Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler aradım akşam üstü göstericem işallah
    İrfun arkadaşımızın GKN'ye Cumartesi günü gösterdiği motor http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-cok-temiz-gt250-naked-14.000-km-de-124552195/detay/ linkinde yer alan motorumdur. GKN Gökhan usta "Ben olsam bu motoru alırdım" şeklinde görüş bildirdi. Aciliyeti olmayan ufak tefek revizyonlar gerektiğini söyledi. İrfun bey Comet'i biraz iri bulduğu için farklı alternatiflere bakma kararı aldı. İnşallah gönlüne göre bir motora kavuşur. Herkese iyi haftalar dilerim...
    zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alana da satana hayırlı olsun :D Gökhan ok verdiyse sanin motorda tastiklenmiş oldu Tahsin ;) gönül rahalığı ile tavsiye edebiliriz Cometi bakarsın satamazsın o zamanda gönül rahatlığı ile kullanırsın bu işler kısmet sonucta ;)
    Alfist bunu beğendi.

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alana da satana hayırlı olsun :D Gökhan ok verdiyse sanin motorda tastiklenmiş oldu Tahsin ;) gönül rahalığı ile tavsiye edebiliriz Cometi bakarsın satamazsın o zamanda gönül rahatlığı ile kullanırsın bu işler kısmet sonucta ;)
    Teşekkürler Sabit. Dediğin gibi tastiklenmiş oldu. Zaten herhangi bir acelem yok. Umarım bizim gibi kıymet bilen bir arkadaşa gider.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Alfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Sabit. Dediğin gibi tastiklenmiş oldu. Zaten herhangi bir acelem yok. Umarım bizim gibi kıymet bilen bir arkadaşa gider.
    Satılmadan bir Comet buluşması yapalım :D bari. Zaten burda bu durumda gelebilcek kac cometci var :D genelde bu tip buluşmalar hüsran oluyor :D Gelenler Chronix Puser ben oluyoruz ama :D Eskiden Onursakinde gelirdi ama onun comet perte cıktı :(
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Satılmadan bir Comet buluşması yapalım :D bari. Zaten burda bu durumda gelebilcek kac cometci var :D genelde bu tip buluşmalar hüsran oluyor :D Gelenler Chronix Puser ben oluyoruz ama :D Eskiden Onursakinde gelirdi ama onun comet perte cıktı :(
    19 Mayıs'taki Yuvacık gezisine Comet Team olarak katılsak mı acaba?
    zenon bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    zenon buluşmayı bıraz gecıktırırsen haziran 5 6 gibi ve benım oparasyon hala gerceklesmemıs olursa bende gelmek isterim
    zenon bunu beğendi.

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Ben de başlangıç motoru olarak 7 ay önce 13.500 km'de 2007 model bir Comet aldım ve çok memnunum. Sanıyorum fiyat - kalite - performans anlamında tatmin edici olduğu için temiz Comet sahipleri kolay kolay elden çıkarmıyor. Ben de CC yükseltmediğim sürece kullanmaya devam edeceğim. Şu anda satmayı düşünüyor olsam ve hayati anlamda paraya ihtiyacım yoksa 5.000 TL'den kuruş aşağıya vermem. İyi bakılmış ve hor kullanılmamış, benimkinin yılında ve kilometresinde temiz bir Comet'in değeri bu rakamdan aşağı olmamalı diye düşünüyorum. Motosiklet dünyasında yeni sayılırım, başlığı takip eden chronix, Pulser ve xenon gibi çok daha deneyimli arkadaşların farklı yorumları da olabilir tabi...
    Dostum 7 ayda sadece 1000km mi bindin ki 14,500km oldu? Kafam karıstı

Motosikleti
    Honda nc700xa
    19 Mayıs'taki Yuvacık gezisine Comet Team olarak katılsak mı acaba?
    O buluşma cok kalabalık oluyor ve ciddi tehlike olabiliyor ama yinede ben katılabilirim artcım için ilk olcak hem uzun sayılabilcek bir yol test sürüşü gibi olur ;) sende gelirsen birlikte gideriz güzel olur hem tanışmış oluruz Yenge severse onuda getir ;)

Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon buluşmayı bıraz gecıktırırsen haziran 5 6 gibi ve benım oparasyon hala gerceklesmemıs olursa bende gelmek isterim
    Yav _oXXo_ sen nerelerdesin kayboldun hazır bahane lazım o tarihten sonrada musait olursak oturur laflarız ;) iyi olur

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 7 ayda sadece 1000km mi bindin ki 14,500km oldu? Kafam karıstı
    Dün itibariyle 15000 oldu Evet arkadaşım toplam sürüş 1500 km. 2012 Kasım'da aldığım için kış aylarında sadece güzel havalarda ve kısa mesafelerde kullanabildim. Yaz geldiği için daha fazla kullanabiliyorum. Mesela dün 300 Km. yol yaptım. Haftasonu da muhtemelen bir şehir dışı olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

[QUOTE=zenon;3028126]O buluşma cok kalabalık oluyor ve ciddi tehlike olabiliyor ama yinede ben katılabilirim artcım için ilk olcak hem uzun sayılabilcek bir yol test sürüşü gibi olur ;) sende gelirsen birlikte gideriz güzel olur hem tanışmış oluruz Yenge severse onuda getir ;)

O zaman büyük bir aksilik olmazsa gidiyoruz diyelim. Bizim hatun biraz çekiniyor, ben de artçılı uzun yola pek hazır değilim. Bu arada Puser ve Chronix de gelir belki. Etkinliğin Comet Riders'ı olurduk
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    15 günce siparişini gectiğim interkomlar elime gecti

Kullandıkca yorumlarımı eklerim ;) hersey dahil cifti ( bir kutuda iki tane var 150 TL ye geldi bana :D

Link:http://www.ebay.com/itm/260977959778...84.m1497.l2649

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    3 kişi arasında konuşulabiliyor ve max uzaklık 500m.
    Bana yetersiz geldi

Şu ürün 6 kişi arası konuşulabiliyor ve 1000m mesafeli. Diğer özellikleri aynı

http://dx.com/p/water-resistant-multi-interphone-6-riders-motorcycle-helmet-wireless-bluetooth-earphone-black-193989
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kişi arasında konuşulabiliyor ve max uzaklık 500m.
    Bana yetersiz geldi

Şu ürün 6 kişi arası konuşulabiliyor ve 1000m mesafeli. Diğer özellikleri aynı

http://dx.com/p/water-resistant-multi-interphone-6-riders-motorcycle-helmet-wireless-bluetooth-earphone-black-193989
    Garaj grubunun yaromu ile aldım biliyorsun daha iyileri mutlaka vardır ama bana 4 tane gerekliydi 220 dolar ciddi yuksek bir ucret benim için şu an için öncelik artcı ve telefon konuşması oldugundan bu aldıgım bana yeterli iki motorda konuşcaksa kardeşimde var gezilermiz 3 kişilik sende alsan Chronix bu ürüne hayyata para vermez :D ikimiz konuşuruz her türlü sorun yok :D Niyetin varsa sende bundan al ceşit olur karşılaştırma fırsatımız olur hem ;)

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    İrfun arkadaşımızın GKN'ye Cumartesi günü gösterdiği motor http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-cok-temiz-gt250-naked-14.000-km-de-124552195/detay/ linkinde yer alan motorumdur. GKN Gökhan usta "Ben olsam bu motoru alırdım" şeklinde görüş bildirdi. Aciliyeti olmayan ufak tefek revizyonlar gerektiğini söyledi. İrfun bey Comet'i biraz iri bulduğu için farklı alternatiflere bakma kararı aldı. İnşallah gönlüne göre bir motora kavuşur. Herkese iyi haftalar dilerim...
    hayırlısı hocam evet gözüme biraz iri gözüktü gerçi kullanmaya başlasam alışırdım büyük ihtimalle ama sizin motorda da bayaa masraf var be hocam 5500 lük fiyatıda düşmediniz bana masraflarıyla beraber 6000 6100 e gelecek buda zorlar beni açıkcası. 5000 e düşseydiniz belki alırdım. hayırlısı olsun artık herkese. bu arada herhalde biraz daha bekleyip ve para biriktirip sıfır almayı planlayorum bu hyosung olabilir yada ınazuma olabilir yada 400 suziki burgman olabilir bakalım bi kafamda netleşsin herşey şimdilik sym fiddle la devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

[QUOTE=Alfist;3028160]Dün itibariyle 15000 oldu Evet arkadaşım toplam sürüş 1500 km. 2012 Kasım'da aldığım için kış aylarında sadece güzel havalarda ve kısa mesafelerde kullanabildim. Yaz geldiği için daha fazla kullanabiliyorum. Mesela dün 300 Km. yol yaptım. Haftasonu da muhtemelen bir şehir dışı olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

O buluşma cok kalabalık oluyor ve ciddi tehlike olabiliyor ama yinede ben katılabilirim artcım için ilk olcak hem uzun sayılabilcek bir yol test sürüşü gibi olur ;) sende gelirsen birlikte gideriz güzel olur hem tanışmış oluruz Yenge severse onuda getir ;)

O zaman büyük bir aksilik olmazsa gidiyoruz diyelim. Bizim hatun biraz çekiniyor, ben de artçılı uzun yola pek hazır değilim. Bu arada Puser ve Chronix de gelir belki. Etkinliğin Comet Riders'ı olurduk
    aman hocam dikkat uzun yolculuk diyorsunuz malum benzin kaçırıyor sizin cihaz bide arka dişliler ölmüş mazallah yolda kaza falan yaparsınız bakım yapmadan çıkmayın derim uzun yola

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    sabit motorundan çektiğim benzinleri millete benzin kaçırıyor diye mi anlatıyorsun laa
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabit motorundan çektiğim benzinleri millete benzin kaçırıyor diye mi anlatıyorsun laa
    hata bende sabit beyin motorunda sorun yok alıntıyı yanlış yaptım pardon
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    [QUOTE=irfun;3028482]hayırlısı hocam evet gözüme biraz iri gözüktü gerçi kullanmaya başlasam alışırdım büyük ihtimalle ama sizin motorda da bayaa masraf var be hocam 5500 lük fiyatıda düşmediniz bana masraflarıyla beraber 6000 6100 e gelecek buda zorlar beni açıkcası. 5000 e düşseydiniz belki alırdım. hayırlısı olsun artık herkese. bu arada herhalde biraz daha bekleyip ve para biriktirip sıfır almayı planlayorum bu hyosung olabilir yada ınazuma olabilir yada 400 suziki burgman olabilir bakalım bi kafamda netleşsin herşey şimdilik sym fiddle la devam [COLOR="Silver"]

Motorda bayaa masraf var demeniz hoş olmamış. Gökhan ustanın dediğini tekrarlayayım isterseniz: "2007 model bir motora göre olabilecek şeyler. Taş çatlasa 300 TL gibi bir rakam tutar. Ben düşünüyor olsam bu motoru alırdım" eğer yanlış varsa düzeltin. Sonuçta bayaa masraf var dediğiniz zaman forumu takip eden insanlar da yanlış yönlendirilmiş olmuyor mu? Sadece amortisör ve lastik değişimi ile 1000 TL'ye revizyon masrafı yapılmış, ustanın belirttiği gibi motoru tertemiz, önceki sahibinden kaynaklanan birkaç yana yatma dışında herhangi bir kazası olmayan, orjinal 14500 kilometredeki motorum için bence normal olan fiyatı biçtim. Eğer tepeden tırnağa sorunsuz bir motor istiyorsanız zaten 2007 model bir motora bakmanız manasız olmuş.

Motosikleti
    fiyat konusunda bişey diyemem satıcı sizsiniz ama masraflarıda gözönünde bulundurursak bana fazla gelicekti onu belrttim sonuçta belli bir bütçe ayıroyor insan ben motoru kötülemek istemem amacım o değil ayrıca sadece zincir dişli 300 400 lira tutucak ben o fiyata kendime kask alırım değilmi. bide bu yapılması gerekenler size göre acil olmaya bilir ama bana göre acil şeyler bunlar için köşeye para ayırmadım bnim yapacağım maksimum bütçe 5500 siz biraz motor başında inidirim yaparsınız ddedim kendi kendime ama olmadı. neyse siz genede bakım yaptırmadan uzun yola çıkmayın derim hayırlı sürüşler.

Motosikleti
    '13 NC700 XA
    Topiği takip edenlere küçük bir tavsiye. Eğer olur da motorunuzu satılığa çıkarırsanız, ilgilenenler olur da o kişinin istediği ustaya gösterirseniz akabinde bugün benim yaşadığım gibi enteresan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Mesela ustanın ben bu motoru alırdım dediği araçla ilgili "hocam bayaaaaa masrafı varmış senin motorun da!" diye uluorta konuşulabilir. Ya da sadece ustanın farkedebileceği 4 liralık yakıt hortumundaki minik çatlağı gündeme getirip yine ustanın zincir ve dişlisi yüzde 30 kalmış (Orjinal olduğu için) dediği seti "dişlin bitmiş!" diyerek dikkat et hocam diye akıl vermeye çalışanlar olabilir. Kimse kimseye zorla mal satmaya çalışmıyor. Ancak dün telefonla arayarak "Hocam ben şimdilik Hyosung'dan vazgeçtim çok iri göründü gözüme" diyerek ertesi gün burada sarfedilenler gerçekten ayıp!

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat konusunda bişey diyemem satıcı sizsiniz ama masraflarıda gözönünde bulundurursak bana fazla gelicekti onu belrttim sonuçta belli bir bütçe ayıroyor insan ben motoru kötülemek istemem amacım o değil ayrıca sadece zincir dişli 300 400 lira tutucak ben o fiyata kendime kask alırım değilmi. bide bu yapılması gerekenler size göre acil olmaya bilir ama bana göre acil şeyler bunlar için köşeye para ayırmadım bnim yapacağım maksimum bütçe 5500 siz biraz motor başında inidirim yaparsınız ddedim kendi kendime ama olmadı. neyse siz genede bakım yaptırmadan uzun yola çıkmayın derim hayırlı sürüşler.
    Motorumu kötülediniz İrfun bey! Ben size ilanı verdiğim ilk gün aradığınızda daha başında pazarlıksız fiyat olduğunu söyledim. Hatta etik olmayacağı için ertesi gün arayan 4 kişiyi de size göstereceğim için beklettim. Acelem de yok zaten. Peki siz kendi kendinize yaptığınız hesap çarşıya uymadığı için mi kötülediniz motorumu? Bana göre acil değil ustaya göre acil olmayan şeylerdi ayrıca bunu da hatırlatırım.

Motosikleti
    2. el alacaklara tavsiye iyi düşünsünler iyi araştırsınlar malum temiz gibi gözüken cihazlar mazallah size bi sürü masraaf çıkartabilir ilk önce benzin borusu çatlağı gibi gözüken ufak kusurlar başınıza büyük sorunlar acabilir malum bu motorun benzin deposu malum çok para yanlış hatırlamıyorsam 1000 küsür dü yada zincir aniden kopabilir eğer yüzde 30 kaldıysa ne olur ne olmaz motor bu iki teker sonuçta canımızı sokakata bulmadık. neyse herkese hayırlı satışlar hayırlı sürüşler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Olaya yarıdan dahil olayım :D
    Benzin hortumu çok ucuz birşey. Varsayalım ki depoda çatlak var ise benzini boşaltıp kaynak ile iki punto atılır olur biter. Her halukarda 10 20tl ye biter.

Eğer motosikletin km orjinal ise 14 17bin civarında orjinal zincir tamamen leş olur. Fakat kesinlikle dişli değiştirmeye gerek yok. Dişliler 50 60bin km sorunsuz gidebilir.
    Ben kendi motosikletime DID X2ring zincir taktım ama dişli değiştirmedim. motosikletim 30bin'e yaklaştı ve hala dişliler çok çok iyi durumda.

İkinci el de masraf sizin isteğiniz ile orantılıdır. Gaz tellerini debriyaj tellerini sıfırlamak geldi mi hiç aklınıza ? sonuçta olmadık yerde yolda bırakabilir.(gt650 beni bıraktı mesela )
    Ben gt650 aldım 1500tl masraf yaptım başkası olsa 600tl den fazla yapmazdı belki.
    Bu kişiye kalmış. İyisinden 1 takım lastik, DID Zincir , Amortisör yağlarını değiştirmek, fren hidroliklerini değiştirmek fren hortumlarını değiştirmek orjinal takılmasada iş gören malzemeyi orjinal ile değiştirmek. Ne olur ne olmaz diye karbüratör sistemini gözden geçirttirmek benim yaptığım masraflar.
    Size de tavsiye ederim. Fakat yapmazsanız ne olur. Birşey olmaz. Ben en az 3-5 yıl kullanacağım için bu masrafları yaptım. Ben biliyorum ki ön amortisör yağları 2 yılda 1 veya 30bin km de bir değişmeli. Değişmese de sıkıntı yapmaz kullanırsınız. Ama sıfır motosiklete bindiğinizde ya abi bu biraz farklı gidiyo dersiniz ;)

Arkadaşın motosikleti 14küsür bin km deymiş eğer böyle ise ve GÖKHAN hocam alınır dediyse hiç tereddüt etmeden alınır.
    zenon bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler