Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki Burgman Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    sagolun varolun sevgili site dostlarım,
    gelelim bugunku vukuatıma:
    aksam yagmurda kalmamı es gecıyorum o her motorcunun basına illaki gelir de,benim derdim baska. motorum stop etti. ve bidaha calısmadı.dedımkı barı eskı usul hafıf gaz vererek calıstırayım.o sekılde calıstı ancak rolantıde durmuyor ve hemen stop edıyor cok ugrastım ama sonuc degısmedı. 15 dakkalık yoldaydım bende rolantıye hıc dusurmeden kırmızı ısıga falan geldıgımde fren gaz yaparak 2 kez stop ederekten eve varmayı basardım.ancak yarınım belırsız.tamam herseye sukredelım kabul ama insan bu kadarda para verınce bu kadar rezıl olmak ıstemıyo be arkadas.artık daha basıma ne gelıcek merak edıyorum.sanırım bu sıtede arkadasların bahsetmıs oldugu gıbı beyın gıttı.gercı gostergeler calısıyo.baklaım gun dogmadan daha neler dogacak.artık ismimi zavallı motorcu olarak degıstırmek ıstıyorum:(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı çaylak motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sagolun varolun sevgili site dostlarım,
    gelelim bugunku vukuatıma:
    aksam yagmurda kalmamı es gecıyorum o her motorcunun basına illaki gelir de,benim derdim baska. motorum stop etti. ve bidaha calısmadı.dedımkı barı eskı usul hafıf gaz vererek calıstırayım.o sekılde calıstı ancak rolantıde durmuyor ve hemen stop edıyor cok ugrastım ama sonuc degısmedı. 15 dakkalık yoldaydım bende rolantıye hıc dusurmeden kırmızı ısıga falan geldıgımde fren gaz yaparak 2 kez stop ederekten eve varmayı basardım.ancak yarınım belırsız.tamam herseye sukredelım kabul ama insan bu kadarda para verınce bu kadar rezıl olmak ıstemıyo be arkadas.artık daha basıma ne gelıcek merak edıyorum.sanırım bu sıtede arkadasların bahsetmıs oldugu gıbı beyın gıttı.gercı gostergeler calısıyo.baklaım gun dogmadan daha neler dogacak.artık ismimi zavallı motorcu olarak degıstırmek ıstıyorum:(
    Valla olmuşla ölmüşe birşey yapılmaz. bundan sonra parcalar gelsin değişsin yine durum düzelmesse vay Suzikinin haline. Onun için parcalarınızın değiştikten sonraki durumu cök önemli.

Bir cok kullanıcıda sizlerle birlikte bu durumun neticelendirilmesini bekliyor.
    Ne kadar yılların Suzukisi olsada alım kararı verecek olanlar bu durumda olan bir motor için alım kararını şu an vermez. Onun için acıl çözmek zorunda. Tabi mevcut durumu cözmek içinde.
    Ya göründüğün gibi ol. ya da olduğun gibi görün.

vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı çaylak motorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun motorumu devirdim o nedenle artık suzukiye lanet okumuycam korktum. sokakta kaldırımdan ınerken acemice devirdim suc bende. bana bisey olmadı ama motorun sag tarafı bayagı cızıldı.allahtan cop kamyonu soforu yardım etti birlikte kaldırdık yoksa isim cok zordu:( yarın sabah gunduz gozuyle bı bakıcam.ama cok uzuldum.cnm cok sıkıldı.o kadar iyi bakıyodum.isin komedisi bugun oglen de bi arkadas gozumun onunde aynı sekılde motoru dusurdu.saka gibi.acele ise seytan karısıyor herkes dikkat etsin.motorumdan ozur dilerim:(
    arkadaşım önce geçmiş olsun derim. böyle kazalardan sonra ben nedense sevinirim.. ALLAH kaza verecekse böylesini versin. unutmaki hiç bir motor canımızdan değerli değil..

sür sağlıcakla..

çaylak motorcu arkadaşım dün başına gelen olay içinde ALLAH sabır versin diyorum..

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    arkadaslar destekleriniz icin sagolun varolun. motoru sabah stop ettirmeden(fren-gaz sistemiyle) etiler korlasa kadar getirmeyi basradım. onlarda merkezle konustular ve beyin degisecegini solediler. bakalım neler olacak.ancak etiler korlasta ahmet abi ve diger calısanlar gercekten super.olaki motor alacaksanız burayı tavsıye ederim.musteri iliskileri super sizi dinleyen ilgilenen insanlar mevcut.ancak goztepe icin aynı seyi solemek imkansız.allah oraya dusene sabır versin.ha bu arada benim motor bugun oraya gitti.kısaca bana da sabır

knight79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Merhabalar, uzun bir zamandır forumunuzu takip ediyorum ve burgman K7 almak istiyorum. K7 piyasaya çıkalı sizlerden gelen üzücü şikayetler doğrultusunda kafamda ???'leri oluşmaya başladı ve acaba silverwing mi demeye başladım. Bunun sebebi ise şu anda kullanmakta olduğum motor sürekli olarak problem çıkarıyor (malum Çin) ve artık normal şartlar altında problemi olmayan, sadece periyodik bakımlarından başka servise uğramayacağım bir motor kullanmak isteyişimdir. Problemi olan sıfır bir motor almak pek mantıklı gelmiyor, ama yinede Burgman çok hoşuma gidiyor. Dediğim gibi sadece sizlerin belirttiği hoş olmayan problemler yüzünden Burgman ve Silverwing arasında kaldım. Önce size sabır ve sonra Suzuki'den bir an evvel çözüm diliyorum.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı knight79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, uzun bir zamandır forumunuzu takip ediyorum ve burgman K7 almak istiyorum. K7 piyasaya çıkalı sizlerden gelen üzücü şikayetler doğrultusunda kafamda ???'leri oluşmaya başladı ve acaba silverwing mi demeye başladım. Bunun sebebi ise şu anda kullanmakta olduğum motor sürekli olarak problem çıkarıyor (malum Çin) ve artık normal şartlar altında problemi olmayan, sadece periyodik bakımlarından başka servise uğramayacağım bir motor kullanmak isteyişimdir. Problemi olan sıfır bir motor almak pek mantıklı gelmiyor, ama yinede Burgman çok hoşuma gidiyor. Dediğim gibi sadece sizlerin belirttiği hoş olmayan problemler yüzünden Burgman ve Silverwing arasında kaldım. Önce size sabır ve sonra Suzuki'den bir an evvel çözüm diliyorum.
    valla arkadaşım ben suzuki burgman an 400 2005 model kullanıcısıyım.. bu motor almadan önce mondial zat 150 motorum vardı. bunları söylememin sebebi, çok eski ve tecrübeli bir motorcu olmadığımı belirtmek, yani göbişten sallamış durumuna düşmek istemem..

neyse konumuza dönersek şayet bu motoru almadan önce piaggio x9, yamaha majesty, honda silverwing 400 ile burgman 400 ü şifahi araştırmalar sonucu kıyas etmeye başladım..

burada saydığım motorların kullanıcılarının hepsi hemen hemen kendi motorlarını tavsiye ettiler.. bende bu durumdan anladım ki, marka olmuş tüm makinalar kendini kanıtlamayla birlikte belli bir müşteri memnuniyeti yakalamışlar..

fakat bunun yanında bu motorları kullanıp, şu anda scooter kullanmayan insanların ortak fikririnin burgmanın scooter ın kabul edilmiş bir lideri olduğunu anladım.. sanırım 13 aydır burgman kullanıyorum ve hiç bir problem yaşamadım diyebilirim. bir kere kötü benzin sonucu biraz öksürme dışında.

şu anki probleminde halledilemeyecek bir problem olmadığını, bu işle iyi ilgilenen arkadaşlarımdan öğrendim.. (z ve t)tabii ki ilk gelen makinelerde bir problem olduğu bir gerçek..
    bence tabii ki naçizane biraz sabret ve burgman harici bir makine alma derim..

artı şu anda k7 kullanan ve doğruluğuna inandığım arkadaşlarım, k7 nin k6 ya göre bayaa bir artısı olduğunu söylüyorlar..

umarım birazcıkta olsa yardımcı olmuşumdur..

kazasız belasız. kal sağlıcakla..

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    anladığım kadarı ile problemler çözümlenemeyecek problemler değil bu yüzden bence yeni motor alacaklar beklesin biraz (ben gibi)
    şimdi k7 de çıkan problemlerin başka firmaya yaptırılan parçalardan dolayı olduğunu biliyoruz. çözümünde bu parçaların sağlam olanları ile değiştirilerek yapılacağını da biliyoruz.... demek ki suzuki türkiye bu işlemleri yapma konusunda biraz iş bitirici davranacak, ayrıca bu kadar kullanıcıyı mağdur ettiği için gönül alıcı jestler yapması gerekli. sadece şu anki problemleri halletmekle kalmamalılar, büyük firma olmak, marka olmak, markayı korumak kolay işler değildir.

şu an problem yaşayan arkadaşlar; bu kadar para verdikten sonra yaşanan problemlerden sonra ruh halinizi az çok anlayabiliyorum. fakat fevri davranışlarda bulunmak sadece zarar getirir, bundan dolayı bence motorlardaki arızaların giderilmesi için "eksik" işlem yapıldığını düşündüğünüz zaman müdahale etmeye çalışın. zira eminim suzuki türkiye bu konuda en hızlı çözümü bulmaya çalışıyordur. ayrıca elinizdeki makineler sorunları hallolduktan sonra kullanımı gayet zevkli olacak makinalardır.
    benim bakış açımdan olayın görünüşü bu şekilde....
    kendi makinamdan sonra lamak istediğim makina da şu an için k7 ve ya nexus olarak görünüyor....
    bakalım zaman ne gösterecek

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Eski bir burgman 400 k6 kullanıcısı olarak baya bi şikayetler dile gelir olmuş.Burgman gerçekten çok yünüyle güzel bi motor fakat şehir içi için uygun değil kanaatine vardım 10-11 aylık kullanımdan sonra, özellikle düşük hızlarda titremeden dolayı dengesi bozuluyor motorun.Gerçekten çok havalı bi motor görüntü olarak fakat yoğun trafikte aralardan giderken aşırı titremeden insan daralıyor.Havalı ve estetik olarak görünmesi mi cezbediyor kullananları ve eksi yönleri söylenmiyor acaba?Motorun mantığı bence trafik problemini en rahat şekilde çözmektir.Lütfen kimse alınmasın,belki de ben beceremedim kullanmayı burgmanı. Herkese selamlar.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı ekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir burgman 400 k6 kullanıcısı olarak baya bi şikayetler dile gelir olmuş.Burgman gerçekten çok yünüyle güzel bi motor fakat şehir içi için uygun değil kanaatine vardım 10-11 aylık kullanımdan sonra, özellikle düşük hızlarda titremeden dolayı dengesi bozuluyor motorun.Gerçekten çok havalı bi motor görüntü olarak fakat yoğun trafikte aralardan giderken aşırı titremeden insan daralıyor.Havalı ve estetik olarak görünmesi mi cezbediyor kullananları ve eksi yönleri söylenmiyor acaba?Motorun mantığı bence trafik problemini en rahat şekilde çözmektir.Lütfen kimse alınmasın,belki de ben beceremedim kullanmayı burgmanı. Herkese selamlar.
    serhancım, canım kardeşim, senin bu açıklamalarına şu benzetmeyle cevap vermek istiyorum..

bmw r1200 gs ne kadar güzel bir motosiklet dimi? bu tartışılmaz sanırım. ama ben üzerine oturduğumda hakkından gelebilirim gibi hissetmiyorum. daha açık söyleyeyim istanbul trafiğinde eziyet çekerim gibi hissediyorum. ama çok insan görüyorum ki, hergün işe bu motorla gidip geliyor ve gördüğüm kadarıyla oyuncak gibi kullanıyorlar bu motoru.

burgman 400 e gelince,

ben 13 aydır istanbul un en sıkışık trafiğinde kullanıyorum bu motoru işyerim mercanda, evim koşuyolunda. hergün köprüyü geçiyorum en sıkışık saatte beşiktaştan eminönü ve mercan.

demek istediğim alışma meselesi.. ama ondan önce,

ben bu motorun hakkından gelebilirim demeli insan.

Motosikleti
    BURGMAN 400 K5
    Canım kardeşim Vedat,lütfen söylediklerim yanlış anlaşılmasın.Bunca zaman burgman a binipte ilk defa memnun olmadığını söyleyen herhalde Türkiye de hatta dünyada ilk defa benim herhalde.Sorun tamamen benim şahsımla alakalıdır.Gerçi belli de olmaz yarın öbürgün tekrar burgman almaya karar verirsem inş.hain ilan edilmem.Sadece bu forumdaki ve diğer suzukim.net teki dostluktan kardeşlikten dolayı tekrar burgmana dönsem diye içimden geçirmiyor değilim hani.Ben, herhalde daha bi uzun geziye katılamadım ve bu motorun tadını uzun yolda çıkaramadım belki de o yüzdendir.Bir de bir iki ufak kazam oldu burgman la belki de ondandır(insan kaza yaptığı araçtan biraz soğur ya).Tekrar söylüyorum lütfen yanlış anlaşılmasın söylediklerim burgman gibi herkes tarafından kabul görmüş bi motoru benim kötüleme gibi bi niyetim yok olamaz da,böyle bi şeye hakkım da yok.Herkese hayırlı kazasız sürüşler.

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı ekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım kardeşim Vedat,lütfen söylediklerim yanlış anlaşılmasın.Bunca zaman burgman a binipte ilk defa memnun olmadığını söyleyen herhalde Türkiye de hatta dünyada ilk defa benim herhalde.Sorun tamamen benim şahsımla alakalıdır.Gerçi belli de olmaz yarın öbürgün tekrar burgman almaya karar verirsem inş.hain ilan edilmem.Sadece bu forumdaki ve diğer suzukim.net teki dostluktan kardeşlikten dolayı tekrar burgmana dönsem diye içimden geçirmiyor değilim hani.Ben, herhalde daha bi uzun geziye katılamadım ve bu motorun tadını uzun yolda çıkaramadım belki de o yüzdendir.Bir de bir iki ufak kazam oldu burgman la belki de ondandır(insan kaza yaptığı araçtan biraz soğur ya).Tekrar söylüyorum lütfen yanlış anlaşılmasın söylediklerim burgman gibi herkes tarafından kabul görmüş bi motoru benim kötüleme gibi bi niyetim yok olamaz da,böyle bi şeye hakkım da yok.Herkese hayırlı kazasız sürüşler.
    serhancım, ben senin iyi niyetini çok iyi biliyorum canım kardeşim.

bende motosiklet konusunda kendimi halaa çok acemi kabul ediyorum. çünkü bütün motosiklet maceram 22 ay ve 15000km den ibaret.

ama şunu diyebilirim ki .. daha pahalı bir motosiklet alabilecek durumda olmama rağmen, burgmanın şehir içi kullanım rahatlığını bulamam korkusuyla motor değiştirme isteği bile içimde canlanmıyor.

bu motorun hiçmi eksisi yok diye sorarsanız bana. hitap ettiği yollara ve kullanım amacına göre bence yok.

ama tabii ki dediğim gibi ben halaa acemiyim.

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Evet K7 ciler parcalar servislere gelmeye başlamış. Neticeleri bekliyoruz.
    Bugun Altan motordaydım. Kargoyla parcalar geldi. Sırayla takılıyor parcalar.

selam siteye girebildim daha doğrusu burgmanı daha ancak alabildim

Motosikleti
    suzuki burgman an400
    Alıntı haress adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam siteye girebildim daha doğrusu burgmanı daha ancak alabildim
    hayırlı uğurlu olsun.. ilk izlenimlerini alalım.. ve sıfır mı aldın ikinci el mi?

Motosikleti
    Honda FJS 600 Silver Wing
    Burgman Paylaşım gurubundaki tüm arkadaşları selamlıyorum. Bende Burgman An 400 ü alalı henüz 3,5 ay oldu ,Acıbadem /Kadıköydeyim.İşlerden bir fırsat bulup keyif için dahi binemedim. Umarım burada bol bol Burgman dan bahsederiz. Şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

eserkose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ AN 400 BURGMAN
    Alıntı ayhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burgman Paylaşım gurubundaki tüm arkadaşları selamlıyorum. Bende Burgman An 400 ü alalı henüz 3,5 ay oldu ,Acıbadem /Kadıköydeyim.İşlerden bir fırsat bulup keyif için dahi binemedim. Umarım burada bol bol Burgman dan bahsederiz. Şimdiden paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
    selam hayırlı olsun güle güle kullan.K7 mi aldın?
    The Winner Takes It All

hangi servise gidiyosunuz?

Motosikleti
    Honda FJS 600 Silver Wing
    Üstadlarım, 2004 model ,yanılıyorsun söyleyin K4 olması lazım o zaman üretim yılından hareketle öyle tahmin ediyorum. Dediğim gibi inanın makinayı henüz iyi bir şekilde tanıyamadım...

Servis konusunda bir fikrim yok ,çevremdeki arkadaşlardan bir takım servislerin kartvizitleri geldi ama, fikirlerinize açığım nede olsa siz kullandınız ve pratik sahibisiniz...

Motosikleti
    Honda nt 700 deauville
    Alıntı ayhakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadlarım, 2004 model ,yanılıyorsun söyleyin K4 olması lazım o zaman üretim yılından hareketle öyle tahmin ediyorum. Dediğim gibi inanın makinayı henüz iyi bir şekilde tanıyamadım...

Servis konusunda bir fikrim yok ,çevremdeki arkadaşlardan bir takım servislerin kartvizitleri geldi ama, fikirlerinize açığım nede olsa siz kullandınız ve pratik sahibisiniz...
    Kartalda Altan motordan cok bahsedilmiştir.
    Kartal uzak muzak demesin arkadaşlar. Kartal oto sanayinin içinde iki abi kardeş var. Gidin tanışın motorunuzu gösterin. Ondan sonra yorumlarınızı yazın.
    Suzuki ve sym nizi rahatlıkla emin ellere ve yetkili servise teslim edin.

arkadaşlar 2. el aldım 2005 model ben aldığımda 5000km de şimdi 7000km de çok keyifli bi motor

arkadaşlar burgman 400 ün bakımları hakkında bilgisi olan varmı k

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler