Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arka çanta demirini nereden bulabilirim. internet üzerinden alabileceğim mağazalarda stok kalmamış. http://i.hizliresim.com/P0AN8N.jpg
    bende var isterseniz kargolayayım size. 2012 model orta kasa uyumlu bendeki.

işte bu var bende;

benim park lambalarından biri patladı ve internetten yeni bir çift led park sipariş ettim. beyaz ışık veriyorlar ve eski park ampullerine göre daha çok aydınlatıyorlar.

park ampulleri patlayanlara tavsiye ederim;

tvs apache led park lambası

Alıntı alialniak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol hocam kuruş hesabı yaptım diye yanında olsam döveceksin muhtemelen gerek yok bu kadar tepkiye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Teker teker sağolun. Basmak dediğim sürekli redline değil ama önüm boş ve yol müsaitse daha çabuk varmak varken tin tin kullanmıyorum diyelim. 80-110 arası kullanıyorum çoğu zaman.
    Sonuç olarak 3.2 litre devirli kullansam dahi fazla bir rakam anladığım kadarı ile. Tahmininiz var mıdır sıkıntımın nereden kaynaklandığı ile ilgili?
    bak haala cevap veriyor sus

arkadaşlar bana 47 numara arka dişli lazım. yani 46, 47, 48, 49 olur. tvs apache arka dişlinin vida delikleri uysa yeter, göbeğini tornacıda genişlettiririm ben.

bu konuda yardıma ihtiyacım var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

ben devirli kullandığım halde 2.85 litre yaktı işte. ekonomik kullansam 2 litre yakacak demekki. yaz geldi şimdi daha az yakar motorunuz, karbüratörde hava ayar vidasını çeyrek tur saat yönünün tersine çevirin bırakın belki hava ayarı kısıktır.
    hokka bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    bendeki yeni kasa bugün siparişi verdim, yine de teşekkür ederim ilgine.
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bendeki yeni kasa bugün siparişi verdim, yine de teşekkür ederim ilgine.
    ben teşekkür ederim tvs apache kullanıcılarını forumda görmek beni sevindiriyor. bir hafta önce açık hava filtresi taktım ve motorda değişiklik oldu. daha önceden motor yolda giderken 9500 deviri görmezdi tıkanır kalırdı ama şimdi 10 bin devire doğru çıkıyor.

ben red line fazla yapmam ama hava filtresini taktığım ilk gün deneme olarak 5. vites 119 km hızda red line sınırına geldim ve gazı açık tutmaya devam ettim ve bir baktım motor 127 km hıza çıktı. devir 10 bine yakındı işte sonra geri yavaşladım zorlamayayım fazla diye.

şimdi eksozun katalizörünü sökücem, eksozu "spreal" ile kesicem ve süngerimsi bir fayans parçası var içinde. o parçayı sökünce dahada rahatlayacak motor ve performans biraz daha artacak.

bu arada açık hava filtresi yavaş kullanımda yakıtı düşürüyor galiba. daha fazla hava çektiği için aşırı hız yapmadıkça daha ekonomik olur. orjinal karton hava filtresinden hava zor geçtiği için karbüratör hava benzin karışımında havayı istediği anda çekemiyor ama performans hava filtresinde bu sorun aşılınca daha ekonomik oluyor.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben teşekkür ederim tvs apache kullanıcılarını forumda görmek beni sevindiriyor. bir hafta önce açık hava filtresi taktım ve motorda değişiklik oldu. daha önceden motor yolda giderken 9500 deviri görmezdi tıkanır kalırdı ama şimdi 10 bin devire doğru çıkıyor.

ben red line fazla yapmam ama hava filtresini taktığım ilk gün deneme olarak 5. vites 119 km hızda red line sınırına geldim ve gazı açık tutmaya devam ettim ve bir baktım motor 127 km hıza çıktı. devir 10 bine yakındı işte sonra geri yavaşladım zorlamayayım fazla diye.

şimdi eksozun katalizörünü sökücem, eksozu "spreal" ile kesicem ve süngerimsi bir fayans parçası var içinde. o parçayı sökünce dahada rahatlayacak motor ve performans biraz daha artacak.

bu arada açık hava filtresi yavaş kullanımda yakıtı düşürüyor galiba. daha fazla hava çektiği için aşırı hız yapmadıkça daha ekonomik olur. orjinal karton hava filtresinden hava zor geçtiği için karbüratör hava benzin karışımında havayı istediği anda çekemiyor ama performans hava filtresinde bu sorun aşılınca daha ekonomik oluyor.
    yaa eskiden böyle miydi hergün en az 5-10 yorumla günceldi. pulsar çıkınca buralar hep dağıldı herhalde. ben 2013 te almıştım ilk tvsmi sonra kaza yapınca uzak kaldım. şimdi yeniden buralardayız ama bu başlığın pek tadı kalmamış sen ayakta tutmaya çalışıyorsun gördüğüm kadarıyla
    açık hava filtresi bahsettiğin gibiyse faydalı ama göz ardı ettiğin bir zararı olabilir mi normaline göre farkı nedir ?
    dürüst biri hata yaptığını farkederse ya hata yapmayı bırakır ya da dürüst olmayı..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yaa eskiden böyle miydi hergün en az 5-10 yorumla günceldi. pulsar çıkınca buralar hep dağıldı herhalde. ben 2013 te almıştım ilk tvsmi sonra kaza yapınca uzak kaldım. şimdi yeniden buralardayız ama bu başlığın pek tadı kalmamış sen ayakta tutmaya çalışıyorsun gördüğüm kadarıyla
    açık hava filtresi bahsettiğin gibiyse faydalı ama göz ardı ettiğin bir zararı olabilir mi normaline göre farkı nedir ?
    sanki hava filtresi yokmuş gibi çalışıyor, ben 17 liraya aliexpressten aldım ve daha önce bu kadar kalitesiz bir şey görmedim. kullanıyorum şu anda. daha kaliteli ve yeni bir performans hava filtresi almayı düşünüyorum. o zamana kadar belki eskisini takabilirim, bir haftadır bu dandik şey takılı ama yakıtı baya düşürdü. 26 lira yakıt ile 196 km yol gitti makinem.

yani düz hesap biz 200 km diyelim. yani 100 kilometrede 14 lira yani kilometrede 14 kuruş. 100 kilometrede 2.4 litre yaktı.

tabi filtreyi taktıktan sonra habire bağırttırarak kullandım sesin cezbetmesinden dolayı. yani yaklaşık son 70 km civarını performanslı kullandım ilk 100 km yi ise ekonomik kullandım.

benzin 5,38 lira. depom komple bitmişti ve bezinlik yakındı. 40 lira yakıt aldım ve bir sonraki benzin almamda fullettim ve 71 lira olmadı, 70 liraya depo doldu. depo 84,5 liraya doluyor benim ve 70 liraya dolduysa demekki önceki 40 lira yakıtın 26 lirasını kullanmışım ve 14 lirası daha duruyordu.

yakıtı düşürüyor performans hava filtresi onu söyleyebilirim.
    hokka bunu beğendi.

Beyler bende tvs rtr 150 dusunuyorum baslangic icin.bursada yasiyorum tavsiye edermisiniz bu motoru.is yerinde bi arkadasta var biraz kullandim hosuma gitti goruntusu falan.ybr 125 te kullandim ama tvs nin goruntusude hoş.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı flawless90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bende tvs rtr 150 dusunuyorum baslangic icin.bursada yasiyorum tavsiye edermisiniz bu motoru.is yerinde bi arkadasta var biraz kullandim hosuma gitti goruntusu falan.ybr 125 te kullandim ama tvs nin goruntusude hoş.
    dostum bütçen nedir? yeni kasa mı düşünüyorsun apache? başlangıç için 250cc ve altı motorlar uygundur. Tvs Apache, Yamaha ybr125, honda cbf150, bajaj pulsar 150ns-pulsar 200ns-pulsar 200rs, cbr125, yzf r125, seçenekler daha uzar da uzar.

bu motorlardan en seri olanı pulsar 200ns ve ikinci pulsar 200rs üçüncü ise pulsar 150ns ve dördüncü Tvs Apache. en yavaşı galiba ybr125.

aralarında çeşitli farklar var işte. ben tipe önem veririm o yüzden bütçem Tvs Apache almaya yetiyordu ve aldım. bu gün ile beraber tam 1 sene 1 ay 8 gün oldu motorumu alalı.

sağlam motor, geçen hafta park lambasının teki patladı ve bende yerine bir çift led park lambası taktım. bunun dışında masraf olarak işte fren balataları bittikçe değiştiriyorum. hava filtresini değiştiriyorum. yağ ile beraber bazen yağ filtresinide değiştiriyorum.

motor masraf çıkartmıyor öyle söyleyeyim. titreşimini dile getiriyorlar ama ben titreşimi pek önemsemeyen birisiyim. yakışıklılık bakımından tvs apache güzeldir ve cbf150'de fena değil.

sağlamlık konusunda on numara motor onu söyleyeyim, bazı tvs apachelerde titreşimden dolayı zırıldayan yerler olabilir onunda kolayı var, zırıldayan metaryelin arasına bir şey koyarsın yada vidasını sıkarsın düzelir. benim motorda zırıldama falan yok, bazen arka plakalık zırıldıyor oda yarısı yok zaten değiştircem.

en son 180cc silindir piston taktık ve o zamandan bu zamana 8 bin kilometre kullandım ve fena sübap sesi var benim makinede.

bir kaç saat motorumu videoya çektim, yine bir genel bakım yaptım ve temizledim motorumu. yaptığım bakımlar;

+ aylardır alarm takılı ama aküden elektrik kablosu çekilecekti onu yaptım.
    + yeni sipariş ettiğim turuncu şeffaf el korumalarını taktım.
    + karbüratör hava ayarını kurcaladım, şu anda 3 tur açık.
    + yeni aldığım aküyü aceleyle takmıştım ve eskisine göre kutuplar ters olduğu için bugün uğraştırdı beni ama düzene soktum akü başlarına bağlı kabloları.
    + zinciri sentetik ve selülozik tinerle iyicene fırçaladım sonra bir kaç saat zaman geçti ve ara ara bir kaç tur attım sonrada zincir yağı ile yağladım.

motorun çekişi baya iyi şu anda, rasgele hava ayarı yaptım ama iyi geldi galiba çünkü çekişi iyileşti.

hokka bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    sağlamlığı konusunda hiç şüphen olmasın.2.kez gözüm kapalı aldım.çok sağlam ve diğer modellere göre fiyat olarak daha uygun.kullanıp denemişsin de zaten . yine aklına takılan sormak istediğin sorular varsa sor cevaplayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:55 ----------

motor çok bakımlı duruyor 2012 model olmasına rağmen . elciklerde ayrı bir hava katmış . özelden veya burdan link atar mısın ben de sipariş vereyim

Cevap icin sagolun.butcem 3000-4000 civari.arkadas motorunu satiyor 2014 model yaklasik 15000km de.4500 tl istiyor.gecenlerde ariza yapmis.motor calismamis servise goturmus iste bujileri filtreler falan degismis.1000tl masraf yaptim diyor sizce kusurlumudur ? Alinirmi ? Teknik olarak anlamam bir arkadasla bakacam eger alirsam.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Cevap icin sagolun.butcem 3000-4000 civari.arkadas motorunu satiyor 2014 model yaklasik 15000km de.4500 tl istiyor.gecenlerde ariza yapmis.motor calismamis servise goturmus iste bujileri filtreler falan degismis.1000tl masraf yaptim diyor sizce kusurlumudur ? Alinirmi ? Teknik olarak anlamam bir arkadasla bakacam eger alirsam.
    1000 tl masraf dediği acaba motoru aldığından beri yaptığı masraf mı yoksa son serviste tek seferde yaptığı harcama mı ? eğer tek seferde 1000tl lik masraf çıkmışsa çok sağlıklı bir motor değildir kanımca .

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bütçen nedir? yeni kasa mı düşünüyorsun apache? başlangıç için 250cc ve altı motorlar uygundur. Tvs Apache, Yamaha ybr125, honda cbf150, bajaj pulsar 150ns-pulsar 200ns-pulsar 200rs, cbr125, yzf r125, seçenekler daha uzar da uzar.

bu motorlardan en seri olanı pulsar 200ns ve ikinci pulsar 200rs üçüncü ise pulsar 150ns ve dördüncü Tvs Apache. en yavaşı galiba ybr125.

aralarında çeşitli farklar var işte. ben tipe önem veririm o yüzden bütçem Tvs Apache almaya yetiyordu ve aldım. bu gün ile beraber tam 1 sene 1 ay 8 gün oldu motorumu alalı.

sağlam motor, geçen hafta park lambasının teki patladı ve bende yerine bir çift led park lambası taktım. bunun dışında masraf olarak işte fren balataları bittikçe değiştiriyorum. hava filtresini değiştiriyorum. yağ ile beraber bazen yağ filtresinide değiştiriyorum.

motor masraf çıkartmıyor öyle söyleyeyim. titreşimini dile getiriyorlar ama ben titreşimi pek önemsemeyen birisiyim. yakışıklılık bakımından tvs apache güzeldir ve cbf150'de fena değil.

sağlamlık konusunda on numara motor onu söyleyeyim, bazı tvs apachelerde titreşimden dolayı zırıldayan yerler olabilir onunda kolayı var, zırıldayan metaryelin arasına bir şey koyarsın yada vidasını sıkarsın düzelir. benim motorda zırıldama falan yok, bazen arka plakalık zırıldıyor oda yarısı yok zaten değiştircem.

en son 180cc silindir piston taktık ve o zamandan bu zamana 8 bin kilometre kullandım ve fena sübap sesi var benim makinede.

bir kaç saat motorumu videoya çektim, yine bir genel bakım yaptım ve temizledim motorumu. yaptığım bakımlar;

+ aylardır alarm takılı ama aküden elektrik kablosu çekilecekti onu yaptım.
    + yeni sipariş ettiğim turuncu şeffaf el korumalarını taktım.
    + karbüratör hava ayarını kurcaladım, şu anda 3 tur açık.
    + yeni aldığım aküyü aceleyle takmıştım ve eskisine göre kutuplar ters olduğu için bugün uğraştırdı beni ama düzene soktum akü başlarına bağlı kabloları.
    + zinciri sentetik ve selülozik tinerle iyicene fırçaladım sonra bir kaç saat zaman geçti ve ara ara bir kaç tur attım sonrada zincir yağı ile yağladım.

motorun çekişi baya iyi şu anda, rasgele hava ayarı yaptım ama iyi geldi galiba çünkü çekişi iyileşti.

https://www.youtube.com/watch?v=HkJ6...ature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=aEEO...g#t=137.707659
    Abi sana 2 sorum olucak ilgilenirsen.
    1.Eski kasa yeni kasa arasındaki fark nedir birde kaçdan sonrası yeni kasa sayılıyor.
    2.Uzun yoldan sorunsuz şekilde (300 küsür km) kaçla gidebilir
    Cevaplarsan teşekür ederim.

Tek seferde yapmis.motor start almadigi icin.bende suphelendim acaba servis bunu kandirdimi yani basit biseyi buyutup para kazanmak icin kitlemis olabilirmi servis ?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sana 2 sorum olucak ilgilenirsen.
    1.Eski kasa yeni kasa arasındaki fark nedir birde kaçdan sonrası yeni kasa sayılıyor.
    2.Uzun yoldan sorunsuz şekilde (300 küsür km) kaçla gidebilir
    Cevaplarsan teşekür ederim.
    1- 3 kasa var, ilk çıkan kasa(2006-2007-2008-2009), ikinci çıkan (2010-2011-2012), üçüncü kasa(2012 son çeyrek-2013-2014-2015) aralarında ilk kasa biraz titreme yapıyor ve ikinci + üçüncü kasalar daha az titriyor sanırım.

2- ben "istanbul-büyükçekmece"de oturuyorum ve daha önce bir kaç kez "kağıthane" taraflarına gittim ve aradaki mesafe 54 km ve bir o kadarda geliş. yani uzun yol yapmadım ama o yoğun trafikte motorun canı çıkmadıysa sabit düz yolda gitmeyle hiç bir şey olmaz.

ön dişliyi 14 yapıp sabit 100 km hızla yol alabilirsin. bir saat yol yapar ve mola verirsin. 300 km yolu iki kez mola verme ile 4 saatten kısa sürede yada 4 saatte tamamlarsın.

ama bilgin olsun diye söylüyorum böyle 150cc makinelerle uzun yol yapmak çiledir. 150cc tek silindir bir makine titreme yapar, balansör yoksa titremenin şiddeti biraz daha fazla olur. benim için sorun olmuyor ama başkaları için bir şey diyemem.

benim makinede orjinal yani 13 numara ön dişli takılı ve 7700 devirde 100 km hız yapıyor. 14 numara dişli ile 7 bin devirde falan 100 km hız yapar ve makine için daha iyi olur yani daha az devir çevirerek daha rahat çalışır. 9 bin devirden sonrası kırmızı ama 8 bin devir üzeri uzun süre kullanmakta bence ömrünü tüketir. sabit 7500 devirde gidersin ve 14 numara dişli ile 7500 devirde 110 falan yapar sanırım çünkü 9 bin devirde 126 km hız yapıyor tabi rüzgar falan yoksa

Tek seferde yapmis.motor start almadigi icin.bende suphelendim acaba servis bunu kandirdimi yani basit biseyi buyutup para kazanmak icin kitlemis olabilirmi servis ?
    ezbere iş olmaz, motorun neleri değişmiş ve değişen her malzemenin fiyatı ne kadar ve kaç para işçilik almışlar? bunları öğrenmeniz lazım. kazıklarlar dikkat edin, sorunlu motoru verirler ve cebinizden fazla para çıkması gibi bir durum söz konusu olur. motoru bir ustaya göstermeden almayın derim. yağını hava filtresini aküsünü her şeyini kontrol etsin.

benim bu sarı motoruma da eski sahibi 1000 lira masraf yaptım diyordu ama ben bir aldım motoru ve 3. gün mas mavi duman atmaya başladı eksozdan. 8 bin kilometre boyunca 15 litreden fazla yağ satın aldım bu motor için ve sonra canıma tak etti ve gittim sıfır motor yaptırdım.

+ yeni 180cc silindir piston takıldı
    + egzantrik zinciri değişti
    + vites milinin dibindeki keçe aşırı yağ kaçırıyordu o değişti
    + alt yağ tapası yalama olmuştu o değişti

670 lira masraf oldu bana ve şimdi 9 bin kilometre oldu yaklaşık motor yaptırdıktan sonra ve yağ eksiltme yok. 1500 kilometrede bir yağ değiştiriyorum ben ama en son sefer biraz aksama oldu parasızlıktan ve 2600 km kullandım ama yine yağ eksiltme olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

sağlamlığı konusunda hiç şüphen olmasın.2.kez gözüm kapalı aldım.çok sağlam ve diğer modellere göre fiyat olarak daha uygun.kullanıp denemişsin de zaten . yine aklına takılan sormak istediğin sorular varsa sor cevaplayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:55 ----------

motor çok bakımlı duruyor 2012 model olmasına rağmen . elciklerde ayrı bir hava katmış . özelden veya burdan link atar mısın ben de sipariş vereyim
    el rüzgar korumalar fena değil ama her motora uymuyor, aslında benim motorda da manetler sıkıntı oldu ve manet uçları deyiyor biraz.

sol manet kurtarıyor ama sağ manet yani ön fren kurtarmadığı için mecburen sağ rüzgarlık biraz aşağıya eğik duruyor ve sağ elimin üstünü rüzgar sıyırıp geçiyor.

sol el rahat sağ elim üşüyor. manetleride değiştireceğiz anlaşılan. birde sol aynama yetişmedi aparat.

çokta bir şey bekleme, cam kolay çizilen türden ve rüzgarı bir nevi engelliyor yani tamamen kesmiyor. ben aldım taktım ve güzel olmasaydı umursamazdım ama başka biri benim yüzümden boşuna para harcasın istemem.

ürün bu; http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/...uma-P137932263
    hokka bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    [QUOTE=fatih.met; [/QUOTE] eyvallah abi gayet açıklayıcı bu arada bu motor benim ilk sürdüğüm vitesliydi gözümde yeri ayrıdır.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    İnşallah sakıncası yoktur bunu da buraya bırakayım arkadaşlar
    2012 model Gri motosikletimi Üsküdar Ünalan Mahallesinde çaldılar.... Kamera görüntüsü var ne çıkar bilmiyorum
    http://www.motosiklet.net/forum/calinti-motor-duyurulari/177801-34-jp-2891-2012-model-gri-tvs-apache.html#post4140023

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah sakıncası yoktur bunu da buraya bırakayım arkadaşlar
    2012 model Gri motosikletimi Üsküdar Ünalan Mahallesinde çaldılar.... Kamera görüntüsü var ne çıkar bilmiyorum
    http://www.motosiklet.net/forum/cali...ml#post4140023
    Geçmiş olsun abi çalinti motor ihbar forumuda var orayada birak
    azizsele bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    arkadaşlar paranız değerli ise motora alarm ve ek olarak kilit ayarlayın.
    hokka bunu beğendi.

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Beyler yeni akü alacağım yakın Zaman'da değiştiren tavsiyesi olan var mı. Şu an ayak marşı ile çalışıyor şarj dinamosuna zarar verir mi böyle kullanmak

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 FI 4V
    Alıntı Cılgın_TC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yeni akü alacağım yakın Zaman'da değiştiren tavsiyesi olan var mı. Şu an ayak marşı ile çalışıyor şarj dinamosuna zarar verir mi böyle kullanmak
    şu konuya bir göz at sitersen; http://www.motosiklet.net/forum/moto...modelleri.html

Arkadaşlar 1 hafta içinde sıfır motor alıcam 2. motorum olacak, ilk motorum tvs neo idi. Hero hunk'u düşünüyordum daha sonrasında rtr 180i görünce fikrim biraz rtrye kaydı arada 1500 tlye yakın fark var. Sizce farka değermi, performans titreşim ve konfor olarak karşılaştırabilecek varmı? Bu fark bütçemi zorlucak, değermi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler