Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Satan arkadaş lastikleri 5-6 bin km sonra değiştir demişti. Bittiğini nasıl anlarız bu lastiklerin? Oluklarına bakıyorum çok derin.
    Yarış tipi motorlarla yan yana park edince tırnakla yokluyorum / kıyaslıyorum diğer motorlarınkinden sert... Çok geç yumuşuyor 15-20 km sonra elimle dokunduğumda sıcak tırnakla yokladığımda yarış yokladığım yarış tiplerinin ki gibi yumuşak oluyor... Değiştireyim mi acaba yeni sezona girerken?

Birde şu birinci vites neden bu kadar şangırtılı? Herkeste öyle mi? Dur kalklarda neredeyse 3-4 cm ileri atılıyor. Tabi herşeyi cbr 250 ile kıyaslayabiliyorum. Belkide normaldir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marlox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Günaydınlar ve hayırlı haftalar...

bir sitede lastik ile ilgili ayrıntılı hatta baya bi ayrıntılı anlatım vardı
    onu bulamadım. bulursam paylaşayım çok faydalı bilgiler vardı.
    ama ben daha önce yaptığım araştırmaya dayanarak şunları söyleyebilirim

lastik Sert Hamurlu olursa ömrü uzun olur ama düşük kalorili asfaltları tutmaz ( türkiyedeki mahalle asfaltı :D )
    lastik Yumuşak Hamurlu olursa ömrü kısa olur ve yüksek kalorili asfaltlarda kullanıldığında daha fazla ısınacağından çabuk sertleşir

lastiklerin birde hızlı ısınma ve hızlı soğuma , yavaş ısınma hızlı soğuma gibi özellikleri var ama bunlara pek aldırmayın en iyisiyle en kötüsü arasında 3-4 dk yada 5 km yol yapmak gibi bir fark var.

mesela ben yumuşak hamurlu lastik olan Sport yada Touring kullanırım zaten lastiğin ömrü 2 sene ilk senenin sonunda yada ikinci senenin ortasında sertleşir :D sert hamurlu alıp 3-4-5 yıl kullanmayı aklınızdan dahi geçirmeyin.

Önceki lastriklerim metzeller di almayı düşünürseniz ben tavsiye etmiyorum Türkiye yollarına göre sert bir lastik.
    Dunlop ta kullandım bir ara ama o kadar kısa bir ara ki tek diyebileceğim çok çabuk sertleşiyor iki sene dayanmıyor
    şu anda Michelin pilot road 4 kullanıyorum şimdilik memnunum tabi süpriz yaparmı bilmiyorum :D

motosiklet lastiği alırkende Türkiye yollarında mecburen daha yumuşak hatta en yumuşak lastiği kullanmamız gerektiğini unutmayın

http://motorumveben.blogcu.com/motosiklette-lastik-secimi/3866773

amastris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Merhaba Arkadaşlar,

Sonunda motoruma kavuştum.
    yanakadam, marlox, nightshift ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı amastris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Sonunda motoruma kavuştum.
    Offf şu güzelliğe bak Güle güle binin çok tatlı çok güzel ya. Bir çanta bukadar mı yakışır bir motora.
    Yurt dışı için bütçe yapıyor, bir topcase alır idare ederim diyordum ama çanta olayını es geçemeyeceğim sanırım. Hani böyle kanın kaynar alıp bağrına basmak istersin ya öyle şeyler hissettim görüverince. Bir araca bakarken yüzü gülümser mi insanın benim gülümsedi ya çok gülümsedi Dün buz felan demedim. Yollarda ki gölgelerden kaçınarak 30-40 km dolaştım doyamadım ya. Efildek efildek gezmek istiyorum artık...
    amastris bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Valla doğru söylüyorsun. bir çanta bir motora heralde bukadar yakışır. Bende bakmaya doyamıyorum. Nazar değecek diye korkuyorum.
    İnşallah tez zamanda sende yan çantalara kavuşursun.

Alıntı yanakadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Offf şu güzelliğe bak Güle güle binin çok tatlı çok güzel ya. Bir çanta bukadar mı yakışır bir motora.
    Yurt dışı için bütçe yapıyor, bir topcase alır idare ederim diyordum ama çanta olayını es geçemeyeceğim sanırım. Hani böyle kanın kaynar alıp bağrına basmak istersin ya öyle şeyler hissettim görüverince. Bir araca bakarken yüzü gülümser mi insanın benim gülümsedi ya çok gülümsedi Dün buz felan demedim. Yollarda ki gölgelerden kaçınarak 30-40 km dolaştım doyamadım ya. Efildek efildek gezmek istiyorum artık...
    yanakadam bunu beğendi.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    GÜle güle kullan, Yalovalı arkadaşa benden selam söyleseydin. Ben de gitmiştim ona bakmaya 1 ay önce )

Bugün Karaköyde VFR'li bir arkadaşı gördüm, durur mu diye yavaşladım ama selamlaşıp devam ettik. 06 plaka, forumdan olsa gerek, hatırlıyorum plakayı.

Motosikleti
    Honda Vfr 800
    teşekkür ederim. Sen neden beğenmedin?

Alıntı Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GÜle güle kullan, Yalovalı arkadaşa benden selam söyleseydin. Ben de gitmiştim ona bakmaya 1 ay önce )

Bugün Karaköyde VFR'li bir arkadaşı gördüm, durur mu diye yavaşladım ama selamlaşıp devam ettik. 06 plaka, forumdan olsa gerek, hatırlıyorum plakayı.

Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Alıntı Tuncbilek adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fiyatı az daha kırsaydı bende gidip bakabilirdim valla :D Ama siyah zafiyetim var işte Özel değilse fiyatı nereye çektiniz.

Tuncbilek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R + Honda VFR 800 6th
    teşekkür ederim. Sen neden beğenmedin?
    Beğenmedim değil de, deneme turu attırmadılar, çay içtik biz de içerde. Istanbulda başka bir motor vardı fiyatı daha uygun km daha yüksek, ondan yana seçimimi yaptım. Güle güle kullan.
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Vfr 800
    teşekkür ederim. İçim rahatladı. bilmediğim problem mi var acaba dedim
    yanakadam ve Tuncbilek bunu beğendiler.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan dostum tekerin düz bassın...

havalar güzelleşsede bi rahat rahat sürsek yahu. hafta sonu pazar günü foça tarafına gittim çok sağlam virajlı bir yol buldum ama hava muhalefeti nedeniyle viraj keyfini tam alamadım yollar bi kurusun o virajlarda hangoff videoları çekip yüklerim buraya...

Schizophren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max 250
    tunçbilek o senmiydin ya biraz acelem vardı o yüzden duramadım kusura bakma bende "allah allah bu sırtındaki logo biyerden tanıdık geliyo" diyodum
    yanakadam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Vfr 800
    Teşekkür ederim marlox cümlemize kazasız belasız. Havalar ısınınca toplu bir organizasyon yapsak fena olmaz.

Alıntı marlox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan dostum tekerin düz bassın...

havalar güzelleşsede bi rahat rahat sürsek yahu. hafta sonu pazar günü foça tarafına gittim çok sağlam virajlı bir yol buldum ama hava muhalefeti nedeniyle viraj keyfini tam alamadım yollar bi kurusun o virajlarda hangoff videoları çekip yüklerim buraya...

t_cetveli88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800
    Arkadaşlar merhaba,ben de yaklaşık 1 ay öncesinde VFR mi almıştım.Çok memnun kaldım,deneyimlerimi paylaşacağım bi ara..Fakat şöyle bi sorun var,2 ve 3. viteste gaz kestiğim zaman ön taraftan çıkır çıkır zincir sesi geliyor.Gergide sorun olduğunu düşündüm.Sizin bu konuda fikriniz var mı?Servis şart mı yoksa,kendim halledebilir miyim?
    marlox bunu beğendi.

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    Alıntı t_cetveli88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,ben de yaklaşık 1 ay öncesinde VFR mi almıştım.Çok memnun kaldım,deneyimlerimi paylaşacağım bi ara..Fakat şöyle bi sorun var,2 ve 3. viteste gaz kestiğim zaman ön taraftan çıkır çıkır zincir sesi geliyor.Gergide sorun olduğunu düşündüm.Sizin bu konuda fikriniz var mı?Servis şart mı yoksa,kendim halledebilir miyim?
    Aramıza hoşgeldin motorun hayırlı olsun. Sorununla ilgili bir tahminde bulunmak yada bir fikir vermek zor. umarım büyük birşey değildir birşey tavsiye etmek gerekirsede sakin sakin servise götür derim bu arada izmirdenmişsin bir ara bi toplanalım
    t_cetveli88 bunu beğendi.

gama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER 700
    Kimler fuara gidiyor bakayım

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    ben malesef bu senede gidemiyorum fuara artık fotoları bekliyorum sizlerden...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

ne zamandır paylaşmak istiyordum işte benim kara boğa

erginturhan, yanakadam, gama ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    VFR 800 (2008)
    Arkadaşlar merhaba,

Yıllardır forumu takip eder, imrenerek okurdum. Geçtiğimiz Perşembe günü itibari ile bende vfr 800 ailesinize katılmış oldum. İzmir'de ikamet ediyorum. Umarım yakın zamanda buradaki arkadaşlar ile tanışma fırsatını yakalarız. Motoru İstanbul'dan aldım ve şu anda İstanbul'da arkadaşımın garajında beklemektedir. İst-İzmir öncesi astiklerin değişmesi ve birkaç bakımının yapılması gerekiyor. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Motorun ne yazık ki arka tutacakları bulunmuyor. İlk sahibi bir şekilde kaybetmiş. E-bay ve amazon'a baktım ancak sevk masrafı ile oldukça pahalıya geliyor. Karbon bir model var onun fiyatına hiç girmeyeyim. Bu başlık altında 50li sayfalarda bir arkadaş daha sormuş ancak takip eden sayfalarda doyurucu bir cevap alamamış. VFR forum ve discussion sitelerinden de anladığım kadarı ile bu meretleri bulmak gerçek bir bela. Küçük bir ihtimalde olsa sormak istedim. Aranızda 2008 modele uygun fazla yolcu tutacağı bulunan var mıdır? Bu işi uygun yollu halletmeme yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sevgiler,

Motosikleti
    2006 HONDA VFR800 ABS
    aramıza hoşgeldin motorun hayırlı olsun 3-4 gün önce İzmirdeki vfr kullanıcılarından hayıflanıyordum ama şu anda bir umut oldu içimde :D 3 kişi olduk bakalım dahası nezaman gelecek... motorun bakım işleri falan kolay istanbuldaki dostlarımız sana bakım konusunda gitmen gereken yeri söyleyeceklerdir. arka tutacaklar konusunda da vfr piyasasını iyi bildiğimden istanbulda gri bir vfr vardı tutacakları olmayan sanırım onu aldın sen. güle güle kullanmanı dilerim. yanlış bilmiyorsam o motor daha öncede izmirdeydi... yanlış ta biliyor olabilirim tabi. o motoru bir ara bende almaya heves etmiş ve arka tutacaklarını araştırmıştım evet ucuz değil ama şükürler olsun ki bulunamaz da değil ya bulunamasaydı ;) bakar buluruz sıkıntı yok İzmir ekibi olarak ta bi toplanalım bi gezi yapalım ne dersiniz...?

nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    Yakin oldugumuza sevindim. Telefonlarimizdan whatsapp vfr gurubu olustura biliriz.
    valla süper fikir.
    kısmetse yarın fuardayım ama 14 den sonra var mı gelecek. Sabahtan aküyü değiştirmeyi düşünüyorum. bir yanlışlık yapmazsam çalışırsa motor ile geleceğim.
    Ben şimdiden numarayı yazayım grubu oluşturursanız beni unutmayın. Çok deli olacak bence bu sene :
    0530 970 10 18

amastris aramıza hoşgeldin Allah kaza bela vermesin.
    enjoy your ride and enjoy forever

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler