Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Shadow 750 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asymetry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C
    Alıntı Komutan1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değil. Orijinalin kesit hali olacak. İç odacıkları gösterecek.
    Forumda eskilerden hatırladığım kadarıyla bu vardı ama işe yarar mı bilemiyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...basligi-8.html
    Hayat aldığın nefeslerin toplamı değil, nefesini kesen anların toplamıdır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gimlilotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Selam arkadaşlar, 2006 model honda vt 750 nin ön farını Ankarada Efe Honda dışında bulabileceğim bir yer biliyormusunuz, yada netten sipariş ile uygun fiyata edinebileceğim bir yer?

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Selam arkadaşlar
    Bu aksam saat 21.00 sularında Ankara / Çankaya'da arabayla giderken yanımdan yaklaşık 130-140 km hızla bir honda shadow geçti. Adamda ne kask be mont hiç birşey yoktu. O soğukta nasıl yüzü açık gidebiliyo ayrı konu. Korumasız olduğuna göre forumdan değildir fiye tahmin ediyorum. Honda shadow'u cahil cühela bir kesim de kullanmaz. Acaba motor çalıntı mı diye şüphe ettim. Kaçarcasına bir havası vardı...

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Sn. Shadow kaptanları;
    Kış sezonunda uyuması içim motosikletimi paketlerken kromajlara ve metal kısımlara paslanmaya karşı karıncalanmayı önlemek amaçlı yağ püskürtüp kış uykusuna yatırıyorum.
    Malum havalar ısındı ve Shadow'u kış uykusundan uyandırıp turlamak istedim. Fakat balatalar yağ emdiği için ön fren tamamen boş. Bende balataları çıkarttım ve temizledim. Çıkan parçayı yerine koymaktansa yenisini almayı tercih ediyorum. Üzerinden çıkan orjinal parça NISSIN marka. Servislerden iki ayrı yerden ayrı fiyatlar verdiler. Orjinal parça fiyatı bir yerde 80 TL. Bir yerde de 120 TL. denildi. Sizlerin bildiği freni iyi tutan kendisi yumuşak olmalı ki disklere zarar vermesin başka markalar var mi. Ayrıca fiyatları nedir.
    Mesela Arabalar için en kaliteli balata alman malı ATE dir. Çok çabuk biter diski asla yemez, mükemmel fren tutar.
    Hadi teşekkürler.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    selamlar; fren balataları ön ve arka olmak üzere oem no -ürün no-muadil marka no ve fiyatları hakkında yazmıştım. arka balata satın almak yerine çaktırma balatanın daha uygun olabileceğini vs. cumadan sonra tekrar bulmaya çalışayım.ATE -BENDİX-JURID-TEXTAR-ve diğerleri
    kayakub bunu beğendi.

gimlilotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT750 Shadow
    Ben de motorumu aldım

Biraz tozlu ama daha üzerinde tam çalışamadım...bahara iyice parlatırım yolda tozlansın diye Sevincimi paylaşmak istedim...saygılarımla..

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Gimliotr hoşgeldin aramıza, motorun hayırlı olsun çok şık görünüyor. Fotoğraftaki karlardan Ankara'da olduğum belli makus talih

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı gimlilotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motorumu aldım

http://img829.imageshack.us/img829/8454/img0183d.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/2724/img0182hx.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/8899/img0184da.jpg

Biraz tozlu ama daha üzerinde tam çalışamadım...bahara iyice parlatırım yolda tozlansın diye Sevincimi paylaşmak istedim...saygılarımla..
    hAYIRLI UĞURLU OLSUN
    NE ZEHİRMİŞ BEEEE BİZDEKİ
    KİM TAKILSA ÜÇÜNCÜ GÜN ZEHİRLİYORUZ )))

hayırlı olsun. allah kısmet ederse bende aynından almak istiyorum. kusura bakmayın ama ne kadara almıştınız acaba motoru?

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Ben de motorumu aldım

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. Çok şık duruyor maşallah. Güle güle kullan.

Motosikleti
    Shadow 750 c4 (2006)
    Komutanım yarın Konya'dan 25-30 motor Seydişehir'e geliyor sizi de bekleriz. Saat 12 de krondan hareket

Komutan1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750 2006
    Yorucu ve sinir bir haftanın ardından cuma akşamını da nöbette geçirdikten sonra nihayet bugün biraz uğraşma fırsatı buldum. Yan çantalara reflektör taktım.
    Bazı değerli arkadaşlarımız gibi motora özel garaj ve alet edavat mevcut değil olsaydı resmini paylaşırdım bende Devletin lojmanında edinebildiğim alet çantamla bişeyler yapmaya çalıştım. Olmuş mu?

Bu resimde çantanın iç duvarı:

Daha önce bahsettiğim kedilerin yaptığına bakın. Nasıl canım sıkıldı anlatamam.
    YENİ MOTOR ALAN ARKADAŞLAR EĞER KAPALI GARAJ YOKSA "KARABİBERİ" İHMAL ETMEYİN !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Alıntı Keyifci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komutanım yarın Konya'dan 25-30 motor Seydişehir'e geliyor sizi de bekleriz. Saat 12 de krondan hareket
    Hüseyin Bey,
    aşkolsun şimdi mi söylenir. Bugün benimkiler arkadaşlarla sözleşmişler. Yarın Meram Tural Bahçesinde birkaç aile toplanacakmışız. Söz verilmiş.
    Bak avukat bey alacağım oldu senden. Ona göre
    Bu arada, yarınki programınızda aksama olursa ben beklerim, sade sizi değil burdaki tüm değerli arkadaşları beklerim.

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakmaklık iyiymiş.

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

Ben de motorumu aldım

Hayırlı olsun,kazasız belasız nasip olsun.Tozunu almana gerek yok öylede güzel..

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakmaklık iyiymiş.[COLOR="Silver"]
    Bundan bize de lazım aslında Özer'cim,

Motosikleti
    Ben de motorumu aldım

Hayırlı olsun. Çok güzelmiş. Kazasız belasız, sevdiklerinle beraber, gönlünce, keyfince kullanmak nasıp olsun inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi 25-03-2012 - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 24-03-2012 23:53 ----------

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hAYIRLI UĞURLU OLSUN
    NE ZEHİRMİŞ BEEEE BİZDEKİ
    KİM TAKILSA ÜÇÜNCÜ GÜN ZEHİRLİYORUZ )))
    Aynen öyle be Gürol. Virüsü kapanın kurtuluşu olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Komutan dan alıntı
    Yorucu ve sinir bir haftanın ardından cuma akşamını da nöbette geçirdikten sonra nihayet bugün biraz uğraşma fırsatı buldum. Yan çantalara reflektör taktım.
    Bazı değerli arkadaşlarımız gibi motora özel garaj ve alet edavat mevcut değil olsaydı resmini paylaşırdım bende Devletin lojmanında edinebildiğim alet çantamla bişeyler yapmaya çalıştım. Olmuş mu?

Kediler kötü etmiş. onarımı mümkün olmaz. Yinede canınız sağolsun. Sanayide oto koltukçusuna eskilerin kılıfını kalıp olarak kullandırıp aynısını yaptırma şansınız olabilir.
    Reflektörlere gelincede arkadan görünen reflektör kırmızı olsa bence daha şık durur gibi düşündüm. Birde onların buralardakı oto aksesuarcılarında satılan kenarlarında beyaz krom çember olanları var. Onlardan kullansanız daha hoş dururdu. Yinede güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

speedy2 Özer ağam;
    ZIPPIRMAN Gürol arkadaşımız dün telefonda; Kromaj şase yan kapakları nı senin çok beğendiğini şöyleyip bir takım yapmamı istedi. Niçkındeki gibi bu çocuk zaten ZIPPIR. Belli de olmaz ben geldim der. Kendisi için yapmış olduğum şase kapağının sağ tarafı henüz bende beklediği için onu olmaya gelirse boş dönmesin diye hemen işe koyulup senin kapakların da imalatını yaptım.
    Görüntülerini birkaç yönden detaylı ekliyorum. Yorumlar ve atıp tutmak serbest.

png image hosting

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Montaj için özel işçilik gerekmiyor. Kapakların arkasına şeffaf silikon sürüp kuruyana kadar elektrik izole bantı ile tutturup bekletmen yeterli. Diyelim istemediğin zaman kuvvetlice asılıp çekersen yerinden çıkartma şansın da var. Silikonu da tırnak ucu veya tinerle çözersende orjinal şekline döner. Boyada vs. bozulma olmaz.
    Özer ağam; Senin Shadow da şaft krom kapak armıydı.? Şayet yoksa onun imalatını da yapıyorum haberin ola.

Ürünlerimizin tamamı hobi atölyemizde göz nuru el emeği olarak üretilmekte olup bundan böyle gavurlara fazla ekmek kaptırılmayacaktır. Lütfen yabancı menşeyli taklitlerinden kaçınınız.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    600f'imi satmış bulunuyorum, artık supersporta veda etme zamanı gelmişti kismetse bu sezona 2006 turuncu bir shadowla girmek istiyorum, satın alırken özellikle nelere dikkat etmeliyim shadowda ?

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Çok güzelmiş. Kazasız belasız, sevdiklerinle beraber, gönlünce, keyfince kullanmak nasıp olsun inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi 25-03-2012 - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 24-03-2012 23:53 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Komutan dan alıntı

Kediler kötü etmiş. onarımı mümkün olmaz. Yinede canınız sağolsun. Sanayide oto koltukçusuna eskilerin kılıfını kalıp olarak kullandırıp aynısını yaptırma şansınız olabilir.
    Reflektörlere gelincede arkadan görünen reflektör kırmızı olsa bence daha şık durur gibi düşündüm. Birde onların buralardakı oto aksesuarcılarında satılan kenarlarında beyaz krom çember olanları var. Onlardan kullansanız daha hoş dururdu. Yinede güzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

speedy2 Özer ağam;
    ZIPPIRMAN Gürol arkadaşımız dün telefonda; Kromaj şase yan kapakları nı senin çok beğendiğini şöyleyip bir takım yapmamı istedi. Niçkındeki gibi bu çocuk zaten ZIPPIR. Belli de olmaz ben geldim der. Kendisi için yapmış olduğum şase kapağının sağ tarafı henüz bende beklediği için onu olmaya gelirse boş dönmesin diye hemen işe koyulup senin kapakların da imalatını yaptım.
    Görüntülerini birkaç yönden detaylı ekliyorum. Yorumlar ve atıp tutmak serbest.
    http://s15.postimage.org/wvgfzao9n/SDC13122.jpg

http://s15.postimage.org/laav5bs63/SDC13123.jpg

http://s15.postimage.org/3zkgdb0ij/SDC13124.jpg

http://s15.postimage.org/nl8x9i2xn/SDC13125.jpg

http://s15.postimage.org/tap5tt93v/SDC13126.jpg

png image hosting

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Montaj için özel işçilik gerekmiyor. Kapakların arkasına şeffaf silikon sürüp kuruyana kadar elektrik izole bantı ile tutturup bekletmen yeterli. Diyelim istemediğin zaman kuvvetlice asılıp çekersen yerinden çıkartma şansın da var. Silikonu da tırnak ucu veya tinerle çözersende orjinal şekline döner. Boyada vs. bozulma olmaz.
    Özer ağam; Senin Shadow da şaft krom kapak armıydı.? Şayet yoksa onun imalatını da yapıyorum haberin ola.

Ürünlerimizin tamamı hobi atölyemizde göz nuru el emeği olarak üretilmekte olup bundan böyle gavurlara fazla ekmek kaptırılmayacaktır. Lütfen yabancı menşeyli taklitlerinden kaçınınız.
    Eline sağlık osmancım,güzel görünüyorlar,tabiki shaft kapağı lazım ama onun için acele etmiyeceğim.Gürol'a verdiğim malzemenin 0.30 mmliğini arıyorum bulursam onunla yaparız inşallah.

---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:43 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600f'imi satmış bulunuyorum, artık supersporta veda etme zamanı gelmişti kismetse bu sezona 2006 turuncu bir shadowla girmek istiyorum, satın alırken özellikle nelere dikkat etmeliyim shadowda ?
    Bence sahibine dikkat et,titiz biri ise motorda temiz olacaktır.
    İçine sinmeli tereddütte kaldı isen,hemen oradan uza...
    Bu makinalarda km sorunu yok,50000 deki ile 200000 deki arasındaki farkı bulmak zordur.(bu yazdığım titiz kullanıcı profilidir)
    Aksesuarına bak olmaz ise zaten ayrıca para harcaman kaçınılmaz

---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

Evet abiler,kardeşler beklenen crom anahtar takımı,15-17 günlük beklemeden sonra amerikadan 106$ toplam masrafla elime geçti.
    Bende bu cumartesi yarım günlük iş arası boşluğu montajla geçirdim.
    Üçlü anahtarın iki tanesi şimdilik sislere gitti,kalan bir tanesini de dörtlü flaşöre ayırdım.
    Yinede ihtiyaca göre bağlantıları kolay değişebilmek için herşeyi koltuk altına topladım.Her seferinde depo sök..iiii sıkıcı.

Bu amerikadan geliş ve hasretleşme

Bunlarda montaj aşamaları

Terleyen sırtımın resimleri yok emme gerçekten hamlamışım bre

Depoyu da söktüm mecburen,sökerkende yandan ufak bir çizik aldı,dersin ben yedim.Öyle canım yandı ah ahh.

Diğer bitmiş resimleri ellerim fazla yağlı olduğu ve vakitsizlik gibi basit nedenlerle daha sonraya bıraktım.
    Sevgi ile kalın.

Motosikleti
    Özer kardeşim Amerika'dan gelen anahtarın mükemmelmiş. Sıparışı verirken haberim olsaydı "bende isterim bende" şarkısını söylerdim. Hele işi bitir bakalım görüntü ve işlev nasıl olacak.
    Herşey güzel de depoyu neden indirdin onu anlayamadım. Hadi indirdin indirmesine de senin gibi hasas biri için çizik işi ne alaka. Yoksa bizim Karadeniz de meşhur laf var " Aceminin elinden kaçan ........ ağaca çıkarmış" Yapamayacaktın ise niye uğraşıp güzelim motora zarar verdin. Benim derdim senin canın yanması değil motorun çizilmesinde.

Madem çaktırmadan Amerika diyosunuz bende öyle yapıp yan kapakların krom olanını siparış ettim. Yakında bu sinemalarda izlersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özer arkadaşımızın görüşlerine katılıyorum. Hayırlısı ile motorunuzla da aramıza bekliyoruz.

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    [QUOTE=osmanba;2622662]Özer kardeşim Amerika'dan gelen anahtarın mükemmelmiş. Sıparışı verirken haberim olsaydı "bende isterim bende" şarkısını söylerdim. Hele işi bitir bakalım görüntü ve işlev nasıl olacak.
    Herşey güzel de depoyu neden indirdin onu anlayamadım. Hadi indirdin indirmesine de senin gibi hasas biri için çizik işi ne alaka. Yoksa bizim Karadeniz de meşhur laf var " Aceminin elinden kaçan ........ ağaca çıkarmış" Yapamayacaktın ise niye uğraşıp güzelim motora zarar verdin. Benim derdim senin canın yanması değil motorun çizilmesinde.

Madem çaktırmadan Amerika diyosunuz bende öyle yapıp yan kapakların krom olanını siparış ettim. Yakında bu sinemalarda izlersiniz.[COLOR="Silver"]

Depoyu indirdim çünki boyundan gelen yada giden bütün elektrik tesisatı depo altında,bütünlük adına söktüm oni.
    O kadarda kötü değil çizik kalemi ile kapatılır sanırım.
    Amerika siparişi ise gümrükte sorun çıkmaması için siparişin 75$ civarı olması lazım,yoksa vergilendiriyorlar diye biliyorum.Geçen sene limit 150 euro idi ,bu sene 75$ malesef böyle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı

[SIZE=1
    adlı üyeden alıntı
    ---------- Post added at 15:20 ---------- Previous post was at 14:48 ----------[/SIZE]

[/COLOR]Evet abiler,kardeşler beklenen crom anahtar takımı,15-17 günlük beklemeden sonra amerikadan 106$ toplam masrafla elime geçti.
    Bende bu cumartesi yarım günlük iş arası boşluğu montajla geçirdim.
    Üçlü anahtarın iki tanesi şimdilik sislere gitti,kalan bir tanesini de dörtlü flaşöre ayırdım.
    Yinede ihtiyaca göre bağlantıları kolay değişebilmek için herşeyi koltuk altına topladım.Her seferinde depo sök..iiii sıkıcı.
    http://s19.postimage.org/uxlmpmujn/005.jpg
    Bu amerikadan geliş ve hasretleşme
    [Diğer bitmiş resimleri ellerim fazla yağlı olduğu ve vakitsizlik gibi basit nedenlerle daha sonraya bıraktım.
    Sevgi ile kalın.
    Ben deponun altıymış üstüymüş bilmem babam
    gelsin benim düğmeler bir zahmet gelirsin bana bağlarsın abi
    ister depodan ister öncamın amudundan.

---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:31 ----------

Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster

speedy2 Özer ağam;
    Görüntülerini birkaç yönden detaylı ekliyorum. Yorumlar ve atıp tutmak serbest.Montaj için özel işçilik gerekmiyor. Kapakların arkasına şeffaf silikon sürüp kuruyana kadar elektrik izole bantı ile tutturup bekletmen yeterli. Diyelim istemediğin zaman kuvvetlice asılıp çekersen yerinden çıkartma şansın da var. Silikonu da tırnak ucu veya tinerle çözersende orjinal şekline döner. Boyada vs. bozulma olmaz.
    [/COLOR]Özer ağam; Senin Shadow da şaft krom kapak armıydı.? Şayet yoksa onun imalatını da yapıyorum haberin ola.

Ellerinden öperim abim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler