Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Sn. EGELİ,

V strom ile CBF1000 arası karşılaştırma yazısı yazmaya ne dersiniz? İki motoru da şu sıralar düşünüyorum

Intruder 800 den Gv250 ye geçtim şehiriçinde iyi uzunyolda da aslında sorunsuzca gezdim ancak nedense gücüne alıştıktan sonra şu an yadırgıyorum biraz zayıf tabi 800 intruder a göre.

Şimdi farklı bir tarzı denemek istiyorum.9 yıldır motosiklet kullanıyorum 125 den 1000 liğe kadar çok motor denedim.Görüşleriniz bu yüzden önemlidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    Vstrom tam Türkiyenin yollarına uygun motor,her yolda her türlü hava şartında sizi üzmez,sıkıntıya sokmaz,yolculuğunuzu keyifli hale getirir,zevk alırsınız,yakıtta cimridir hele yeni 650 ler dahada cimri,artçınız varsa rahat eder,motor kolay kolay yolda kalmaz yapacağı arızalar bellidir onların çözümleride belli tek canınıza sıkacak şey kasise,lakaya veya çukura düştüğünüzde önden gelen tak sesi,hararet yapmaz hem yağ hemde su soğutması var,torku iyidir hızıda iyidir,yalnız ABSli ve abs siz frenleri kötüdür,kötü derken o kadarda değil ama bir honda bir bmw nin frenleme sistemleriyle kıyasmaka abes olur,hız her motora göre 185 ile 215 arası değişir.motorun yolda daha stabil ve konforlu olabilmesi için amartisör kelepçesi takılmasını öneririm tabi birde tur camı.ben 3 dl650 ile toplam 1000.000 km civarı yaptım her km.si ayrı zevkti kısacası haddini bilen bir motor.CBF1000FA'yı motorsuz kalmamak ve denemek amacıyla aldım,yazın 3 ayda 6.000 km civarı yaptım,cbf1000'nin torku mükemmel,daha öncede race motorları kullandım onların performansıyla kıyaslanmaz ama bu CBF bambaşka frenleri bmw kadar mükemmel ön arka kombine ve abs,yolculuğu dl650 kadar yumuşak değil ama asla yormuyor,artçı dlde daha rahat eder CBF biraz daha sert motor.ivmelenmesi çok güzel alt devirlerde eğer vites yukarda kalmışsa hiç alt vitese atmanıza gerek yok anında toparlar,virajları mükemmel ne isterseniz yapar şehiriçinde manevrası falan iyikıvrak yalnız erken fan açar,yakıt tamamen size kalmış 4.5 lt ile 7 lt arasında yakar.ortalama 130 km.ye kadar 5 lt civarlarında tüketir,elinizin altında 1000 lik makinanın gücü var ister kullanın ister kullanmayın onun verdiği güveni insanı hissettiriyor.yakışıklı motor,bakımı maliyetli değil,ön camının elle alçaltılıp yükseltilebilmesi çok güzel,gösterge paneli çok kullanışlı ve şık,cbf1000 le asfalttan ayrılmanızı tavsiye etmem haa toprak veya bozuk yolda gitmiyormu gidiyor ama makinaya yazık son hız 240 civarlarında ama 3 çantayla gerek yok 230 dan itibaren kafa başlıyor sallanmaya.ama 200 lere kadar inanılmaz keyifli yolculuğu var hele 120 -130 civarlarında yayla gibi gidiyor.
    valla aklıma gelenler bunlar.
    ben şimdi yeni çıkacak tel jantlı dl650 yi bekliyorum inşallah bunu satacak yerine onu alaacağım.umarım bi fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilmişimdir.hangi motoru tercih ederseniz edin pişmanlık duymazsınız,dl650 de cbf1000 de farklı kategorilerde harika motorlar.
    mephamd, mehmetenis, nepal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    06 EB 8036
    09 R 5520

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şimdi yeni çıkacak tel jantlı dl650 yi bekliyorum inşallah bunu satacak yerine onu alaacağım

hocam bu camia 1200GS den inip tekrar DL ye binenleri gördü, cbf 1000 in hiç şansı yok vstromu bilenler için

Motosikleti
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu camia 1200GS den inip tekrar DL ye binenleri gördü, cbf 1000 in hiç şansı yok vstromu bilenler için

Ben v strom u biliyorum.2008 yılında bir süre kullanımım olmuştu.

Biraz ağır bir motor ama torkunu çok sevmiştim onu hatırlıyorum.30 la giderken son vitesten bile hızlanıyordu.

Motosikleti
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben v strom u biliyorum.2008 yılında bir süre kullanımım olmuştu.

Biraz ağır bir motor ama torkunu çok sevmiştim onu hatırlıyorum.30 la giderken son vitesten bile hızlanıyordu.

10 kg hafifletilmiş yeni kasa vstrom u denemenizi tavsiye ederim..

Bosch yeni nesil ABS fren sistemi eski kasadan çok daha güvenli..

rüzgar konforu eski kasadan çok çok daha iyi..

aerodinamik dizayn ile eski kasadaki yüksek hızda kafa sallama sıfırlanmış..

yakıt tüketimi zaten efsane idi 100 km de min 1 lt daha düşük (ist trafiğinde kış sezonunda şu an 4,4 lt yakıyorum,yazın 3,8 e kadar düşmüştü)
    EGELİ bunu beğendi.

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115

yakıt tüketimi zaten efsane idi 100 km de min 1 lt daha düşük (ist trafiğinde kış sezonunda şu an 4,4 lt yakıyorum,yazın 3,8 e kadar düşmüştü)
    Vstrom DL650XT dahada güzel olacak.
    06 EB 8036
    09 R 5520

Motosikleti

Çok güzel gül güle kullanın.

yalnız dostum ufak bir sorun var ki yeni kasa v stromun görünüşünü hiç sevmedim sevemedim.Hani en ufak heyecan uyandırsa bakardım ama yok işte.Eskisi çok daha şık duruyor gözümde.
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

Motosikleti
    benim ilk vstromum 2004 idi..70 bin kullandım tık demedi

satarken çok üzüldüm bende çok seviyordum görünüşünü ve rengini

bendeki şu linkde fotoğraflarda gördüğünüz sadece 2004 de gelen lansman rengi mavi idi

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ismalarim.html

ama yenisini kullandıkça eski kasadaki sorunların giderilmesi memnuniyetimi artırdı

ve bu keratayı da sevmeye başladım,insanın gözüde alışıyor sanırım zamanla

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    internette bulduğum bir dl. Bizim aletler yakışıklı ya Maşallah diyelim.

..Carmentality.. bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [B]internette bulduğum bir dl. Bizim aletler yakışıklı ya

internette arama dostum en güzel DL fotolarını ben çektim,buyur

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Cbf 1000 den vazgeçtim fiyatı şişirilmemiş dosta gidecek 2004 2006 model arası vstorm arıyorum varsa satan yada eşi dostu satan haber verirse sevinirim.

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    ASELETİN YETER V STROM TURKIYE ICIN SINIFINDA EKONOMIK AZ YAKIT YOLDA GAZ DOKUNDUNMU PISKOPAT MAKINA

V STROM

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hellas yine izne çıkmış

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Herkese merhaba.. Uzun yıllardır motosşklet kullanıyorum, bu sezon uzun geziler yapmak ve yeni yerler hatta ülkeler görmek niyetindeyim, çift silindir bir enduro ya da touring bakınıyordum.. 5 yıldır kullandığım 600RR'ımdan sonra aklımda 2015 yeni kasa Versys 650 almak vardı; ancak bir tanıdığım aracılığı ile Bodrum'da 2010 model harika bir V-Strom 650 buldum, en güzel yanı motosiklet henüz 6.400 km.deydi, hemen gidip baktım inceledim, km sahiden orjinaldi, doktordandı , basamakları, diskleri pırıl pırıldı, değil kazası, olduğu yerde düşmesi dahi yoktu.. Hepco becker koruma demiri var, en güzeli de şu; tam aradığım gibi Giwi Maxia 3'lü çanta seti de var, rengi füme, gayet sade ve güzel bir renk.. Sadece uzun süre kullanılmadığı için lastiklerinde çatlaklar oluşmuş, lastikleri 2010 tarihli, bu normal..şimdilik idare ediyorum ama bir kaç güne bir takım Metzeler Tourance aldım mı tamamdır.. Fiyatı da gayet makuldü, 20.500 Tl'ye aldım. 6400 km de, üstelik Giwi 3'lü çanta setli, hiç kazasız bir motosiklet için güzel fiyat diye düşünüyorum? İzmir'e gelir gelmez yağını ve filtresini değiştirdim, makinesi saat gibi, aküsü eh işte idare eder, 0 derece soğukta bile tek marşta çalışıyor, bu akü bu kışı atlatırsa akü masrafından da yırttım demektir

Sıfır Kawasaki Versys şuan 25-26 bin lira civarında, gezi için çanta seti, ayrıca koruma demiri masrafı falan da olacaktı, 2010 V-Strom'u henüz 6.400 km.de bulduğum için şanslıyım, iyi bir seçim oldu..

Bu yaz keyifli geziler yapıcam inşallah 2000 yılından bu yana 15 senedir hep 4 silindirli, çoğunlukla ss motosikletlerim oldu, DL650 ilk endurom, çok sevdim bu motosikleti..

Herkesin gönlündeki motora kavuşmasını dilerim..
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.. Uzun yıllardır motosşklet kullanıyorum, bu sezon uzun geziler yapmak ve yeni yerler hatta ülkeler görmek niyetindeyim, çift silindir bir enduro ya da touring bakınıyordum.. 5 yıldır kullandığım 600RR'ımdan sonra aklımda 2015 yeni kasa Versys 650 almak vardı; ancak bir tanıdığım aracılığı ile Bodrum'da 2010 model harika bir V-Strom 650 buldum, en güzel yanı motosiklet henüz 6.400 km.deydi, hemen gidip baktım inceledim, km sahiden orjinaldi, doktordandı , basamakları, diskleri pırıl pırıldı, değil kazası, olduğu yerde düşmesi dahi yoktu.. Hepco becker koruma demiri var, en güzeli de şu; tam aradığım gibi Giwi Maxia 3'lü çanta seti de var, rengi füme, gayet sade ve güzel bir renk.. Sadece uzun süre kullanılmadığı için lastiklerinde çatlaklar oluşmuş, lastikleri 2010 tarihli, bu normal..şimdilik idare ediyorum ama bir kaç güne bir takım Metzeler Tourance aldım mı tamamdır.. Fiyatı da gayet makuldü, 20.500 Tl'ye aldım. 6400 km de, üstelik Giwi 3'lü çanta setli, hiç kazasız bir motosiklet için güzel fiyat diye düşünüyorum? İzmir'e gelir gelmez yağını ve filtresini değiştirdim, makinesi saat gibi, aküsü eh işte idare eder, 0 derece soğukta bile tek marşta çalışıyor, bu akü bu kışı atlatırsa akü masrafından da yırttım demektir

Sıfır Kawasaki Versys şuan 25-26 bin lira civarında, gezi için çanta seti, ayrıca koruma demiri masrafı falan da olacaktı, 2010 V-Strom'u henüz 6.400 km.de bulduğum için şanslıyım, iyi bir seçim oldu..

Bu yaz keyifli geziler yapıcam inşallah 2000 yılından bu yana 15 senedir hep 4 silindirli, çoğunlukla ss motosikletlerim oldu, DL650 ilk endurom, çok sevdim bu motosikleti..

Herkesin gönlündeki motora kavuşmasını dilerim..
    yeni motorunuzu iyi günlerde kullanın..

600RR dan sonra bu tarz motorlar gitmiyormuş gibi gelebilir bunun haricinde asla pişman olmayacağınız bir makinadır VSTROM

tabi VSTROM konforuda alışkanlık yapabilir,bir kaç bin km sonra inip race makinaya binseniz bu eziyete nasıl dayanabilmişim dersiniz

eski sahibi taktırmamışsa tavsiyem gidon yükseltici ve yakınlaştırıcı taktırın,uzun yolda çok daha rahat edersiniz..

fatih0715 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-Strom
    Herkese Selamlar,
    Aranıza antalyadan katılıyorum, 32 yasındayım devlet memuruyum cocuklugumdan bugüne kadar hep kücük cc motosikletler kullandım ve son üç yıldır cbf 150 kullanıyorum.
    Son zamanlarda dl 650 ye acayip şekilde kafayı takmış bulunuyorum İnşallah cok yakında temiz bulabilirsem almayı düşünüyorum. Çevremde hiç v stromu olan arkadaşım yok malasef millette bi racing aşkıdır gidiyor. v stromla ilgili kafama takılan sorular var. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    1.Bildiğim kadarıyla antalyada suzuki servisi yok, antalyada v strom kullananlar bakımlarını nereye yaptırıyor.
    2.genelde uzun yol motoru olduğu için 2. ellerde km hep yüksek ve bu sebepten dolayı triger zinciri vb. gibi sorunum olurmu.
    3.2006 ve 2007 modeller arasında çift buji ve abs harici bir fark varmı?
    4.ikinci el bir motorda genellikle beni ne gibi masraflar bekleyebilir?
    Şİmdilik aklıma takılanlar önemli sorular bunlar. Herkese çok teşekkür ederim....

Motosikleti
    Alıntı fatih0715 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar,
    Aranıza antalyadan katılıyorum, 32 yasındayım devlet memuruyum cocuklugumdan bugüne kadar hep kücük cc motosikletler kullandım ve son üç yıldır cbf 150 kullanıyorum.
    Son zamanlarda dl 650 ye acayip şekilde kafayı takmış bulunuyorum İnşallah cok yakında temiz bulabilirsem almayı düşünüyorum. Çevremde hiç v stromu olan arkadaşım yok malasef millette bi racing aşkıdır gidiyor. v stromla ilgili kafama takılan sorular var. yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    1.Bildiğim kadarıyla antalyada suzuki servisi yok, antalyada v strom kullananlar bakımlarını nereye yaptırıyor.
    2.genelde uzun yol motoru olduğu için 2. ellerde km hep yüksek ve bu sebepten dolayı triger zinciri vb. gibi sorunum olurmu.
    4.ikinci el bir motorda genellikle beni ne gibi masraflar bekleyebilir?
    Şİmdilik aklıma takılanlar önemli sorular bunlar. Herkese çok teşekkür ederim....
    Yardımcı olmaya çalışayım.

1- Antalyada yaşamadığım için bilemeyeceğim.
    2- Bende yüksek km de satın aldım öyle bir sorunum yok şimdilik.
    3- Buji ve abs harici sürüşü etkileyen fark yok. Ufak tefek sticker farkları vs var. Başka bilmiyorum.
    4- 2. El her motorda olabileceği gibi , buji, yağ, filtre, lastik, zincir-dişli,akü,hidrolik sıvıları, balatalar vs masrafları olabilir. Tabiki sizden önceki sahibi bunları yakın zamanda değiştirdiyse bu masraflar olmayacak.

Alacağınız vstromun km sinden ziyade bakımlı oluşuna dikkat edin derim nacizane.

Bu arada fuarda yeni kasa dl 650 ye oturdum. Gerçekten içime sinmedi. Bizim kasalar çok daha iyi geldi bana. Belki kendi motorum olduğu için ama yeni kasaya oturunca birşeyler eksikti sanki.

Dl1000 fena değil ama.
    Triumph tiger 1200 ü hepsine tercih ederim
    Ktm 1190-1290 ve r1200 ü fiyatlarından dolayı karşılaştırmaya almıyorum.

Buda dünkü ufak gezimizden .

Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Alıntı fatih0715 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Selamlar,

arka maşa 2007 yani abs li modellerden itibaren 2 cm daha uzundur..abs sizlerin zincir 116 , abs li ler 118 bakladır..

birde enjeksiyon sistemine rölanti regülatörü eklenmişdir..

Motosikleti
    3. Sorunuzun cevabını eksik vermişim sanırım .

Şu linkte detaylı incelemişler.

http://www.motoaktuel.com/blog/index.php/suzuki-dl650

Yanlız sitede 2007 ve sonrası için abs opsiyonel demişler fakat ben abs stabdart diye biliyorum.
    2007 ve sonrası hiç absiz vstroma rastlamadım.Bu konuda yanılıyor olabilirim.

fatih0715 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-Strom
    Teşekkür ederim beko12345 genelde 2007 modellere bakıyorum bende mat siyahi çok canımı yakıyor :-) malum sitedeki ilanlardan bir kaciyla iletişime geçtim genelde bazı bakımlarını yaptırdıklarını söylüyorlar ama çoğunlukla lastik ve zincir maliyetli olduğundan bitik oluyor. 60000 km v strom için çok değil yani dogrumudur? 40000 km ile 60000 km de olan iki motor arasında kaldım aralarında 2000tl fiyat farki var ikiside bakım olarak aynı sayılır. Bir miktar kredi kullanicagim için ikisi arasında secim yapmakta zorlaniyorum. (İki motorda 2007 model)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler