Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bu makina pavyon makinası gibin ledler medler gece var ya ufo diye polise ihbar ederler bunu...millet enayi sıfıra 4150 vermez böyle 23.000 kmdekine 3 kıçıkırık ışıldak var diye para verecek...

arkadaşlar ben biraz cbf muhabbetinden uzaklaşıcam...takipci olucam pmden ulaşabilirsiniz...
    Hayırdır inşallah, umarım bir sıkıntı yoktur Metehan?

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sabah hava güzeldi motora atladım cıktım yola ilk defa hız denemesi yapayım dedim motor 100 de kalıyor sinir etti 4 vites de de 100 5. vites de 100 metehan abi özellikle sana soruyom niye gitmeiyor 95 oktan koydum akşam olabilirmi veya benım motorun ustası bababım arkadaşı acaba ayarını mı kıstılar sinir oldum 79 reno bile ısıklardan 100 metre sonra beni geçti fenerbahçeden sonra beni hiç bir şey bu kadar kızdırmadıydı yaww önerilerinize tecrübelerinize sığınıyorum
    Ferhat son hızı çok fazla önemseme, yolun durumuna lastiklerin havasına ve rüzgarın şiddetine göre çok değişken bir durum.

farklı zamanlarda 125 gördüğüm yolda rüzgardan dolayı 100'ü geçemediğimi biliyorum.

Muhtemelen senin denemende de rüzgar vardı.

Ama illaki bişeyleri kontrol etmek istiyorum dersen :
    Hava filtresini kontrol et, tıkalı olmasın.
    Lastik basınçlarını kontrol et. (Ön:25, Arka:31psi)
    bunlar son hıza etki eder
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırdır inşallah, umarım bir sıkıntı yoktur Metehan?

Ferhat son hızı çok fazla önemseme, yolun durumuna lastiklerin havasına ve rüzgarın şiddetine göre çok değişken bir durum.

farklı zamanlarda 125 gördüğüm yolda rüzgardan dolayı 100'ü geçemediğimi biliyorum.

Muhtemelen senin denemende de rüzgar vardı.

Ama illaki bişeyleri kontrol etmek istiyorum dersen :
    Hava filtresini kontrol et, tıkalı olmasın.
    Lastik basınçlarını kontrol et. (Ön:25, Arka:31psi)
    bunlar son hıza etki eder
    hava filitrem yeni ve temiz lastik kontrolünü yapmadım hafif rüzgar vardı birde benim ilk motorum büyük ihtimal beklentilerim fazla o yüzden

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    lastik hava basınçları kesinlikle çok fark ettirir hızı, özellikle bizim motorda ben çok hissediyorum... hava basınçlarını AydoganX hocamın dediği gibi ayarlarsan bence hızın daha farklı olacaktır!!

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu sabah hava güzeldi motora atladım cıktım yola ilk defa hız denemesi yapayım dedim motor 100 de kalıyor sinir etti 4 vites de de 100 5. vites de 100 metehan abi özellikle sana soruyom niye gitmeiyor 95 oktan koydum akşam olabilirmi veya benım motorun ustası bababım arkadaşı acaba ayarını mı kıstılar sinir oldum 79 reno bile ısıklardan 100 metre sonra beni geçti fenerbahçeden sonra beni hiç bir şey bu kadar kızdırmadıydı yaww önerilerinize tecrübelerinize sığınıyorum
    abi devirli kullan motoru yaw 100 km yapıyom deme şimdi burda ben 110 dan sonra gaz istediğini hissediyorum motorun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bu makina pavyon makinası gibin ledler medler gece var ya ufo diye polise ihbar ederler bunu...millet enayi sıfıra 4150 vermez böyle 23.000 kmdekine 3 kıçıkırık ışıldak var diye para verecek...

arkadaşlar ben biraz cbf muhabbetinden uzaklaşıcam...takipci olucam pmden ulaşabilirsiniz...
    hayırdır abi nere gidiyosun yoksa transalpmi alcaksın bak sen ne alırsan bende onu alırıım söliim

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    ..........

Motosikleti
    cbf150
    Yan çanta taktım, hız düştü
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan çanta taktım, hız düştü
    normalde kaç yapıyordun hemşerim

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa

Motordan düştüm siftah ettim

Motordan düştüm siftah ettim!...
    Kaya başından Arnavutkoyer giderken pisi pisine düştüm nereye bakarsan oraya gidersin derlerya oyleymiş dönemiyceğim bir dönüş değildi ilkkez gectiğim yerde degildi ama nasil

olduysa daha dönüşe girerken ben burda düşerim dedim düştüm dönüş alttaki resimde yoldan cıkınca on teker yumsak topraga batında motor yana yatıp takla attı herhalde o arayı

bilmiyorum.

Lastiğin sapladığı yer ( Ordaki karartı ):

Topcasein altı catladı ustu cizildi 2 hafta olmuştu allalı

Sol Granejın camı tutan yeri kırıldı sol tarafı cildi ve camın sol tarafı hafif cizildi:

Motor koruma demiri ciddi yamuldu vites biraz yamuldugranaj demiri cizildi ve deponun üstü cizildi

Bende eşekten düşmüş gibi bir his dışında birşey yok full korumalıydım montun sol omuzu üzerine düştümve sol ayagım biraz ezilmiş. Montu yıkadım balkona koydum dünkü rüzgarda da mont

düşmüş umarım kapıcı almıştır yoksa birde mont almak zorunda kalcam...

Sorularım:

1-Motoru yeni aldım daha sıfırdı servise goturmem gereklimi 600 km de falan garanti dışı falan kalırmı.

2- Motor koruma demirini nerde ne şekilde düzelte bilirim?

3- Granajları eski haline nasil getire bilirim?

4 - Depodaki cizikleri nasil yok ederim?

5- Topcasi nasil yamayabilirim?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan düştüm siftah ettim!...
    Kaya başından Arnavutkoyer giderken pisi pisine düştüm nereye bakarsan oraya gidersin derlerya oyleymiş dönemiyceğim bir dönüş değildi ilkkez gectiğim yerde degildi ama nasil

olduysa daha dönüşe girerken ben burda düşerim dedim düştüm dönüş alttaki resimde yoldan cıkınca on teker yumsak topraga batında motor yana yatıp takla attı herhalde o arayı

bilmiyorum.

Lastiğin sapladığı yer ( Ordaki karartı ):

Topcasein altı catladı ustu cizildi 2 hafta olmuştu allalı

Sol Granejın camı tutan yeri kırıldı sol tarafı cildi ve camın sol tarafı hafif cizildi:

Motor koruma demiri ciddi yamuldu vites biraz yamuldugranaj demiri cizildi ve deponun üstü cizildi

Bende eşekten düşmüş gibi bir his dışında birşey yok full korumalıydım montun sol omuzu üzerine düştümve sol ayagım biraz ezilmiş. Montu yıkadım balkona koydum dünkü rüzgarda da mont

düşmüş umarım kapıcı almıştır yoksa birde mont almak zorunda kalcam...

Sorularım:

1-Motoru yeni aldım daha sıfırdı servise goturmem gereklimi 600 km de falan garanti dışı falan kalırmı.

ÇOK AMA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN allah beterinden saklasın arkadaşım ben sana sadece bir şey söylemek istşyorum secret diye bi kitap okudum çekim yasasını anlatıyor ne düşünürsen o oluyor sabah düşeceğini düşünmüşsün başına gelmiş kötü olmsuz hiç bir şey düşünme.motorun koruma demiri çok yamulduysa düzeltsen bile allah göstermesin park halindeyken bile düşze motora zarar verir özelliğini kaybetmiş olur ama çok ezilmemişse her hangi bir demirci mengenede düzeltebilir

Sorularım:

Geçmiş olsun zenon. En büyük kazan bu olur umarım.
    Sende birşey olmaması sevindirici, motor nasıl olsa halledilir.

1 - Motorun kaza yüzünden garanti dışı kalmaz ama mesela kaza sebebiyle bir aksam değişecekse "kullanıcı hatası" derler. O parçayı garantiye almazlar.

2- Motor koruma demirini söktükten sonra demircilerde düzeltebilirsin, fakat yenisi zaten 30 lira civarında ve düzeltirsen boya atmanda gerekecek.
    Eğer düzelttirmeyede para isterlerse yenisini alman daha mantıklı olabilir.

3- Grenajdaki ufak çizikleri pasta - cila çekerek kapatabilirsin ama biraz daha büyükse rötuş yapmak gerekir. Bunu sanayideki boyacılara sormanda fayda var.

4- Depo içinde ezik yoksa sanayi den iyi bir boyacıyla görüş.

5- Bunu bilmiyorum.

Allah tekrarını yaşatmasın

Motosikleti
    ck 125 pulsar
    geçmiş olsun topcase i sıcak silikonla tamir etmeyi deneyebilirsin

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    zenon valla abicim o güzel havada güzel güzel gezerken motoru yatırmak hiç içten olmamış üzüldüm valla geçmiş olsun sordugun sorulara aydoganx cevap vermiş benim dikkat çekmek istedğim konu lastikler abi o orjinal lastiklerle inan bana bunun olması çok normal bence bu işleri hallettikten sonra motoru değil yatırmak virajdan dönerken oldukca yavaşla hatta duracak derecede tabi lastikleri değiştirene kadar ve en kısa zamanda lastikleri değiştir ırc'ler hem ucuz hemde kalıtelıymışbence düşmendeki en büyük etken sabah kendini proglamlamandan sonrabu lastikler olmuş inş en büyük sorununun bu olur kazasız belasız gezersin inş...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Geçmiş olsun zenon. En büyük kazan bu olur umarım.
    Sende birşey olmaması sevindirici, motor nasıl olsa halledilir.

1 - Motorun kaza yüzünden garanti dışı kalmaz ama mesela kaza sebebiyle bir aksam değişecekse "kullanıcı hatası" derler. O parçayı garantiye almazlar.

2- Motor koruma demirini söktükten sonra demircilerde düzeltebilirsin, fakat yenisi zaten 30 lira civarında ve düzeltirsen boya atmanda gerekecek.
    Eğer düzelttirmeyede para isterlerse yenisini alman daha mantıklı olabilir.

3- Grenajdaki ufak çizikleri pasta - cila çekerek kapatabilirsin ama biraz daha büyükse rötuş yapmak gerekir. Bunu sanayideki boyacılara sormanda fayda var.

4- Depo içinde ezik yoksa sanayi den iyi bir boyacıyla görüş.

5- Bunu bilmiyorum.

Allah tekrarını yaşatmasın
    Eyvallah cevaplar için teşekürler cumartesi bir sanayiye uğrarım bakalım ne cıkcak. Koruma demirini kendimde belki hallederim. Deniycem artık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon valla abicim o güzel havada güzel güzel gezerken motoru yatırmak hiç içten olmamış üzüldüm valla geçmiş olsun sordugun sorulara aydoganx cevap vermiş benim dikkat çekmek istedğim konu lastikler abi o orjinal lastiklerle inan bana bunun olması çok normal bence bu işleri hallettikten sonra motoru değil yatırmak virajdan dönerken oldukca yavaşla hatta duracak derecede tabi lastikleri değiştirene kadar ve en kısa zamanda lastikleri değiştir ırc'ler hem ucuz hemde kalıtelıymışbence düşmendeki en büyük etken sabah kendini proglamlamandan sonrabu lastikler olmuş inş en büyük sorununun bu olur kazasız belasız gezersin inş...
    Eyvallah Mücahit ama lastiklere bok atmak kacmak olur zira tamamen benim hatamdı. Dediğin gibi kendimi koşullandırmamdan ve toprakta on freullanmamdan kaynaklandı hic fren yapmasam belkide crooss motor gibi paldır kuldur dalcaktım topraga ve durcaktım ama cumartesi o güzel hava cok kotu canım sıkıldı montta ayrıca canımı sıktı evde konu komsu almıştırda bulururum insallah..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 ----------

ÇOK AMA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN allah beterinden saklasın arkadaşım ben sana sadece bir şey söylemek istşyorum secret diye bi kitap okudum çekim yasasını anlatıyor ne düşünürsen o oluyor sabah düşeceğini düşünmüşsün başına gelmiş kötü olmsuz hiç bir şey düşünme.motorun koruma demiri çok yamulduysa düzeltsen bile allah göstermesin park halindeyken bile düşze motora zarar verir özelliğini kaybetmiş olur ama çok ezilmemişse her hangi bir demirci mengenede düzeltebilir
    Eyvallah verdigin bilgi için motor demirini bakalım düzeltmeye calışcam o arada kırılır yada esnerse değişirim direk.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:46 ----------

Alıntı ol_gu87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun topcase i sıcak silikonla tamir etmeyi deneyebilirsin
    Forumda tamir eden bir arkadaş vardır telle pence attıp sonra sıcak silikon olabilir.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arkadaşlar selam.

zenon geçmiş olsun.

ben size aldığım dersten bahsedeyim. lastikleri değiştirdiğimden beri laylaylom geziyorum. daha geç ve sıkı frenleme, virajlara daha hızlı girme, u dönüşlerinde (düşük hızda vücut sabit motor yatırılır ya) motoru baya fazla yatırma gibi şeylere başlamıştım.

geçen gün u dönüşü sırasında motor altımdan kaçıyordu, bir kaç gün sonra geç frenleme nedeniyle tekerleri kilitledim yine motoru kaçırıyordum.

yani motor güven verdikçe biz de şımarıyoruz. ama emin olun bir noktada motor adamı çok feci satıyor. atlattığım basit tehlikeler bile bana ders oldu. motorumu durolar takılıymış gibi efendi kullanacağım. tamam zevkli ama motor bu işlerin motoru değil.

virajlarda lastiklerinize güvenseniz de baya bir yavaşlayın.

takip mesafenizi artırın. öndeki frene basarsa kaçacak delik aramayın.

motoru fazla yatırmayın.

kısacası tırsın bu meretten. aniden satabileceğini bilerek kullanın.

(cbf 150 ye saydırır gibi oldu. "bu meret", motosiklet manasında kullanılmıştır.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:06 ----------

çarşamba sabahı 4 bin bakımına gireceğim

şimdi iki soru:

1- neler yapıyorlar, kaça patlıyor?
    2- ekstradan, yapmadıkları neler yaptırmalıyım (ön dişli temizlik, hava filtresi, yağ süzgeci)

ismail bu ekstralar (başka aklıma gelmeyen de varsa) "ismail & evren cbf özel servisi limited" tarafından da yapılabilir mi? ilave işçilikten düdüklenmeyelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:17 ----------

(bak cevap vermiyo )

abi söz lam ben de işin ucundan tutucam dikilmiycem öyle yanında
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam.

zenon geçmiş olsun.

ben size aldığım dersten bahsedeyim. lastikleri değiştirdiğimden beri laylaylom geziyorum. daha geç ve sıkı frenleme, virajlara daha hızlı girme, u dönüşlerinde (düşük hızda vücut sabit motor yatırılır ya) motoru baya fazla yatırma gibi şeylere başlamıştım.

geçen gün u dönüşü sırasında motor altımdan kaçıyordu, bir kaç gün sonra geç frenleme nedeniyle tekerleri kilitledim yine motoru kaçırıyordum.

yani motor güven verdikçe biz de şımarıyoruz. ama emin olun bir noktada motor adamı çok feci satıyor. atlattığım basit tehlikeler bile bana ders oldu. motorumu durolar takılıymış gibi efendi kullanacağım. tamam zevkli ama motor bu işlerin motoru değil.

virajlarda lastiklerinize güvenseniz de baya bir yavaşlayın.

takip mesafenizi artırın. öndeki frene basarsa kaçacak delik aramayın.

motoru fazla yatırmayın.

kısacası tırsın bu meretten. aniden satabileceğini bilerek kullanın.

(cbf 150 ye saydırır gibi oldu. "bu meret", motosiklet manasında kullanılmıştır.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:06 ----------

çarşamba sabahı 4 bin bakımına gireceğim

şimdi iki soru:

1- neler yapıyorlar, kaça patlıyor?
    2- ekstradan, yapmadıkları neler yaptırmalıyım (ön dişli temizlik, hava filtresi, yağ süzgeci)

ismail bu ekstralar (başka aklıma gelmeyen de varsa) "ismail & evren cbf özel servisi limited" tarafından da yapılabilir mi? ilave işçilikten düdüklenmeyelim.
    Güzel özetlemişsin Evren, bizim motorlarla gereksiz atraksiyona gerek yok (Nası bi cümle oldu bu ya? )

4bin bakımında yanlış bilmiyorsam.
    Standart yağ değişimi
    Hava filtresi değişimi
    temel olarak bunlar ama ufak ıvır zıvır olarakta
    Zincir ayarı ve fren ayarı yapılır. (Buji değişimi 8bin km.de bir oluyor.)

Servisin ön dişli temizliğiyle uğraşacağını zannetmiyorum. Uğraştırır vakit alır ve gazyağı ile yada temizleme spreyi ile yapmak gerekir.

Yağ değişimi ve hava filtresi değişimi çok kolay. Tabii ki birlikte halledebiliriz ama senin garanti durumun var?

Bende pazar akşama doğru 16bin bakımını yaptım.
    Malum yaz geldi sayılır bende motora tam sentetik Mobil1 15-50 yağ koydum.

Gözlemlediğim kadarıyla vites geçişleri rahatladı ve ses olarakta daha tok çalışıyor.

Çıkan yağ 900 gr civarındaydı sanırım 100 gr. eksiltmiş bu sefer. Kullandığım yağ kış olması sebebiyle 10w-40 Castrol power1'di. Yağın inceliği ve benim yüksek devirli kullanımım sonucunda ufak bir eksiltme yapmış.

15-40 kullandığm zamanlarda bu eksilme yoktu.

Mobil 15-50 ile ne sonuç alacağız 2bin km. sonra göreceğiz

İşe git gel ve standart şehir içi gazlamalarımla ortalama 45-50 günde 2bin km. yol yapıyorum. Son 4-5 bakım tarihine bakarak bu sonucu çıkardım

16bin bakımında yaptığım işlemler:
    Mobil1 Racing4T 15W-50 FullySynthetic Motor yağı değişti. (20,99 TL Praktiker)
    NGK CPR8EA-9 orijinal buji değişti. (10 TL Ulusan Motor)
    Hava filtresi değişti (Rialli.com 7,5TL)

Toplam 38,49 TL

Motosikleti
    cbf150
    Tekrardan geçmiş olsun, sana birşey olmamış en önemlisi bu.
    Koruma demirleri görevlerini yapmışlar ve motosikletin bu sayede oldukça az hasar almış diyebilirim.
    Orjinal lastik ıslak yolda sapıtıyor, kuru havada idare eder işte ama içine sinmiyorsa değiştirirsin.
    Kimse düşmek istemez ama düşersekde Allah yardım etsin ,yapacak birşey yok.
    Önce can sonra mal.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    aydoğanx ya şimdi bende 8000 bakımı yapıcam 600 700 km kaldı bende fltre bujı jag değişitircem ama serviste motor garantiden çıkmasın diye 75 80 lıra tutar diyolar napsam acep ya iki katı para vermek esrvise çok koyuyo bunları kendim değiştirsem ne olur yada bunları alıp servise götürsem sadece işcilik alsalar kabul ederlermi?

birde yazın 15.50 yağ daha mı sağlıklı olur 10.40 standart diye biliyorum ama böyle bi ondan bi ondan denesem senın gibi bir zarar olmaz heralde?

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğanx ya şimdi bende 8000 bakımı yapıcam 600 700 km kaldı bende fltre bujı jag değişitircem ama serviste motor garantiden çıkmasın diye 75 80 lıra tutar diyolar napsam acep ya iki katı para vermek esrvise çok koyuyo bunları kendim değiştirsem ne olur yada bunları alıp servise götürsem sadece işcilik alsalar kabul ederlermi?

birde yazın 15.50 yağ daha mı sağlıklı olur 10.40 standart diye biliyorum ama böyle bi ondan bi ondan denesem senın gibi bir zarar olmaz heralde?
    Mücahit
    Bu senin düştüğün ikileme bende tam olarak12bin km. önce yani motorum 4bin bakımına gideceği zaman düşmüştüm.

Kendim yapsam ne olur? İşlemleri kendim yapıp garanti dışı kalsam ne olur diye?

Garantiden çıkma durumu tamamen sana bağlı. Sonuçta yapılacak işler çok abartılı işler değil elinden geliyorsa yapabilirsin ama servis ne diyorsa hangi yağı koyuyorsa razı olacaksın.

İstanbulda servis alternatifiniz çok ve fiyatlar Ankara'ya nazaran daha normal.
    Ama yinede kendi yapacağın işlemler kadar için rahat edermi orası sana kalmış.

Tercih senin...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    şimdi arkadaşlar cuma sabaha hondadan randevu aldım.

4bin bakımı için:

hava filtresi
    buji (gerekliyse dedi)
    yağ
    fren ayarı
    genel kontrol

şeklinde sıraladılar.

yağ 20 lira, bakım işçilik 54 lira, toplamda 74 lira dediler.
    buji + hava filtresi girerse 100 liraya patlar dediler.

bunların hepsi gerekli değil mi? buji muji toptan değişsin mi? bir de yağ süzgeci temizlenmesin mi?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Güzel özetlemişsin Evren, bizim motorlarla gereksiz atraksiyona gerek yok (Nası bi cümle oldu bu ya? )

4bin bakımında yanlış bilmiyorsam.
    Standart yağ değişimi
    Hava filtresi değişimi
    temel olarak bunlar ama ufak ıvır zıvır olarakta
    Zincir ayarı ve fren ayarı yapılır. (Buji değişimi 8bin km.de bir oluyor.)

Servisin ön dişli temizliğiyle uğraşacağını zannetmiyorum. Uğraştırır vakit alır ve gazyağı ile yada temizleme spreyi ile yapmak gerekir.

Yağ değişimi ve hava filtresi değişimi çok kolay. Tabii ki birlikte halledebiliriz ama senin garanti durumun var?

Bende pazar akşama doğru 16bin bakımını yaptım.
    Malum yaz geldi sayılır bende motora tam sentetik Mobil1 15-50 yağ koydum.

Gözlemlediğim kadarıyla vites geçişleri rahatladı ve ses olarakta daha tok çalışıyor.

Çıkan yağ 900 gr civarındaydı sanırım 100 gr. eksiltmiş bu sefer. Kullandığım yağ kış olması sebebiyle 10w-40 Castrol power1'di. Yağın inceliği ve benim yüksek devirli kullanımım sonucunda ufak bir eksiltme yapmış.

15-40 kullandığm zamanlarda bu eksilme yoktu.

Mobil 15-50 ile ne sonuç alacağız 2bin km. sonra göreceğiz

İşe git gel ve standart şehir içi gazlamalarımla ortalama 45-50 günde 2bin km. yol yapıyorum. Son 4-5 bakım tarihine bakarak bu sonucu çıkardım

16bin bakımında yaptığım işlemler:
    Mobil1 Racing4T 15W-50 FullySynthetic Motor yağı değişti. (20,99 TL Praktiker)
    NGK CPR8EA-9 orijinal buji değişti. (10 TL Ulusan Motor)
    Hava filtresi değişti (Rialli.com 7,5TL)

Toplam 38,49 TL
    ismail hacı bılıyorsun bende bu yagdan aldım ve yaklasık 3 haftadan berı kunlanıyorum eskı 10-40 repsolden daha ıyı bır ızlenım uyandırdı bendede vıtes gecıslerı rahatladı ve ses dahada toklastı bırde su var hızır ustanın bana dedıgı 1200lt yag koymam gerektıgını soyledı bana ben 1 lt olarak bılıyordum bunu ama tamamıyle 1200 lt cıvarında aldıgını bızım motorların yagınının oyle olması gerektıgını vurguladı ve ustunede yagı ekleyıp sonradan tamamlama demıstı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler