Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim elimde sökülmüşü var birşey lazımsa

yanlış hatırlamıyorsam bizim orijinal akünün markasıda "yusan" isminde "yuasa" çakması bir marka

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    evet bir an ben de şaşırdım sonra tekrar okudum
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim akünün ömrü kaç senedir arkadaşlar? Varmı tahmini olan? Değiştirsemmi acaba?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim akünün ömrü kaç senedir arkadaşlar? Varmı tahmini olan? Değiştirsemmi acaba?
    Bitmiyorsa neden değiştircen ki? süresini bilmiyorum ama sık sarj etmek zorunda değilsen değiştirme bence neden değiştirme ihtiyacı duydun?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    _honda cbf 250_

Cbf 250_takaslı

[B]2006_6_kanuni seyhan 150
    2009_7_honda cbf 250
    2010_3_bütün dolmuşlar benim[/B]

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitmiyorsa neden değiştircen ki? süresini bilmiyorum ama sık sarj etmek zorunda değilsen değiştirme bence neden değiştirme ihtiyacı duydun?
    Ya bi sıkıntısı yok. Hatta maşallah, geçenler 2-3 hafta otoparkta yattıktan sonra bu karda kışta bile tek marşta çalıştı. Ama derler ya hani, akülerin belli bir ömrü vardır falan diye. Onu merak etmiştim..?

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Ya bi sıkıntısı yok. Hatta maşallah, geçenler 2-3 hafta otoparkta yattıktan sonra bu karda kışta bile tek marşta çalıştı. Ama derler ya hani, akülerin belli bir ömrü vardır falan diye. Onu merak etmiştim..?
    Motorun sorunsuz calıştıgı surece akuyu degiştirmene gerek yok. Benim Aku 1,5 yıl dayandı. Belki daha fazla giderdi ama ben ilk zamanlarda sonradan taktırdıgım sis farlarını fazla kullandım. Sonra motor zamanla gec çalışmaya başladı. Sonra hiç calışmadı. Vurdurarak calıştırıyorum. 10- 15 dk calıştıkdan sonra tek mars da calışıyor ama 2-3 saat durduktan sonra calışmıyor. Aku sarz tutmuyor yani. Bu da akunun degişim zamanının geldigini belirtiyor.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sorunsuz calıştıgı surece akuyu degiştirmene gerek yok. Benim Aku 1,5 yıl dayandı. Belki daha fazla giderdi ama ben ilk zamanlarda sonradan taktırdıgım sis farlarını fazla kullandım. Sonra motor zamanla gec çalışmaya başladı. Sonra hiç calışmadı. Vurdurarak calıştırıyorum. 10- 15 dk calıştıkdan sonra tek mars da calışıyor ama 2-3 saat durduktan sonra calışmıyor. Aku sarz tutmuyor yani. Bu da akunun degişim zamanının geldigini belirtiyor.
    Vurdurarak calıştırma nasil oluyor aslinda hayat kurtaran bir bilgi.

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu yakıt tüketimlerini herkes "x Litre / 100 KM" olarak yazarsa net olarak bir profil çıkarabiliriz.
    Diğer türlü hesaplar şaşırtıcı olabiliyor.

Benim son hesaplarıma göre 100 km'de 3,0 lt ile 3,2 lt. arasında gidip geliyor yakıt tüketimim. Uzun yolda ise genelde 2,5 lt'ye kadar iniyor.
    Bunu net olarak hesaplamak için ise sürekli deponuzu tam doldurun. Bitmeye yakın yine aynı pompadan tam doldurun. Aradaki km leride not aldığınız zaman net olarak ne kadar yaktığınız ortaya çıkar.

Bu günlerde bile sürekli işe motosikletimle gidip geliyorum. Otobüslerde tıkış tıkış gitmekten iyidir Full koruma olunca soğuk fazla işlemiyor. Sıkışık trafikte dur kalklar çok fazla oluyor, doğal olarakta yakıt tüketimimi artırıyor bu.

Ne yazık ki satıcı şahıs hala mesajıma cevap yazmadı. Beklemedeyim. Gelirse anında paylaşacağım burada. Ama biraz ümidim kesildi. Ebay'den yaptığım diğer alışvberişlerde satıcılar genelde çok ilgili oluyorlardı. Mesajıma en geç ertesi gün cevap alabiliyordum. Bu şahıs cevap yazmadığına göre bi gariplik olabilir
    valla üstad mesaja cevap vermedıyse tırt cıkabılır o zaman beklerız dedıgın gıbı haber cıkarsa ıyı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:43 ----------

Alıntı berman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hayırlı satıslar olsun yaza dogru olsa ben dusunuorum emme havalar buz ne yenıye ne eskı motora bınesı gelıo adamın

Vurdurarak calıştırma nasil oluyor aslinda hayat kurtaran bir bilgi.
    Motoru 2'ye atıyorsunuz. Eliniz debriyajda itmeye başlıyorsunuz. Sonra debriyajı hızını alınca bırakıyorsunuz hafif hafif.. Hissedersiniz zaten.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Motoru 2'ye atıyorsunuz. Eliniz debriyajda itmeye başlıyorsunuz. Sonra debriyajı hızını alınca bırakıyorsunuz hafif hafif.. Hissedersiniz zaten.
    hııı anladım bir gun denerim :D teşekkürler bilgi için.

hııı anladım bir gun denerim :D teşekkürler bilgi için.
    rica ederim..
    ayak marşı olmayan makinalarda tek alternatif..
    hoş, ben ayak marşlı motorumuda vurdurup çalıştırıyordum.. daha rahat oluyor!

Motosikleti
    Honda nc700xa
    rica ederim..
    ayak marşı olmayan makinalarda tek alternatif..
    hoş, ben ayak marşlı motorumuda vurdurup çalıştırıyordum.. daha rahat oluyor!
    Neden bilmem bende o ayak marsına hastayım cok hoş geliyor o şekilde çalılştırmak

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Neden bilmem bende o ayak marsına hastayım cok hoş geliyor o şekilde çalılştırmak
    Sen o ayak marsı ile MZ calıştırdın mı hiç. Hele birde modifiye edilmiş veya 301 MZ. Valla biraz gevsek bastın mı adamın ayagını sakatlar. Hiç sakaya gelmiyor anlıycan.. Adamın motor sevkini bile bi anda kırıyor..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Sen o ayak marsı ile MZ calıştırdın mı hiç. Hele birde modifiye edilmiş veya 301 MZ. Valla biraz gevsek bastın mı adamın ayagını sakatlar. Hiç sakaya gelmiyor anlıycan.. Adamın motor sevkini bile bi anda kırıyor..
    Yok yav nerden olsun benim dışardan görmüşlüğüm var birde scooterlarda var hangi modeli bilmiyorum onda kullanmışlığım vardı.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    beat'in ayak marşı arada geri tepip bileğimi mahfediyordu. var sanırım sistemin öyle tuhaf huyları
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf olsun mavi olsun, ooooffffffff hastayım sana beeee

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125
    Allahtan yeni motorlarda elden marş
    Yoksa SuperMoto yarışlarında motoru kullanan değil başka biri çalıştırmalıydı
    [B]Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..[/B]:bestmt:

emrecamcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 390 '17
    Bunu daha bugün yaşadım.Amcamın motorunu çalıştırıyım derken benim yeğen ayağını sakatlıyordu.Ayak marşı geri tepiyor.Hiç şakaya gelmiyor bu MZ...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Selamun aleykum ahali...

kısa bir süre hizmet dışı kaldım...teknik nedenlerden dolayı...bu süre zarfında tabiki buralardaydı gözüm...sizlerden uzak kalmak na mimkin...

bu sürecte Xenonlarımı Blue Whıte kardeşim sağolsun taktı...çok zahmet etti evekadar geldi...silikon milikon derken sonunda halletti...

artık zenonsuz olmaz agalar bu işler bundan eminim...birde far tasım nedeniyle dağınık ışık yaydığı için 90 derecelik açı ile inanılmaz göz alıyor...bir aracın sol veya sağ arkasına geldiğimde o arac arkası ve yan kısımleri zenon ışıklarıyla direkt sürücüyü taciz ediyor ve arac xenon rengine bürünüyor kendi rengini kaybediyor valla...aralarda derelerde (sıkışık trafikte ) çok işe yarıyor en azından artık olası kapı açılmaları gece yaşanmaz...şiddetle tavsiye ederim...

ne yapın edin zenon taktırın...napıyonuz ne ediyonuz bilmem ama motorunuzdaki o EL FENERİ KILIKLI salak sistemi kullanmayın...

mübarek ışık sen nasıl bir parlaklığa sahipsinki güneş ışığı ve aydınlıktan daha belirginsin...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler