Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Gölge750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Motorun amortisör ayarları nasıl yapılıyor?
    Bugün, sol amortisörün 1. kademede, sağ amortisörün 2. kademede olduğunu fark ettim. Yardımınızı rica ediyorum.
    Normal Şartlarda 90 kg olduğunuzu farz ederek 2. durması gerekir.
    Eğer sürüş esnasında kasislerden geçerken arka tarafın sertçe vurduğunu düşünüyorsanız 3.te olması iyidir,+ arçı varsa 4.kadar yolu var.Ben geçen sene artçılı yaklaşık 470 kg. 5. te idim ve sıkıntı yaşamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal Şartlarda 90 kg olduğunuzu farz ederek 2. durması gerekir.
    Eğer sürüş esnasında kasislerden geçerken arka tarafın sertçe vurduğunu düşünüyorsanız 3.te olması iyidir,+ arçı varsa 4.kadar yolu var.Ben geçen sene artçılı yaklaşık 470 kg. 5. te idim ve sıkıntı yaşamadım.
    Teşekkür ederim. Peki ayarını kendimiz yapabilirmiyiz ve nasıl? veya servise mi gitmek gerekir

mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow-750 - 2006
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutu bizi unutmadığın için teşekkürler.. Madem Gürol mor olanı istemiş bende pembe olandan istiyorum.
    Yalnız dün akşam Gürol ve Ünal bendelerdi. Yanakları görmek istemiştim ama Ünal onları çıkartıp karaborsa satmış. İşi çok kısa sürede ticarete çevirdi. Ne uyanık çocuk yahu bu Ünal..
    Bu arada işi boğuntuya getirme. Biz önümüzdeki Karadeniz (Batum) gezisi için motosikletlere akort yapmaya başladık. Sen ne zaman geleceksin.
    Osman abim benim Batum işi imkansız. Ancak bir ziyaretine geleceğim siz gitmeden önce. Bu Cuma uygunsanız sizin otaraflara gelebilirim.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Gölge750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Peki ayarını kendimiz yapabilirmiyiz ve nasıl? veya servise mi gitmek gerekir
    Tabiki kendiniz yaparsınız,kendi avadanlığının içinde yarım ay biçimindeki anahtarla istediğiniz rakamsal değere çevirebilirsiniz,
    Anahtar yok ise deliğe uyacak yıldız tornavida da aynı işi görür.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    Bu arada yanak işi patladı arkadaşlar..
    Yanak takıldıktan sonra motorun gidişinde bir dandiklik vardı..Ha geçer..ha servis derken..
    Kendimi Buz Motorda buldum..Acaba balans ayarı mı lazım diye..
    Buz motor yapılan uygulamanın sağlıklı olmadığını kedilerine yanak alıp gelen müşterilerine takmadıklarını söylediler..
    Bende yanaklarımı istemeye istemeye sökün o zaman dedim..Şimdi gidişi düzeldi..
    Ya buz motorun dediği gibi gerçekten iyi bişi diil bu sonradan yanak meselesi ...Yada benimkileri takan usta bu işi kıvıramadı..
    Ki ben ikinci olasılığa daha yakınım ..Çünkü nerde yanaklı bir motor görsem..gider bakarım nasıl yapılmış diye..Hemen hemen hepsi sonradan takılmış yanaklar..Ve aynı marka..Sanırım uygulumada hata oldu ..Ben bu işin peşini bırakmam arkadaş..Çok güzel olmuştu yahu...

Bu arada cumartesi akşamı Gürol abiyle beraber osman abiyi ziyarete gittik..Kendi elleriyle hazırladığı nefis yemeklerden yedik..
    Ve Gürol abinin yaptığı topuk vitesini osman abinin yok yok atölyesinde motoruma monteledik..
    Arkadaşlar çok samimi bir şekilde söyliyorum..Motor kullanma keyfi kat kat arttı..
    Çok kullanışlı oldu..Ve büyük rahatlık..Yakın bir gelicekte fotoğrafları burada paylaşırım..
    Tekrar Gürol ve Osman abimeçok teşekkürler..
    İyiki varsınız.. ;)

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Ünal Ünal senin telefon neden bende yok anlayamadım. Sanırım ameliyatımdan önce kullandığım telefonun hafızasında kaldı. Bana numaranı verirsen memnun olurum. Vites hakkında görüşlerini alacaktım. Kullanmakta sıkıntı yaşadın mi diye ama sen gerekli açıklamayı yapmışsın.
    Bu arada birileri deve kuşu gibi(speedy2) gizlenmeye başladığını zannediyor. Halbuki yesil ışık yanıyor. Bakalım sesi nasıl çıkacak.
    speedy2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı FinalCUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada yanak işi patladı arkadaşlar..
    Yanak takıldıktan sonra motorun gidişinde bir dandiklik vardı..Ha geçer..ha servis derken..
    Kendimi Buz Motorda buldum..Acaba balans ayarı mı lazım diye..
    Buz motor yapılan uygulamanın sağlıklı olmadığını kedilerine yanak alıp gelen müşterilerine takmadıklarını söylediler..
    Bende yanaklarımı istemeye istemeye sökün o zaman dedim..Şimdi gidişi düzeldi..
    Ya buz motorun dediği gibi gerçekten iyi bişi diil bu sonradan yanak meselesi ...Yada benimkileri takan usta bu işi kıvıramadı..
    Ki ben ikinci olasılığa daha yakınım ..Çünkü nerde yanaklı bir motor görsem..gider bakarım nasıl yapılmış diye..Hemen hemen hepsi sonradan takılmış yanaklar..Ve aynı marka..Sanırım uygulumada hata oldu ..Ben bu işin peşini bırakmam arkadaş..Çok güzel olmuştu yahu...

Bu arada cumartesi akşamı Gürol abiyle beraber osman abiyi ziyarete gittik..Kendi elleriyle hazırladığı nefis yemeklerden yedik..
    Ve Gürol abinin yaptığı topuk vitesini osman abinin yok yok atölyesinde motoruma monteledik..
    Arkadaşlar çok samimi bir şekilde söyliyorum..Motor kullanma keyfi kat kat arttı..
    Çok kullanışlı oldu..Ve büyük rahatlık..Yakın bir gelicekte fotoğrafları burada paylaşırım..
    Tekrar Gürol ve Osman abimeçok teşekkürler..
    İyiki varsınız.. ;)
    Güle güle kullansın koçum
    Ünal ebaydan konuştuğumuz dalgaların linkini bekliyorum.

Motosikleti
    Honda Shadow 750
    http://www.ebay.com/itm/1-Pair-3D-Ch...616008&vxp=mtr

sana bahsettiğim logo yukarıdaki abi..

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...All-Categories

bu linktede farklı alternatifler mevcut..
    onlarada bir bak derim..

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

0535 350 0708 Telefon numaram Osman abi...

Topuk vitesinin en büyük artısı eskiden boş vitese geçirmek sorun oluyordu..Ve durduğumda boşa almaya uğraşmaktansa elim debriyajda belkiyordum..
    Şimdi kolay bi şekilde boşa geçiyor..Yani hem daha rahat oldu..Hemde debriyaj balatamın ömrünü uzattık sanırım .. :D

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Bu arda yedek parça, avadanlık ve aksesuar üreten kalpazanların gösterdikleri faaliyetler hiç gözümden kaçmiyor.. Pastam gelmezse (Gürcistan'da olursa hepsi geçerli) Honda' ya meil atarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı FinalCUT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sana bahsettiğim logo yukarıdaki abi..

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from...All-Categories

bu linktede farklı alternatifler mevcut..
    onlarada bir bak derim..

---------- Post added at 13:08 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

0535 350 0708 Telefon numaram Osman abi...

Topuk vitesinin en büyük artısı eskiden boş vitese geçirmek sorun oluyordu..Ve durduğumda boşa almaya uğraşmaktansa elim debriyajda belkiyordum..
    Şimdi kolay bi şekilde boşa geçiyor..Yani hem daha rahat oldu..Hemde debriyaj balatamın ömrünü uzattık sanırım .. :D
    bu tamamdır ünal bana 4 tane alırsan sevinirim 2 asıl 2 yedek neolmaz ne olmaz
    2 si senden hediye 2 si benden.

---------- Post added at 13:18 ---------- Previous post was at 13:16 ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arda yedek parça, avadanlık ve aksesuar üreten kalpazanların gösterdikleri faaliyetler hiç gözümden kaçmiyor.. Pastam gelmezse (Gürcistan'da olursa hepsi geçerli) Honda' ya meil atarım.
    Sen ne diyon kardeşiiimmmmmmmmmmmmmmm
    biz arkadaşlarımızı elin gavuruna üflettirmeyiz
    istersen git caponların BOŞbakanına söyle traşşş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    shadow 750 - xmax 250
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki kendiniz yaparsınız,kendi avadanlığının içinde yarım ay biçimindeki anahtarla istediğiniz rakamsal değere çevirebilirsiniz,
    Anahtar yok ise deliğe uyacak yıldız tornavida da aynı işi görür.
    Çok sağol akşam deneyeyim bakalım...

Redmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    Arkadaşlar dün egzosuma susturucuları taktırdım, daha insani standartlara indi ses seviyesi, Shadow'unda stock egzos kullanıp da sesini arttırmayı düşünen varsa elindeki egzosu modifiye etmeden ya da performans egzos almadan önce iyi düşünsün ya da imkanı varsa açık egzoslu bir motoru bir süre kullansın derim, HH egzosları 2 hafta kadar açık kullandım ve neredeyse motordan soğuyacaktım

Hayırlı olsun Redmoon,

taktığın susturucular hakkında biraaz bilgi verebilirmisin.

Nerden aldın maliyeti ne kadar oldu nasıl taktın.

teşekkürler

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı Redmoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kısa bir araştırmadan sonra bana gereken parçayı buldum, aha da budur;

http://img694.imageshack.us/img694/9122/baffle.jpg

Bu da susturucudan önceli ve sonraki hali, "no baffles" yazan ben oluyorum

Susturucular yine highway hawk ın orjinal susturucuları, "long baffle" diye geçiyor, türkiyede 60mm olanından yok ama 50mm olanından satılıyor, benim taktığım uzun olanı 20cm, bir de bunu 1/3 ü kadar olan "short bafffle"lar var, muhtemelen biraz daha fazla ses verecektir, fiyat olarak 10euro, flanş denilen malzemeyle egzos çapı uydurulabiliyor, ayrıca elyaf ile destekleniyor, iş yerinde olduğumdan resim paylaşamıyorum ama net den örneklerini bulabilirsiniz...
    İndian bunu beğendi.

Bilgi için teşekkürler. ben atlamışım ilk atttığın mesajı.

Bende Vance&hines için baktım ama Türkiye'de bulamadım yurt dışından geitrtince de oldukça pahalı ya geliyor.

21301 - Optional quiet baffles ($36.34 teki) +kargo

Ben sanayide tak çıkar bir susturucu yaptım bir ara burada paylaşırım

Ancak uzun yolda sürekli takılabilecek bir susuturucu iyi olur . Kafa kalmıyo uzun yolda kulağımdaki mp3 ü duyamıyorum

Motosikleti
    CBF 500
    Alıntı İndian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler. ben atlamışım ilk atttığın mesajı.

Bende Vance&hines için baktım ama Türkiye'de bulamadım yurt dışından geitrtince de oldukça pahalı ya geliyor.

21301 - Optional quiet baffles ($36.34 teki) +kargo

Ben sanayide tak çıkar bir susturucu yaptım bir ara burada paylaşırım

Ancak uzun yolda sürekli takılabilecek bir susuturucu iyi olur . Kafa kalmıyo uzun yolda kulağımdaki mp3 ü duyamıyorum
    Vance&Hines ın da orjinal susturucusu var dediğiniz gibi, ama türkiyede birşey bulmak zor, benim aldığım link aşağıda, bunlar drag egzosların hepsine olabilecek üniversal susturucular olduğundan siz de alıp uygulayabilirsiniz;

http://www.ozenmotor.com.tr/65-818-S...CU_1516.html#0

Ya da imal ettirmek de mümkün ama hem bunlar kadar kaliteli olmaz - hem de 23Tl olan orjinal susturular size 3-4 katı fiyata çıkar!

Ben de egzosa önce alışmayı denedim olmadı sonra kulaklık taktım, daha çok başım ağrıdı, tıkaç taktım bana mısın demedi, en son taktım susturucuları kurtuldum istediğim sesi elde ettim diyemem, ama işte hem karnım doysun, hem pastam dursun olmuyor malesef

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Birileri birzamanlar cosum sele istiyordu ))
    buyrunuz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62825794/detay

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Taşınma, atama, hazırlık vs. derken epey bi uzak kalmışım..
    Yanaklar egsozlar devam hız kesmeyin.
    Bende yolculuk hazırlıkları yapıyorum. Sisy bar arka uzatmasına takılıp çıkabilen uzatma yaparak üzerine 30X50 bavul yerleştirmeyi planlıyorum. Konya-İstanbul arasında malum göç var. Kesin dönüş yapan Almancılar gibi motora 4-5 bagaj dolacak galiba.

mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow-750 - 2006
    İlker Komutanım yardım edilecek birşey var mı ? komşu sayılırız artık .

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Alıntı mutu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker Komutanım yardım edilecek birşey var mı ? komşu sayılırız artık .
    Teşekkür ederim Mutlu,
    kusura bakma sabah okuyabildim. Malum evde internet felan herşey kalktı artık. Kısacası ev kalmadı
    İstanbuldan yeni lojman alana kadar evsizim... Önümüzdeki cuma burdan ayrılıyorum. Kısmetse 15 güne kadar İstanbulda yeni göreve başlayacağım. Ayarlamalar tamam. Lojman alana kadar Fenerbahçede kalacağım. İnşallah bu yaz arkadaşlarla tanışma fırsatı buluruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler