Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda VFR 800 ABS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    akira2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre hocam Türkiye' de hem kolay erişilebilirliği hem de fiyat-performans açısından alabileceğin tek marka EBCdir.(sinter metal serisi HH, organiği unut) Ha çıtayı yükseltirim diyorsan orjinalleri-galfer-brembo. Sakın dandik bir şey alma yoksa disklerin fiyatını duyunca dudağın uçuklar.
    Bu tür uyarılardan sonra, artık kararımı vermiş bulunmaktayım.

Madem motosiklet şeytan işi,madem yedek parçaları pahalı hepsinden en önemlisi üzerinde canımızı taşıyorsak, bu durumda en mantıklısı orjinal balatalar.

Aradaki fark ön ve arka balatalarda farkı toplam 80-100 lira için riske girmeye değmez.
    T R O E bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    T R O E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür uyarılardan sonra, artık kararımı vermiş bulunmaktayım.

Madem motosiklet şeytan işi,madem yedek parçaları pahalı hepsinden en önemlisi üzerinde canımızı taşıyorsak, bu durumda en mantıklısı orjinal balatalar.

Aradaki fark ön ve arka balatalarda farkı toplam 80-100 lira için riske girmeye değmez.
    Katılıyorum sana Emre...
    Triumph Tiger 800 , Suzuki GSR 600 , Honda VFR 1200 X Crosstourer , Yamaha X City 250 , Honda VFR 800 , Yamaha XT 660 R , Ymaha DRAGSTAR 650 , BMW K 1200 LT , Honda ST 1300 PAN EUROPAN , Suzuki GSX 1300 R HAYABUSA , Kawasaki VN 800

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Ben katılmıyorum
    EBC ve Gold gibi firmaların, kendi alanlarında uzmanlaşmış olduklarını ve ürettikleri fren balatalarının orjinalinden olumsuz yönde bir farkının olacağını düşünmüyorum... Dolayısıyla Gold fren balatası taktırarak risk aldığımı da düşünmüyorum.

Bu arada orjinal fren balatası 140TL idi burada, ABD fiyatı (orjinal fren balatasının) 40$ gibi... Yani benim burada Gold için verdiğim paraya denk. Gelen biri olursa bir takım getirtmek lazım (aynı para olduğu için). Kargo sorunu olmasa, sürekli gelip giden bir tanıdık olsa her haltı getirtirim oradan...
    wolrath ve T R O E bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bugünün özeti

eskortlar eslıgınde riva

erginturhan, T R O E, Potenza ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Engin hocam ilk parağrafda düşündüğünü (EBC ve Gold gibi firmaların, kendi alanlarında uzmanlaşmış olduklarını ve ürettikleri fren balatalarının orjinalinden olumsuz yönde bir farkının olacağını düşünmüyorum...) ikinci parağrafda inkar etmişsin sanki (Bu arada orjinal fren balatası 140TL idi burada, ABD fiyatı (orjinal fren balatasının) 40$ gibi... Yani benim burada Gold için verdiğim paraya denk. Gelen biri olursa bir takım getirtmek lazım (aynı para olduğu için))
    Az da olsa çekincen var ki bunu yazmışsın diyorum Söylediğiniz gibi gold sizi riske etmez (aradao kadar fark olmaz) lakin orjinali kadar iyi mi??

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Koray, çeliştiğimi düşünmüyorum söylediklerimde, şöyle ifade etmeye çalışayım;
    1. Ben orjinalciyimdir, ne arabamda ne motosikletimde orjinalinden uzaklaşmamaya çalışırım. (Modifiyeci arkadaşların zevklerine de saygım var o ayrı konu). Aracımı seçerken dikkat ederim, benim için en iyisini seçtiğimi düşünür, kolay kolay pişman olmam. Dolayısıyla o aracın tasarlayıcı ve üretici mühendisleri benim açımdan gayet iyi bir iş çıkarmışlar şeklinde bir kabulüm vardır her zaman.
    2. Parayı hiç kolay kazanmıyorum (mutlaka hepimiz aynı şekilde...) o yüzden harcarken dikkatli olurum. Aynı işi gören aynı kalitede ve keseme daha az zarar verecek olanları seçerim.

Aslında dünkü mesajımda da çeliştiğim düşünülmesin diye yazmıştım parantez içindeki "aynı para olduğu için" kısmını. Aynen o şekilde düşünüyorum sen beni tanımadığın için çeliştiğimi düşünmüş olabilirsin dünkü ifadem yüzünden ki bu bence normal çünkü henüz çok az bir tanışıklığımız var. Dünkü söylediğime orjinalci olduğumu ekliyorum. Dolayısıyla ikisi aynı para ise orjinalini alırım diyorum. Ancak işini iyi yapan uzmanlaşmış firmaların da hakkını teslim ederim diyorum. Hangisi 1. hangisi 2. düsturum ondan ben de tam emin değilim. Sanırım halet-i ruhiyeme göre değişiyor...

Bu arada ismim Ergin, genelde yanlış yazılıp söylenir ama ben bıkıp usanmadan belirtirim doğrusunu

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    [QUOTE=erginturhan;3113356

Bu arada ismim Ergin, genelde yanlış yazılıp söylenir ama ben bıkıp usanmadan belirtirim doğrusunu [/QUOTE]

Kusura bakma, alışıksın en azından ordan yırttık.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

CoyoteVFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800
    Arkadaşlar VFR ye koruma takozu yaptıran var mı aranızda ? internette biraz araştırdım ama takılabilecek yerler bana pek mantıklı gelmedi sanki granajları korumayacak gibi görünüyor.
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-600f-koruma-takozu-vfr-800-koruma-takozu-600rr-koruma-takozu-131750429/detay
    bu ilandakilerinde uzunlukları kısa gibi görünüyor.
    Bu arada son buluşmanın fotoğraflarını göremedik henüz... Buluşma yattı mı yoksa?

Motosikleti
    pani / 3colore
    bizde yatış ya da satış olmaz :D anca aramızda yaslı,cocuklu ve hafıf alzheımer dostlarımız var. foto koymayı unutabılıo

emrenın kıyafetı de xenonları gıbı maasallah.heryerı aydınlatıo

CoyoteVFR ve T R O E bunu beğendiler.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Arkadaşlar cuma aranıza katılamadım maalesef,hepinizden özür diliyorum :(
    Ama bugün riva yada başka bir yere çıkmayı düşünüyorum,var mı o taraflara giden,gitmeyi düşünen vs ?

CoyoteVFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR 800
    ARKADAŞLAR NE İŞ YAPIYORUZ? ihtiyacımız olan bir ürünü dışarıdan birinden almaktansa birbirimizden tedarik etmemizin hepimizin yararına olduğunu düşünüyorum. Ben bir şey satmıyorum ) (ticari bir amacım yok yani) Askeri personelim. Eğirdir dağ komando okulunda görev yapıyorum.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı Potenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cuma aranıza katılamadım maalesef,hepinizden özür diliyorum :(
    Ama bugün riva yada başka bir yere çıkmayı düşünüyorum,var mı o taraflara giden,gitmeyi düşünen vs ?
    hemen olmak kaydıyla olabılır.
    zira 19.00 da ıftar hazırlıgı ıcın evde olmam lazım.

---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:18 ----------

korhan telefonum 543 220 3278 gıdecek olursan haber edersın

Alıntı CoyoteVFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR NE İŞ YAPIYORUZ? ihtiyacımız olan bir ürünü dışarıdan birinden almaktansa birbirimizden tedarik etmemizin hepimizin yararına olduğunu düşünüyorum. Ben bir şey satmıyorum ) (ticari bir amacım yok yani) Askeri personelim. Eğirdir dağ komando okulunda görev yapıyorum.
    2.asker ha?
    ben de kuzey denız saha'da hiz.bölük komutanıyım...

Motosikleti
    Barış,teşekkür ederim,yazdıktan sonra bir iki saat kadar bekledim,malum pazar insanların tatili diye düşünüp çıktım,bir iki tur attım.bizim bu havalı harleyci,tombiş dövmeli abilerin(kırmızı tavşanlar,mavi aslanlar vs.vs..gibi gruplar vardır ya) arkasına düştüm ilk turda,aman efendim ne kadar kızıyorlarmış meğer bunların arasına giripte hepsini geçmek isteyince içlerinden bir arkadaş bir sürü el kol etti bana,sonra arkadaşları olduğunu düşündüğüm enkaz bir hayabusa geldi yanıma,t-shirt&timberland racing team üyesi olduğunu düşünüyorum,o da birşeyler söylendi gitti..
    Takmadım tabi,egolu insanlardan motorcu olmayacağını hep sonuna kadar savunmuşumdur
    T R O E bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800
    Eveeet....
    Artik intikam zamani.
    Simdi efendim,bir zamanlar birileri yok gocekten digeride yanlis hatirlamiyorsam bodrum civarlarindan selam soyluyorlardi ya...
    KAS-KEKOVA KORFEZİNDEN selamlar en sonunda bende selam edebildim biryerden.
    Oooopsss Koray sen askermiydin yavvv...
    Eskisehiri bir daha dusunsemmi acep.
    wolrath ve Potenza bunu beğendiler.

Motosikleti
    pani / 3colore
    ıyı tatıller emrecm.bol bol stres atın.hak ettınız ;)

*

korhan : farklı ozellıkltekı 2teker sahıplerının bırbırlerıne karsı duydugu akılalmaz dıslamayı anlamıs degılım. benım ıcın her turlu 2-3 teker ozgurluktur ve ozgur ınsanlar bırbırlerıne 4tekerlerden cok saygı-sevgı duymak zorundadılar. umarım eskısehırde benzer goruntulere sahıt olmayız

Motosikleti
    Emre iyi tatiller dilerim sana,motorla mı gittiniz?
    Barış:bende anlamadım,ki onların fermuar düzenini bozacak hiçbir harekette bulunmadım.Gayet sakindim,fakat kimi sollamaya çalıştıysam hemen gaz açar oldular,ya bu nasıl bir komplekstir anlamam,hepimiz bu araçların tutkunu olmuşuz zaten bir kere,daha neyin yarıştırılmasıdır bu?
    Scooter la çıkarsın kimse selam vermez,diğeri ile çıkarsın hemen sellektörler selamlamalar filan,ben kızıyorum bu tarz hareketlere...

Motosikleti
    VFR 800
    Tesekkur eferim.Yok Korhan araba ile geldim.
    Bebek bekledigimiz icin motor olayi imkansizdi.
    Onlarin fermuar duzenini bozmasanda mutlaka fermuari patlatan bir yirtik don vakasi vardir.
    Anlasilan motorunun karizmasi onlari bayagi bir bozmuski enkaz hayabusa yirtik fondan cikar gibi gitmis.
    Ben kendi adima tek yol yaparken tanimafigim birisi pesime takilsa hoslanirim zevk alirim yol yapmsktan.
    Senin motorcu kimligin agir gelmis anlasilan angutlara.
    Potenza ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı akira2012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur eferim.Yok Korhan araba ile geldim.
    Bebek bekledigimiz icin motor olayi imkansizdi.
    Onlarin fermuar duzenini bozmasanda mutlaka fermuari patlatan bir yirtik don vakasi vardir.
    Anlasilan motorunun karizmasi onlari bayagi bir bozmuski enkaz hayabusa yirtik fondan cikar gibi gitmis.
    Ben kendi adima tek yol yaparken tanimafigim birisi pesime takilsa hoslanirim zevk alirim yol yapmsktan.
    Senin motorcu kimligin agir gelmis anlasilan angutlara.
    Valla aynen öyle oldu,o kadar da efendi efendi arkalarında gittim,bekledim bir boşlukta geçerim diye.Zaten ezelden beri alerjim vardır benim bu kırmızı aslanlar,mavi tavşanlar gibi ekzantrik gruplara...O Hayabusacı,benden en az bir 10 yaş küçüktü,38 yaşındayım,yani dursam herhalde bir elektriklenme olurdu.Yok arkadaş,bu motor konusunda düzgün insanlar ile beraber olacaksın,bunu yıllar önce anlasamda dün daha bir emin oldum.
    Bu arada yollar nasıl Emre?
    akira2012 ve T R O E bunu beğendiler.
    Herkes hakettiğini yaşar.

Motosikleti
    VFR 800
    Yollar tam motorluktu.ben kalabalik olur diye tahhmin ettim ama bostu.
    7 veya 8 tane radar vardi ama allahtan onceden gorebildim sehir veya kasaba giridlerinden 5- 10 km once radar atiyorlar.
    Korhan o zaman Eskisehire gidersek bizim de grubun adi "YİRTİK DON" grubu olsun aramiza karismak isteyen olursa da ben fermuari acarim.
    HAzir 2 tane de ulkemin degerleri subaylari varken.
    Potenza ve T R O E bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aynen öyle yapalım
    Bende cuma sabahı çıkacağım nasipse,merak ettim.
    İnşallah Eskişehir e giderken yağmur çamur olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler