Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt 250 naked
    sa hayırlı aksamlar herkeze kazasız sürüşler öncelikle
    motorumda belli gaz sabitken belli bir devirde sanki otomatik vitesli arabalar gbi bi gec arası var bu normalmi yani turbo devreye giriyor gbi

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler (ve varsa hanımlar) herkese selamlar... Cometi satalı 3 ay oldu ve inazumaya geçtim. Özlüyorum arada keratayı, inazuma tamam güzel motor da her zaman vermiyor cometin tadını. Bi tur versenize

Alıntı ahmedsozer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa hayırlı aksamlar herkeze kazasız sürüşler öncelikle
    motorumda belli gaz sabitken belli bir devirde sanki otomatik vitesli arabalar gbi bi gec arası var bu normalmi yani turbo devreye giriyor gbi
    Herkes yaşıyor bunu zaman zaman, ben ilk aldığımda da vardı, sonra tamamen kayboldu. Karbüratörlü modellerde görülüyor. Bakımlarını eksik etmeyin, bir de depoya katkı atıp açık gaz gidin o depo bitene kadar. Jikleyi de hafifçe açın arada hareket halindeyken ama tercihen soğuk havalarda olsun. Jikle açık giderseniz hararet çok çabuk artar.
    zenon bunu beğendi.

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler (ve varsa hanımlar) herkese selamlar... Cometi satalı 3 ay oldu ve inazumaya geçtim. Özlüyorum arada keratayı, inazuma tamam güzel motor da her zaman vermiyor cometin tadını. Bi tur versenize

Herkes yaşıyor bunu zaman zaman, ben ilk aldığımda da vardı, sonra tamamen kayboldu. Karbüratörlü modellerde görülüyor. Bakımlarını eksik etmeyin, bir de depoya katkı atıp açık gaz gidin o depo bitene kadar. Jikleyi de hafifçe açın arada hareket halindeyken ama tercihen soğuk havalarda olsun. Jikle açık giderseniz hararet çok çabuk artar.
    Gel değişelim bir tur
    Ben hiç yaşamadım bahsedilen olayı. İlk defa duyuyorum desem yeridir. Karbüratörlü ise buji hava filtresi değiştirip karbüratörü temizletmek gerekebilir. injeksiyonlu ise sistemini kontrol ettirmek gerekebilir.
    Belkide subap ayarı.?

Serkan YAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250 on the way
    Merhaba arkadaşlar uzun bir araştırmadan sonra ilk motorumu almayı düşünüyorum gt250 de karar kıldım 4000-4500 civarı bütcem var daha önce 6 senelik downhill bisiklet ve atv tecrübem var daha önce vitesli motor vs kullandım . Yani motordan anlıyorum.

Makinayı almadan önce dikkat etmem gereken bana önerebileceğiniz noktaları varmı . Bunlar dışında boyum 1.72 acaba sele yuksekliği sıkıntı yaratırmı ?

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    sele yüksekliği sıkıntı oluşturmaz ama bu fiyat aralığında alacağınız motor çok verimli olmayacaktır.

Motosikleti
    gt 250 naked
    katnı ne önerirsinz oeki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:24 ----------

Alıntı cemalkd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

katkı ne önerirsinz kullanmak için yeni kullanıcıyım fazla bilgim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel değişelim bir tur
    Ben hiç yaşamadım bahsedilen olayı. İlk defa duyuyorum desem yeridir. Karbüratörlü ise buji hava filtresi değiştirip karbüratörü temizletmek gerekebilir. injeksiyonlu ise sistemini kontrol ettirmek gerekebilir.
    Belkide subap ayarı.?
    subap ayarıııı olabilir aklıma gurtlar girdi şimdi bak

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650

Selamlar hyosung'çular

Bugün resmen aranıza katıldım. Daha önceki sahipleri de MT üyesi olan bir GT250 comet aldım.
    Kafamda deli sorular vardı İlk vitesli motorum olduğu için. Scooterla yaptığım 22bin km uçtu gitti. ilk defa 2 tekerin üzerine çıkıyormuşum gibi güzel bir heyecan vardı. Az önce eve vardım. İlk buluşma çok güzel geçti. İlk defa mesaiye kaldığıma sevindim. Yoğun trafiğin dağılmasını bekledim. ve bismillah deyip çevirdim kontağı. 100 metre sonra kafamdaki pus kalktı. şöyle biraz daha gevşedim motorun üzerinde ve çok rahat geldim.

Yeni taşındığım ayazağa mahallesinde motoru kaldırıma çekip eve çıkmaktan başka imkanım yoktu. mahalleli dayılar "bunu alır giderler yeeeğeeenim" şeklinde içime kurt düşürdüler.

İnternetten ya da maslak civarından nereden çelik halat gibi bir şey alabilirim?
    siz motosikletlerinizi sokakta bırakıyor musunuz?
    zenon, Zafer_16 ve mahyo bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    Evet arkadaşlar herkese selamlar. Bende sonunda aranıza İzmir den katıldım. Motorum 2008 model siyah hyosung 250 comet 40.000 binde. Çok mutluyum bu motoru aldığım için inşallah bi sorun çıkarmaz. Gezilerimden fotolarımı ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Herkese selamlar tekrar...
    zenon ve Zafer_16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Hayırlı olsun güle güle kullanin GT ailesi büyüyor
    byhattu 250 bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    hoş geldin byhatu. güle güle kullan.

alkadras, sen de hoş geldin. zincir konusunda kalınlık önemli bütçenin elverdiği ölçüde en kalın zinciri kullanman yerinde olur. tabi klit kısmıda önemli. masterlock gibi kaliteli markalar var ama kalın zincirleri biraz pahalı. ilave olarak disk kilidi kullanman hırsızlık durumunda vakit kaybettireceği için bir nebze daha caydırıcı olabilir. ben dışarıda bırakacağım zaman masterlock + disk klidi kullanıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

yeterli uzunlukta 13 - 14 mm lik çelik zincir kestirtip, yukarudaki tip asma klit te kullabilirsin. zinciri vinleks tarzı bir materyalle kaplayabilirsin.
    zenon ve byhattu 250 bunu beğendiler.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı byhattu 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar herkese selamlar. Bende sonunda aranıza İzmir den katıldım. Motorum 2008 model siyah hyosung 250 comet 40.000 binde. Çok mutluyum bu motoru aldığım için inşallah bi sorun çıkarmaz. Gezilerimden fotolarımı ve deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Herkese selamlar tekrar...
    Motor bakımlıysa 40.000 km de olması cok dert degil eger orjinal km ise piyasadaki bir cok motordan km olarak daha düşüktür emin ol ;)
    Zafer_16, puser ve byhattu 250 bunu beğendiler.

Zafer_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Arkadaşlar GT'leriniz hayırlı olsun keyifli sürüşler dilerim , km meselesine asla takılmayın bende birkaç ay önce 25000'de olan motorumu aldım olağan kontroller ve bakımları sonrasında caddelerdeyiz onunla çok da memnunum.Motorumu almadan evvel km konusunda takıntılarımı ve çevremdekilerin yüksek km motorlara özellikle de hyo'lara karşı bakış açılarını göz ardı etmişim iyi ki.Bahsedilen km'ler gerçekten iyi bakılmış bir hyo için bence hiçte sakıncalı değil keyifli sürüşler ,aramıza hoşgeldiniz..
    zenon, puser, mahyo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Daewoo beyinli hyosungu olan arkadas varmi

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    bugün gittim aldım bir kablo zincir kilit. ya arka lastiği sökecekler ya da elektirik direğini. bir yolunu bulup yine de alıp giderlerse artık yapacak bişey yok. rahat bir uyku uyuyayım bu akşam : )
    byhattu 250 bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    evet arkadaşlar yorumlar için teşekkürler. umarım izmirde olup da turlara çıkacak yada uygun günlerde mangal partileri yapacak arkadaşlar ile tanışırız şahsen ben mangalı çok severim tabii gezmeyi de çok severim. burada yeni arkadaşlar ile tanışıp kaynaşmak çok güzel olacak inşallah
    izmirakar ve puser bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Gündüz farım. Xenon değil zaten hiç sevmem xenonları
    puser bunu beğendi.

Motosikleti
    cf moto 400
    Arkadaşlar kanuni'nin sitesinde bu motor yok artık satılmıyor mu? piyasa sym wolf ve inazumaya mı kaldı yoksa ?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kanuni'nin sitesinde bu motor yok artık satılmıyor mu? piyasa sym wolf ve inazumaya mı kaldı yoksa ?
    http://www.hyosung.com.tr/ Buradan bakabilirsin ayrı bir katogori olarak degerlendiriyorlar sanirim...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni sitesinde gösterilen modeller sürekli değişiyor. güncelleme ile alakalı bir durum. zenon'un da bahsettiği gibi www.hyosung.com.tr den takip edin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler