Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çantalar satılıksa talibim

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    çantaları hayatta satmam :D
    yanakadam bunu beğendi.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    Çantalar candır yaw
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    canıma göz koymayın motorumda satmayacaklarım orjinal egsozlar orjinal çantalar orjinal cam :D

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    canıma göz koymayın motorumda satmayacaklarım orjinal egsozlar orjinal çantalar orjinal cam :D
    Ehehe :D
    Bende yana yakıla çanta bakıyorum. Sanırım bu sezon topcase ile geçecek sanırsam (onu da daha alamadım gerçi) Çok pek fakirledim. Orjinal egsozun içini boşaltmak çok tatlı oluyo-muş onu tekrar edeyim. Hafif bir tokluk veriyor sadece, rahatsız etmiyor.

Aldıktan sonra ilk defa bir anlayan arkadaşım (vfrli) test amaçlı kullandı. Çok güzel geliyordu sesi (Tavsiye tadında). Hatta utanmayayım bir rolenti videosu koyayım

14-17 Mayıs Çanakkale için düşünceniz nelerdir? 100. yıl diye kapatacaklarmış felanlar var? Ben çok fena gitme fikrine kapılmış durumdayım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    acık vınn vıınnn'da yapaydın yav neyse günler sonra bu ses bile iyi geldi sıralı sisteme oranla bizim motorun sesini çok beğeniyorum. çoğu arkadaşım sesi az dese de ben memnunum.

çanakkale'ye gelmeyi bende istiyorum bakalım zaman ve o anki iş durumu ne göstericek
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı Schizophren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acık vınn vıınnn'da yapaydın yav neyse günler sonra bu ses bile iyi geldi sıralı sisteme oranla bizim motorun sesini çok beğeniyorum. çoğu arkadaşım sesi az dese de ben memnunum.

çanakkale'ye gelmeyi bende istiyorum bakalım zaman ve o anki iş durumu ne göstericek
    Abi lafımı olur sen için vınlısınıda çekerim sabahtı galiba rahatsız etmek istemedim insanları.
    Rolentide gaz vermeden çıkıyorum garajdan desem yeridir Ama aküm bitmesin diye (bahane) vudu vudu vudu ederken 5 dakika sigara tüttürüyorum başında okadarcıkda rahatsız olsunlar canım

Motosikleti
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehehe :D
    Bende yana yakıla çanta bakıyorum. Sanırım bu sezon topcase ile geçecek sanırsam (onu da daha alamadım gerçi) Çok pek fakirledim. Orjinal egsozun içini boşaltmak çok tatlı oluyo-muş onu tekrar edeyim. Hafif bir tokluk veriyor sadece, rahatsız etmiyor.

Aldıktan sonra ilk defa bir anlayan arkadaşım (vfrli) test amaçlı kullandı. Çok güzel geliyordu sesi (Tavsiye tadında). Hatta utanmayayım bir rolenti videosu koyayım

14-17 Mayıs Çanakkale için düşünceniz nelerdir? 100. yıl diye kapatacaklarmış felanlar var? Ben çok fena gitme fikrine kapılmış durumdayım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=ngJCFJ3CUqE
    Sesi güzel geliyor. Egzozun içini boşaltmak güzel de boş egzoz bulmak daha iyi )

Tok güzel bir sesi oluyor. Ama gaz tepkisi azalır. Normalde azcık dokununca hızlanırken, içi boş egzozla sadece ses yükseliyor.

Az yanmış benzin geri tepmediği için çiğ atılır ve yakıtı da etkiler tabiki bu, daha çok yakar.

Ama ses v4 motor olduğu için çook daha tatmin edici olur. Altında Ford Mustang varmış gibi :D

Hele gaz açınca pporrrrr... :D :D Tadına doyum olmuyor

Gülegüle kullan ;)
    marlox ve yanakadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    ses fena gelmiyor ;)
    ses ok ama motorun sağlığı için orjinal egsozu boşaltmak iyi bir fikir değil bence ( bence )
    boş olursa üst devirlerde motor rahatlar daha yüksek hızlara çıkar
    ama alt devirlerde boğulur sıkıştırma kalmıyor çünkü
    boşalttıktan sonra ayar yaptırman gerek
    umarım yaptırmışsındır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

bu arada plaka lamban ve sol farın yanmıyormu.*?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

Alıntı Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az yanmış benzin geri tepmediği için çiğ atılır ve yakıtı da etkiler tabiki bu, daha çok yakar.

bu kısmına katılmıyorum çünkü yanmamış yakıtı yakmak katalitik konvertör bir değişle katalizör ün görevidir. katalizör egsozdan önce motorun alt tarafındaki orta sehpanın orada olan kutudur.

ben ses istiyorum "yakıt ve alt devirlerdeki çekiş" benim için önemli değil diyorsanız,
    yapmanız gerekenler
    katalizörü aradan çıkartıp iptal etmek
    egsoz tüpleri yerinede ikitane düz boru eklemek
    egozununzdan ateş bile çıkacaktır
    tavsiye ediyormuyum etmiyorum ama yinede yazayım dedim ;)
    Tuncbilek bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Motor geçmişim cbr 125, cbr 250, iki depodurda vfr800 Hiç bir şeyden anlamıyorum. Marlox üstad sabah işte gitmeden önce baktım lamba ciddden 1 dakika sonra yanıyor neden olaki? Kontağı kapadım açtım arkasındaki kabloları fişlerini yokladım kontağı kapatıp açınca normal yandı. Acaba ısınması felanmı gerekiyor. Bu arada plaka lambam mı varmış Ispartada çok iyi bir arkadaş usta varmış diğer vfr ci arkadaşım ona gidelim komple buji, yağ, filtreler bakım yaptıralım dedi ama daha fırsat olmadı. Ona götürüp bir hoşgeldin bakımı yaptıracağım azcık havalar izin verirse.

Binek araçlar konusunda fena değilimdir ama motorlardan hiç anlamam. Açığı kapatmak için işten fırsat buldukca (yazılımcı olunca gece gündüz çalışıyorum) fena halde okuyorum, izliyorum... Egsoz konusunda dediklerinize aynen katılıyorum ama hayatımda ki ilk büyük cc motorum olunca az mı çekiyor, çok mu çekiyor, yüksek devirlerde ne yapıyor hiç bilmiyorum açıkcası. Ama mühendisler hepsini hesap etmişlerde o egsozu koymuşlardır eminim. Ama fena fena güzel sesi var. Tüneller şölen gibi oluyor. Çığlık atmıyor mütiş tok bir ses oluyor. Motorum hakkındaki tek fikrim diğer vfr li arkadaşım limitlerinde testi. Gayet sıhatli yürürü, motoru, fireni dedi. Sende benimkini kullan bi gör fark var mı dedi ama başkasının motoruna binecek kadar kendimi sürücü olarak görmüyorum dahaca...

Her kontak açışımda Allahım şımartma beni diyerek biniyorum. 100 küsür hp ile şımarmaya gelinmez. Sakin sakin efendi efendi dolaşıyorum. Bu yaz şiddetli bir şekilde gezmeyi planlıyorum umarım bir yerlerde denk gelir yada getirmeye çalışır yüz yüze tanışır sesini dinleriz. Orjinal susturuculu egsozu da var motoru iyice tanıdıktan sonra onu takıp farkını test eder yazarım
    Tuncbilek bunu beğendi.

Motosikleti

bu kısmına katılmıyorum çünkü yanmamış yakıtı yakmak katalitik konvertör bir değişle katalizör ün görevidir. katalizör egsozdan önce motorun alt tarafındaki orta sehpanın orada olan kutudur.

ben ses istiyorum "yakıt ve alt devirlerdeki çekiş" benim için önemli değil diyorsanız,
    yapmanız gerekenler
    katalizörü aradan çıkartıp iptal etmek
    egsoz tüpleri yerinede ikitane düz boru eklemek
    egozununzdan ateş bile çıkacaktır
    tavsiye ediyormuyum etmiyorum ama yinede yazayım dedim ;)
    Marlox,

Belki de haklısındır. Eski arabamda katalitik konvektörü çıkartmıştım. Çekişi filan artmıştı.
    Alt devirlerde kullanmadım o arabayı. Zaten 1.4 bir arabaydı. (Bildiğin kutu işte) )

Ama peki neden bu söylediklerin egzozu boşalınca da gerçekleşiyor?
    Düşük devirlerde gaz tepkisi azalıyor, Üst devirlerde ise daha rahat.
    Alt devirlerde boğulur çünkü sıkıştırma kalmıyor demişsin, tam olarak hangi sıkıştırmadan bahsediyoruz?

Bilmediğimden soruyoum, hissiyatım ve elde ettiğim sonuç bazında yazdım öncekini.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor geçmişim cbr 125, cbr 250, iki depodurda vfr800 Hiç bir şeyden anlamıyorum. Marlox üstad sabah işte gitmeden önce baktım lamba ciddden 1 dakika sonra yanıyor neden olaki? Kontağı kapadım açtım arkasındaki kabloları fişlerini yokladım kontağı kapatıp açınca normal yandı. Acaba ısınması felanmı gerekiyor. Bu arada plaka lambam mı varmış Ispartada çok iyi bir arkadaş usta varmış diğer vfr ci arkadaşım ona gidelim komple buji, yağ, filtreler bakım yaptıralım dedi ama daha fırsat olmadı. Ona götürüp bir hoşgeldin bakımı yaptıracağım azcık havalar izin verirse.

Binek araçlar konusunda fena değilimdir ama motorlardan hiç anlamam. Açığı kapatmak için işten fırsat buldukca (yazılımcı olunca gece gündüz çalışıyorum) fena halde okuyorum, izliyorum... Egsoz konusunda dediklerinize aynen katılıyorum ama hayatımda ki ilk büyük cc motorum olunca az mı çekiyor, çok mu çekiyor, yüksek devirlerde ne yapıyor hiç bilmiyorum açıkcası. Ama mühendisler hepsini hesap etmişlerde o egsozu koymuşlardır eminim. Ama fena fena güzel sesi var. Tüneller şölen gibi oluyor. Çığlık atmıyor mütiş tok bir ses oluyor. Motorum hakkındaki tek fikrim diğer vfr li arkadaşım limitlerinde testi. Gayet sıhatli yürürü, motoru, fireni dedi. Sende benimkini kullan bi gör fark var mı dedi ama başkasının motoruna binecek kadar kendimi sürücü olarak görmüyorum dahaca...

Her kontak açışımda Allahım şımartma beni diyerek biniyorum. 100 küsür hp ile şımarmaya gelinmez. Sakin sakin efendi efendi dolaşıyorum. Bu yaz şiddetli bir şekilde gezmeyi planlıyorum umarım bir yerlerde denk gelir yada getirmeye çalışır yüz yüze tanışır sesini dinleriz. Orjinal susturuculu egsozu da var motoru iyice tanıdıktan sonra onu takıp farkını test eder yazarım

vfr damarlarında dolaşmaya başlamış :D bunu duymak güzael ama yazında duymayı daha çok sevdiğim bir cümle var "Her kontak açışımda Allahım şımartma beni diyerek biniyorum" bende aynaya bakarımmesela binmeden eğer gülmeyi beceremiyorsam binmem :D

plaka lamban var tabiki plakanın hemen üstündeki çıkıntı

sol farın geçte olsa çalışıyor olması güzel farların xenon far olduğundan far balastın geç ısınıyor değiştirmeni öneririm zamanla hiç yanmayacak.

vfr yada başka bir araç ne olursa olsun ben aldığımda satan adam her ne kadar bakımları yeni desede gider ağır bakım yaptırırım ve bunu bilen bir ustaya anlayan adama yaptırırım kenar mahallelerde bisiklet tamir edip motorculuğa soyunan adam çok bu makineler cvan taşıyor mümkünse servise götür derim. umarım demek istediğimi anlamışsındır

az çok çekmesi değil sıkıntı çekmemesi :D motor alt devirlerde boğulmaya yakın çalışıyorsa yani mesela bir yokuşu yavaş çıkmaya çalışırken stop edecekmiş gibi oluyorsa gaz yemiyorsa bilki ayarlarında bir boşluk vardır.

bu söyleyeceklerim bütün forum için olurda sürüş yapacaksanız ve yolunuz İzmir üzerinden geçecek olursa bir telefon açmanız yeterli 05055252783 no lu numaradan ulaşabilirsiniz sizler ile izmir caddelerinde keyifli bir tur atmak her daim isterim....

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

Alıntı Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marlox,

Belki de haklısındır. Eski arabamda katalitik konvektörü çıkartmıştım. Çekişi filan artmıştı.
    Alt devirlerde kullanmadım o arabayı. Zaten 1.4 bir arabaydı. (Bildiğin kutu işte) )

Ama peki neden bu söylediklerin egzozu boşalınca da gerçekleşiyor?
    Düşük devirlerde gaz tepkisi azalıyor, Üst devirlerde ise daha rahat.
    Alt devirlerde boğulur çünkü sıkıştırma kalmıyor demişsin, tam olarak hangi sıkıştırmadan bahsediyoruz?

Bilmediğimden soruyoum, hissiyatım ve elde ettiğim sonuç bazında yazdım öncekini.
    motorların çalışma prensibindeki gaz salınımı, sıkışması, geri kazanımı ile alakalı dostum bu
    mesela egsozu açık ve katalizörü olmayan araç ( motor yada araba ) üsrt devirlerde açılır yani top speed artar
    egsozu sıkı katalizörüde düzgün açlışan araç alt devirlerde açılır yani acceleration artar

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

katalizörü iptal edilmiş vfr
    Tuncbilek bunu beğendi.

Motosikleti
    Ne güzel oldu forum, hep istediğim gibi yardımlaşma ve gerekli, aydınlatıcı bilgiler paylaşılıp duruyor. Yeni gelen arkadaşlar forumda çok aktifler umarım bu heyecanlarınız tükenmez... VFR'lerinizin ve vücut sağlığınızın kıymetini bilin lütfen, kazasız belasız keyifli sürüşler...
    Emrah Düzgit bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    forum amacına ulaşıyor :D

daha daha ne yapabiliriz varmı fikri olan?

mesela şu anda dinlediğinizi paylaşın desem

yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Bence VFR ile ilgili konular paylaşılmalı burada, diğer konular başka yerlerde (whatsapp, facebook gibi) paylaşılırsa burası da amacına uygun şekilde yeni gelenlerin bilgilere kolayca ulaşabileceği bir başlık olur...
    marlox bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    VFR aşkı başladıktan sonra aslına bakılırsa ben bu 215 sayfayı neredeyse iki kere felan okudum
    Motor kadar sürücülerini de, muhabettlerini de sevdim Arada sırada sohbetler edilmesinin bir sakıncası yok bence.
    Soru geldiğinde herkes elinden geldiğince yardımcı olur sanırım.

Belki sizlerin aynı keyfi/zevki yaşayan insanlara sohbet ortamlarınız çoktur ama bizlerin sadece formu var :(

Aynı zamanda modelciyimdir, canımız çıkar bir modelci daha olsada sohbet etsek diye Motorcular gibi birbirimizi hiç görmesekte telefonda saatlerce konuştuğumuz felan olur.

Bir konu dağıtmada benden olsun. Uzun aradan sonra çok kötü uçmuştum

marlox bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    ergin hocam hepimiz burada vfr aşkından yanıp tutuşuyoruz hani kessen vfr akacak ama birazda dağıtalımki sohbetimiz muhabbetimiz artsın birbirimizi daha iyi tanıyalım nasıl olsa VFR denince konuyu toplamak kolay :D dersi kaynatmadan lise okuduğunu düşünsene :D
    yanakadam bunu beğendi.

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Selam herkese
    keyfim kaçık arkadaşlar. bir kaç gün önce motor çalışsın yağlansın akü şarj olsun derken başıma bir sürü iş geldi.
    Çalıştı yaklaşık olarak 30 metre gittim durdum ayaklarımı yere koydum cebimden bir şey çıkarıp bakayım derken nasıl oldu anlamadım ama motor bacaklarımın arasından kayıp gitti yan yattı. Kaç senedir övünürdüm hiç yatırmadım şöyle böyle derken yan yattı gitti.

Neyse aynanın teki kırıdı hem de dibinden hiç yoktan masraf çıktı. Hadi onu da geçtim motor da bir daha çalışmadı. Baktım akü tırt. Akü de komple bitti. Bir iki denedim ama ondan sonra trrrrr diye ses çıkarmaya başladı. Arabamda da olmuştu. Çok şanssız bir gün. 1 ay içinde 2 akü aldım. Kısmet ya. Neyse olan oldu akü gelecek takacağım inşallah. Sonra da komple bir bakıma sokup demiir atı canlandıracağım nasipse. Havalarda biraz ısınırsa artık biraz gazlarız.
    Amamn tekeriniz düz bassın arkadaşla. Kazasız belasız yan yatırmasız sürüşler dilerim herkese. İyi forumlar.
    yanakadam ve Emrah Düzgit bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler