Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    Arkadaşlar iyi akşamlar bir sorum olacaktı. Rtr 180 motorum var şu an 500 kmde. 50-60 arasi hızlarda gidon biraz sallama yapıyor. Yuksek hizdayken sıkıntı yok düşük hızlarda asfaltta giderken gidon bariz sallanıyor. Böyle bişey başına gelen çözüme ulaşan varmı acaba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı coskun913 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi akşamlar bir sorum olacaktı. Rtr 180 motorum var şu an 500 kmde. 50-60 arasi hızlarda gidon biraz sallama yapıyor. Yuksek hizdayken sıkıntı yok düşük hızlarda asfaltta giderken gidon bariz sallanıyor. Böyle bişey başına gelen çözüme ulaşan varmı acaba.
    arka lastiğin havası inik olabilir, dikkat edin yüksek hızlarda da "tank slapper" yapar ve sonuç çok tehlikeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

[QUOTE=Scarty;4186329]
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çekişi düştü derken 60 km hıza kaç saniyede çıkıyor? deneme yapın eğer 5 saniyenin üzerinde bir rakam çıkarsa gerçekten çekiş düşük demektir. amortisör olayındada evet yeni amortisör almadan halledin o işi ve motor yaptırmak 1000 lira değil. zaten orjinal silindir piston 303 lira tutup buna 700 lira işçilik alacak halleri yok.

40 binde motor yaptırmak neden? motor yağ mı eksiltiyor? yağ eksiltmenin bir çok sebebi vardır. vites pedalının dibindeki keçeden kaçırır, subap keçelerinden kaçırabilir yada debriyaj telinin bağlı olduğu yerden kaçar yani yağ kaçağı olan yerlere bakılmalı önce.

yağ değişimine önem verin. mümkün olduğunca 2000 kilometreyi geçirmeyin yağ değişiminde.

1000 lira civarı dememdeki sebep debriyaj balatası, subaylar, egzantrik zinciri,tahrik zinciri, konjektör , karbüratör temizlenecek yada değişecek bunların hepsini sorduğunda bana böyle bir masraf çıkarttılar
    kaliteli malzeme kullandıkları zaman o civarda para istemeleri normal fakat öyle bir durumki 115 lirayada egzantrik zinciri var 25 liraya da var. benim motorda şu an 25 liralık egzantrik zinciri takılı, n11.com'dan sipariş ettim geldi ve kendim taktım.

aynı şekilde debriyaj balatası da 85 liraya var ve daha ucuz ve pahalıya da bulmak mümkün. ustalara güven olmuyor, ne derece kaliteli parça takacakları belli değil.

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=fatih.met;4191081]arka lastiğin havası inik olabilir, dikkat edin yüksek hızlarda da "tank slapper" yapar ve sonuç çok tehlikeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kaliteli malzeme kullandıkları zaman o civarda para istemeleri normal fakat öyle bir durumki 115 lirayada egzantrik zinciri var 25 liraya da var. benim motorda şu an 25 liralık egzantrik zinciri takılı, n11.com'dan sipariş ettim geldi ve kendim taktım.

aynı şekilde debriyaj balatası da 85 liraya var ve daha ucuz ve pahalıya da bulmak mümkün. ustalara güven olmuyor, ne derece kaliteli parça takacakları belli değil.
    Bursa TVS yetkili satıcısının servisinde yaptıracağım bu fiyat ortalamasını geçen sene sormuştum 700-800 civarı tutar demişlerdi şimdi ek masraflar da olacak o yüzden ortalama 1000 lira dedim + - olabilir.
    Sizce 41 bindeki motora bu masraf yapılır mı bu şekilde kullanımda bir sıkıntı yaşamıyorum ama yaptırsam rahatça kullanacağım ara da kaldım açıkçası ben yaptırmak istiyorum ama bu sefer büyütmek istediğim zaman satarken zarar eder miyim?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    [QUOTE=Scarty;4191210]
    arka lastiğin havası inik olabilir, dikkat edin yüksek hızlarda da "tank slapper" yapar ve sonuç çok tehlikeli.

Bursa TVS yetkili satıcısının servisinde yaptıracağım bu fiyat ortalamasını geçen sene sormuştum 700-800 civarı tutar demişlerdi şimdi ek masraflar da olacak o yüzden ortalama 1000 lira dedim + - olabilir.
    Sizce 41 bindeki motora bu masraf yapılır mı bu şekilde kullanımda bir sıkıntı yaşamıyorum ama yaptırsam rahatça kullanacağım ara da kaldım açıkçası ben yaptırmak istiyorum ama bu sefer büyütmek istediğim zaman satarken zarar eder miyim?
    kanka şimdi motor yaptırmak istemen yanlış, bilesin diye söylüyorum bizim motorlara rektefe yapmıyorlar. direkman yeni silindir ve piston takıyorlar ve sadece bu 303 lira parça fiyatı olarak.

sana tavsiyem şu; debriyaj balataları 40 binde bir motor için baya eskimiştir çünkü malum şehir içi ve istanbul trafiğinde debriyaj sık bırak çok yapıyoruz.

-debriyaj balatalarını yenilesinler.
    -yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştirsinler.
    -eğer motorda yağ eksiltme olayı çok ise motorun yağ kaçıran yerlerini inceleyin ve kaçak bölgelere işlem yaptırın.
    -amortisör keçelerini değiştirtin ve ön amortisöre koyması gerekenden biraz daha kalın yağ koydurtun.
    -egzantrik zincirini yeniletebilirsin fakat bunun için silindire kadar sökeceklerdir ve bu işlem biraz masrafı kabartabilir. (bence egzantrik zincirine elletme ama tam emin konuşamam. yani kopma ihtimali çok az olan bir zincir ve bolaştıkçada onu geren bir gergi var fakat olaki koptu işte o zaman masraf büyük olur hatta kazaya sebep olabilir.)

yeni silindir piston taktırman masrafı direk 350 lira arttıracak, sadece segman değişimi de iş görür.
    rumelian bunu beğendi.

[QUOTE=fatih.met;4191375]

kanka şimdi motor yaptırmak istemen yanlış, bilesin diye söylüyorum bizim motorlara rektefe yapmıyorlar. direkman yeni silindir ve piston takıyorlar ve sadece bu 303 lira parça fiyatı olarak.

sana tavsiyem şu; debriyaj balataları 40 binde bir motor için baya eskimiştir çünkü malum şehir içi ve istanbul trafiğinde debriyaj sık bırak çok yapıyoruz.

-debriyaj balatalarını yenilesinler.
    -yağ, yağ filtresi ve hava filtresini değiştirsinler.
    -eğer motorda yağ eksiltme olayı çok ise motorun yağ kaçıran yerlerini inceleyin ve kaçak bölgelere işlem yaptırın.
    -amortisör keçelerini değiştirtin ve ön amortisöre koyması gerekenden biraz daha kalın yağ koydurtun.
    -egzantrik zincirini yeniletebilirsin fakat bunun için silindire kadar sökeceklerdir ve bu işlem biraz masrafı kabartabilir. (bence egzantrik zincirine elletme ama tam emin konuşamam. yani kopma ihtimali çok az olan bir zincir ve bolaştıkçada onu geren bir gergi var fakat olaki koptu işte o zaman masraf büyük olur hatta kazaya sebep olabilir.)

yeni silindir piston taktırman masrafı direk 350 lira arttıracak, sadece segman değişimi de iş görür.
    Motor yaptırmak derken zaten yenilemektrn bahsediyorum ön amortisörlerde sıkıntım yok arka taraf patlak aylarıyla oynadığım halde hiçbir değişme yok.şuan en sıkı hâlde.

Egzantrik ten yada subaplardan anlayamadığım bir ses geliyor motora bir sıkıntısı olmadı bu zamana kadar ama kulaklık takmadan kullaniyorsam.cok rahatsız ediyor.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

Motor yaptırmak derken zaten yenilemektrn bahsediyorum ön amortisörlerde sıkıntım yok arka taraf patlak aylarıyla oynadığım halde hiçbir değişme yok.şuan en sıkı hâlde.

Egzantrik ten yada subaplardan anlayamadığım bir ses geliyor motora bir sıkıntısı olmadı bu zamana kadar ama kulaklık takmadan kullaniyorsam.cok rahatsız ediyor.
    ustanın kazıklamasından endişeleniyorum çünkü onlara kalsa zaten masrafı kabartırlar. usta değişmesi gereken şeyleri söylese sende onları kendin satın alıp ustaya sadece işçilik parası versen fena olmaz.

öyle adamlar var ki 300 liralık orjinal parçayı gider 100 liraya yan sanayi alır ve sana orjinal aldım der ve 450 liraya takarlar. özellikle bu devirde geçim sıkıntısının doruklarındayken büyük ihtimal kazıklarlar.

sana yapabileceğim en iyi öneri parçaları kendin alman, bunu ustaya söylemende de sakınca yok bence. sonuçta garantisi bitmiş bir motor ve servis güvencen yok bu yüzden kaptırmaca yapıpta sorun yaşaman tekrar para ödemene sebep olur.

........ya da tvs servislerinden birine git, en bilindik ve ünlü servis sanırım "sürat motor-kağıthane" fakat sen bursadasın. bursadaki servislere bakcan ama ne derece güvenilir işte :(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Fatih sen hiç uzun yolda,sabit 70'le falan benzin ölçümü yaptın mı ?

Tvs ile deneyeceğim. Ybr'de aynı metodla 2 litrenin altına düşmüştü tüketim.

Cbf'te 2,4 falan yaktı.

Tvs kaldı,bakalım ne yakacak

ustanın kazıklamasından endişeleniyorum çünkü onlara kalsa zaten masrafı kabartırlar. usta değişmesi gereken şeyleri söylese sende onları kendin satın alıp ustaya sadece işçilik parası versen fena olmaz.

öyle adamlar var ki 300 liralık orjinal parçayı gider 100 liraya yan sanayi alır ve sana orjinal aldım der ve 450 liraya takarlar. özellikle bu devirde geçim sıkıntısının doruklarındayken büyük ihtimal kazıklarlar.

sana yapabileceğim en iyi öneri parçaları kendin alman, bunu ustaya söylemende de sakınca yok bence. sonuçta garantisi bitmiş bir motor ve servis güvencen yok bu yüzden kaptırmaca yapıpta sorun yaşaman tekrar para ödemene sebep olur.

........ya da tvs servislerinden birine git, en bilindik ve ünlü servis sanırım "sürat motor-kağıthane" fakat sen bursadasın. bursadaki servislere bakcan ama ne derece güvenilir işte :(
    Bir ustaya gittim güvenilir ama işçiliğini beğenmiyorum usta dedi ben acar bakarım ne değişecekse söylerim parçalarını alırsın getirip takariz falan dedi ama o kadar uzun süre motorsuz kalmak istemiyorum o yüzden Bursa'daki tvs servisine gideceğim büyük ihtimalle parçalarını da kendileri taksin.Tesekkurler ilgilendiğin için.

merhaba arkadaşlar. aranıza 2011 model rtr 150 alarak katılmış bulunmaktayım. ismim erman ve adana da yaşıyorum.

motor hangi viteste olursa olsun gerek yüksek hız ve süratte gerekse de düşük hız ve düşük devirde silkeleme yapıyorum. bunu belli bir devirde değilde hemen hemen her sürüş anında yaşıyorum. motor daha 19000 km de aldım tertemiz ama bu silkeleme bazen beni zorluyor.

zincir bozulmuş ve çevirirken bazen bol bazende gergin oluyor bu sebep olabilir mi?

subap ayarını yapayım diyorum emme ve egsoz subap değerleri kaç olmalı (hiçbir yerde bu bilgiyi bulamamadım)

akü boş bir şekilde aldım ya şarj edecem yada değiştirecem akü motoru tekletirmi ?

yardımlarınıza teşekkür ederim.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih sen hiç uzun yolda,sabit 70'le falan benzin ölçümü yaptın mı ?

Tvs ile deneyeceğim. Ybr'de aynı metodla 2 litrenin altına düşmüştü tüketim.

Cbf'te 2,4 falan yaktı.

Tvs kaldı,bakalım ne yakacak
    istanbul dışına çıkmadım, gittiğim en uzun mesafe büyükçekmece'den kağıthane(54km) oldu ve gidiş geliş toplam 110 km civarı yol yaptım.

yakıt ölçümü hep şehir için karma kullanım oldu ve ekonomik kullanım yapıp hiç test etmedim. her denememde 2,5 litreden fazla yaktı. son denememde bir depo ile yani 16 litre ile 550 km götürdü işte.

genelde denemelerimi şöyle yapıyorum; depoyu tam dolduruyorun ve "tripmetre B"yi sıfırlıyorum. sonra 300-500 km gittikten sonra tekrar depoyu tam dolduruyorum ve benzin fişinde yazan litre rakamını "tripmetre B"de yazan kilometre rakamına bölüyorum.

çıkan sonucu benzin litre fiyatı ile çarpınca kilometrede kaç kuruş yaktığı çıkıyor.
    çıkan sonucu 100 ile çarptığında ise 100 kilometrede kaç litre yaktığı çıkıyor.

benim motor 2,5 litrenin altına hiç düşmedi yavaş gitmek kolay mı ayol sende

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı erman_koc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. aranıza 2011 model rtr 150 alarak katılmış bulunmaktayım. ismim erman ve adana da yaşıyorum.

motor hangi viteste olursa olsun gerek yüksek hız ve süratte gerekse de düşük hız ve düşük devirde silkeleme yapıyorum. bunu belli bir devirde değilde hemen hemen her sürüş anında yaşıyorum. motor daha 19000 km de aldım tertemiz ama bu silkeleme bazen beni zorluyor.

zincir bozulmuş ve çevirirken bazen bol bazende gergin oluyor bu sebep olabilir mi?

subap ayarını yapayım diyorum emme ve egsoz subap değerleri kaç olmalı (hiçbir yerde bu bilgiyi bulamamadım)

akü boş bir şekilde aldım ya şarj edecem yada değiştirecem akü motoru tekletirmi ?

yardımlarınıza teşekkür ederim.
    arka lastiğe hava bas azcık ben 32 yapıyorum ve o zamanla 30 lara falan iniyor. lastik hava basıncı kişinin ağırlığına göre değişir.

eğer viraja motoru yatırmadan yavaş giriyorsan ve düz yolda serii gitsin istiyorsan arka lastik havasını olması gerekenden 2 numara daha fazla olabilir. ağır kişiler fazla hava basar ve hafif kişiler az hava basar.

ben 56 kiloyum ama virajda fazla yatırmadığım için ve serii gitsin istediğim için 32 basıyorum yoksa 30 yaparım. ön lastiğide 29 yapabilirsin ama net bir cevap veremem bende tam bilmiyorum. ben önü 30 arkayı 32 yapıyorum.

yani işin özeti lastik hava basıncı çok önemlidir kullanım şekline göre; şişiklik derecesi yola tutunma yada seri olmaya etkendir. lastik aynı anda hem serilik hemde yol tutuşu veremez ve maksimum yol tutuşu için hava basınç değeri vardır. yol tutuşundan ödün vererek serilik kazanmak için lastiği fazla şişirirsin.

yarış bisikletlerinin tekerini düşün incecik ve yaklaşık 90 hava basıyorlar ama motosiklet gibi dizler yerde viraj yaptıklarını gördün mü? yada pati çektiklerini gerekenden fazla sertlik pati çekmeyede sebep olabilir ama bizim motorlar pati çekmez öyle.

fatih.med

güzel kardeşim ben motor subaplarını ayarlayacam onların değerlerini soruyorum. sorduğum sorunun lastik hava basıncı ile alakası yok.

lastik havasına gelince ben lastiğin üzerini okurum ona göre ayarlarım. şuanki lastiklerimde 40 psi yazıyor bende petrolde 40 hava basıyorum memnunum.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    fatih.med

güzel kardeşim ben motor subaplarını ayarlayacam onların değerlerini soruyorum. sorduğum sorunun lastik hava basıncı ile alakası yok.

lastik havasına gelince ben lastiğin üzerini okurum ona göre ayarlarım. şuanki lastiklerimde 40 psi yazıyor bende petrolde 40 hava basıyorum memnunum.
    motor silkeleniyor dediniz o yüzden bende lastiklerin inik olabileceğini düşündüm.

subap ayarı hatırladığım kadarıyla emme 0.06 mm ve tahliye subabı ise 0.08 mm olması lazım. tabi emin değilim ben zaten her ikisini de 0.1 civarı yaptım a4 kağıdı ile
    emme 0.06 değerinin altında olmasın ve tahliyede 0.08 değerinin altında olmasın zaten altında olursa sıkı olur ve bu değerlerden yüksek olursada gevşek olur. gevşek olması sıkı olmasından daha kabul edilir bir durum çünkü sıkı olduğu zaman subaplar tam genleştiğinde bloğa hiç bir zaman tam oturmazlar ve silindir içerisinde sürekli ateşe maruz kalıp fazla ısınırlar ve subaplar kırılabilir sonra.

gevşek olması ise çok bir sorun teşkil etmez ama çokta gevşek olmayacak tabi, ben a4 kağıdı ile yaptım düşün işte :( 0.1 mm kalınlık var.

sentil çakım yok, tork anahtarım yok, volant için çektirmem yok, debriyaj balatası için sökme aparatım yok ooofff of deli oluyorum. blok civataları yine gevşedi bu pazar günü külbütör kapağını söküp bir güzel sıkacağım işallah yalama etmem blok civatalarını.

o yok bu yok içine ettim bloğun var ya

Merhabala arkadaşlar, ben de motora ulaşım amaçlı yeni başlayacağım. TVS Apache RTR 150 ya da Yamaha YBR 125 alacağım ancak sormak istediğim bir şey var. Apache'nin 2015 ve 2016 modelleri arasında ne fark var acaba? Arasında azımsanmayacak bir fiyat farkı var, farklılıklarını merak ettim.

Bir de hız tutkum yok ve turculuğu seven bir insanım. Boş vakitlerde yapılacak 1-2 günlük veya haftalık turlarda ikisinden hangisi daha iyi olur?

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı neodammerung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabala arkadaşlar, ben de motora ulaşım amaçlı yeni başlayacağım. TVS Apache RTR 150 ya da Yamaha YBR 125 alacağım ancak sormak istediğim bir şey var. Apache'nin 2015 ve 2016 modelleri arasında ne fark var acaba? Arasında azımsanmayacak bir fiyat farkı var, farklılıklarını merak ettim.

Bir de hız tutkum yok ve turculuğu seven bir insanım. Boş vakitlerde yapılacak 1-2 günlük veya haftalık turlarda ikisinden hangisi daha iyi olur?
    hocam merhaba bildiğim kadarıyla 2011 den sonra hepsi aynı varsada çok küçük değişiklikler vardır ben 2011 olan rtr 150 kullandım hiç fena değil

ihtiyacını görür parça sıkıntısı çekmedim hep kendim onardım sekman piston sübap debriyaj hep kendim değiştirdim çok yordum hiç üzülmedim

şimdi rtr 180 kullanıyorum başarılı arka fren ve titreşim viraj kabiliyeti tatminkar iri bir motor emenet durmuyor eşimle bir hafta istanbuldan balıkesire gidip gezdik

keyifliydi biraz yoruyor sakin kullanırsanız rahat rahat gezersiniz heleki şimdiki motorumu hiç zorlamıyorum 5 yıl kullandım 150 yi işinizi görecektir

hiç ybr deneyimim yok açıkçası o parayı o motora ben vermem zevk meselesi umarım iyi bir tercih yaparsınız
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhaba bildiğim kadarıyla 2011 den sonra hepsi aynı varsada çok küçük değişiklikler vardır ben 2011 olan rtr 150 kullandım hiç fena değil

ihtiyacını görür parça sıkıntısı çekmedim hep kendim onardım sekman piston sübap debriyaj hep kendim değiştirdim çok yordum hiç üzülmedim

şimdi rtr 180 kullanıyorum başarılı arka fren ve titreşim viraj kabiliyeti tatminkar iri bir motor emenet durmuyor eşimle bir hafta istanbuldan balıkesire gidip gezdik

keyifliydi biraz yoruyor sakin kullanırsanız rahat rahat gezersiniz heleki şimdiki motorumu hiç zorlamıyorum 5 yıl kullandım 150 yi işinizi görecektir

hiç ybr deneyimim yok açıkçası o parayı o motora ben vermem zevk meselesi umarım iyi bir tercih yaparsınız
    Benim içimden de 125'lik motor için o parayı vermek gelmiyor ama dediğim gibi, hız takıntım olmadığı için ileride yükseltirim diye düşünmüyorum, aldığımı yıllarca kullanırım. Bu sebepten almışken en uzun ömürlü hangisiyse onu alma taraftarıyım. Ancak gördüğüm kadarıyla bakımlarını aksatmadan yaptığımız takdirde ikisi de uzun süre dayanacaktır. Zaten aktif bisiklet kullanıcısı olarak ve bisikletle tur yapmış biri olarak 150 bana fazlasıyla yetecektir.

Cevabınız için teşekkür ederim.

apache öyle kolay kolay bozulacak bir motor değildir. zaten herhangi bir 150 cc den farkını depo aldındaki malzemelerden, tork ve seriliğinden anlayabilirsiniz.

şase, amortisörler, jantlar, gidon gibi ilk başta gözlemleyeceğiniz bileşenler honda ve yamaha kalitesindedir.

motor ise patentli suzuki gs150 motorudur ömrü kolay kolay bitmeyen bir makinedir. bugüne kadar 6 adet apache aldım ve ihtiyaç olunca sattım daha yağ koymak dışında bir masrafım olmadı.

motora resmen eziyet eden, yüksek devirli kullanan birisi olarak hiç bir apache yi bozamadım.

apache rtr 150 yi şiddetle tavsiye ederim motor ben kaliteyim diye bas bas bağırıyor.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    apache ybrye gore biraz fazla titrer, motoru guclu daha hizli gider diger yonleri ayni sayilir. apache 2013den sonrasi ayni yeni modelde de satarken, vize ve sigortada avantaji olur

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaşlar Bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim,
    motorum 2011 tvs apache rtr bakım zamanı gelince Bi supap ayarı yaptırayım dedim (tvs yetkili Servisi deniz motor gaziantep) Gittim Subap ayarı yaptı gayet güzel oldu 2 hafta sonra gel tekrar bakayım dedi 2 hafta sonra gittim sözde subap ayarı yaptı,
    Motor birdaha düzen tutmadı sesi çok kötüleşti ralaonti bir türlü düzen tutması çekişten düştü sanki karbüratör hava ayarı bozuk gibi ama değil, tekrar gittim baya çok uğraştılar yapamadılar Yok silindir değişmesi lazım Yok 180cc silindir takalım gibi saçmalıklar söylediler Normalde hava ve rolanti ayarımı kendim çok rahat yapıyorum günlerdir düzeltemedim, sonunda benim eski motorcuya gittim oda baya uğraştı motor sesi normale döndü ama çekiş ve rolanti hala bozuk rolanti ya 4binde yada stop ediyor Nadire'n normale dönüyor sizce sorun ne olabilir. Teşekkürler!

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı coskun913 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkada topcase varmı benimdkinde var ondanda yapıyor yada lastik havaları az

Motosikleti
    R25
    apache öyle kolay kolay bozulacak bir motor değildir. zaten herhangi bir 150 cc den farkını depo aldındaki malzemelerden, tork ve seriliğinden anlayabilirsiniz.

şase, amortisörler, jantlar, gidon gibi ilk başta gözlemleyeceğiniz bileşenler honda ve yamaha kalitesindedir.

motor ise patentli suzuki gs150 motorudur ömrü kolay kolay bitmeyen bir makinedir. bugüne kadar 6 adet apache aldım ve ihtiyaç olunca sattım daha yağ koymak dışında bir masrafım olmadı.

motora resmen eziyet eden, yüksek devirli kullanan birisi olarak hiç bir apache yi bozamadım.

apache rtr 150 yi şiddetle tavsiye ederim motor ben kaliteyim diye bas bas bağırıyor.
    Hangi kalite, kalitesiz diyemem ama ufak bi kaza yaptım arka yolcu elciği barıyere değdi şase yamuldu, titreşim, gidon sallamalar, oturuş pozisyonu, satarken edeceğin zarar (2.el piyasası). Motor olorak ne bi cbf kadar motoru dayanır nede ybr kadar, bunu kendi servis ustası söylüyor zaten. Cbf in tercih edilme sebebi motorunun uzun ömür dayanması diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Ben sıfır 150 lik almıştım gidon sağa çekiyordu, servisin biri bişe yok o kadar olur diğeri lastikten dedi, isotlar grubu aradım şikayetçi oldum lastiği değişin dedi, sıfır motor alıyorum bana lastik değişin diyorsunuz dedim, mahkemeye verecektim nalet gelsin dedim.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kalite, kalitesiz diyemem ama ufak bi kaza yaptım arka yolcu elciği barıyere değdi şase yamuldu, titreşim, gidon sallamalar, oturuş pozisyonu, satarken edeceğin zarar (2.el piyasası). Motor olorak ne bi cbf kadar motoru dayanır nede ybr kadar, bunu kendi servis ustası söylüyor zaten. Cbf in tercih edilme sebebi motorunun uzun ömür dayanması diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Ben sıfır 150 lik almıştım gidon sağa çekiyordu, servisin biri bişe yok o kadar olur diğeri lastikten dedi, isotlar grubu aradım şikayetçi oldum lastiği değişin dedi, sıfır motor alıyorum bana lastik değişin diyorsunuz dedim, mahkemeye verecektim nalet gelsin dedim.
    Okadar basit bir kazada şasi yamulacağına pek ihtimal vermiyorum, şöyleki sana başıma gelen bir kazayı anlatayım ben motoru evin önüne park etmiştim duvarın dibindeydi ve evin önü yokuşlu, komşumuzun traktörü bir anda boşa geçti ve hızla gelip motora çarptı ve motor duvar ve traktör arasında 3 metre sürükledin orta ayaklık asfaltı 3 Metre boyunca kazıdı ve direksiyon da Duvarı baya baya kazıdı traktörü durdurdu ama sadece direksiyon ve motor koruması yamuldu ve ayna kırıldı normalde çoğu motor orta ayaktayken birisi oturduğu zaman kırılıyor o koca traktörün gücü bile yetmedi yamultmaya,

Birşey daha söylim, cbf ve ybr diyorsunda motorda biraz tip olur cbf ve ybr nin motor bloğu çinli cg ye benziyor gösterge paneli 1970 lerden kalma, cbf ve ybr Suzukiden çokmu iyi (apache Suzuki ürünüdür) bunun gibi bir sürü şey sayabilirim selamlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler