Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırli olsun doğru karar yaptığıni zamanla anlayacaksin tek silindirli her motorda titreşim vardır ha Apache de biraz daha fazladır.Bu motoru çok devirli kullanmazsan titreşimi hissetmezsin ve motorun ömrü için de uzun süre devirli kullanma derim.
    İnşallah dediğiniz gibi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shell var burda shell den motosiklet yağı vardı sanırım onu koysam olurmu? Birde yatak sarıp sarmadıgını nasıl anlarm
    koy bişey olmaz gidice değiştirisin hepsini fazla yağ varken içinde çok gazlama arabalarda öncesinde belirtisi vuruntu sesi olur düzgü çalışmaz eğer yatak sararsa motor hiç çalışmaz

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaslar ben yeni bir ön çamurluk aldım ve taktım çamurluk cok eğri duruyor neden eğri duruyor ve nası düzelir?

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Selamunaleykum.

Arkadaşlar motorun vites geçişleri biden sertleşmeye başladı. 1700 km oldu yağı değişeli . Daha önce böyle yapmıyordu sizce neden acaba ?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum.

Arkadaşlar motorun vites geçişleri biden sertleşmeye başladı. 1700 km oldu yağı değişeli . Daha önce böyle yapmıyordu sizce neden acaba ?
    Motoru çok sıkıştırma sıcak günlerde ondan olabilir. Yağını 1500 kmde bir değiştirin ayrıca.

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Sakin kullanıyorum genelde. Bi yağını değişelim o zaman. Bayram günü açık olan servisre bulamam. Önerebileceginiz petrol istasyonu yagi varmı arkadaşlar. Gecici olarak degistirebilecegim . Po shell vs. ??

Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin kullanıyorum genelde. Bi yağını değişelim o zaman. Bayram günü açık olan servisre bulamam. Önerebileceginiz petrol istasyonu yagi varmı arkadaşlar. Gecici olarak degistirebilecegim . Po shell vs. ??
    bpden castrol 10w50 koy vites geçişlerinin sertleştiğini bilmem

Motosikleti
    PIAGGİO X 250 EVO
    Motorun ya soğuktur yada çok ısıtmışsındır.Bendede oluyor ilk yola çıkmamda birden ikiye geçerken bazen çat diye bir ses geliyor.çok ısınıncada sesin çoğalıp vitesin daha sert geçtiğini fark ettim mevburi konvoylar bizide motoruda yıpratıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Bence ağırlıktan motorun ağırlığı ön tarafta iki kişi olunca g kuvvet iyice öne akıyor abs olsaydı kafa sallamazdı.direksiyon rulmanlarına bak direksiyonu hafif sağa soldan salladınmı yumşacık dönmesi lazım bir yerde sıkışıyorsa sağa sola çekme yapar. bende vardı hallattirdim alışana kadar bir kaç gün zorlanırsın o kadar.
    memleketini en çok seven , işini en iyi yapandır.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ben bu motorla uzun yolda en fazla kaç dakika/saat tapa gaz gidebilirim?

Sıcaklık göstergesi de yok, motoru zorlamak istemiyorum.
    Yada kaç km. tapa gaz gidebilirim?
    Bilenlerden cevap bekliyorum.

Yada kaç km. tapa gaz gidebilirim?
    Bilenlerden cevap bekliyorum.
    ben 480 km boyunca virajlar hariç tapagaz gittim

Arkadaşlar bu gün 1 saat önce annemle beraber mezarlığa gidiyodum kenarda durdum araba geçin diye arabada içten alınca motoruma deydş bende motru yatırdım bilerek çarpmasın diye oda egzoza sürttü biraz egzozu çizdi egzozu boyatmak istiyorum aynı renge çizik gitsin boyata bilirmiyim teşekkürler

arkadaşlar hava filtresi kaç bin kmde bir değiştirilmeli ? ve buji..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

birde yağını ve yağ filtresini değiştirdiğimde yağ a 1 litre koyduktan sonra yağ filtesinede 100 ml koymak gerekiyormuş. illa 2 litre yağ almam şart mıdır?

Alıntı Fevzi can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün 1 saat önce annemle beraber mezarlığa gidiyodum kenarda durdum araba geçin diye arabada içten alınca motoruma deydş bende motru yatırdım bilerek çarpmasın diye oda egzoza sürttü biraz egzozu çizdi egzozu boyatmak istiyorum aynı renge çizik gitsin boyata bilirmiyim teşekkürler
    ben koçtaştan boya aldım çok memnun kaldım

arkadaşlar hava filtresi kaç bin kmde bir değiştirilmeli ? ve buji..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

birde yağını ve yağ filtresini değiştirdiğimde yağ a 1 litre koyduktan sonra yağ filtesinede 100 ml koymak gerekiyormuş. illa 2 litre yağ almam şart mıdır?
    hava filtresi ve buji 10 bin kmde yağ filtresnden sonra 1100 m alır doğrudur açık almıyorsan mecbur en az 2 litre alacaksın

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben koçtaştan boya aldım çok memnun kaldım

hava filtresi ve buji 10 bin kmde yağ filtresnden sonra 1100 m alır doğrudur açık almıyorsan mecbur en az 2 litre alacaksın
    motul kullanmıştım daha önce. şimdi castrol alıyım diyorum fiyatıda uygun. 2 litre alırım 1 litresini koyarım motora 900 ml kalır diğer kutudan. onuda her yağ filtresi değiştiğimde eklerim. o yağ bozulmaz değilmi? Birde hocam 6600 de motor. servis bujini değiştir dedi. bujiyi ondan sormuştum.

Hava filtremde hiç temzilenmedi. değiştirmekte fayda varmıdır? Son bir sorum daha var.. sübap ayarı neden yapılır? nedir? adam gaz verip motorun subap ayarının yapılması lazım dedi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    motul kullanmıştım daha önce. şimdi castrol alıyım diyorum fiyatıda uygun. 2 litre alırım 1 litresini koyarım motora 900 ml kalır diğer kutudan. onuda her yağ filtresi değiştiğimde eklerim. o yağ bozulmaz değilmi? Birde hocam 6600 de motor. servis bujini değiştir dedi. bujiyi ondan sormuştum.

Hava filtremde hiç temzilenmedi. değiştirmekte fayda varmıdır? Son bir sorum daha var.. sübap ayarı neden yapılır? nedir? adam gaz verip motorun subap ayarının yapılması lazım dedi.
    motordan şıkır şıkır metal sesi geliyorsa eğer ve bu durum sürekliyse yani her çalıştırmada bu ses geliyorsa subap ayarı yapılması gerekir... subap ayarı yapılması için de motorun soğuk olması gerekir... eğer subap ayarı yapılacaksa motora ya akşamdan bırak sabah yapsınlar ya da sabahtan bırak akşam yapasınlar... yoksa ayarlanmıyor haberiniz olsun...

castrol yağ ben de kullanıyorum... motul alıp 3 bin km de bir değiştireceğime castrol alıp 1000 km de bir değiştiriyorum... 17 TL 1 litre castrol actewo...

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Benim motorun yağ filtresi değişti ama 1 litre yağ koydular. Biz usta ile, şanzıman tamamen söküldüğü zaman 1100 L. yağ koyulur sandık.
    1 Litre daha aynı yağan var elimde. (Motul 7100 10w50)

Ne yapayım?

yağların açıldığında 6 ay mrü olduğu yazıyor yabancı forumlarda nasıl bizm 2 binde birdeğiştiriğinden zaten kullanılırbuinin değişim periotları max 10 bindir kitapçıktada yazar istersen değiştir hava filtresi tıkanmaz merak etme asınçlı hava sakın tutturma delikleri büyütüp içeri gereksiz toz kaçırır sübabların rolantide şıkırtısı duyuluyor mu duyuluyorsa ayar yapılır

Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordan şıkır şıkır metal sesi geliyorsa eğer ve bu durum sürekliyse yani her çalıştırmada bu ses geliyorsa subap ayarı yapılması gerekir... subap ayarı yapılması için de motorun soğuk olması gerekir... eğer subap ayarı yapılacaksa motora ya akşamdan bırak sabah yapsınlar ya da sabahtan bırak akşam yapasınlar... yoksa ayarlanmıyor haberiniz olsun...

castrol yağ ben de kullanıyorum... motul alıp 3 bin km de bir değiştireceğime castrol alıp 1000 km de bir değiştiriyorum... 17 TL 1 litre castrol actewo...

hocam power1 20 22 tl neden ondn almıyorsun actewo bildiğim kadarıyla scooter yağı ve 20w50 olması lazım

Benim motorun yağ filtresi değişti ama 1 litre yağ koydular. Biz usta ile, şanzıman tamamen söküldüğü zaman 1100 L. yağ koyulur sandık.
    1 Litre daha aynı yağan var elimde. (Motul 7100 10w50)

Ne yapayım?
    ben olsam koyardım 1 litrde 100 ml %10a geliyor ve ortalama arabalardan örnek verirse 4 litrelik bir motorda çubuk 1 litreli yağı gösteriri yani %25ini çubukta yağ kalmadığı zaman motorun içinde 3 litre yağ kalmış olur düz mantıkla bundada aynısı olduğunu var sayarsak 750 ml kaldığında çubukta yağ olmaması gerekir sen 100 ml aha eksik koyduunda 650 ml eksik olması gerekir ortalama

Merhaba iyi bayramlar, bu tvs lere farklı egzos takınca sesi nasıl oluyor acaba? ybrli apaçiler gibi aptalca bir ses oluyorsa hiç bulaşmıyım, benim aradıgım tamam böyle kalkışta falan ses gene pat pat olucakta 5-6 bin devirde güzel ses geliyor o sesi birazcık daha yükseltip güzelleştirmek, güzelden kastım 4 silindirli ssler gibi

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba iyi bayramlar, bu tvs lere farklı egzos takınca sesi nasıl oluyor acaba? ybrli apaçiler gibi aptalca bir ses oluyorsa hiç bulaşmıyım, benim aradıgım tamam böyle kalkışta falan ses gene pat pat olucakta 5-6 bin devirde güzel ses geliyor o sesi birazcık daha yükseltip güzelleştirmek, güzelden kastım 4 silindirli ssler gibi
    egsozu tamamiyle sök inan bana tatmin olursun kardeşim

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ses istiyosan tiger al gerisi boş anıran boğa gibi çıkıyo sesleri orjinal daha iyi emin ol
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler