Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır bir de 2000 km sonra dökeceğimizi düşünüyorum eli titrer insanın o yağı dökerken oto olsa 40 bin km bin aynı yağ ile
    Bu yagı koymuş olsan neden 2000 km de döküyorsun ki. 4000 km rahatlıkla ve saglıcakla motorumuzu koruyabilir... Ben Castrol yagı bile 4000 km de bir degiştiriyorum. Cıkan yagı temiz bir kutuya alıo bakıyorum, inceliyorum oyle cok kirli koruma özelligi gitmiş gibi görünmüyor. Ayrıca ustam da 4000 km de bir degişmek normal diyor.... Sukurler olsun ki motorumun saglıgı yerinde...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:08 ----------

Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durum o ki bize pandadan hayır yok ben gideyim en iyisi sanayideki adamın tavsiye ettiği yağı alayım..

ahanda bu yağ..

CASTROL POWER 1 4T 10W-40 Üstün Performans
    ÜRÜN TANIMI

Castrol Power 1 4T 10W-40, ileri teknoloji ürünü, yüksek performanslı, 4 zamanlı motosikletler için özel olarak tasarlanmış, Castrol’ün kısmi sentetik teknolojisiyle üretilmiş üstün kaliteli bir motosiklet yağıdır. Gücü Açığa Çıkaran özel formülasyonu ile limitlerin zorlandığı yüksek hızlarda motosikletinizden maksimum güç elde etmenizi ve bu gücün devamlılığını sağlar. Bu özelliğiyle diğer geleneksel motosiklet yağlarına göre önemli fark yaratır.

Castrol Power 1 4T 10W-40’ın özel formülasyonu, motorun içindeki sürtünme kayıplarını en aza indirir. Islak debriyajda mükemmel performans göstererek arka tekerleğe hızlı ve etkin güç transferini sağlar. Castrol Power 1 4T 10W-40, Castrol Trizone teknolojisi ile güçlendirilmiş, motor, debriyaj ve dişlilerde mükemmel ve tam koruma sağlayan özel bir yağdır.
    PERFORMANS SEVİYELERİ
    API SJ
    JASO MA
    KULLANILDIĞI YERLER
    Castrol Power 1 4T 10W-40, API SJ ve/veya JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği, Avrupa ve Japon yapımı tüm motosikletlerde güvenle kullanılabilir.
    KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
    Gücü açığa çıkaran özel formülasyonu ile sürdürülebilir maksimum motor performansı sağlar.
    Hava ve su soğutmalı motorlarda yüksek sıcaklıklarda bile mükemmel motor performansı sağlar.
    Euro 3 katalitik konvertörlerle tam uyumludur.
    Mükemmel motor koruması sağlar.
    Katalizörlü motorların performans taleplerini tam karşılar.
    Dikkat: Castrol Power 1 4T 10W-40 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önemle önerilir.
    Sizi yagcılar siziiiii.. Mete usta ipon dan sende castrolden % alıyonuz anlasılan.. Durmadan reklam kokan hareketlerde bulunuyorsunuz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:13 ----------

al bide buna bak benim aklıma yattı ama..???

CASTROL POWER 1 RACING 4T 10W-50 Daha iyi hızlanma
    ÜRÜN TANIMI

Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, eşsiz Castrol teknolojisiyle, yüksek performanslı 4 zamanlı motosikletler için özel olarak tasarlanmış tam sentetik motosiklet yağıdır. Motosikletlerde yüksek hız sağlamak üzere ivmelenmeyi ve motor gücünü artırır.

Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, Castrol’ün yarışçı ruhu, 100 yılı aşkın yarış geçmişi ve sürüş testlerinden elde ettiği büyük deneyimi ile motorun dayanıklılığında azalma olmadan maksimum motor performansı yaşamanızı sağlar.

Böylece diğer geleneksel motosiklet yağlarına göre önemli bir fark yaratır. 4 zamanlı motosikletler için özel olarak geliştirilen Castrol Trizone Teknolojisi ile güçlendirilen Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, yüksek hızlardaki zorlu kullanım koşulları altında bile motor, debriyaj ve dişlilerde mükemmel ve tam koruma sağlayan özel bir motor yağıdır.
    PERFORMANS SEVİYELERİ

API SJ
    JASO MA
    KULLANILDIĞI YERLER
    Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, API SJ ve/veya JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği Avrupa ve Japon yapımı, çağdaş teknoloji ürünü tüm yüksek performanslı motosikletlerde güvenle kullanılabilir.
    KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALAR
    Motorda maksimum ivmelenme gücü sağlar.
    Hava ve su soğutmalı motorlarda yüksek sıcaklıklarda bile mükemmel motor performansı sağlar.
    Yüksek sıcaklıklarda yağ tüketimini ve uçuculuğunu kontrol altında tutar.
    Mükemmel viskozite kararlılığı özelliği ile viskozitenin bozulmasına karşı tam koruma sağlar.
    Dikkat: Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önemle önerilir.
    Ahan da benim kullandıgım yag bu iştee.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi yağ faktörüde var...ince yağ ısındıkca yokoluyor...

aslında var ya bir motorum olmasa yağ eksiltme sorunumda kalmaz...
    Flas Flas Flass. Mete usta yag eksiltme sorununa cozum bulduu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:16 ----------

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zeytin yağı hemde yemeklik
    Ustelik ekonomik de.. Mersin de Litesi 5.5 veya 6 tl.. Zeytin yagı fabrika fiyatı bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:19 ----------

Jikleyi sadece motoru ısıtırken kullanmalısın. Hava çok soğuk değilse yarım çekili ikende ısıtabilirsin motörü, çok soğukken sonuna kadar çekersin ama motor ısındıktan sonra sürüşe başlamadan önce jikleyi mutlaka kapatmalısın. Ve şuna dikkat edin, park ettiğiniz yerde çoluk çocuk oynar, jikleyi çeker oynarken, fark etmessiniz ve bu şekilde sürüş yaparsınız. Motora bi zararı olabilir. Buna özellikle dikkat edin, Çarşıda pazarda, mahallede motoru bırakıp işinizi gördükten sonra motorun başına gelince marş basmadan önce jikleyi kontrol edin. Ben bazen motorun başına dönüyorum işimi gördükten sonra, kontağı açıyorum sinyal çalışıyor, 4 lüler çalışıyor, Marş basıyorum uzun farlar açılmış, yani çoluk çocuk karıştırmış, aman dikkat. Bu keretalar jikleyide çekeblirler

Metocum, motörüme 16 bin bakımı yapılırken, ilk önce motor yağı geniş tabanlı bir kaba alınmıştı. Ve sonra (Oooo. Abi sen ne yapmışsın, motordan çok yağ çıktı). Dedi servis. Bende yok dedim yaw, çok değildir, olsun olsun 50-100 gram çoktur dedim. Bunu ben bilinçli olarak yapıyorum falan dedim. Gerçekten te öyle idi. Neyse, bu yağı ilk aldığı kaptan 1 lt lik boş yağ ambalajına koyup baktığımızda yağın 1 lt civarlarında olduğunu görmüştük. Yani Metecim. O motor yağının ilk boşaltıldığı ağzı geniş kaptan, 1 lt lik boş yağ ambalajına yağ aktarıldıktan sonra ne olursa olsun o geniş kapta kaba yapışan bi 30-50 gram kadar yağ kalacaktır. Kap biraz geniş tabanlı bi kaptı çünki. Senin yağı bolaştırkende benimkini boşalttığıkları gibi yaptılarsa senin motorda mutlaka bence 800 gramdan fazla yağ vardır. Motor yağının ilk alındığı kap bence ölçekli kap olmalı ve motorun yağ yakma eğilimi bu şekilde takip edilmeli. Ve yağ motordan tam anlamıyla boşalıncaya kadar beklenmeli. Karter tapası motorun sağ tarafında olduğundan, yağ akışı tamamen kesildikten sonra motoru orta sehpadayken sağa yatırdığınızda tekrar yağ akışı devam ediyor. Servisin bunu mutlaka yapıyordur ama yağ değişimini kendisi yapan arkadaşlar bu ayrıntıyı kaçırmasınlar. Böyle belki, motor düzken akmayan bi 60-80 gram yağ daha karterden alınabiliyor.[/QUOTE]

Ethem usta her servis bunu yapmıyor malesef. Herdefasında ben soyluyorum.. Ondan sonra yapıyorlar.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yagı koymuş olsan neden 2000 km de döküyorsun ki. 4000 km rahatlıkla ve saglıcakla motorumuzu koruyabilir... Ben Castrol yagı bile 4000 km de bir degiştiriyorum. Cıkan yagı temiz bir kutuya alıo bakıyorum, inceliyorum oyle cok kirli koruma özelligi gitmiş gibi görünmüyor. Ayrıca ustam da 4000 km de bir degişmek normal diyor.... Sukurler olsun ki motorumun saglıgı yerinde...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:08 ----------

Sizi yagcılar siziiiii.. Mete usta ipon dan sende castrolden % alıyonuz anlasılan.. Durmadan reklam kokan hareketlerde bulunuyorsunuz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:13 ----------

Ahan da benim kullandıgım yag bu iştee.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

Flas Flas Flass. Mete usta yag eksiltme sorununa cozum bulduu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:16 ----------

Ustelik ekonomik de.. Mersin de Litesi 5.5 veya 6 tl.. Zeytin yagı fabrika fiyatı bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:19 ----------

Jikleyi sadece motoru ısıtırken kullanmalısın. Hava çok soğuk değilse yarım çekili ikende ısıtabilirsin motörü, çok soğukken sonuna kadar çekersin ama motor ısındıktan sonra sürüşe başlamadan önce jikleyi mutlaka kapatmalısın. Ve şuna dikkat edin, park ettiğiniz yerde çoluk çocuk oynar, jikleyi çeker oynarken, fark etmessiniz ve bu şekilde sürüş yaparsınız. Motora bi zararı olabilir. Buna özellikle dikkat edin, Çarşıda pazarda, mahallede motoru bırakıp işinizi gördükten sonra motorun başına gelince marş basmadan önce jikleyi kontrol edin. Ben bazen motorun başına dönüyorum işimi gördükten sonra, kontağı açıyorum sinyal çalışıyor, 4 lüler çalışıyor, Marş basıyorum uzun farlar açılmış, yani çoluk çocuk karıştırmış, aman dikkat. Bu keretalar jikleyide çekeblirler

Metocum, motörüme 16 bin bakımı yapılırken, ilk önce motor yağı geniş tabanlı bir kaba alınmıştı. Ve sonra (Oooo. Abi sen ne yapmışsın, motordan çok yağ çıktı). Dedi servis. Bende yok dedim yaw, çok değildir, olsun olsun 50-100 gram çoktur dedim. Bunu ben bilinçli olarak yapıyorum falan dedim. Gerçekten te öyle idi. Neyse, bu yağı ilk aldığı kaptan 1 lt lik boş yağ ambalajına koyup baktığımızda yağın 1 lt civarlarında olduğunu görmüştük. Yani Metecim. O motor yağının ilk boşaltıldığı ağzı geniş kaptan, 1 lt lik boş yağ ambalajına yağ aktarıldıktan sonra ne olursa olsun o geniş kapta kaba yapışan bi 30-50 gram kadar yağ kalacaktır. Kap biraz geniş tabanlı bi kaptı çünki. Senin yağı bolaştırkende benimkini boşalttığıkları gibi yaptılarsa senin motorda mutlaka bence 800 gramdan fazla yağ vardır. Motor yağının ilk alındığı kap bence ölçekli kap olmalı ve motorun yağ yakma eğilimi bu şekilde takip edilmeli. Ve yağ motordan tam anlamıyla boşalıncaya kadar beklenmeli. Karter tapası motorun sağ tarafında olduğundan, yağ akışı tamamen kesildikten sonra motoru orta sehpadayken sağa yatırdığınızda tekrar yağ akışı devam ediyor. Servisin bunu mutlaka yapıyordur ama yağ değişimini kendisi yapan arkadaşlar bu ayrıntıyı kaçırmasınlar. Böyle belki, motor düzken akmayan bi 60-80 gram yağ daha karterden alınabiliyor.

Ethem usta her servis bunu yapmıyor malesef. Herdefasında ben soyluyorum.. Ondan sonra yapıyorlar.[/QUOTE]

gezginim yerfıstığım castrol power 1 racing 10w50 yağı hangi motorda kullanıyorsun..
    ipone
    ipine nin biri olmaz dedi ama sanayideki ustam koy gitsin faydasını görürsün zararını görmezsin dedi..
    ayrıca castrol bildim bişey bilmediğim b*ka yapışmak istemiyorum..

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    [QUOTE=ethemm76;1858546]
    Senin zenonların maaşallahı var zaten, forumda kendi elleriyle motörüne zenon takan senden başka kimse yok herhalde. Helal valla.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:14 ----------

valla bende h7 tip xenon far uygulaması yaptım ancak kendım tek basıma deıl ustam ıle bırlıkte gayette memnunum degıstırdıkten sonra ulaaa ben onumu gormeden gıdıomusum dedım her seferındede yaktıgım amma ıyı etmısım dıorum valla takmayı dusunen arkadaslarımıza kesınlıkle ve sıddetle onerırım amma gunduzlerı kunlanmamanız gerekır o zaman akuyu bıraz olduruo meret

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bu yedek depo kullanıldaktan sonra normal yakıt ikmali yaparken doluyor mu?böyle garip bi soru sorayım dedim:D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    tabiki..
    yedek depoya hokus pokuslamı doluyor sanıyorsun..
    al sana garip bir cevap..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbf 150
    tabiki..
    yedek depoya hokus pokuslamı doluyor sanıyorsun..
    al sana garip bir cevap..
    eyvallah üstad ilk benzinimizi aldık da

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı baran06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah üstad ilk benzinimizi aldık da
    ooo hayırlı olsun allah kaza bela vermesin tekerine taş değmesin..

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı baran06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yedek depo kullanıldaktan sonra normal yakıt ikmali yaparken doluyor mu?böyle garip bi soru sorayım dedim:D
    Otomatik mod'da ise doluyor.

zaten yedek depo ile ana depodaki benzin aynı kısımda.
    facebook(Fazer Tutkunları)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomatik mod'da ise doluyor.

zaten yedek depo ile ana depodaki benzin aynı kısımda.
    ya birol abi metehandros bi türlü cevap veremedi kafayı yicem bari sen cvp ver..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:51 ----------

al bide buna bak benim aklıma yattı ama..???

CASTROL POWER 1 RACING 4T 10W-50 Daha iyi hızlanma
    ÜRÜN TANIMI

Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, eşsiz Castrol teknolojisiyle, yüksek performanslı 4 zamanlı motosikletler için özel olarak tasarlanmış tam sentetik motosiklet yağıdır. Motosikletlerde yüksek hız sağlamak üzere ivmelenmeyi ve motor gücünü artırır.

Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, Castrol’ün yarışçı ruhu, 100 yılı aşkın yarış geçmişi ve sürüş testlerinden elde ettiği büyük deneyimi ile motorun dayanıklılığında azalma olmadan maksimum motor performansı yaşamanızı sağlar.

Böylece diğer geleneksel motosiklet yağlarına göre önemli bir fark yaratır. 4 zamanlı motosikletler için özel olarak geliştirilen Castrol Trizone Teknolojisi ile güçlendirilen Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, yüksek hızlardaki zorlu kullanım koşulları altında bile motor, debriyaj ve dişlilerde mükemmel ve tam koruma sağlayan özel bir motor yağıdır.
    PERFORMANS SEVİYELERİ

API SJ
    JASO MA
    KULLANILDIĞI YERLER
    Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50, API SJ ve/veya JASO MA spesifikasyonlarının tavsiye edildiği Avrupa ve Japon yapımı, çağdaş teknoloji ürünü tüm yüksek performanslı motosikletlerde güvenle kullanılabilir.
    KULLANIM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALAR
    Motorda maksimum ivmelenme gücü sağlar.
    Yüksek sıcaklıklarda yağ tüketimini ve uçuculuğunu kontrol altında tutar.
    Mükemmel viskozite kararlılığı özelliği ile viskozitenin bozulmasına karşı tam koruma sağlar.
    Dikkat: Castrol Power 1 Racing 4T 10W-50 ile birlikte herhangi bir katkı malzemesi kullanılmaması önemle önerilir.
    bu yağı kullanacam cbf 150 olurmu..

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    canlarım ciğerlerim kardeşlerim şimcik geldim...bi yemek yiyeyim muhabbete devam ederiz...

etoş totoş olm bu dünya sana güzel bak yarın izinli gibiyim...ona göre he...

Konuyu Toplam 7 Üye okuyor. (4 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    mete_han, 06bluedragger, ethemm76, brkcrdk

3 misafir diyor...biri bizim ozzydir...biride 2rule...yani illa kaçak dövüşcekler...korkmayın olm yemeyiz sizi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Cbf150
    Herkeze merhaba
    hergün netteyim aslında, ama hakkında yazacağım bi motorum bile yok....
    Malesef, ööle uzaktan sizleri izleyip iç geçiriyorum....
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    transalp yavrusu
    canlarım ciğerlerim kardeşlerim şimcik geldim...bi yemek yiyeyim muhabbete devam ederiz...

etoş totoş olm bu dünya sana güzel bak yarın izinli gibiyim...ona göre he...

Konuyu Toplam 7 Üye okuyor. (4 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    mete_han, 06bluedragger, ethemm76, brkcrdk

3 misafir diyor...biri bizim ozzydir...biride 2rule...yani illa kaçak dövüşcekler...korkmayın olm yemeyiz sizi...
    sitemmi, isyanmı , ne diyelim ?
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Alıntı handsports adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    malesef çiklem hep açık olarak kullandım tam kapatmalımımıyım yoksa yarım mı kalmalı ??
    kesinlikle kapalı durmalı...bunu sormaya bile gerek yok...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metocum, motörüme 16 bin bakımı yapılırken, ilk önce motor yağı geniş tabanlı bir kaba alınmıştı. Ve sonra (Oooo. Abi sen ne yapmışsın, motordan çok yağ çıktı). Dedi servis. Bende yok dedim yaw, çok değildir, olsun olsun 50-100 gram çoktur dedim. Bunu ben bilinçli olarak yapıyorum falan dedim. Gerçekten te öyle idi. Neyse, bu yağı ilk aldığı kaptan 1 lt lik boş yağ ambalajına koyup baktığımızda yağın 1 lt civarlarında olduğunu görmüştük. Yani Metecim. O motor yağının ilk boşaltıldığı ağzı geniş kaptan, 1 lt lik boş yağ ambalajına yağ aktarıldıktan sonra ne olursa olsun o geniş kapta kaba yapışan bi 30-50 gram kadar yağ kalacaktır. Kap biraz geniş tabanlı bi kaptı çünki. Senin yağı bolaştırkende benimkini boşalttığıkları gibi yaptılarsa senin motorda mutlaka bence 800 gramdan fazla yağ vardır. Motor yağının ilk alındığı kap bence ölçekli kap olmalı ve motorun yağ yakma eğilimi bu şekilde takip edilmeli. Ve yağ motordan tam anlamıyla boşalıncaya kadar beklenmeli. Karter tapası motorun sağ tarafında olduğundan, yağ akışı tamamen kesildikten sonra motoru orta sehpadayken sağa yatırdığınızda tekrar yağ akışı devam ediyor. Servisin bunu mutlaka yapıyordur ama yağ değişimini kendisi yapan arkadaşlar bu ayrıntıyı kaçırmasınlar. Böyle belki, motor düzken akmayan bi 60-80 gram yağ daha karterden alınabiliyor.
    arkadaşım sen Hondanın adamımısın yav...ne desem bi muhalefete bağladın bu ara Hacı cav cav...tamam o 50 grıda koyalım ölçü kabına...e 150 gr yine eksik kanka... abicim yağ eksiltme sorunu rahatsız ediyor beni...25 gr bil eolsa canımı sıkıyor...sende eklmesende ne işler çeviriyor makinan bi görsek...

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu

.
    valla ben bi İpone yağ görsem şu naciz yaşamımda gam yemiycem...nasip olmadı görmek ...

Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba
    hergün netteyim aslında, ama hakkında yazacağım bi motorum bile yok....
    Malesef, ööle uzaktan sizleri izleyip iç geçiriyorum....
    inşallah o günler gelir dostum...arayışlara devammı...

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sitemmi, isyanmı , ne diyelim ?
    abi isyan eğilde ozzy ile 2rule benim onları ne kadar sevdiğimi bilir...başka bir sitede onlıne olupta burada göremeyince üzülüyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Cbf150

Yok mete kardeş bir süredir ilgilenmiyorum. sıkıntı ekonomik,
    ve 23 ay daha sürecek, malesef
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.

arkadaşım sen Hondanın adamımısın yav...ne desem bi muhalefete bağladın bu ara Hacı cav cav...tamam o 50 grıda koyalım ölçü kabına...e 150 gr yine eksik kanka... abicim yağ eksiltme sorunu rahatsız ediyor beni...25 gr bil eolsa canımı sıkıyor...sende eklmesende ne işler çeviriyor makinan bi görsek...
    Ya sevgili Metocum, hacıc avcavım Ne muhalefeti, bi başkasıda yazssa senin yazıklarını yine yorumlarımı eksik etmem. Yazmayı seviyorum, ne yapabilirim. İncinme yaw.
    Hacı, benim ekonomik bütçe kalkınma planım doğrultusunda, bana para harcayacak girişim ve etkinliklerden bir müddet uzak kalmam gerekiyor. Bu yüzden ben gelemiyecem Metocum. Cepte nakip yok, kredi kartınada çok yüklendim bu günlerde, nakit yokken gezmek şu an benim için inan lüks ve mantıksız olur. Bizim işlerin geleceği ile ilgilide pek iyi konuşulmuyor. Yani ücretsiz izinler varmış deniliyor ilerki günlerde özellikle 2010 yılında. Para harçamıyarak borçları kapatacağım bi sürece girmem lazım. Motoruda ihtiyaç dahilinde kullanmaya başladım. 5-6 gündür hiç yerinden kıpırdatmadım. Durumlar böyle Metocum. Şimdi kastırmassam yazın eve çakılı kalıcam. Bu daha kötü olucak. Yazın daha uzun vadeli planlar yapabilmek istiyorum. Buna ekonomik anlamda zemin hazırlamalıyım. Sen iyisimi çağıma Metocum, çağrınca dayanamıyom çünki Sen gez abi, haberim bile olmasın Yaza saklayalım hevesimizi.

Motosikleti
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok mete kardeş bir süredir ilgilenmiyorum. sıkıntı ekonomik,
    ve 23 ay daha sürecek, malesef
    anladım kredi çektin ...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sevgili Metocum, hacıc avcavım Ne muhalefeti, bi başkasıda yazssa senin yazıklarını yine yorumlarımı eksik etmem. Yazmayı seviyorum, ne yapabilirim. İncinme yaw.
    Hacı, benim ekonomik bütçe kalkınma planım doğrultusunda, bana para harcayacak girişim ve etkinliklerden bir müddet uzak kalmam gerekiyor. Bu yüzden ben gelemiyecem Metocum. Cepte nakip yok, kredi kartınada çok yüklendim bu günlerde, nakit yokken gezmek şu an benim için inan lüks ve mantıksız olur. Bizim işlerin geleceği ile ilgilide pek iyi konuşulmuyor. Yani ücretsiz izinler varmış deniliyor ilerki günlerde özellikle 2010 yılında. Para harçamıyarak borçları kapatacağım bi sürece girmem lazım. Motoruda ihtiyaç dahilinde kullanmaya başladım. 5-6 gündür hiç yerinden kıpırdatmadım. Durumlar böyle Metocum. Şimdi kastırmassam yazın eve çakılı kalıcam. Bu daha kötü olucak. Yazın daha uzun vadeli planlar yapabilmek istiyorum. Buna ekonomik anlamda zemin hazırlamalıyım. Sen iyisimi çağıma Metocum, çağrınca dayanamıyom çünki Sen gez abi, haberim bile olmasın Yaza saklayalım hevesimizi.

ben izinliyim kanka...sen napıyon ne ediyon...anlıyorum seni kanka...ama bak boşuz napcaz şimdi...hiç mete oralara nasıl geliyor demiyon he...oraya geldikten sonra kendi maddi durumunu düşünüyon...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ben izinliyim kanka...sen napıyon ne ediyon...anlıyorum seni kanka...ama bak boşuz napcaz şimdi...hiç mete oralara nasıl geliyor demiyon he...oraya geldikten sonra kendi maddi durumunu düşünüyon...
    Yok Metecim, seni düşünmez olurmuyum. Sen gezi planına niyetlenmişsen, buralara kadar gelmişsen demek ki bütçen müsaittir. Bi 20 Eu bahşişi kapmışsındır İşin bide diğer bi boyutu, ekonomik durumu düzeltmek için harcamalardan kısmaya çalışırken ben (İst. dan arkadaşım gelicek, gezicez) falan dersem hanıma, akşama babasının evine gider Yemin ederim, bi önceki mesajı attım ya yarım saat kadar önce, çarşıya çıktım motorla, ulen havada bi güzel, neredeyse seni ben arayacaktım inan (Meto napıyon bugün?) diye, bu şekilde duygularıma dahi yenik düşmemem lazım şu sıralar. Bizim sektör krizden en çok darbe yiyen sektör Metocum. Biz aylarca mesela ayın 30 gününün 20-15 günü çalıştık kalan zaman hep evde yattık bu kriz zamanları. Böyle 5-6 ay sıkıntılı zamanlarımız oldu. Siparişlerin azaldığı ve 2010 yılında da böyle bir duruş yaşanabileceği kulaktan kulağa geziyor işçiler arasında. Bu fısıltı gazetesinden ne duyduysam mutlak gerçek olmuştur. Önlem almak zorundayım :(

Bu arada yine elbet gel. Ben sadece para harcayamam. 14:00 a kadar müsaitim. Daha sonra hamın gelecek. Bak mesela oradan bi yol arkadaşı bulabilirsen gel. Sahilde bi çayımı iç. Sonra yanında arkadaş varsa buradan İznik çok tatlı bü güzergahtır. Ben size Oluklu tepesine kadar eşlik ederim. Yani Karamürsel' den 7-8 km beraber gideriz. Tepede bi kaç foto çekiliriz ben dönerim, siz devam edersiniz vs.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 ----------

Aradım ama duymadın, inşallah mesajımı bir an önce görürsün.

Motosikleti
    sessizdeymiş kanka valla şimdi normale aldım cebi...kankacım aslında sen çok para harayan biri değilsin...bir geziye çıkma durumun sadece bazen haftada bir oluyor ama genelde 2 haftada bir...bu kadar kısma...inan eve kapanmanın veya evden işe işten eve gideyim bir süre demenin faydası olmaz...kabuğunua çekil ama ayda bir de olsa arada bir açıl...tamam kanka ben kış sezonu seni fazla rahatsız etmeyeyim...maddi durumlar bozuk diyorsun ama inan benden bozuk olamaz...canın gezmek isterse sen ararsın müsait olursak artık...

bu arada sizin fabrikanın 50.yılıymış...yeni sipraişler inşallah gelirde bu anlık yaşama bu siparişten siparişe millet gergin olmaz...aslında Ford sağlam marka fiyatı indirse(vergiye rağmen) iç piyasada satış rekoru kırar...ama kaliteli olduğu kadar pahalı...

http://www.ford.com.tr/fiyat/

hacı siz Connect üretmiyormusunuz...üretime aramı verdiniz...veya üretilimyormu artık...sadece ctransit connectmi üretiyorsunuz...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Metocum biz connetin ve transitin tüm modelelrini üretiyoruz, fabrika zaten % 90 yurt dışına üretim yapıyor. % 10 yurt içi. Türkiye' den zaten kazanmıyoruz. Yurt dışıda, (Bana araba lazım değil şimdi) dedimiydi zaten kriz demek oluyor bizim için.

Aralık ayı çalışma planında şimdi haftada 6 gün çalışıyorsak, 5 gün, 2010 Ocak ayı çalışma planında da haftada 4 gün çalışma ve 3 gün duruş yani üretime ara verme durumu varmış, yani bol bol tatil, tabi para olmadımı ne işe yarar. Son bi hafta içinde aldığımız duyumlar bu şekilde. Yani bu da maaşımızın düşmesi demek oluyor. Ford yan sanayisi olan ve araçları için koltuk üzereten bir firmaya, 2010 yılı için sadece 150 günlük sipariş vermiş. Geri kalan günler ne olacak diye düşününce kara basanlar basıyor. Geçen krizde bankamatikten maaşı çektiğimde, çektiğim parayla kirayı dahi ödeyemediğimi ve hanımdan takviye aldığımı çok biliyorum. Bu krize şu anki borç ve taksitlerimle girersem yanarım. Hacı sakın yanlış anlama. Abi yeminle biraz önce hanım aradı. İzmit' ten beni al diye. 5 tl dedim Napiyim abi Yağ aldım 10-40 ,1500 km oldu. Şu an motordaki yağ 15-50 diye değiştireyim diyorum. Ama ulen düşünüyorumda 500 belki 600 km daha bu yağ ile gidicem. Yani durumlar böyle. Dostluk bitmez Metocum. Aklından bile geçirme ! Yine gelip gidicez inşallah. Geçici bir süre servis dışı olmak zorundayım. Tabiki buraya yolun düşerse aramanı isterim, memnun olurum, görüşmüş oluruz. Sadece madden kastırmam lazım.

Motosikleti
    yok Hacı cav cav neden yanlış anlayalım bende senin gibi olsaydım şimdiye altımda ne makinalar olurdu...az saksıyı çalıştırmak kumbarayı doldururduk şimdi...bak dün 30 tl bahşiş toplaıdm havaya gidecek inan...halbuki biriktirsem neler olurdu...neyse kanka herşeyde bi hayır vardır...bende fazla İstanbuldan açılmak istemiyorum...Karaburun Garipçe Köyü falan idare edecez artık...

İşler nanay diyosun yani kanka...kısmet be hacı...herşeyde bi hayır vardır derler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler