Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar motosikletimdeki sallama devam ediyor, geçenlerde tamirciye tekrar gösterdim hiç motoru açıp bakmadan binip gelip motorda sorun yok zincir seti değişmesi gerekiyor dedi alıp gelmemi söyledi fiyatlarıda 150 tl falan, ama bende aktarmada değilde motorda sorun var diye düşünüyorum emme de subaplarda falan, çünkü;
    gazı bırakınca çok patlıyor
    hızlanırken sallamıyo
    birde birşey daha vardı ama unuttum

motorun sallanması derken şöyle, düz giderken sabit gazda ileri geri sallıyo sanki benzin bitiyormuş gibi sürekli değilde ama can sıkıcı bir şekilde sallayıp duruyor, birde kalkarken bazen zincirden slach diye ses geliyo oturuyomuş gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:15 ----------

Alıntı hamsi61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol yapan var mı bununla?
    evet var güçsüz kalıyor benim uzun yoldan beklentim bu motorlarda 4-5-6 bin devirde falan 110 falan yapabilmek ama yok 80 ile falan gidiliyor, tabi bir arkadaşım uzun yola çıkarken deviri uzatarak çık yüksek hızda düşük devirde daha iyi kalabilirsin son viteste demiştide hiç denemedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Beyler yakın zamanda 2ci bakımı yaptıran varmı ne kadar maliyeti oldu size, yazarsanız sevinirim. ( Yrtkili serviste)

ysrats17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yakın zamanda 2ci bakımı yaptıran varmı ne kadar maliyeti oldu size, yazarsanız sevinirim. ( Yrtkili serviste)
    Bursa beymoto da yaptırdım 115 tl tuttu 2500 km bakımı bana biraz fazla geldi ama çok arastirmadim. Bu arada bandırma servisi hakkında bilgi sahibi yorum yapabilecek olan varmi ?
    Tvs Apache 17 ZD 522
    B rh +

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı ysrats17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa beymoto da yaptırdım 115 tl tuttu 2500 km bakımı bana biraz fazla geldi ama çok arastirmadim. Bu arada bandırma servisi hakkında bilgi sahibi yorum yapabilecek olan varmi ?
    Yaklaşık bir ay kadar önce bir kardeşimizin Beymotodaki bakımından 120 tl. almışlardı.
    Geçen hafta Bandırma servisini aradım.Fiyatları şu şekilde söylediler:
    Motul yağ = 30 tl.
    Yağ filtresi = 10 tl.
    Zincir bakım spreyi = 15 tl.
    İşçilik = 50 tl.
    TOPLAM MASRAF = 105 TL. Yuvarlak hesap= 100 tl.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Yağ ve yağ filtresi bakımına 50 lira işçilik aldılar he ? Ben ilk bakıma kendi ustama götürmüştüm yetkili servis değil, tüm bunlar yapıldı artı olarak zincir gerginliği yapıldı , tüm bağlantı cıvataları kontrol edildi debriyaj çok yukarda kavradığı için benim istediğim şekilde ayarlandı 10 lira işçilik aldılar ,yağı kendim almıştım motul başka yerden aldım orada yoktu. zaten garantiden çıktı motor 2. bakıma yetkili servise götürmeyim o zaman aynen eskı ustaya devam . teşekürler cevabınız için .

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaslar benim egzozun üstündeki
    krom korumaa demiri baslanmıstı
    önceki sahibi tel fırca vurmuş
    galiba bende nikalaj yatırdım
    bugün yıkamacı bi su tuttu bazı
    yerleri soyuldu naapcaz şimdi?
    yenisinimi alcaz

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yuh bea ben arabamın 10 bin bakımını 260 tlye yaptım ütün parçaları orijial kullanarak değiştirmediğim filtre kalmadı 4 litre mobil 1 esp 0w40ta dahil

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benim egzozun üstündeki
    krom korumaa demiri baslanmıstı
    önceki sahibi tel fırca vurmuş
    galiba bende nikalaj yatırdım
    bugün yıkamacı bi su tuttu bazı
    yerleri soyuldu naapcaz şimdi?
    yenisinimi alcaz
    koçtaş tarzı ir yer varsa yakınlarda oradan metal parlatıcı alacaktın ne pas yapar ne bişey şimdi o nikelajı çıkarıp 2500lük zımparayla hafif geç işleme aşlamadan öncede kenarlarını eğele ki elini kesmesin ondan sonra henkelin metal parlatıcısını uygula hem parlar hemde pas yapmaz
    drej73 bunu beğendi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motosikletimdeki sallama devam ediyor, geçenlerde tamirciye tekrar gösterdim hiç motoru açıp bakmadan binip gelip motorda sorun yok zincir seti değişmesi gerekiyor dedi alıp gelmemi söyledi fiyatlarıda 150 tl falan, ama bende aktarmada değilde motorda sorun var diye düşünüyorum emme de subaplarda falan, çünkü;
    gazı bırakınca çok patlıyor
    hızlanırken sallamıyo
    birde birşey daha vardı ama unuttum

motorun sallanması derken şöyle, düz giderken sabit gazda ileri geri sallıyo sanki benzin bitiyormuş gibi sürekli değilde ama can sıkıcı bir şekilde sallayıp duruyor, birde kalkarken bazen zincirden slach diye ses geliyo oturuyomuş gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:15 ----------

evet var güçsüz kalıyor benim uzun yoldan beklentim bu motorlarda 4-5-6 bin devirde falan 110 falan yapabilmek ama yok 80 ile falan gidiliyor, tabi bir arkadaşım uzun yola çıkarken deviri uzatarak çık yüksek hızda düşük devirde daha iyi kalabilirsin son viteste demiştide hiç denemedim
    hocam aynı durumu ben de hissediyorum... 3. ya da daha üst viteslerde, çok hafif gaz vererek, sabit devirde gittiğimde sanki benzin bitmeye yaklaşmış da kesiliyomuş gibi oluy motor... ama senin dediğin gibi şiddetli bi sallama ya da öksürme tarzında bi kesilme yok... bazen de özellikle yokuşlarda kalkış anında sanki zincir anlık boşa dönüyomuş gibi geliyo... ilk zamanlar da ben de bi yerden değişik bi ses gelse inip bulmaya çalışıyodum... arkadaşın birisi kafanıza takmayın ses bi gelir bi gelmez dedi... uzun süredir umursamamaya çalışıyorum ve başarılı oldukça motordaki sesler azalmaya başladı... ciddi bi sorun oluşturmuyosa kafanı takma... ya da bildiğin başka motorcu varsa oraya da bi götür... bi de onlar baksın...

uzun yol sabır ister bu aletle arkadaşlar... ben en fazla şehirler arası 80 km gittim 80 km geldim... şehir içinde yeterli ama uzun yolda maalesef yetersiz kalıyo... zaten rüzgar da alıyo o yüzden siperlik şart diye düşünüyorum... bayrama doğru aydın - istanbul - ankara - aydın yapacam bakalım nasıl olacak... geçen birisini gördüm adam asya 150 scooter ile ist - aydın yapmış... biraz konuştuk istanbuldan çıktım karadeniz sahilden gürcistan tiflis e kadar gittim geldim bununla dedi... çin malı olduğu için 70 i geçmem usul usul gezerim dedi... sen de hızlı gidecem diye uğraşırsan yorulursun yol eziyet olur diyo...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık bir ay kadar önce bir kardeşimizin Beymotodaki bakımından 120 tl. almışlardı.
    Geçen hafta Bandırma servisini aradım.Fiyatları şu şekilde söylediler:
    Motul yağ = 30 tl.
    Yağ filtresi = 10 tl.
    Zincir bakım spreyi = 15 tl.
    İşçilik = 50 tl.
    TOPLAM MASRAF = 105 TL. Yuvarlak hesap= 100 tl.
    arkadaşlar bakım konusunda herkes kafasına göre fiyat biçiyo anlaşılan... ilk bakıma (580 km) 50 TL, ikinci bakıma (3100 km) 55 TL verdim... arada da 1500 kmdeyken 20 TL ye keyfi olarak serviste yağ değiştirdim... zaten garanti kitapçığında bakımlarda yapılmasa gerekenler kısmında yazanları yapmak zorundalar... hepsi için ayrı ayrı işçilik alırlarsa yandık o zaman... isotların kendisi de 50 Tl demişti bakım için...

Motosikleti
    koçtaş tarzı ir yer varsa yakınlarda oradan metal parlatıcı alacaktın ne pas yapar ne bişey şimdi o nikelajı çıkarıp 2500lük zımparayla hafif geç işleme aşlamadan öncede kenarlarını eğele ki elini kesmesin ondan sonra henkelin metal parlatıcısını uygula hem parlar hemde pas yapmaz[/QUOTE]

kardeş bu senin dedigin metal parlatıcı sprey boya tarzı biseymi?

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam aynı durumu ben de hissediyorum... 3. ya da daha üst viteslerde, çok hafif gaz vererek, sabdeğiştirmedilebenzin bitmeye yaklaşmış da kesiliyomuş gibi oluy motor... ama senin dediğin gibi şiddetli bi sallama ya da öksürme tarzında bi kesilme yok... bazen de özellikle yokuşlarda kalkış anında sanki zincir anlık boşa dönüyomuş gibi geliyo... ilk zamanlar da ben de bi yerden değişik bi ses gelse inip bulmaya çalışıyodum... arkadaşın birisi kafanıza takmayın ses bi gelir bi gelmez dedi... uzun süredir umursamamaya çalışıyorum ve başarılı oldukça motordaki sesler azalmaya başladı... ciddi bi sorun oluşturmuyosa kafanı takma... ya da bildiğin başka motorcu varsa oraya da bi götür... bi de onlar baksın...

uzun yol sabır ister bu aletle arkadaşlar... ben en fazla şehirler arası 80 km gittim 80 km geldim... şehir içinde yeterli ama uzun yolda maalesef yetersiz kalıyo... zaten rüzgar da alıyo o yüzden siperlik şart diye düşünüyorum... bayrama doğru aydın - istanbul - ankara - aydın yapacam bakalım nasıl olacak... geçen birisini gördüm adam asya 150 scooter ile ist - aydın yapmış... biraz konuştuk istanbuldan çıktım karadeniz sahilden gürcistan tiflis e kadar gittim geldim bununla dedi... çin malı olduğu için 70 i geçmem usul usul gezerim dedi... sen de hızlı gidecem diye uğraşırsan yorulursun yol eziyet olur diyo...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

arkadaşlar bakım konusunda herkes kafasına göre fiyat biçiyo anlaşılan... ilk bakıma (580 km) 50 TL, ikinci bakıma (3100 km) 55 TL verdim... arada da 1500 kmdeyken 20 TL ye keyfi olarak serviste yağ değiştirdim... zaten garanti kitapçığında bakımlarda yapılmasa gerekenler kısmında yazanları yapmak zorundalar... hepsi için ayrı ayrı işçilik alırlarsa yandık o zaman... isotların kendisi de 50 Tl demişti bakım için...
    Yanlış bilmiyorsam ilk bakımda işçilik ücreti alınmıyor.Sonraki bakımlarda malzeme+işçilik ücretini alıyorlar.
    Otomobil firmalarında her bakımın,her işçiliğin ücreti katologlar çerçevesinde önceden belirlemiştir.Servisler standart olarak bu parayı alırlar.Ancak kendilerine göre indirim yapma hakları vardır.
    Motosiklet dünyasının bu yönde çok yol alması gerekiyor hala.
    Birde servisler bakım kitabında yapılması gerekenleri maalesef tam uygulamıyorlar.Örneğin benim ilk bakımda yağ filtresini değiştirmediler.Kitapta değişecek yazıyor dedim.2.bakımda değişecek dediler.Varmı böyle keyfe keder bir uygulama.

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koçtaş tarzı ir yer varsa yakınlarda oradan metal parlatıcı alacaktın ne pas yapar ne bişey şimdi o nikelajı çıkarıp 2500lük zımparayla hafif geç işleme aşlamadan öncede kenarlarını eğele ki elini kesmesin ondan sonra henkelin metal parlatıcısını uygula hem parlar hemde pas yapmaz

kardeş bu senin dedigin metal parlatıcı sprey boya tarzı biseymi?[/QUOTE]

yok değil araba pastasının daha koyusu ve kokusu farklı diş macunu gibi tüpe konuşmuş hali

https://www.google.com.tr/webhp?sour...t%C4%B1c%C4%B1

Motosikleti
    Arkadaşlar motoru satmaya karar verdim Zaten bikaç hafta öncesinden bu motordan soğudumdan falanda bahsetmiştim neden sıfır bi motordan bu kadar çabuk sıkıldım bilmiyorum ama özenerek heyecanla aldığım daha 1780 km deki 4 aylık motorumu az önce sahibindende ilan verdim hayılısı buda ilan numarası düşünen olursa 166836251

Motosikleti
    Tracer700
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru satmaya karar verdim Zaten bikaç hafta öncesinden bu motordan soğudumdan falanda bahsetmiştim neden sıfır bi motordan bu kadar çabuk sıkıldım bilmiyorum ama özenerek heyecanla aldığım daha 1780 km deki 4 aylık motorumu az önce sahibindende ilan verdim hayılısı buda ilan numarası düşünen olursa 166836251
    hayırlısı olsun yerine başka bir şeyler düşündünmü bende senle aynı durumdayımda yerine alınabilecek bulamadım tabi bütçeme uygun 2015 modellerini bekliyecem 1 sene idare edecem artık

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İStanbul surat motorda (yetkili servis) bakim yaptirdim.
    Shell yag + yag filtresi, zincir kontrolu yaglanmasi = 35 tl
    Yag 25 tl, filtre 5 lira, 5 lirada iscilik olabilir.

Not: bana indirim yapmis olabilirler.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sürat motorun işçilik tutarı 5-15 TL arası değişir.Sürat motor kurumsal bir servis olsaydı yani herşeye faturaya geçseydi emin ol en az 100 TL ile çıkardın servisten

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bu senin dedigin metal parlatıcı sprey boya tarzı biseymi?
    yok değil araba pastasının daha koyusu ve kokusu farklı diş macunu gibi tüpe konuşmuş hali

https://www.google.com.tr/webhp?sour...t%C4%B1c%C4%B1[/QUOTE]

teşekkür ederim verdiğin bilgiler için
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Günümüzde böyle fiyatlar kaldı mı?
    İşçilik 5 TL.
    Bizde mi bakıma oraya gitsek acaba?
    M.balibey, centil40 ve memduhb bunu beğendiler.

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    Arkadaşlar ben 15.000 kmdeyim motorumu ekim ayında aldım (yaklaşık 7-8 ay oldu) ve bütün bakımlarını beymotoda yaptırıyorum.
    Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım motorumla ilgili. Hala daha ilk gün olduğu temizlikte duruyor. Ortalama 100 lira veriyorum bakımlara. şimdi yukarda 5 lira bile verdiğini yazanlar olmuş. Siz usta olsaydınız bu fiyata çalışır mıydınız? Veya yaptığınız işi adam akıllı yapar mıydınız?
    Herkese güvenli ve keyifli sürüşler.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Adam yağ değiştriyor sadece bi cıvata söküp takıyor 20 lira istiyor yok daha neler usta olan hakettiği parayı ister

Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben 15.000 kmdeyim motorumu ekim ayında aldım (yaklaşık 7-8 ay oldu) ve bütün bakımlarını beymotoda yaptırıyorum.
    Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım motorumla ilgili. Hala daha ilk gün olduğu temizlikte duruyor. Ortalama 100 lira veriyorum bakımlara. şimdi yukarda 5 lira bile verdiğini yazanlar olmuş. Siz usta olsaydınız bu fiyata çalışır mıydınız? Veya yaptığınız işi adam akıllı yapar mıydınız?
    Herkese güvenli ve keyifli sürüşler.
    cem taktın mı gelen aksesuarları unuttum seni işi tamamen şimdi görünce aklıma geldin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler