Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Kilometre okuyucuya ya da debriyaj balatasına baktırın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ergün Er. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Araştırıyor..
    Alıntı ttsdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar. Sonunda paramı biriktirdim, çocuklum hayalim olan motosikleti 25 yaşından sonra da olsa almaya niyetlendim. Apache' i yıllardır gözüme kestiriyordum da kısmet bugünlereymiş. Ama forumda ve sitelerde gördüğüm kadarıyla artık popülerliği kalmamış pek. Millet tutturmuş bi pulsar türküsü gidiyor ama pulsar uçmuş. yahu motorun sıfırı olmuş 15000 lira. apache 7500TL. tam iki kat fark.

Size sormak istediğim sahibindende 2015 model 0km motosikletler var. 2. eline 6000lira isteyenler varken 1-2 ilan var 6500 liraya 0km bırakmışlar. bu adamlar 3 sene nasıl satamamışlar bir motoru hayret.işkillenmedim değil açıkçası. forumuda okudum ama ben ortalarda yokken başka şeyler mi oldu?

pulsar uçarken bu apache neden bu kadar uygun kaldı? ben 3 yaşında motoru alırsam muayeneye sokacağım lastikler zaten Allah' lıkmış 3 yılın ardından iyice kabak olmuştur herhalde. akü makü derken bize pahalıyamı patlar bu iş? yetkili bi abi beni aydınlatırsa mesut bahtiyar olacağım. Hepinize kazasız sürüşler..
    Apache150 , NS200 kulvarında bir motosiklet değil o nedenle fiyat farkı var. İmkanın varsa sıfır km. al , lastikleri de aldığın gibi direkt değiştir.

Motosikleti
    Tvs apache rtr 150
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişiminde yağı iyice boşaltıyorsunuz ve ardından 1 litre yağ eklediğinizde yağ seviyesi 1 tane "x" kadar düşük oluyor. yaklaşık 100 ml kadar ekleme yapın yani 1 çay bardağına yakın ekleme yapın tamamdır.

ben bir keresinde yağ olmadığı için ekleme yapmamıştım ama sonrada yağ alınca ekleme yaptım. zaten yağ seviyesi "x"lerin en üstünü geçmeyecek ve en altına da inmeyecek seviyede olması gerekiyor ve 1 litre bunun için yeterli bir rakam. ben hep biraz daha ekleyip en üst seviyede tutuyorum.
    Cevap icin teşekkür ederim yağ filtresinide değiştirip ekleme yapmamakta büyük bi sıkıntı olmaz yani dimi hocam

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    [QUOTE=emrks34;4310909]Cevap icin teşekkür ederim yağ filtresinide değiştirip ekleme yapmamakta büyük bi sıkıntı olmaz yani dimi hocam[/QUOT

Hiç bir şey olmaz.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Arkadaşlar merhaba, apachesinde gidon yükseltme aparatı kullanan/yaptıran var mı? Varsa fotosunu ve nereden aldığını paylaşabilirse sevinirim. Eski sayfaları kurcaladım forumda arama yaptım numunelik yaptıran arkadaşlar olmuş geçmişte ancak net bir bilgiye ulaşamadım.

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    arkadaşlar motosiklet 450 km'de daha rodajda. Ön plakalığı söküp vidaları geri taktıktan sonra başladı ses eğer tesadüf değilse... Servise götürdüm ses orda duyulmadı motorda baya yol yaptı ses kayboluyor bazen.(sürat motora gittim) Video linki koyuyorum bakıp yardımcı olabilir misiniz?
    https://www.youtube.com/watch?v=cENW6qCC3FE
    https://www.youtube.com/watch?v=BKZ37viYoWE

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı ttsdmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yulis
    anlamadımki bende. hele rodaj diye bir gerçek varken. adam alıyor 0 motoru dip gaz geziyor hevesini alıyor koltuğuna veriyor gazı, arkasınada uyduruk bi çanta sonra ilan açıp sıfır fiyatına satmaya çalışıyor. rodaj derdinden kurtarıyorlarmış bizi

peki hocam 1000 lira için kesinde değerde, 2015 0 ile arasında 2000 Lira değermi 150 yerine 180 almaya. madem ikisinide kullanmışsın hazır bulmuşken sıkıştırayım biraz seni

@ozan1991
    mesaj attım hocam sana.
    2 bin değermi ? tartışılır bir konu arka disk fren ve +tork 2 kişi bineceksen trafiğe çıkıyorsan değer yok ben tek biniyorum fazla sollama dağ bayır çıkma durumum yok dersen verme son hızda +/- 10-20 km hız farkı var 150lik ile son hızı 120km civarıydı 180likte 130-135km civarı dişli değiştim 140 şuanda son hız gayet doyurucu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı umtylmz18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motosiklet 450 km'de daha rodajda. Ön plakalığı söküp vidaları geri taktıktan sonra başladı ses eğer tesadüf değilse... Servise götürdüm ses orda duyulmadı motorda baya yol yaptı ses kayboluyor bazen.(sürat motora gittim) Video linki koyuyorum bakıp yardımcı olabilir misiniz?
    https://www.youtube.com/watch?v=cENW6qCC3FE
    https://www.youtube.com/watch?v=BKZ37viYoWE
    dostum bendede sökük o plakalık dediğin gibi şansa denk gelmiş ses ondan değil fakat belliki hareket halinde geliyor bu ses

orta sehbaya kaldırıp kontrol ermeni tavsiye ederim tekerler rahat dönüyormu tuhaf bir ses varmı ona bi bak

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 bin değermi ? tartışılır bir konu arka disk fren ve +tork 2 kişi bineceksen trafiğe çıkıyorsan değer yok ben tek biniyorum fazla sollama dağ bayır çıkma durumum yok dersen verme son hızda +/- 10-20 km hız farkı var 150lik ile son hızı 120km civarıydı 180likte 130-135km civarı dişli değiştim 140 şuanda son hız gayet doyurucu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

dostum bendede sökük o plakalık dediğin gibi şansa denk gelmiş ses ondan değil fakat belliki hareket halinde geliyor bu ses

orta sehbaya kaldırıp kontrol ermeni tavsiye ederim tekerler rahat dönüyormu tuhaf bir ses varmı ona bi bak
    Dediğiniz gibi denedim ön tekeri çevirirken herhangi bi ses yok tık yok hatta. Ama özellikle motor yeni çalışınca ses daha çok duyulur halde. Bayır iner yada kasisden geçersem de artıyor ses 😑

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Dediğiniz gibi denedim ön tekeri çevirirken herhangi bi ses yok tık yok hatta. Ama özellikle motor yeni çalışınca ses daha çok duyulur halde. Bayır iner yada kasisden geçersem de artıyor ses ��
    O sesler motorun plastiğinden geliyor ben 2 kere servise gittim o ses yüzünden zamanla biraz azalır takılma bende eskiye nazaran fazla gelmiyor yapıcak bişey yok dedi bana servis

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Bugün servise gittim. İlk diskleri zımparaladı temizleyici sprey sıktı ses geçmedi. Km sayacını söktü yağladı içine baktı ses geçmedi. En son kaliperi söktü yağladı daha iyi sıktı ve şuan ses kesildi. Umarım tekrarlamaz. Aynı durumdan muzdarip arkadaşlar olursa direkt kalileri söküp yağlatıp taktırmayı denesin bence, boşa vakit kaybetmezler en azından. Hayırlı geceler tekerlerimiz düz bassın 😊
    fatih.met bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım. Haftasonu rtr 150 2016 model aldım.bu gün yarın plaka tescil işlemlerini yapacağım.Forumdan okuduğum kadarıyla motor fena değil.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fena değil ama işte 150cc basıyorusun 150cc kadar gidiyor. ben daha çok az yakmasından, sağlam olup arıza vermemesinden ve güzel görünümünden memnunum.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Bugün servise gittim. İlk diskleri zımparaladı temizleyici sprey sıktı ses geçmedi. Km sayacını söktü yağladı içine baktı ses geçmedi. En son kaliperi söktü yağladı daha iyi sıktı ve şuan ses kesildi. Umarım tekrarlamaz. Aynı durumdan muzdarip arkadaşlar olursa direkt kalileri söküp yağlatıp taktırmayı denesin bence, boşa vakit kaybetmezler en azından. Hayırlı geceler tekerlerimiz düz bassın ��
    dostum aynı sorun bende de var, diski değiştirdim sinterli balata aldım, organik balata aldım, disk civatalarına kadar değiştirdim loctite sürdüm. ses geçmedi. akşam kaliperi kurcalayacağım. sonuç alırsam yazarım.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Selamün aleyküm arkadaşlar
    Yeni kasa TVS apache RTR 150 motosikletim var
    Bir ara hatırlarsanız şiddetli dolu yağışı olmuştu ozaman motosikletimin selesi deforme oldu ve kontak fosforu kırıldı
    hatta üstüme ağaç düşüyordu zor kurtulmuştum o gün başıma gelenleri forumda yazmıştım...
    Şimdi sormak istediğim kontak fosforu ayrı satılır mı? serviste satılmıyor demişti ama internette gördüm (yaklaşık 18TL ediyor kargosuyla) yoksa satanlar çıkma parça mı satıyor?
    diğer sorum da seledeki yırtığı nerede yaptırabilirim takribi neye mal olur yeni deri kılıfı değişimi
    yada deri satan bir yer önerebilecek var mı bildiğiniz oradan seleye uygun kaliteli bir deri alıp kendim de yapabilirim uygun fiyata halletmek için
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara hatırlarsanız şiddetli dolu yağışı olmuştu ozaman motosikletimin selesi deforme oldu ve kontak fosforu kırıldı
    hatta üstüme ağaç düşüyordu zor kurtulmuştum o gün başıma gelenleri forumda yazmıştım...
    Şimdi sormak istediğim kontak fosforu ayrı satılır mı? serviste satılmıyor demişti ama internette gördüm (yaklaşık 18TL ediyor kargosuyla) yoksa satanlar çıkma parça mı satıyor?
    diğer sorum da seledeki yırtığı nerede yaptırabilirim takribi neye mal olur yeni deri kılıfı değişimi
    yada deri satan bir yer önerebilecek var mı bildiğiniz oradan seleye uygun kaliteli bir deri alıp kendim de yapabilirim uygun fiyata halletmek için
    https://www.motorsikletyedekparcasi.com/TVS-APACHE-SELE-A,PR-8100.html 240 lira diyor da bu tamamen sele sanırım sen bir ara buraya sor yedek parça satan yerleri ara en iyisi

Arkadaşlar iyi akşamlar.1 yıl önce Rtr 180 aldım. Genel olarak motosikletim den memnunum ancak farla ilgili bir sıkıntım var. Orjinal ampulu zayıf kalıyor. Biraz araştırdım xenon far apacheye olmuyor yada tesisatla ilgili sorun çıkartıyor sonucuna ulaştım. Led ampül tavsiye ettiler. Dün sipariş verdiğim ampül bugün elime ulaştı ve hemen taktım ancak hayal kırıklığı oldu. Hiçte bekledigim gibi kuvvetli bir ışık alamadım orjinal ampulden aldığım ışığın sadece beyazı. Uzun kısa arasında bir fark yok gibi. Bir ara sinyal verdim sinyal yanıp söndükçe benim led azalıp çoğalıyor. 20 watt lık bir ampül orjinali 35 wattı. Bir ara elim sol taraftaki pass yazan sellektör düğmesine gitti işte o an ampulün gücünü gördüm gerçek ten süper. Sağa çektim motoru durdurup sadece kontağı açtım yine pass düğmesine bastım süper.
    Bildiğim kadarıyla apache far için gereken elektirigi aküden çekmiyor çalışırken bobinlerden alıyor. Bu sorunla daha önce uğraşan varmı. Far için gereken elektriği aküden alsak nasıl olur veya başka bir çözüm yolu önerilebilir misiniz. Yada farklı bir ledle bu işi çözebilirmiyiz. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Simdiden teşekkür ederim.

2009 tvs 150 52000 km aldım eski bir hondacı olarak izlenimlerim ve sorularım

Tüm motosiklet tutkunlarına selam olsun .Allah korusun .
    Koba-java-cbf 150-titan 125-activa 100-tvs 150 hepsinide ikinci el ortanın altında aldım Tvs kullanımı kolay .çekşi iyi rampa iyi son gazda güven vermiyor
    şimdilik memnunum
    soracaklarım arka sinyaler cg modellerin sinyalı olr mu

Motosikleti
    Apache Rtr 150
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum aynı sorun bende de var, diski değiştirdim sinterli balata aldım, organik balata aldım, disk civatalarına kadar değiştirdim loctite sürdüm. ses geçmedi. akşam kaliperi kurcalayacağım. sonuç alırsam yazarım.
    Kesin bilgilendirirsen sevinirim. Çare kaliperi değişmek gibi geliyor bana. Bende ses tekrar başladı. Ses videosu da var mesaj atarsan link atarım sende sesi video alabilirsen mesaj atarsan süper olur aynısı mı görürüm hem

Bende de rte 180 var dişli değişimi yazmışsınız orj disliler 14 e 46. Ön disliyimi yoksa arkayimi değiştirdiniz. Son hız 140 yazmışsınız bu hızı kaç devirde yaptınız birde çekiş açısından çok fark etti mi. Cevap yazarsanız sevinirim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz olması için kendin yapman gerek. ben hiç kendim yapmadım ama evde zımba tabancam ve 13-8mm zımba telim var ve gereken tek şey 1 metre küsür suni deri ve bir tüp bali yapıştırıcı.

zımba tabancası

bali yapıştırıcı

suni deri

ayrıca işin bittikten sonra bally yapıştırıcıyı kafa bulmak içinde kullanabilirsin çok güzel kokar.

...........
    arkadaşlar dişli modifiyesinden uzak durun derim. apache rtr150 ön dişli 13 ve arka 44 numaradır. bu koşullarda lastiğe göre değişebilmekle beraber son hız yani redline girmeden yaptığı hız 115-120 arasıdır.

ön dişliyi 1 numara büyütmek son hıza 6 yada 7 km ekleme yapar ve motorun çekişini azaltır. ön dişliyi 2 numara büyütmek son hızı 133 civarı yapar ve çekiş diye bir şey kalmaz motorda.

ben aylarca 14 ve 15 ön dişli kullandım ama inanın 13 numaraya döndükten sonra altımda tork canavarı varmış dedim. o gün bu gün aklıma ne zaman dişli büyütmek esse vaz geçiyorum çünkü hazırda olan kuvvet yetmiyorken birde dişli büyütüp motoru iyice öldürmenin bir anlamı yok.

15 dişli ile 6 bin devirde 92 civarı hız yapar ve 14 numara dişli ile 87 civarı hız yapar motor. orjinal dişli ile 6 bin devir 80 km civarı hız yapar.

..........

bu motorun hakkı 90 km hızdır, uzun yola çıkacaklar ön dişliyi geçici olarak 14 yapıp sabit 100 km hız ile yol alabilirler. 14 ön dişli ile 8 bin devire çıkmadan 100 km hızı görüyor motor.....

benim apache son hız olarak 138 km gördü ve o günden sonra o kadar zorlamadım motoru, çok şükür krank falan kırılmadı ve bir bela gelmedi başıma ama gelebilirdi. yüksek devir demek yağlama sisteminin yetersiz kalıp aşınmanın yükselmesi demektir.

8 bin devirin altında ve 5 bin devirin üzerinizde kullanırsanız bu motor sorunsuz bir ömür sizin olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

Kesin bilgilendirirsen sevinirim. Çare kaliperi değişmek gibi geliyor bana. Bende ses tekrar başladı. Ses videosu da var mesaj atarsan link atarım sende sesi video alabilirsen mesaj atarsan süper olur aynısı mı görürüm hem
    ön çamurluğun içerisinde bir demir var, onun pozisyonu yüzünden bir ara benim kaliperde durduk yere diske baskı yapıyordu ve vidalarını gevşeltip o demiri kurcalayıp tekrar sıktığımda teker dönüşü düzelmişti.

benzer durum olabilir mi acaba? çünkü o demir vida sıklığına göre amortisörlerin yamuk durmasına ve kaliper ile diskin bir birine karşı farklı pozisyon almasına sebep oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

Alıntı aydin67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm motosiklet tutkunlarına selam olsun .Allah korusun .
    Koba-java-cbf 150-titan 125-activa 100-tvs 150 hepsinide ikinci el ortanın altında aldım Tvs kullanımı kolay .çekşi iyi rampa iyi son gazda güven vermiyor
    şimdilik memnunum
    soracaklarım arka sinyaler cg modellerin sinyalı olr mu
    cg bilmem ama çifti 25 liraya yan sanayi uydurma yapılabiliyor. zaten sinyallere pek özenmemişler tasarım olarak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler