Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar meraba. Gecen hafta 2012 apache aldim. Mugla bodrum'dayim. Mugla'da ve bodrumda olanlar varsa yedek parca, servis veya usta konusunda tavsiye ve yardimlari olan varsa cok iyi olur. Iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar uzun zamandır uğramıyorum buraya kazasız sürüşler herkese,

3 yıldır bindiğim Apache'nin ön tekeri boştayken çeviriyorum çok zor dönüyordu disk balatalara çok sürtüyordu ve balatalar çok eğri bir şekilde eriyordu diske baktım eğri değil jant eğri değil bakmadığım şey kalmadı meğersem ön teker mili eğri imiş!!! ��
    benimde iterken sürtme sesi var ön tekerde ama giderken sorun yok disk düz balatalarda normal aşınıyorama iterken ara ara sürtme yapıyor balatalar senin milin fotosu var mı gözlegörülen bir eğrilik varmıydı

Arkadaşlar öncelikle selamın aleykum az once üye oldum bende tvs apache 150 almak istiyorum.
    3,4gündür sahibindende geziyor çeşitli sitelerede arada bakıyorum
    Sormak istediğim soru şu
    Elimde 2 ila 2.500tl civarı bi para var sitelere bakıyorum 2009 2010 2011 2012 modellerden bazılarını satın alabiliyorum ama baktıgım motorların çoğu 30 ila 70 bin arasında yani dormak istediğim ortalama 30 binde olan bir motor alsam ortalama ne kadar daha sürebilirim motoru bitmiş olur mu 6,7ay kullanıcam aldıgım motoru ama model yılı eski oldugu için acaba bana sık sorun çıkartır mı öğrenci olduğumdan sürekli serviste ne zaman geçirebilir nede para saçavilirim yani tecrubelı apache kullanıcılarından yorum bekliyorum sizce hangi modeli en verimlisidir

Motosikleti
    TVS Apache 150
    Selam arkadaşlar 2 saat önce 2012 model 34 bin km'de tvs mi aldım ve aranıza katıldım.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı dfd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar 2 saat önce 2012 model 34 bin km'de tvs mi aldım ve aranıza katıldım.
    Hayırlı olsun ne kadara aldın ?

Motosikleti
    TVS Apache 150
    2750'ye aldım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-bu-fiyata-en-uygun-2014-haziran-tvs-apache-acil-satilik-286307827/detay/

İLAN AKTİFTİR.

Ali Özgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar tvsturkiye sitesinde apache 180 gozukuyo. nedir ne değildir bi konu da goremedim

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde iterken sürtme sesi var ön tekerde ama giderken sorun yok disk düz balatalarda normal aşınıyorama iterken ara ara sürtme yapıyor balatalar senin milin fotosu var mı gözlegörülen bir eğrilik varmıydı
    Gözle kesinlikle fark edilmiyor milin somununu gevşet mili çıkarmadan 14-15 anahtar ile hızlıca tam tur birkaç kere çevir tekerin sağa sola oynadığını göreceksin ordan belli oluyor,

Ben servise sordum milin yenisi yok dedi bizde tornacıda düzeltip takıyoruz dedi çıkarıp tornacıya verdim düzeltti taktım da sanki tam olmadı mili çevirince hala az oynuyor milin yenisi lazım bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

A.S hayırlı olsun!!
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    2750'ye aldım
    Uygun almışsın en ölüsüne bile 3000 istiyorlar

Bu arada arkadaşlar benim motorda bi tuhaflık var yolda giderken bi ses duydum o andan itibaren 3 gündür hem zırıltılı çalışıyor ve her vitesin hızından 5km kadar azalma oldu, birde 2.vitesde 40 ı 3.vitesde 60 ı geçemiyorum motor baya bi bağırıyor hemen vites yükseltiyorum

5-10 gündürde egzos patlama yapıyor pat pat duyuyorum arada

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı BHDIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle selamın aleykum az once üye oldum bende tvs apache 150 almak istiyorum.
    3,4gündür sahibindende geziyor çeşitli sitelerede arada bakıyorum
    Sormak istediğim soru şu
    Elimde 2 ila 2.500tl civarı bi para var sitelere bakıyorum 2009 2010 2011 2012 modellerden bazılarını satın alabiliyorum ama baktıgım motorların çoğu 30 ila 70 bin arasında yani dormak istediğim ortalama 30 binde olan bir motor alsam ortalama ne kadar daha sürebilirim motoru bitmiş olur mu 6,7ay kullanıcam aldıgım motoru ama model yılı eski oldugu için acaba bana sık sorun çıkartır mı öğrenci olduğumdan sürekli serviste ne zaman geçirebilir nede para saçavilirim yani tecrubelı apache kullanıcılarından yorum bekliyorum sizce hangi modeli en verimlisidir

Marka model ne olursa olsun şansın varsa 6-7 ay değil 6-7 yıl gene binersin bence 30 binde olan apache 30 bin daha rahat rahat gider tabi çok hor kullanılmamışsa.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Hayırlı olsun. Merak ediyordum bu motoru ve geçen gün bir süre deneme sansım oldu. 5-6 bin kmdir cb125e kullanıyorum fakat 2012 tvsnin rolentide bile rahatsız edici bir titreşimi var. Kısa süre kullanmış olsam bile ellerim uyuştu desem yeridir. O motora özel mi yoksa 2012lerin hepsinde bu titreşim var mı? İvmelenmesi güzel tabi 13 hp nin etkisi olsa gerek. Yeni kasa tvs kullanma imkanım olursa işte o zaman tvs için fikrim netleşecek.

Motosikleti
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Merak ediyordum bu motoru ve geçen gün bir süre deneme sansım oldu. 5-6 bin kmdir cb125e kullanıyorum fakat 2012 tvsnin rolentide bile rahatsız edici bir titreşimi var. Kısa süre kullanmış olsam bile ellerim uyuştu desem yeridir. O motora özel mi yoksa 2012lerin hepsinde bu titreşim var mı? İvmelenmesi güzel tabi 13 hp nin etkisi olsa gerek. Yeni kasa tvs kullanma imkanım olursa işte o zaman tvs için fikrim netleşecek.
    Bi ara gel benim 2013 kasayı dene daha yeni sayılır 6.000 km de titreşim var ama öyle elde uyuşma totoda uyuşma felan ancak uzun süre kullanınca olur ki buda çoğunlukla şehir içinde kullanılan bir motor zaten
    EthanHunt bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara gel benim 2013 kasayı dene daha yeni sayılır 6.000 km de titreşim var ama öyle elde uyuşma totoda uyuşma felan ancak uzun süre kullanınca olur ki buda çoğunlukla şehir içinde kullanılan bir motor zaten
    İlk fırsatta seni arayacağım, zaten aynı mahalledeyiz. Bu sıralar akşamları geç geliyorum, zaman bulup rahatsız edeceğim seni.

Motosikleti
    İlk fırsatta seni arayacağım, zaten aynı mahalledeyiz. Bu sıralar akşamları geç geliyorum, zaman bulup rahatsız edeceğim seni.
    Olur uygun bir zaman olursa beklerim özelden yazarsın

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Uygun almışsın en ölüsüne bile 3000 istiyorlar

Bu arada arkadaşlar benim motorda bi tuhaflık var yolda giderken bi ses duydum o andan itibaren 3 gündür hem zırıltılı çalışıyor ve her vitesin hızından 5km kadar azalma oldu, birde 2.vitesde 40 ı 3.vitesde 60 ı geçemiyorum motor baya bi bağırıyor hemen vites yükseltiyorum

5-10 gündürde egzos patlama yapıyor pat pat duyuyorum arada
    Dostum bence sen korkudan motoru kullanamıyorsun verimli.. her sese harekete takıyosun kafayı.. 3.viteste 2 kişi full dolu motorla yokuşlarda 70in altına inmeden gidiyordum..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...graflarim.html

bu haldeyken motor.. biraz limitlerinde kullanmaya alıştır kendini.. korkma bişey olmaz böyle yaparak zarar veriyosun motora ..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bence sen korkudan motoru kullanamıyorsun verimli.. her sese harekete takıyosun kafayı.. 3.viteste 2 kişi full dolu motorla yokuşlarda 70in altına inmeden gidiyordum..

http://www.motosiklet.net/forum/etki...graflarim.html

bu haldeyken motor.. biraz limitlerinde kullanmaya alıştır kendini.. korkma bişey olmaz böyle yaparak zarar veriyosun motora ..
    İyi güzel diyorsunda korkarak kullanmayla ne alakası var bir ara motorun sağır felan dediler ki bence alakası yok, şimdi de sen kullanamıyorsun diyorsun. 3 de 60-65 yaparken bu kadar ses çıkması normal mi yani millet 3 de 85-90 yapıyor. Bir önceki motorum drift di bak japon ile değil çinli ile kıyaslıyorum .Herkesde böyleyse eyvallah ama benimkinde mi problem diye endişeleniyor insan çünkü belli ki motorda normal olmayan bir şey var

Limitlerinde kullan derken tam olarak ne demek istedin

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    İyi güzel diyorsunda korkarak kullanmayla ne alakası var bir ara motorun sağır felan dediler ki bence alakası yok, şimdi de sen kullanamıyorsun diyorsun. 3 de 60-65 yaparken bu kadar ses çıkması normal mi yani millet 3 de 85-90 yapıyor. Bir önceki motorum drift di bak japon ile değil çinli ile kıyaslıyorum .Herkesde böyleyse eyvallah ama benimkinde mi problem diye endişeleniyor insan çünkü belli ki motorda normal olmayan bir şey var

Limitlerinde kullan derken tam olarak ne demek istedin
    neye göre anormal kardeşim ? Driftin neyiyle kıyaslıyosun ? başka apache ile denedin mi.?. apachenin çalşma karakteri driftten 3 kat sesli ve balasör yok.. önce motorunu tanı diyorum sana.. bağırıyor derken kaçbin devir çeviriyor ? kaç binde vites atıyosun ? bağırıyor diye bi söz yok şu deviri çeviriyo dersin bizde normal mi değilmi söyleriz.. sana dedım getir bakarız varsa sorun beraber çözeriz diye , gelmezsende götür servise başka motorları dene ustasına göster.. ucu çok açık konuşuyosun..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    TVS Apache 150
    titreşim konusu benimde çok kafama takılıyodu dediğim gibi yeni aldım elciklerdeki titreşim 7 bin devir üstünde başlıyo ve beni çok rahatsız etmedi tabi kişiden kişiye değişebilir

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neye göre anormal kardeşim ? Driftin neyiyle kıyaslıyosun ? başka apache ile denedin mi.?. apachenin çalşma karakteri driftten 3 kat sesli ve balasör yok.. önce motorunu tanı diyorum sana.. bağırıyor derken kaçbin devir çeviriyor ? kaç binde vites atıyosun ? bağırıyor diye bi söz yok şu deviri çeviriyo dersin bizde normal mi değilmi söyleriz.. sana dedım getir bakarız varsa sorun beraber çözeriz diye , gelmezsende götür servise başka motorları dene ustasına göster.. ucu çok açık konuşuyosun..
    motorun her devri sesli ama az önceki yorumda da yazdığım gibi 3 de 70 yaparken 8 bin devirde yırtınıyor alet. Başka apache ile deneme fırsatım olmadı balansör olmadığı için bu kadar fazla ses ve titreşim olurmu sadece onu merak ediyorum.
    Dostum ben sana getircektim doğru unutmuşum. Ne zaman müsaitsen geliyim bi bakarsan iyi olur normalse söylersin kafam rahat eder

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler