Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung Gt 250 Comet Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    Alıntı Buğra Çelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler hocam.
    900 tl bi öğrenci için astronomik bi rakam , daha uygun yollu olarak halletmenin bir imkanı yok mudur
    19 yaşındayım, ilk motorum ve dünden beri biniyorum Ehliyetim var ama Türkiye'de ehliyet almak için motosiklet kullanmayı bilmeye gerek yok biliyorsunuz
    Bende senin gibi hataya düşmüştüm.. Motosikleti almadan önce Parça ve Lastik olsun ıvır zıvırlarının fiyatını öğrenmekte fayda var. Bende araştırmamıştım 1 Lastigin 540 lira olduğunu duyunca dudağım uçuklamıştı Ama alışıyor insan zamanla merak etme sende alışırsın.. Daha uygun lastiklerde var tabiki ama ben Michelin önerdim tercih sizin. İlk motorun olması Avantajına çünkü gerçekten bir motosiklette eğitime öğrenmeye başlamışsın..
    Yağ'ını Sakın ama Sakın aksatma düzenli kontrol et.
    Hyosunglar bana göre soğuk havayı çok seviyorlar o yüzden sıcak havalarda motosikletini çok fazla sıkıştırma. Heleki İzmir'in sıcağında hiç sıkıştırma.. ( Uzun Süre )
    Lastiklerinin abatları 110 70 17 - 150 70 17 olması gerekiyor. Yeni takım lastik alacaksan 120 70 17 ön - 160 70 17 arka Ebatlarda lastik takmanı öneririm. Ben o şekilde yaptım. Hem görünüş olsun hemde Viraj kabiliyeti olsun artış gösterdi.
    10bin Km sonra bir parçan gibi olucak, şu an ki Hış'mı Ağırlığı gücünü yadırgaya bilirsin Zamanla karı koca gibi olursunuz

Saygılar...

Sabit;
    Hocam Zevk meselesi Ben yorum yapmak istemiyorum Ahmet kızıyor sonra )
    zenon bunu beğendi.
    ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizce nasil olmuş? Chronixin egzozları...

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...74360011_n.jpg
    bence, egzosları ucuna karbon görünümlü headerlar takman şart olmuş artık . ama onları delmeden kelepçe ile. egzos susturucu gövdesi de siyaha boyansa diyeceğim ama mat siyah kaliteli bir izlenim bırakmıyor.

cronix'in motorunu iki hafta önce kayalar'da görmüştüm. bitirdi mi motorun işlerini?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence, egzosları ucuna karbon görünümlü headerlar takman şart olmuş artık . ama onları delmeden kelepçe ile. egzos susturucu gövdesi de siyaha boyansa diyeceğim ama mat siyah kaliteli bir izlenim bırakmıyor.

cronix'in motorunu iki hafta önce kayalar'da görmüştüm. bitirdi mi motorun işlerini?

Egzantrik zinciri bekliyor pazartesi gelince takılcak calışır duruma gelcek motor. bence bu egzozza kamyonların tepelerine takılan acılıp kapanan yagmurda su almasın diye takılan zımpırtıdan takmak lazım :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Hyosung Gt250 Naked
    Alıntı _SpartacuS_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende senin gibi hataya düşmüştüm.. Motosikleti almadan önce Parça ve Lastik olsun ıvır zıvırlarının fiyatını öğrenmekte fayda var. Bende araştırmamıştım 1 Lastigin 540 lira olduğunu duyunca dudağım uçuklamıştı Ama alışıyor insan zamanla merak etme sende alışırsın.. Daha uygun lastiklerde var tabiki ama ben Michelin önerdim tercih sizin. İlk motorun olması Avantajına çünkü gerçekten bir motosiklette eğitime öğrenmeye başlamışsın..
    Yağ'ını Sakın ama Sakın aksatma düzenli kontrol et.
    Hyosunglar bana göre soğuk havayı çok seviyorlar o yüzden sıcak havalarda motosikletini çok fazla sıkıştırma. Heleki İzmir'in sıcağında hiç sıkıştırma.. ( Uzun Süre )
    Lastiklerinin abatları 110 70 17 - 150 70 17 olması gerekiyor. Yeni takım lastik alacaksan 120 70 17 ön - 160 70 17 arka Ebatlarda lastik takmanı öneririm. Ben o şekilde yaptım. Hem görünüş olsun hemde Viraj kabiliyeti olsun artış gösterdi.
    10bin Km sonra bir parçan gibi olucak, şu an ki Hış'mı Ağırlığı gücünü yadırgaya bilirsin Zamanla karı koca gibi olursunuz

Saygılar...

Sabit;
    Hocam Zevk meselesi Ben yorum yapmak istemiyorum Ahmet kızıyor sonra )
    Uçuklama durumu bende de oldu :D
    Dün biraz deniyim dedim , baya bi cebelleştim motorla. Açıkçası gözümü korkuttu ağırlığı, büyüklüğü vs.
    Ama açıklamaların içimi rahatlattı hocam, çok teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:20 ----------

Zenon;
    İyi fikir hocam, ama bence biraz kalın olmuş sanki.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    zenonun motosiklet üzerinde kalın gözükebilir fakat. Chronixin motosiklet üzerinde tam yerini bulacaktır. Bir de egsozları yanmaz kumaş ile sarınca bakın siz görüntüye.
    Hepinizin dibi düşecek :D

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenonun motosiklet üzerinde kalın gözükebilir fakat. Chronixin motosiklet üzerinde tam yerini bulacaktır. Bir de egsozları yanmaz kumaş ile sarınca bakın siz görüntüye.
    Hepinizin dibi düşecek :D
    susturucuların gövdesine yanmaz kumaş sardımı, uçlara da header taktımı nefis olur.

LP76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250

Dijital gösterge coştu acil yardim

Arkadaslar bugün kafa granajini çıkardım parçaları bir kenara koyup turlamaya başladım bide ne göreyim dijital gösterge coşmuş 200 gösteriyor bı saniye sonra 30'a iniyor normal hızda gittiğim halde yardımınıza ihtiyacım var başörtün için servise gitmek istemiyorum

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    akü bağlantı başlarını çıkarıp bir süre bekle, belki düzelir.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Jant şeridi uygulaması

Arka zincirin durumu nasil sizce?

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı LP76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bugün kafa granajini çıkardım parçaları bir kenara koyup turlamaya başladım bide ne göreyim dijital gösterge coşmuş 200 gösteriyor bı saniye sonra 30'a iniyor normal hızda gittiğim halde yardımınıza ihtiyacım var başörtün için servise gitmek istemiyorum
    o kadarcık mı? geçtiğimiz kış eve dönerken benim ki 299 gördü..arkadaşın dediği gibi akü bağlantılarını sök kontak aç kontağı kapat ve tekrar akü bağlantılarını tak...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3905512/detay/

şu ilandaki motor nasıl arkadaşlar almayı düşünüyorum ama tanıyan bilen fikri olan?
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3905512/detay/

şu ilandaki motor nasıl arkadaşlar almayı düşünüyorum ama tanıyan bilen fikri olan?
    Gidip bakmakta fayda var fiyat olarak iyi bence.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    onların aynısından bende de var.
    hadi gel başkalarını da bulup "kırmızı Motosikletli, Keiti Kırmızı 3 Parçalı Jant Şeritli ve Keiti Aliminyum Kırmızı Sibop Kapaklılar Derneği'ni kuralım.
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onların aynısından bende de var.
    hadi gel başkalarını da bulup "kırmızı Motosikletli, Keiti Kırmızı 3 Parçalı Jant Şeritli ve Keiti Aliminyum Kırmızı Sibop Kapaklılar Derneği'ni kuralım.
    Aklin yolu bir Galiba :D dediğinin oluru var valla puser :D

LP76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250
    Arkadaşlar dediğiniz gibi akü bağlantılarını söküp kontak aç kapa yapıp biraz bekledikten sonra tekrar takıp denedim. Düzelmişti yaklaşık 10 km sonra tekrar aynı sorun başladı :(

_SpartacuS_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok Gibi Ama Çok Gibi
    [QUOTE=Buğra Çelik;2787087]Uçuklama durumu bende de oldu :D
    Dün biraz deniyim dedim , baya bi cebelleştim motorla. Açıkçası gözümü korkuttu ağırlığı, büyüklüğü vs.
    Ama açıklamaların içimi rahatlattı hocam, çok teşekkürler [COLOR="Silver"]

/QUOTE]

Rica ederim, bilgi paylaştıkça artan bir şey.
    Şimdi o Korktuğun heybetli motosiklet bir zaman sonra emin ol Altında kedi yavrusu gibi duracak ve hükmedeceksin Sonra sıkılıcaksın 2500 CC yetmiyor Bu sözlerimi bir kenara yaz
    Ben de çok korkuyordum sokak arasında 2 arabanın yanyana geçebildiği kadar geniş bi sokakta ayağımı yere koymadan dönemiyordum, Trafikte olsun, virajlarda olsun sanki ben MOTOSİKLETİ DEĞİLDE, MOTOSİKLET BENİ KULLANIYORDU ama artık o günler eskide kaldı. Hele ki şu son 1 aydır Nişanlımda motosiklete veci derecede alıştı ( KISKANAN FORUM ÜYELERİ VAR ) Artçılı bile bir beden olup motosiklete o şekilde hükmediyoruz.. Umarım sende benim gibi yavaş yavaş acele etmeden kendini eğiterek istediğin noktaya gelirsin..

Saygılarımla..
    ....

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı LP76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dediğiniz gibi akü bağlantılarını söküp kontak aç kapa yapıp biraz bekledikten sonra tekrar takıp denedim. Düzelmişti yaklaşık 10 km sonra tekrar aynı sorun başladı :(
    kafa grenajlarını söktükten sonra oldu demiştin. saat'in içersine su kaçmış olabilir mi? kablo bağlantılarını bir kontrol et bence açık, çıplak, zedelenmiş kablo var mı. akşam park edince akü gece boyunca sökülü kalsın. bu arada aküsüz kontak aç kapa da yap tabi. bir de aynı soruyu GT250R bölümünde de sor. orası daha kalabalık belki tecrübe etmiş birisi çıkar.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Motorunu takas etmek isteyen varmı?

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu takas etmek isteyen varmı?
    CBF 10 numara motor ama burakiler o segmentten gecen var yinede eskiye ölem duyan varsa olabilir ;) neden olmasın

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    CBF 10 numara motor ama burakiler o segmentten gecen var yinede eskiye ölem duyan varsa olabilir ;) neden olmasın
    Bende gt 250 comet düşünüyorum tek korkum artçı rahatlığı sırf bu korku yüzünden ve uzun yol yapan biri olduğum için gönlüm gv250yede kaymıo değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler