 para etmez ön arka pirelli lazım oda 150tl. Hadi bide xenon taksak uzun/kısa oda 150tl. Hangi birine yetişcem acaba
    walla benim tek sorun xenon sana allah kolaylık versinama öncelik sırasını ii ayarla ihtiyaca göremesela xenon 100 tl uzun kısa hatta alman malı...

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat, benimki 5 cm falan bişey heralde küçük yani, onu da geçen sene tankpad aldığımda satıcı tankpad le birlikte göndermişti. kimdi neydi hatırlasam sorardık aynısından istiyoruz diye :D
    hımm ekmelcım buyuk olur o zaman 5-7 cm nerde 15 cm nerde belkı hatırlarsında banada alırız olmaz mı

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Cümletten günaydın,

Bu gün ilkkez şirkete motopisikletimle geldim yarım saate şirketeydim. Yanımdaki adamın ağzının kokusunu duymadan aman otobusu kacrıdım gerğinliği olmadan, meğer emniyet şeridi meğer ne güzel birşeymiş trafige uydum ama ara kacışlarda emniyet serdini ihlala ettim EDS ten kol gibi gelmez değil mi beyler. motosikletleri kurufasuleyeden sayıp bir halt etmiyorlar iş cezaye geldimi keser keser valla bunlar.

Normalde sabahları 1 saate işe gelebiliyordum otobusle ve uyuyordum ama eksprese binmek icin hergün şirkete 40 dakkika erken geliyordum şimdi yatarım
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümletten günaydın,

bu gün ilkkez şirkete motopisikletimle geldim yarım saate şirketeydim. Yanımdaki adamın ağzının kokusunu duymadan aman otobusu kacrıdım gerğinliği olmadan, meğer emniyet şeridi meğer ne güzel birşeymiş Trafige uydum ama ara kacışlarda emniyet serdini ihlala ettim eds ten kol gibi gelmez değil mi beyler. Motosikletleri kurufasuleyeden sayıp bir halt etmiyorlar iş cezaye geldimi keser keser valla bunlar.

Normalde sabahları 1 saate işe gelebiliyordum otobusle ve uyuyordum ama eksprese binmek icin hergün şirkete 40 dakkika erken geliyordum şimdi yatarım
    günaydın allah kazasız belasız cezasız gidip gelmeni nasip etsin trafikte motorları kımse takmıyor ama emin ol cezaya iş gelince kimse gözünün yaşına bakmıyor hele ışıklarda afedersin dururken adam arabayı kıçına kadar sokup birde korna ya basıyor varya çılgına dönüyorum o zaman işte

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın allah kazasız belasız cezasız gidip gelmeni nasip etsin trafikte motorları kımse takmıyor ama emin ol cezaya iş gelince kimse gözünün yaşına bakmıyor hele ışıklarda afedersin dururken adam arabayı kıçına kadar sokup birde korna ya basıyor varya çılgına dönüyorum o zaman işte
    inicen alcan eline levyeyi ya bizde levye yok motoru kilitledigim zincirle girişcen artın ya saka tabide gercekten sinir oluyor insan oyle yapna gıcıklık daha gec hareket ediyorum beklesin hoşaf...

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Cbf 150'yi sıfır mı yoksa 2. el mi almak daha akıllıca ne dersiniz?
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu alır ömür boyu binerim olmadı ikinci motosikletim olarak kalır diyorsan sıfır.

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu alır ömür boyu binerim olmadı ikinci motosikletim olarak kalır diyorsan sıfır.
    Eyvallah güzel tesbit....

selamlar arkadaşlar, nasılsınız? uzun süredir yazamıyordum, baya işlerim yoğundu ama sizinleyim artık ve bir sorunum var =) arkadaşlar direksiyon kilidi daha öncesinde yapabiliyordum ama bir arabaya hafiften vurdum direk bodozlama girdim anlayacağınız ve sonrasında kilidi bastırıp direksiyon kilidi yapmak istediğimde kilit yarıya kadar dönüyor, sonrası yok... sebebi ne olabilir?
    Geçmiş olsun Erdi.
    Yağsızlıktan olabilir belki diyeceğim ama daha motorun sıfırdı, sen yinede varsa anahtar deliğinin içine iyice WD40 sıkıp sağa ve sola gidonu dayayarak tekrar dene. Bu şekilde olmazsa, sebebini bilmiyorum muhtemelen servis yolu gözükebilir.

http://www.rialli.com/ara/2546__tw-f...n-mavi-ms1575/

Yukarıdaki ampulden kullandım orijinale göre biraz daha güzel aydınlatıyor gibi ama taktıktan 1 yada 2 hafta sonra kısalar patladı. Sadece uzunlar kaldı mecburen orijinal ampule döndüm.

Daha kaliteli bir markanın bu tip bir s2 yuvalı 12V/35/35 ampulünü bulabilirsek daha uzun süre gidebilir. Ama bizim sürekli değişen voltaj sistemi yüzünden kaliteli bir ampulde patlayabilir. Denemek lazım
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    cbf150
    Öncelikle geçmiş olsun, arabalara fazla yaklaşma hatta mümkünse aranda bir cbf150 kadar boşluk bırak.
    Gidon kilidi ayvayı yemiş olma ihtimali az, ama sorun gidondandır buna eminim. Şimdi tam sola çevirdin ya gidonu, anahtarıda döndürmeye çalış. Baktın dönmüyor, gidonu hafiçe ileri geri oynat. Büyük ihtimal, kilitleme aralığını değiştirmişsindir(araca çarparak). Ama hala olmuyorsa elleme, anahtar kırılır filan.

Şöyle bir yöntem var; H4 HALOJEN gibi ama soketi değişmen lazım, ayrıca yuvaya oturtmak için yapıştırman vs gerekir. Yoksa bizim ampülün halojeni yok, beyazı da tavsiye edilmiyor.

Cümletten günaydın,

Bu gün ilkkez şirkete motopisikletimle geldim yarım saate şirketeydim. Yanımdaki adamın ağzının kokusunu duymadan aman otobusu kacrıdım gerğinliği olmadan, meğer emniyet şeridi meğer ne güzel birşeymiş trafige uydum ama ara kacışlarda emniyet serdini ihlala ettim EDS ten kol gibi gelmez değil mi beyler. motosikletleri kurufasuleyeden sayıp bir halt etmiyorlar iş cezaye geldimi keser keser valla bunlar.

Gelmez inş. ama sen yinede dikkat et.

Acemiysen direk 2. el al. Düşürürsün filan canın sıkılır ama ben bu işi biliyorum ahireten uzuun yıllar kullanacağım dersen 0. Tabii rodajını iyi yapmak şartıyla.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Geçmiş olsun erdi. Bende de kilit bazen takılma yapıyor ama sen diyorsun ki hic olmuyor bir yağla olmadı servis yolu gozukcek galiba. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Cümletten günaydın,

oo abicim hadi hayırlı olsun valla artık heryer gözünde daha bi yakın olucak bak şimdiden iş yolunu yarı yarıya indirmişsinama arabalara vs dikkat et trafiğe alışana kadar ama 1 ay içinde en fazla nerden ne çıkar ne olur kim yola küt diye atlar hangi şerit sağlam görürsün zaten

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:19 ----------

ben kendimden örnek vereyim sıfır alıcak param vardı cebimde gittim 2. el aldım neden;ben motoru alıp uzun seneler satmadan kullanmak için aldım neden sıfır almadım dedimki iyi bi araştırma yaparım sıfıra yakın bir motor bulurum en kötü 3.000 e alırım ve öyle oldu tertemiz garantisi hala devam eden üzerinde ekstra 500 tl olan motoru 3.000 kapattıkşahsi görüşüm en az 15 gün en fazla 1 ay araştırma yapıp güzel bişey çıkmazsa sıfır almak yönünde

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    inicen alcan eline levyeyi ya bizde levye yok motoru kilitledigim zincirle girişcen artın ya saka tabide gercekten sinir oluyor insan oyle yapna gıcıklık daha gec hareket ediyorum beklesin hoşaf...
    HOCAM KOPTUM WALLAHA YA BU NE ALICAN ZİNCİRİ GİRECEN

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    arkadaşlar kaç kmnin üzerinde cbf almamak lazım???
    10.000 falan nasıldır???
    ...

Alıntı @rd@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kaç kmnin üzerinde cbf almamak lazım???
    10.000 falan nasıldır???
    ...
    Alacağın motorun kilometresinden ziyade kullanıcısının hassaslığı titizliği (sadece temizlik anlamında değil, mekanik anlamda da titiz olunmalı) bence daha önemli.

Kullanıcı vardır 10bin km.ye gelene kadar motorun canını çıkarmıştır, bakım periyodlarına dikkat etmemiştir. Motora araba yağı koymuştur. 150 yaptırcam diye yırtınmıştır.

Kullanıcı vardır 30bin km.ye gelmiştir. Motorun huyundan suyundan anlar nabza göre şerbet verir. Motorun bakımlarının sadece yetkili servis ile sınırlı kalmadığını idrak etmiştir.

Şu şartlarda ikinci seçeneği tercih ederdim ama tüm şartlar eşitse tabiki az km. yapmış olanın alınabilitesi daha yüksektir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    şimdilik yamaha nouvo...
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağın motorun kilometresinden ziyade kullanıcısının hassaslığı titizliği (sadece temizlik anlamında değil, mekanik anlamda da titiz olunmalı) bence daha önemli.

Kullanıcı vardır 10bin km.ye gelene kadar motorun canını çıkarmıştır, bakım periyodlarına dikkat etmemiştir. Motora araba yağı koymuştur. 150 yaptırcam diye yırtınmıştır.

Kullanıcı vardır 30bin km.ye gelmiştir. Motorun huyundan suyundan anlar nabza göre şerbet verir. Motorun bakımlarının sadece yetkili servis ile sınırlı kalmadığını idrak etmiştir.

Şu şartlarda ikinci seçeneği tercih ederdim ama tüm şartlar eşitse tabiki az km. yapmış olanın alınabilitesi daha yüksektir.
    peki bunları nereden anlicam ben hocam???
    ...

Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Mmucit ve Mücahit_89 kardeşlere teşekkür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler