Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    centil40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys 650 (Pulsar 200-Discover 150--EN500)
    Arkadaşlar yeni motor almayı düşünenlere fikir vermek üzere kendi izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Yaklaşık 10 gün önce 2014 model yeni apache 150 aldım.
    Alırken forumlardan Yamaha YBR 125, Honda CBF 150 ve TVS Apache 150 yi karşılaştırdım.

Okuduklarımdan çıkardığım sonuçla ilk elenen yetersiz performansı ile YBR oldu.
    Honda nın titreşiminin olmaması ve oturuş pozisyonundaki rahatlık nedeniyle uzun yolda daha az yorucu sanırım.
    TVS biraz daha racing tarzı oturuşu ve titreşimi nedeniyle Honda ya göre uzun yolda biraz daha yorucu olacaktı. Ancak motor performansı ve gücü artı yönleriydi.

Eşimle birlikte uzun mesafeli geziler yapmayı düşündüğümden biraz daha yorucu olabilir ancak benim için performans daha önemli düşüncesi ile TVS almaya karar verdim. Aradaki fiyat farkıda kararımda etkili oldu tabii.

Yaklaşık 900 km lik rodaja uygun sürüş yaptım. Rodajda harcadığım yakıt ortalama 2,57 litre.
    Sonrasında eşim ile birlikte Samsun - Sinop - Boyabat - Vezirköprü gezisi yaptık. Arkada 52 litrelik topcase çanta ve iki yan çanta ile birlikte toplam 200 kg. yüklü ağırlıkla 354 km. yol yaptım. Çoğunlukla 70 - 80 km hız, 6000 - 7000 devirlerde kullandım ve harcadığım yakıt ortalama 2,62 litre.
    Ertesi gün yalnız olarak yaklaşık 115 kg. ağırlıkla (yani ben oluyorum) Vezirköprü - Samsun - Vezirköprü yolunda toplam 238 km. yol yaptım. Çoğunlukla 80 - 100 km hız, 6000 - 8000 devirlerde kullandım ve harcadığım yakıt 2,49 litre.
    Yakıt hesaplaması yaparken depoyu taşmasına yarım santim kalana kadar doldurup hesapladım. Motorda yük olsun olmasın aşağı yukarı 2,5 litre yakıt ortalaması var. Motor biraz daha kilometre yapıp açıldığında daha da düşecektir.

Yeni modelde titreşimin %80 azaltıldığı belirtiliyordu. Önceki modellerle bir kıyaslama yapamam. Ancak kullandığım motorda gidonda ve artçının kısmı dahil selede titreşim yok. 6500 devirden itibaren ayak basamaklarında hafif bir titreşim hissedilmeye başlıyor, bu sırada hız yaklaşık 80 lerde oluyor. 7500 - 8000 de titreşim artıyor, bu sırada hız yaklaşık 90 - 95 oluyor. Ancak 9000 devirdeki ve 100 km hızdaki titreşim bile uzun yolda rahatsızlık verecek düzeyde değil. Önceki bir kaç yorumda okuduğum "zamanla bacaklarda uyuşma ve karıncalanma" yapacak bir titreşim kesinlikle yok.

Motorun lastikleri de TVS marka. Yağışlı havada deneme fırsatım olmadı ancak virajlarda kontra ile yatarak 100 - 110 km. hızla dönmeme rağmen henüz bir sorunla karşılaşmadım.

Ben motorun performansından ve yakıt tüketiminden oldukça memnunum. Ancak gidon bir kaç cm. daha yüksek olsa, daha dik oturabilseydim çok iyi olurdu. CBF kullanmadım ancak yaptığım seçimin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu paraya alınabilecek en iyi motor bence.

Herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim.
    Pashapache, Apices ve ilkervirlan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyafram benim motorda sikinti yaratiyor ama zaten bu parca ucuz ve her motorda degisiyor 10 bin km civari ama ben degistirtmiyorum bana sorun cikarmiyor tek sikinti onceden 90 la ciktigim yokusu simdi 65 70 le cikiyorum buda bana yetiyor hiz meraklisi degilim Diyafram 45 lira bu arada.
    yalnız sadece sıkıntı hız ile alakalı değil ki... yakıt sarfiyatını da artırıyor sanırım kötü diyafram
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

Motosikleti
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2530 kmdeki motorumun servis ışığı motoru açtığımda 10-15 sn yanıp sönmeye başladı. Neden olabilir?
    Yetkili servise hangi kilometrede giderseniz bir sonraki servise gelinmesi gereken km önceden hafızaya servis tarafından işleniyor ve bu km de servis ışığı yanmaya başlıyor. Önemsemeyin, gitmeniz gereken zamanda servise gidin.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    depoyu fullemek isteyen arkadşalar için söylüyorum gırtlağa kadar doldurmayın depodan benzin taşıp tahliyeden atıyor arabalardaki gibi

bu diaframı patlamasa bile değiştirmek gerekir mi 3 yıldır ben değiştirmedim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    2014 model Apache'nin fiyatı ne oldu bilen var mı?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı centil40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servise hangi kilometrede giderseniz bir sonraki servise gelinmesi gereken km önceden hafızaya servis tarafından işleniyor ve bu km de servis ışığı yanmaya başlıyor. Önemsemeyin, gitmeniz gereken zamanda servise gidin.
    o servis kmlerinde yanar iki tuşa 10sn kadar basılı tutunca sönüyor servis işleyemez çünkü obd portu yok

by_q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache 2oo8
    Alıntı Pashapache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hassa ilçesinde görev yapıyorum kardeş. Şu tünel yapılsa da rahat rahat git gel yapsak oralara
    O tünel yapilana kadar ohoo daha 5yildan fazla sürer bence. Ama ümidi kaybetmemek gerek
    Allahümme salli ala seyyidina muhammed ve ala ali seyyidina muhammed

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu fullemek isteyen arkadşalar için söylüyorum gırtlağa kadar doldurmayın depodan benzin taşıp tahliyeden atıyor arabalardaki gibi

bu diaframı patlamasa bile değiştirmek gerekir mi 3 yıldır ben değiştirmedim
    Cagatay benim motorun karburatorunu ayarlamak için sökmustuk. Diyaframı elime aldıgımda cok sertlestıgını gordum. Karton gıbı olmustu ama delık patlak falan yoktu. Ben yınede degıstırdım. Yenısı super. Prezervatıf gıbı yumusacık)
    M.balibey bunu beğendi.

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    . Prezervatıf gıbı yumusacık)

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TRANSALP XL700

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Arkadaşlar yeni kasanın sıfırının toplam maliyeti nedir plakasıdır ruhsatıdır ıvır zıvırıdır?

Motosikleti
    Kısmetse Xmax 250
    Ben aldım daha 40 gün filan oldu motoru alalı... 5200 Motora verdim 500 de plaka ve sigorta filan.. Ama ben aracıya verdim bu işleri eğer kendin yaparsan herhalde bi 50 lira daha aşağı olur...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Ayrıca almayı düşünen varsa satıyorum 600 km de,bakımı yapıldı çizik dahi yok, Siyah-mat gri, tertemiz bir motor... İzmirde yaşıyorum ilgilenen olursa buyursun Herhangi bir sıkıntım olduğu için satmıyorum...

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    2014 modeller 5700-6000 arası olucakmış. 2013 e 5100 den veririz diyorlar sizce değer mi yoksa 2013 mü alayım?

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    2012 model satılık arayan varsa konuşalım. 15bin km.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 modeller 5700-6000 arası olucakmış. 2013 e 5100 den veririz diyorlar sizce değer mi yoksa 2013 mü alayım?
    2013 ile 2014 arasında ne fark varmış? ben anlamadım aynı makinayı çok az bir grenaj değişikliği ile piyasaya sürmek hangi akla hizmettir
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Arkadaşlar, TVS ikinci el nasıldır? Kolay satılır mı? 2012 ikinci el düşünüyorum. Değer kaybeder mi? Servis durumu nasıl?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013
    Ben de tvs'lere falan bakıyorum honda gibi 2.el piyasası çok iyi gördüğüm kadarıyla. Alıp satanlardan da hiç zararla satan görmedim duymadım henüz
    hasanrs bunu beğendi.

kngsze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache *11
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, TVS ikinci el nasıldır? Kolay satılır mı? 2012 ikinci el düşünüyorum. Değer kaybeder mi? Servis durumu nasıl?
    Abi 3-5 zarar etsende bence aldığın tecrübeye bak , şahsen ben öyle yapıcam
    Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.Doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek çok hoşuma gidiyor.http://ulubahtsizhasan.blogspot.com.tr/ dan beni tanıyabilir,neler çektiğimi görebilirsin

Motosikleti
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 modeli 5200 liraya aldım. Plaka masrafları yaklaşık 400 TL.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı hasanrs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum tvs nin ikinci eli zayıfdır. hatta honda ile kıyaslamak oldukça yanlıştır.
    hasanrs bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler