Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dusman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basit bir kaç şey soracağım, Yanıt verenlere çok teşekkür ederim.

1- Motoru nasıl yıkayacağım?. (Güderi bir bezle siliyorum zararı olur mu? )
    2- Zincir i nasıl temizleyip yağlayacağım, Neyle temizleyeceğim.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 suzuki DL 650 v-strom A
    hep düşünürdüm iki tutkumu biraraya getirebilecek miyim diye,ve dl ye alısınca ki üstünde kendimi iyi, güvenli ve rahat hissedebilmek için 1800 km yaptım (ama bu birazda benden kaynaklanıyor), ve gecen haftasonu başardım,makınayı yukledım, zıpkın çantası ve full dalış malzemesiyle, kötü giden bir nöbet sonrası düştüm yola,uzunca bir yokustan inerken flıpflop kaskı acıp bagırdıgımı hatırlıyorum heyyyy özgürlük diye,benım acımdan muthıstı,dalıs ıcın sahıle ındım toprakta yol olmayan yerde çukurlara gıre cıka yol aldım bana sosyete endurocusu dıyenlere ınat dl enduro değildir diyenlere ınat tum ıstatıstıklere ınat ben gıdecegım yere vardım,dalısımı yaptım ıkı saat suda kadım, bır kıkla aldım,salına salına dondum eve aksam, dl ye ve kendime olan ınancım bıraz daha arttı ıtırafım var tabıkı de yuklu bır dl yı yol bıtınce gerıye dondurmek toprakta zormus öyle ayakları gerı gerı ıterek kımldamıyor bıle ama hıc onemlı degıl ben maceracı ruhumu oksadım,basardım, ıkı tutkumu bırarada yasadım,darısı yapacagım tatılın basına beni bekleyen uzuuun yola,
    ekmek şarap sen ve ben birde sabahın dördü...

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dr_T: bu tarz maceralarınızı bizle daha çok paylaşırsanız seviniriz.

ozgurluk

Ne guzel yazmissin be dostum.Her ikiside sana ozgurlugunu doyasiya yasatacak tutkular.Yol altindan kayip giderken ruzgari hissetmek muthis bir duygu hele birde akdeniz sahilinde cam ormanlarinin icinden geciyorsan.Biraz haluk levent in sarkisini andirdi

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Hakikaten cok guzel yazmısın elıne saglık
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Dr-t harika bi keyif dalış ve motor; iki tutkumu aynı günde gerçekleştirebilmiş olman süper!!!
    Umarım bir gün beraber sürüp sonrasında dalarız...
    Bu arada bugün ilk 20km mi yaptım vstromda
    harika bir duygu
    bu kadar heybetli görünüpte bu kadar kolay kullanıolan bir motor yoktur herhalde
    Kıvanctf; hocam biraz tecrübe edineyim muhakkak görüşürüz

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    dl 650 18000 bakımına girecek öneriler varmı?

dl 650 18000 bakımına girecek öneriler varmı?
    To know me is to love me....

Motosikleti
    2006 DL 650 V-Strom
    merhabalar sevgili v-stromdaşlarım,bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine siteyi ve forumlarınızı ziyaret ettim,inanırmısınız dl 650 ciler burada buluşuyoruz'un tüm sayfalarını sıkılmadan,usanmadan zevkle okudum ve keşke daha önceden haberim olsaydıda,kafama takılan,canımı sıkan konularda servis servis dolaşmaktansa bilgi paylaşımında bulunsaydık diye düşündüm ve kendi kendime güldüm çünkü anlatılan bütün küçük arıza,problem vs. olaylar benimde başıma geldi,neyseki artık sizler varsınız, iyikide varsınız.ayrıca trader'e çok teşekkürler böylesi paylaşımları ve bizleri biraraya getirdiği için

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    gnd arkadaslar
    Herkese hayırlı haftalar dılıyorum!!!!!!!!!!
    Jakobien motorunu genel bakımlarını yapılması (yag yag filit hava filitresi deg fren balataları disklerin ve tekerlek rulmanlarının kontrolu senkron ayarı gıbı ) yanında enj temizligi ve karbon kıley yapılmasını da tavsıye ederım
    kazasız sürüşler S&S

ümit_16 hos geldın aramıza saglıcakla kullan DL650 nı şu an pıyasadakı bındıgın en iyi makınelerden bırı

S&S TAMER

Motosikleti
    Honda Varadero
    Arkadaşlar bu sabah motoruma bindim vitese taktım stop etti ne oldu acaba dedim gene vitese taktım gene stop etti bi anlam veremedim sonra bi baktım yan ayak açık acaba bunun içinmi stop ediyor dedim ayağı kapattım yeniden vitese taktım ve stop etmedi bu sefer ben denedim yan ayağı açtım vitese taktım stop etti inanılmaz bir şey mühendislik harikası şahane bir makina.Selamlar

Motosikleti
    Alıntı saatciyakup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sabah motoruma bindim vitese taktım stop etti ne oldu acaba dedim gene vitese taktım gene stop etti bi anlam veremedim sonra bi baktım yan ayak açık acaba bunun içinmi stop ediyor dedim ayağı kapattım yeniden vitese taktım ve stop etmedi bu sefer ben denedim yan ayağı açtım vitese taktım stop etti inanılmaz bir şey mühendislik harikası şahane bir makina.Selamlar

Motosikleti
    2006 DL 650 V-Strom
    ümit_16 hos geldın aramıza saglıcakla kullan DL650 nı şu an pıyasadakı bındıgın en iyi makınelerden bırı teşekkürler tamer bey,hoşbuldum

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Arkadaslar motogezginle ugrasmaktan sizlere pek vakıt ayıramıyorum. Bır suredır gırememıstım. Bu arada benım makınem 30 bını devırdı. en son yazdıgımdan bu yana bır IGNEADA bir akcakoca yaptım..Makıne sorunsuz ve mukemmel. kımse kımseyı kandırmaya calısmasını bu kategorının lıder makınesı DL dır..

Alıntı gokze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben yurtdisinda yasiyorum ve onumuzdeki ay dl 650 almayi dusunuyorum.Honda Transalp-Bmw f650 ve dl 650 uclusunde birturlu karar veremiyordum,forumdaki yorumlarinizi okuduktan sonra suzuki de karar kildim.
    tesekkurler.
    Hocam cok ıyı bır tercıh.. Memnun kalacagına emınım . GUZEL SURUSLER

Alıntı revolution adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar....
    Aylardır özlemini duyduğum alabilmek için hesaplar kitaplar yaptığım 2007 DL yi bugün gözümü kapatıp aldım.
    Daha önce Sym Gts 250 kullanıyordum umarım bu işi kıvırabilirim
    Sevinç olduğu kadar heyecanda var serde bakalım
    Ha bu arada forumu baştan sona takip ediyorum
    inanın tüm forumlar içerisinde en olumlu görüşler bu motorda ve bu forumda
    İzmirdeyim ve buralarda olan arkadaşlarla görüşmeyi isterim biraz tecrübe edeyim şehir dışına da açılırız...
    Şimdilik sevgiyle kalın
    (Not: Yazdıklarımı okudum asker mektubu gibi olmuş ya ...)
    O tarafkara ınecegız ama ne zaman vakıt bulupda bunu yapacagız bılemıyorum. aslında kıvanc bıze bır organızasyon ayarlasa da kacsak ne guzel olur..

Alıntı dr_t adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep düşünürdüm iki tutkumu biraraya getirebilecek miyim diye,ve dl ye alısınca ki üstünde kendimi iyi, güvenli ve rahat hissedebilmek için 1800 km yaptım (ama bu birazda benden kaynaklanıyor), ve gecen haftasonu başardım,makınayı yukledım, zıpkın çantası ve full dalış malzemesiyle, kötü giden bir nöbet sonrası düştüm yola,uzunca bir yokustan inerken flıpflop kaskı acıp bagırdıgımı hatırlıyorum heyyyy özgürlük diye,benım acımdan muthıstı,dalıs ıcın sahıle ındım toprakta yol olmayan yerde çukurlara gıre cıka yol aldım bana sosyete endurocusu dıyenlere ınat dl enduro değildir diyenlere ınat tum ıstatıstıklere ınat ben gıdecegım yere vardım,dalısımı yaptım ıkı saat suda kadım, bır kıkla aldım,salına salına dondum eve aksam, dl ye ve kendime olan ınancım bıraz daha arttı ıtırafım var tabıkı de yuklu bır dl yı yol bıtınce gerıye dondurmek toprakta zormus öyle ayakları gerı gerı ıterek kımldamıyor bıle ama hıc onemlı degıl ben maceracı ruhumu oksadım,basardım, ıkı tutkumu bırarada yasadım,darısı yapacagım tatılın basına beni bekleyen uzuuun yola,
    Doktor hocam dalma dıyorsun Dl dıyorsun ama bız yokuz yanında : ) Olmuyor boyle bır dahakıne beraber yapalım lutfen..selamlar
    Alıntı ümit_16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar sevgili v-stromdaşlarım,bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine siteyi ve forumlarınızı ziyaret ettim,inanırmısınız dl 650 ciler burada buluşuyoruz'un tüm sayfalarını sıkılmadan,usanmadan zevkle okudum ve keşke daha önceden haberim olsaydıda,kafama takılan,canımı sıkan konularda servis servis dolaşmaktansa bilgi paylaşımında bulunsaydık diye düşündüm ve kendi kendime güldüm çünkü anlatılan bütün küçük arıza,problem vs. olaylar benimde başıma geldi,neyseki artık sizler varsınız, iyikide varsınız.ayrıca trader'e çok teşekkürler böylesi paylaşımları ve bizleri biraraya getirdiği için
    Hocam rıca ederım ben aslında bırsey bılmıyorum dıye kendıme faydası olsun dıye acmıstım ama zamanla cok keyıflı bır ortam oldu burada. motosıklet netın en kalıtelı topıgı olduguna benım hıc suphem yok.. :

Hepınıze selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

Motosikleti
    Trader walla sana ciddi rakibim bende 30.000 km deyim su anda yarında marmarise hareket ediyorum git gel yaklasık 1000 km yaparım sanırım

Gezdiğiniz gördüğünüz yaşadığınız sizin olsun arkadaslar ...

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben derimki trader eylül sonunda makineyi satmazsa daha çok km yapar :D

kivanctf: takılıyorum bakma

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    30 000 650cc segmentinde diğer rakiplere göre çerez denecek bir km dir ..motoruna anahtar değmeden 100.000 km üzeri yol yapmış africantwin, transalp,bmw650 gs örnekleri pek çoktur..ama kalıbı ve rahatlığı ile v-storm DP ler içinde yeni olmasına rağmen tutmuş bir motordur.. dayanıklılık konusuna gelince bekleyecez görecez 100000 km yi motoruna anahtar değdirmeden kim çıkaracak bakalım
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben derimki trader eylül sonunda makineyi satmazsa daha çok km yapar :D

kivanctf: takılıyorum bakma
    eray sıfırını vereyım abı sana dersen sana satıcam yoksa degıstırmem ben bu makıneyı hocam hersey dort dortluk: )

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 000 650cc segmentinde diğer rakiplere göre çerez denecek bir km dir ..motoruna anahtar değmeden 100.000 km üzeri yol yapmış africantwin, transalp,bmw650 gs örnekleri pek çoktur..ama kalıbı ve rahatlığı ile v-storm DP ler içinde yeni olmasına rağmen tutmuş bir motordur.. dayanıklılık konusuna gelince bekleyecez görecez 100000 km yi motoruna anahtar değdirmeden kim çıkaracak bakalım
    Hocam seneye satmazsam sanırım ben 50 yı devırırım.. Gıttıgım yollara bakınca makıne sankı hıc arıza yapmayacak gıbı gelıyor bana ama kısmet tabı bırazda..

Selamlar
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    inşallah banada kısmet olur bi dl650

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün marmok festivaline katılmak için bizim Makine (Hasan) ve 3 arkadaşı geldi birinde yine siyah bir dl650 vardı 2 aylık bir makine zaten uzun zamandır kafamı kurcalıyodu bu alet ..hasanda zaten mavi bir dl var..hani yoldan çıkarmayacak bir alet değil.. birde hasanın arkadaşı motora takılabilecek her şeyi takmış. koruma demiri, orta sehpa, elcik koruma, elcik ısıtma, top case, sidecase, manyetik çanta ve full ekipman .dizlik mont, çizme ve flip-up bir kask ..inanın bana motora iç çeke çeke baktım ..Allah nazardan saklasın ..kaza bela vermesin..cidden çok iyi bir motor..uzun zaman DP lerde rakibi olacağını zannetmiyorum hele dediğim gibi 100000 km yi aşan örnekleri çıkınca dahada sağlam bir yer edinecektir. Tabiki ilerleyen yıllarda bazı eksikleri veya açıkları üretici firma tarafından fark edilip daha iyiye ulaşması için bazı modifikasyonlara uğrayacaktır. tüm bilinen modeller bu tip uygulamaları zaman içinde modellerine uygulamıştır. fakat 2004 te piyasaya çıktığında zaten bu motora o an için gereken teknolojik özellikler zaten uygulanmıştır. fakat kanımca ABS fren sistemi elcik ve sele ısıtmada en kısa zamanda standart olarak sunulmalı
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Arkadaşlar, Hepinize selamlar. Bugün itibarı ile 1973 km tutan Güney gezimi, Phantom (DL 650) la tamamlamış bulunuyorum. Deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum çünkü Motorum gözümde 2 kat daha değerli hale geldi.

İki yan çanta ve arka çanta takılı olarak toplam ağırlık 40 kg, artı artıçı olarak eşimide koyunca toplamda 90 kg ağılıkla benide 90 kg olarak hesaplarsanız 180 kg ağılıkla, 1973 km yol yaptım.

Antalyada başlayan gezim , en son marmaris te Marmok motor festivalinde son buldu. Her türlü yola girdim. Toprak , mıcır, asfalt ve bol virajlar. Otobanlarda 180-190 km sürat yaparken , bozuk zeminlerde 20-30 km hızlarla gitmek zorunda kaldım. Sonuç olarak beni bir kere daha şaşırttı . Zaman zaman 45 derece sıcaklıkta yol yaptık. Motorun benzininden fazla su içtiğimi düşünecek olursanız ne kadar zorlu bir yolculuk olduğunu anlayabilirsiniz. Motor bir kere bile fan açmadı. En son istanbul trafiğine girince fan açtı. O da trafikten kaynaklanıyor. Toplamda 250 YTL benzin yaktım.

Geziye çıkmadan önce 5000-6000 devir arasında bir vibrasyon sorunum vardı. Hatta zaman zaman elim karıncalanıyordu. Yola çıkmadan son kontrolleri yapmak için Altan motora gittim. Tamer abi saolsun, Motor yağını 15-50 ile değiştirince bu sorun ortadan kalktı. Yoksa perkinson gibi olurdum herhalde.

Ekonomisi ve performansı ile hiç kimsenin tartışma yapmasına gerek yok. Bu makina bir numara bir makinadır. Bakın kendi klasmanı olan 650 cc de değil , bütün Enduro - Touring klasmanında bir numaradır. Karşılaştırılabildiği makinalar ancak 1150 veya 1200 GS ler. Zaman zaman özellikle düşük süratlerde onlardan bile iyi desem kızan çok olur ama maalesef doğru.

Marmariste Hayalim olan 1200 GS Adventure ile test sürüşü yapma imkanım oldu. Şöyle söyleyeyim artık hayalim değil. Hele iki katından fazla fiyatını düşünecek olursanız hiç hayalim değil.

Genelde beğenilmeyen Orjinal Bridgestone lastikleri, sıcak havalarda adeta asfalta yapışıyor. Yüklü ve ağırlıklı olarak virajlardaki yatma açısını görseniz inanamassınız. Ben üzerinde olduğum halde inanamadım. Yan çantalar sürttü sürtecek gibi.

Yatın kalkın ne kadar iyi bir motor kullandığınıza şükredin. Her yolun ve ortamın makinası DL 650 dir. Nokta.

2000 km boyunca , farklı şartlarda beni bir saniye bile utandırmayan can dostum Phantomun bir resmini paylaşmak istedim . Aşağıda.

Shot at 2007-06-24
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler