Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    arkadaşlar benim depo böyle bi sallanıyor sizce normal mi ama öyle anormal bi sallanma yok az sallanıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Alıntı enesbingl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim depo böyle bi sallanıyor sizce normal mi ama öyle anormal bi sallanma yok az sallanıyor
    koltugu sök bağlantı yerine ve vida yerini kontrol et
    Allahümme salli ala seyyidina muhammed ve ala ali seyyidina muhammed

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı by_q adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koltugu sök bağlantı yerine ve vida yerini kontrol et
    tam olarak nerdedir vidaları
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

Motosikleti
    apache 2oo8
    zaten 1 vida var koltugu kaldırdıgında hemen alttta onu sök ve deponun önünde 2 geçmeli yer var saglı sollu orayı bir kontrol et ama iyice bastır oraya iyi geçsin lastikli oldugu için tam oturması lazım sonra yerine oturt depoyu ve vidayı sık fazla birşey yok
    Allahümme salli ala seyyidina muhammed ve ala ali seyyidina muhammed

Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    zaten 1 vida var koltugu kaldırdıgında hemen alttta onu sök ve deponun önünde 2 geçmeli yer var saglı sollu orayı bir kontrol et ama iyice bastır oraya iyi geçsin lastikli oldugu için tam oturması lazım sonra yerine oturt depoyu ve vidayı sık fazla birşey yok
    tamam sağ olun

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

bir vida varmış sıktım geldim

Motosikleti
    apache 2oo8
    Eline saglik

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    motorun garantisi var diye ben motoru yetkili servisdemi bakıma sokmak zorundayım.baska ustaya gotursem garanti dışımı oluyor?

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Evet Kullanım kılavuzu ve bakım kitapçığının içerisindeki Periyodi k zamanlarda ay/km yetkili serviste bakımını yaptırıp o sayfaları kaşeletmen gerekıyor. Aksi takdirde garanti kapsamı dısında kalıyor. Gel görki benim motor su an 526 km de olmasına rağmen ilk bakımı yetkılı servise göturmedım kendı ustama göturuyorum yemişim garantisini.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Pashapache bende hatayda ikamet ediyorum sen tam neredesin ? Ben iskenderundayim .
    Hassa ilçesinde görev yapıyorum kardeş. Şu tünel yapılsa da rahat rahat git gel yapsak oralara

Motosikleti
    cf moto 400
    Diyafram benim motorda sikinti yaratiyor ama zaten bu parca ucuz ve her motorda degisiyor 10 bin km civari ama ben degistirtmiyorum bana sorun cikarmiyor tek sikinti onceden 90 la ciktigim yokusu simdi 65 70 le cikiyorum buda bana yetiyor hiz meraklisi degilim Diyafram 45 lira bu arada.

Benim motor neden 100 kmde 2.8 yakıyor ya?! Bıktım valla benzinden. 2500 kmde motor. Keşke ybr alsaydım diyorum. Seri meri ama tutupta 120 nin üstüne çıkmadım da yani.

90la gıderken 5.vites tıtrıyor da rahatsız etcek sekilde.

Motosikleti
    tvs apache
    Selamlar,

2012 model apache'm satılıktır. Sıcak mevsime motorla başlamak isteyenlere duyurulur.
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post3299866

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı kaanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tek parça halinde caddye soktum :S
    Arka boş değildi ama koltuk vardı enine sokmak zorundaydık.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşağı giderken yakıt tasarrufu açısından motoru stop edip debriyaj çekili inmek mantıklımı yoksa yapmamakmı gerekir.
    Motoru boş vitese alınca hareket halindeyken tektar 2. vitese takmak çok zorluyor. Viteste iken stop edince de motor freni devam ediyor.
    Uzun inişlerde 2 - 3 dk. debriyaj çekili inmenin götürüsü, yakıt tasarrufunun getirisine değermi acaba. Yoksa uzun inişlerde de gaz vermeye devam etmekmi gerekir.
    debriyaj sıkılı vaziyette kullanman balataya zarar verir. ben yakıtımın çok az kaldığı zamanlarda şunu yapıyorum: yokuşun başında iken birinci vitesi bitirip ikiye alıyorum, ikiyi de bitirip boşa alıyorum ve ateşlemeyi kesiyorum. yokuşun bitmesine yakın, hızım 50km ye falan düşünce arka frene basıp arka lastiği kilitleyip vitesi önce ikiye sonra içe alıyorum. ateşleme açıp marşa basıp debriyajı bırakıyorum. ama acemiysen panik yapabilirsin. çünkü bunu seri bir şekilde yapman gerekir. böyle yaparsan şanzıman dişlilerin zarar görmez. biraz lastiğin ömründen yersin

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı fatih çelikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa arkadaslarr benim bi sorunum var bi kac gundurluu . Motoraa bisey oldu bolee usteksiz gidiyoduu .servise gittimm bakti karburator e tahliyeden benzin boşalttı. . Benzini baska yerden al dedi duzelir. Nden ole soledii bi bilginiz varmi..
    tahliye ettiği benzinde pislik görmüştür fatih

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motorun km si 130 dan yukarı göstermiyor 130 u geçip çok daha hızlandığım halde 130 da kalıyor , sizinde öylemi.Bugün otobanda çok güzel uzun bir yoluş aşağı yolda yaptım bu hızı 140 falan olduğunu tahmin ediyorum.
    okuyucu arızalı olabilir yada gösterge problem olabilir. göstergelerde çok değişik arızalar çıkabiliyor. yada bir ihtimal debriyajınız kaçırıyordur. çok yüksek devirde motor biraz daha devirleniyordur sizde ivmelendiğinizi sanıyorsunuzdur. 140 ile gittiğinizi tahmin ettiğinizde devir kaçı gösteriyordu baktınızmı? ayrıca o yeni taktığınız cam ile motoru gökdelenden atsanız 140 yapmaz bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor neden 100 kmde 2.8 yakıyor ya?! Bıktım valla benzinden. 2500 kmde motor. Keşke ybr alsaydım diyorum. Seri meri ama tutupta 120 nin üstüne çıkmadım da yani.

90la gıderken 5.vites tıtrıyor da rahatsız etcek sekilde.
    ne kadar yakmasını bekliyordun? biraz daha km yap. 2,5a kadar düşer. sadece bu sebepten ybr alcaksan yazık olur. 3ltnın altında yakmayan apachede var. pardon şöförde var
    M.balibey bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Suzuki inazuma- PCX150
    bizim makinenin debriyaj balataları kaçadır acaba?

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı jukama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim makinenin debriyaj balataları kaçadır acaba?
    orj 60 civarıydı galiba. ama piyasada 15 liraya da var.
    TRANSALP XL700

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu on disli bosluk yapar mi? Denemedim ama bir tatsizlik var gibi. Gazi (yavasca) kapatip actigimda bile bir bosluk hissediyorum ve sanki aktarmada var bir nane...
    Neyse. Daha gitsin de boyle... Hergun 50+50= 100 km suruyorum ve %70 i e5 trafiginde. yarin yakit alicagim. Yakit tuketimini yazacagim.

Arkadaşlar 2530 kmdeki motorumun servis ışığı motoru açtığımda 10-15 sn yanıp sönmeye başladı. Neden olabilir?

fatih çelikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni breton 125 +tvs apache rtr 150
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2530 kmdeki motorumun servis ışığı motoru açtığımda 10-15 sn yanıp sönmeye başladı. Neden olabilir?
    Ben hastalandim diyoo ..beni hastaneye götür diyoo.. yani srrvis isigii yanmis pek sikinti yapma o isik bi zarari yokk .d

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Tskler sabri abi bezinciyodi degistim artik opetten alıyorum .. bide bizim benzinimiz cok ii diyolar sole bolee

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Bu arada artik normal kasktan sikilmistimm cros kakskalar hoşuma gitmisti. Ondann aldım. .
    Ls 2 magnumm die bi markasi
    İlk izlenimlerim eski ls 2 kaskima gore daha konforlu ve cam buhuu yapmiyo buda super hosuma gidiyoo..
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Onu anladm da yağını vs değiştirmiştim zaten neden ışık yandı ki cözemedim?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler