Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2rule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ çubuğunun ucunda iki tane çizgi var, arası çapraz çizgilerle kare kare şeklinde. eğer yağ o iki çizgi arasındaysa sorun yok. eğer çubuğun en ucundaki çizginin üstündeyse bir an önce yağ ilavesi yapmak gerekir. eğe çubukta hiç yağ gözükmüyosa motoru çalıştırmadan, yağ temin edilip yağ takviyesi yapıp öyle çalıştırılır
    çok teşekkürler..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    yağ yakma olayı herkeste olmuyo, kullanımla alakalı düzgün vites ve motoru zorlamassan yağ falan yakmıyo, ama yok ben ses istiyom diye basarsan yağ yakıyo
    bu yağ yakma olayına o kadar takılmamak lazım, yağ yaksada şu ana kadar yolda kalan bi cbf görmedim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:41 ----------

enduro maşalllah enduro
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar tekrar ısındı karlar eridi sükür gecen hafyayı baya camurlu gecırdık bu gun daha iyiyiz hamdolsun

ordudaki servis zincir yagı için ısrar etti ama (35 tl ye) almadım. tekere yada aksama yag atmaz dedi ama bana inadırıcı gelmedi
    90 lık dıslı yagı kullanıyorum , tekere attıgı dogruda tozlu ve camurlu yollardan gectıgımız için en azından 2-3 gunde bı bakım yapmak gereklı dıye anlamıstım forumlardan yada farklı sitelerden aklımda kaldıgı kadarıyla
    illede zincir yagına 35 tl vermek gereklımı yada daha uygun olanı var mı?
    Honda aşcı motor mu?
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Motosikleti
    cbf 150 ( DERMAN )
    s.a. arkadaslar ben de cbf 150 kullanıcısı olarak aranıza katıldım herkese merhaba....

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı handsports adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a. arkadaslar ben de cbf 150 kullanıcısı olarak aranıza katıldım herkese merhaba....
    Aramıza hoşgeldin. Motosikletini iyi günlerde kullan. Fekat son kelimen olan (merhaba) dan sonra () karakterini kullanman pek uygun olmamış. Yani mesajın içerdiği hoş temmennilerle çelişiyor gibi. Bu daha uygun olurdu bence ()

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:01 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastrolden bi çıkarın menfaatinmi var birader olayın nedir....
    Evet kardan % veriyolar Şaka biyana, buralarda Castrol temin etmek çok kolay, bu yüzden bende Castrol kullanıyorum. Bi kerede İzmit sanayide Valvoline bulduydum. İstanbul' da söz konusu kaliteli bi çok markayı temin etme imkanı daha iyi olabilir emme, burada zincir yağı motor yağı gibi sarf malzemelerinin piyasası İst. daki kadar hareketli değil.

Motosikleti
    cbf 150 ( DERMAN )
    hosbulduk ethem abı saolasın ben hıc dıkkat etmedım onu el sallayan cocuk olarak gordum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:11 ----------

Alıntı semih varol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda aşcı motor mu?
    aşcıdan mümkün olduğunca uzak durun arkadaslar....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:13 ----------

benim 2009 model honda cbf im war motorumun gereğinden çok benzin yaktığını düşünüyorum 3 lt ile 80 km zoru zoruna yapabiliyorum bunun normali nedir acaba we neden kaynaklanıyo olabilir?

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    cbf o kadar yakmıyo mootosikleti sıfır km aldıysan 4000 bakımına kadar sabret.. Yoksa klasik işte hava filtresi,yağ,kirli depo-karbüratör gibi nedenler,yanlış sübap ayarı vs..
    ben 1 litre ile 38-40 km yapıorm.. şehir içi

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet kardan % veriyolar Şaka biyana, buralarda Castrol temin etmek çok kolay, bu yüzden bende Castrol kullanıyorum. Bi kerede İzmit sanayide Valvoline bulduydum. İstanbul' da söz konusu kaliteli bi çok markayı temin etme imkanı daha iyi olabilir emme, burada zincir yağı motor yağı gibi sarf malzemelerinin piyasası İst. daki kadar hareketli değil.
    şaka bir yanamı... hacı teline baksana...napıyon nedyon...gece kuşumusun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı handsports adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam. Hayırlı olsun. Hoşgeldin

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    ben kullanıyorum 3 yıl 46.000 kmdir...işten eve evden işe...dağdan şehire şehirden dağa...

soldan sağa sağdan sola...yukarıdan aşağıya aşaığdan yukarıya...
    +100 ekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:36 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Utanmasan markete gidip geldim diyeceksin
    Valla ben utanmıyorum ve diyorum. Gerektigi zaman markete bile gidiyorum motorumla
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    şaka bir yanamı... hacı teline baksana...napıyon nedyon...gece kuşumusun...
    Şaka biyana tabi, daha gerçekleri bilmiyosun sen Meto varya şimdi aklıma geldi. Senden çok iyi sdponsor olur ha, valla mesela yeni bi motosiklet markası falan geldiğini düşünelim Tr ye, tanıtımı, km yapılması, grup gezilerinde o model ile bulunulması yol yapılması yorumlar falan. Sana vercekler o motosikletten bi tene, geze geze acayip motorun reklamını yaparsın ha Ben site ortamını ve seni tanıyan bi firma sahibi olsam ve X modeli bi motosikleti Türkiye' ye getirdikten sonra göz önünde kullanımını sağlamak, insanlara nasıl bi motor olduğunu göstermek, reklamını yapmak adına sana bi tane gerçekten verirrdim. Gezicen, forum başlıkları ile tüm Tr deki motosiklet sitelerinde motoru tanıtıcan ve reklamını yapıcan. Düşünsene 127 kiloluk bi sürücü ile 1 yılda xxxxx km yapan x marka x model motosiklet her türlü yol ortam ve hava koşullarındaki denemelerinde sürücüsünü utandırmadı. Sürücüde Metehandı. Metahan motoru o kadar uzun süre ve o şartlarda kullanıyor ve motora bişey olmuyorsa o motor zati gözü kapalı alınır Bi gün bu olur be bakarsın Meto ha

Metocum yaw, şu gezi planlarını hep son anda haber salıyon ya Bende zaman ayıramıyorum böle olunca, bi gün önceden haber verme imkanın olursa seni karşılaybilmek için kendimi ayarlamam daha kolay olur. Dünden bilseydim, dün biraz uyurdum vs. Ama haftanın ilk günü olduğu için gece vardiyesi zor oluyor ve pazar gündüzde, pazartesi günü planlı bi işim yoksa uyku durumu oluşmuyor. Hanımın izin falan derken beraber zaman geçiriyoruz vs. Şimdi gözlerim uykusuzluktan yanıyor. Geçen Karaburun geziniz içinde galiba sabah erken bi saat topik açmıştın ama yine güzel katılım olmuştu. Yani bi gün önce olsa acaip güzel olur. Anladığım kadarıyla bu senin işin şekli böyle, yani iznini son ana kadar bilemiyorsun. Ama buda biraz sana veya tatil düzeni senin sistem gibi olan arkadaşlarına haksızlık oluyor gibi geliyor bana. Yani yarın için tatil planı yapamamak pek te hoş olmasa gerek. Biliyosun, seni red etmek hiç istemem. Haberin ola. Bu arada kışlık korumaları çaktım. Yağmur olmasın yeter, yine takılırız. Yazı beklemeye gerek yok.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka biyana tabi, daha gerçekleri bilmiyosun sen Meto varya şimdi aklıma geldi. Senden çok iyi sdponsor olur ha, valla mesela yeni bi motosiklet markası falan geldiğini düşünelim Tr ye, tanıtımı, km yapılması, grup gezilerinde o model ile bulunulması yol yapılması yorumlar falan. Sana vercekler o motosikletten bi tene, geze geze acayip motorun reklamını yaparsın ha Ben site ortamını ve seni tanıyan bi firma sahibi olsam ve X modeli bi motosikleti Türkiye' ye getirdikten sonra göz önünde kullanımını sağlamak, insanlara nasıl bi motor olduğunu göstermek, reklamını yapmak adına sana bi tane gerçekten verirrdim. Gezicen, forum başlıkları ile tüm Tr deki motosiklet sitelerinde motoru tanıtıcan ve reklamını yapıcan. Düşünsene 127 kiloluk bi sürücü ile 1 yılda xxxxx km yapan x marka x model motosiklet her türlü yol ortam ve hava koşullarındaki denemelerinde sürücüsünü utandırmadı. Sürücüde Metehandı. Metahan motoru o kadar uzun süre ve o şartlarda kullanıyor ve motora bişey olmuyorsa o motor zati gözü kapalı alınır Bi gün bu olur be bakarsın Meto ha

Metocum yaw, şu gezi planlarını hep son anda haber salıyon ya Bende zaman ayıramıyorum böle olunca, bi gün önceden haber verme imkanın olursa seni karşılaybilmek için kendimi ayarlamam daha kolay olur. Dünden bilseydim, dün biraz uyurdum vs. Ama haftanın ilk günü olduğu için gece vardiyesi zor oluyor ve pazar gündüzde, pazartesi günü planlı bi işim yoksa uyku durumu oluşmuyor. Hanımın izin falan derken beraber zaman geçiriyoruz vs. Şimdi gözlerim uykusuzluktan yanıyor. Geçen Karaburun geziniz içinde galiba sabah erken bi saat topik açmıştın ama yine güzel katılım olmuştu. Yani bi gün önce olsa acaip güzel olur. Anladığım kadarıyla bu senin işin şekli böyle, yani iznini son ana kadar bilemiyorsun. Ama buda biraz sana veya tatil düzeni senin sistem gibi olan arkadaşlarına haksızlık oluyor gibi geliyor bana. Yani yarın için tatil planı yapamamak pek te hoş olmasa gerek. Biliyosun, seni red etmek hiç istemem. Haberin ola. Bu arada kışlık korumaları çaktım. Yağmur olmasın yeter, yine takılırız. Yazı beklemeye gerek yok.
    abicim o işin piri ÜMMET PERKİTAN valla...ben bu işi börev olarak yapsaydım bu kadar keyif almazdım belki...düşünsene bu karda kıyamette nereye gitcen abi deli gibin...hasta olurum hem...bünye müsait değil abi...hem 1 yıl sonra atacaklar çöpe abicim beni...kullan mendil gibin at sonra... sonra ben güzel derim bişeye başkası çıkar ki "ulan sana güvendik aldık mal dandik çıktı şerefsiz" ben ne halt yirim...

gezi konusuda nasip kanka...müsait olsaydın çıkardık değilsin çıkamadık ...çok basit yani...ya senle ya hiç...ooo hazır ve nazırım diyorsun yani...helal...bu hafta yalan oldu izin bugündü kanka...benim olduğum her geziden herkes keyif alır emin ol dostum..siz keyif aldıkca bende keyif alırım...

abi senin işin çok zor...fabrikada ayakta 8 saat zor ...benimki şoförlük sonucta...

kıçım neden büyük...oturmaktan uyumaktan motordan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    s.aleyküm arkadaşlar,
    bu formda ne kadar çok yağ yakma ile ilgili yazılar yazılmış
    1- motor sıfır alındığında neler yapmalısınız bilen var mı?
    2- vites geçişleriniz nasıl olmalı?
    3- motor çalıştırıldığında neler yapımalı?
    4- motor kitapçığını kimler okuyor?

hepimiz emekleyen çocuğun ayağa kalkıp koşmasını bekliyoruz, yağ yakan arkadaşlar motor sıfır iken nasıl açtınız?
    bunlarıda tartışalım,
    bu yazdıklarım sadece cbf için değil çin malı motosikletler veya en pahalı olanlar içinde geçerli.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    evet aşçı motor samsunda tarot varmıs herhalde oda honda servisini bıraktı dıye biliyorum , bırakmamıs olsada sivas amesafesi 305 km den fazladır herhalde

Motosikleti
    Sevgili arkadaşlar servisim bayim sürekli övdüğüm D&B Motorun sahibi Gökhan Konşuk 600 cc C klasmanında şampiyon oldu...

bir kaç satır tebriği çok görmezsiniz kankam adına mutlu olurum...kendiside MT yi takip ediyor...bu linke giriniz...

http://www.motosiklet.net/forum/tazi...an-konsuk.html

Kendisi Pazar günü yapılan yarışta 2.olarak yarışı riske atmayıp 2009 SUPERSTOCK 600 cc şampiyonluğunu kazandı...

Doğuştan babadan motorcu Honda Fabrikadaki Mekanik Eğitimini derece ile bitirmiş sertifikalı teknisyen ve profesyonel yarışcı...

250 ccde kupaları var...adam gibi adam...aile babası...D&B (Doğu-Batı) Honda resmi bayisi...fotoğraflarda gördüğünüz gibi asla patron olduğunu anlamazsınız...

Babası Mehmet Abimiz (Konşuk Motor)piyasada sevilen sayılan hürmet edilen biridir...Genetik olarak oğlu Gökhanda aynı sıcak kanı taşımakta ve camiada saygı görmektedir...

Kendisiyle dostluğumuz uzun yıllara dayanır...Babasının Cevizlideki dükkanına motor sorduğum günlerden başlar...sonra kendiside bir bayi sahibi oldu...

kendisine yarış hayatında başarılar diliyorum hayırlı olsun diyorum...

http://www.tmfhakem.net/yaris_sonucl...tmfkupasi.html

kendisine her konuda kefilim...hem kişiliğiyle hem işiyle 10 numara adamdır...neden yıllardır Honda diye milletin kafasını şişiriyorum...işte bu adama güveniyorum...

Motosikleti
    asya 200gy-2
    merhaba arkadaşlar yıllar önce bi gelmiştim cbf150 almak istiyorum diye belki hatırlarsınız. sonunda ilk motorumu. kimisi için pek bişey olmasada benim ilk motorum asya200 gy aldım. 3000km ye yaklaşıyorum. belki hatırlayan olur dedim kendimce bu mujdeyide size söyliyeyim istedim. herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    hayırlı olsun brkfrt...

arkadaşlar 46.000 bakımını yaptırdım sadece yağ ve bujiyi değiştirdim...

yine 200 gr yağım eksilmiş...kendim ölçtüm bizim Fırat Khutuckde oradaydı karşılaştık..

buda hani gazeteciler mahaledeki çouklara olay yerini barnakla göstertirler ya o hesap...

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Samsunda karot vardı kapandı bizde aşcı motordan aldık cbf i iyi bir yerdir güvenebilirsiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:11 ----------

[/COLOR]

aşcıdan mümkün olduğunca uzak durun arkadaslar....[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:13 ----------
    Neden ??
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Motosikleti
    cbf 150 ( DERMAN )
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam. Hayırlı olsun. Hoşgeldin
    teşekkür ederim aydogan bey sagolun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:18 ----------

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf o kadar yakmıyo mootosikleti sıfır km aldıysan 4000 bakımına kadar sabret.. Yoksa klasik işte hava filtresi,yağ,kirli depo-karbüratör gibi nedenler,yanlış sübap ayarı vs..
    ben 1 litre ile 38-40 km yapıorm.. şehir içi
    dermanı ( motorumu) sıfır aldım rodajına çok dikkat ettim ve 1000 lik bakımını servisinde efe de yaptırdım 4000 lik bakımı da efe de yapıldı suanda 6000 km de yim yakıt sarfıyatından dolayı servisine gidip sübap ayarını da yaptırdım ama yakıt hala düşmedi anlamıyorum sen 1 lt ile 40 km yaparken ben 25-30 km ye tekabul ediyo sanırım ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    ya ben bişey sormak istiyorum sizlere.alalı daha bi hafta oldu ve depo sıfırda gibi.yedekteyim hatta.ancak motor ısınmadan rölantide çalışmıyor jikleyle dahil.stop ediyor gaz vermeyince.ankara da havalar biraz soğuk bundan dolayı mı yoksa başka bi durum mu vardır sizce??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler