Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Kuba Dragon 50 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    erhn42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-07
    Alıntı arake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16/36 dişliler ile aşırı tork kaybı oluştu 4. vites iptal oldu gibi bişey.. dişli denemeleri yapan arkadaşlardan deneyimini paylaşmasını rica ediyorum.16 42 deneyeyimmi tam cuk olurmu sizce?
    Önceligim titresim oldugu icin 15-36 benimkisi. 14-36 cuk olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Alıntı serdaryıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, iki motor arasında kaldım, rx9 ve dragon 50, henüz acemi bile değilim,b sınıfı ehliyetim var, yaş 32, 10km civarı mesafedeki işime gitmek için bakımını kendim yaptığım bisikletimin yerine bu 50cc'lerden düşünüyorum. Hangisini tavsiye edersiniz?
    Rx9 da retro tasarım ve 4lü sinyaller. Dragonda ise normal motosikletlerde kullanilan siralamaya sahip vites, devir göstergesi, vites göstergesi var ayrıca biraz daha ucuz. Dragon cikmasaydi tabi ki bende rx9 alacaktim. Ayrica dragon birazcik daha kalipli ve selesi genis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Alıntı hedo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cc yukselten arkadaşlar egzozu deistirin veya benim gibi yapın ben araba orta susturucusu taktım. Bu kadar mı farkeder motor çok rahatladı. Isinmasi bile değişti. Kesinlikle egzozu deistirin
    Performans olarak herhangi bir fark oldu mu? Birde mümkünse bir foto atabilirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Zorunlu trafik sigortası olmaması en büyük artısı. Devşirme bir motor olmuş bu sebepten.

Dragon 50 nin koltugu nasil söküyoruz?

Alıntı Serkan_37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dragon 50 nin koltugu nasil söküyoruz?
    Öncelikle yıldız tornavida ile yan taraftaki iki plastik kapağın vidasını söküp üstteki iki tırnak ile bağlı olan plastik kapağı nazikçe aşağı doğru çekip çıkarıyoruz.

Üst tarafta selenin ön kısmında 2 adet civata var elinde lokma yoksa motorun içinde takım çantası var oradaki ingiliz anahtarıyla o iki civatayı söküyorsun.

Koltuk üst tarafta metal bir oyuğa geçmeli olduğundan öne doğru ittiğinde eline gelecektir. Takarken tekrar o metal kısma ön taraftan arkaya doğru oturtup sonra civataları takman gerekir.

TEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba dragonelli
    benim motorun aküsü sürekli azar azar sıvı akıtıyor ve aktığı yerdeki zincir korumanın boyasını kaldırdı.
    servis sıcak havalardan bir miktar olabileceğini söylemişti.
    geçen başka bir tamirci akü şarj voltajını ölçtü ve 15.5 V görünüyor.(rölantide ve far açık halde)
    bu değerin çok yüksek olduğunu ve garantiden değiştirmem gerektiğini söyledi. yoksa akü çok çabuk ölürmüş.
    kendisi de 40 tl ye yaparım dedi.

böyle birşey başına gelen var mı?
    servise gitsem direk değiştirir mi?
    yoksa parça mı bekliycez.

Arkadaşlar herkes güle güle kullansın motorunu. Bir sorum olacak acaba jant ebadı nedir hangi ölçülerde lastik oluyor bu mptora. Ve akü ebadı nedir başka bir marka takmak istesek ebadına göre alsak. Bi yardımcı olabilecek var mı?

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Alıntı erhn42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceligim titresim oldugu icin 15-36 benimkisi. 14-36 cuk olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Rx9 da retro tasarım ve 4lü sinyaller. Dragonda ise normal motosikletlerde kullanilan siralamaya sahip vites, devir göstergesi, vites göstergesi var ayrıca biraz daha ucuz. Dragon cikmasaydi tabi ki bende rx9 alacaktim. Ayrica dragon birazcik daha kalipli ve selesi genis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Performans olarak herhangi bir fark oldu mu? Birde mümkünse bir foto atabilirmisiniz?
    tşkler üstat peki 15/36 dişli ile tek kişi 3. vitesten 4 e atarken boğma yapıyormu çok ağırlaşma çekmemezlik hızlanma vs bide 120 yi gördünmü

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı TEK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun aküsü sürekli azar azar sıvı akıtıyor ve aktığı yerdeki zincir korumanın boyasını kaldırdı.
    servis sıcak havalardan bir miktar olabileceğini söylemişti.
    geçen başka bir tamirci akü şarj voltajını ölçtü ve 15.5 V görünüyor.(rölantide ve far açık halde)
    bu değerin çok yüksek olduğunu ve garantiden değiştirmem gerektiğini söyledi. yoksa akü çok çabuk ölürmüş.
    kendisi de 40 tl ye yaparım dedi.

böyle birşey başına gelen var mı?
    servise gitsem direk değiştirir mi?
    yoksa parça mı bekliycez.
    Akün arızalı muhtemel kaynatıyordur yani tabiri öyle su kaynar misali fokur fokur kaynayıp taşıyordur akü suyunda asit olduğundan temas ettiği yerleri aşındırır ve bir süre sonra o bölgelerde paslanmalar olacaktır tavsiyem 50-60 liraya sulu olmayan kuru akülerden alıp takmanız ve aşınan yüzeyide güzelce temizleyip gerekirse zımpara ile üstüne sprey boya atmanız ilerleyen süreçte pas sorunu çözecektir
    TEK bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Sayfayı takip edenlerin bildiği üzere benim Dragonda 4 kez farklı farklı sorunlar ortaya çıkmıştı.
    Sonunda bir sorunuda Kuba servisiyle hallettik gibi görünüyor.

Ateşlemede hallefekt device dediğimiz bir mıknatısı okuyan ünite var. Ters takılı olduğu çıktı ortaya.

Bunu düzelttikten sonra 6-7 bin de öksürme gitti.

Üzerine sanırım 80km yaptım. Motor sanki rektifiye olmuş gibi bir hal aldı.
    Hatta dalgınlıkla biraz fazla gaz verince ön tekerin havalandığını söyleyebilirim.
    Egzost sesi daha bir motora uygun hale gelmiş.
    Farkında olmadan bir kez düz yolda 80km sürate çıktığımı farkettim.

Yokuşlarda boğulma yok. 1. vitesi neredeyse hiç kullanma ihtiyacı yok.
    Durunca çalışmama yok vs vs vs
    Tek karşılaştığım sorun gidon üzerindeki vidanın gevşemesi oldu.
    Onuda sıkıp hallettik.

Sanırım yağmurlar dindikten sonra asıl durum belli olacak.

Motosikleti
    haojue da135 s - küba dragon 50
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfayı takip edenlerin bildiği üzere benim Dragonda 4 kez farklı farklı sorunlar ortaya çıkmıştı.
    Sonunda bir sorunuda Kuba servisiyle hallettik gibi görünüyor.

Ateşlemede hallefekt device dediğimiz bir mıknatısı okuyan ünite var. Ters takılı olduğu çıktı ortaya.

Bunu düzelttikten sonra 6-7 bin de öksürme gitti.

Üzerine sanırım 80km yaptım. Motor sanki rektifiye olmuş gibi bir hal aldı.
    Hatta dalgınlıkla biraz fazla gaz verince ön tekerin havalandığını söyleyebilirim.
    Egzost sesi daha bir motora uygun hale gelmiş.
    Farkında olmadan bir kez düz yolda 80km sürate çıktığımı farkettim.

Yokuşlarda boğulma yok. 1. vitesi neredeyse hiç kullanma ihtiyacı yok.
    Durunca çalışmama yok vs vs vs
    Tek karşılaştığım sorun gidon üzerindeki vidanın gevşemesi oldu.
    Onuda sıkıp hallettik.

Sanırım yağmurlar dindikten sonra asıl durum belli olacak.
    Gecmis olsun mutlu sonla sorunu halletmis olmaniza sevindim hatirlarsaniz bende ayni sorundan muzdariptim bende mars rolesini yenileyecegim bu hafta ve kablosunu tabi ben servisten memnun olmadigim icin kendim hallediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı MotoLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun mutlu sonla sorunu halletmis olmaniza sevindim hatirlarsaniz bende ayni sorundan muzdariptim bende mars rolesini yenileyecegim bu hafta ve kablosunu tabi ben servisten memnun olmadigim icin kendim hallediyorum.
    Bu arada bu hallefekt denilen okuyucu motorun neresinde yer alir tam olarak

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı MotoLed adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Bu arada bu hallefekt denilen okuyucu motorun neresinde yer alir tam olarak
    Tam yerini bilmiyorum ama ilk öksürme yaptığında servise söylemiştim. Bundan olabilir diye.
    2 zamanlı benzinli uçak motorlarıda ateşlemeyi GDI sistem yapıyor.
    Milde bir mıknatıs vardır. Karşısında ise bir sensör (hallefekt device. Bu sensör devri ölçer
    Devre göre ateşlemenin zamanını kaydırıp tam piston üstteyken ateşleme yapmasını sağlar.

Yerini sorarım gittiğimde.
    Yalnız benim motorda elektrik aksamından farklı farklı epey sorun çıktığı için.
    Artık ne neden kaynaklanıyor bende yorum yapamıyorum.
    Elektrik aksamı neredeyse komple değişti.

Bu arada tümsekten geçerken frene bastığınızda ön taraftan gırç gırç gibi sesler gelirse
    göstergelerin önünde sizden tarafta yukarıya bakan büyük bir civata var.
    Bunu kontrol edin sıktırın.
    Elle sıkılacak kadar gevşemişti.
    Yoksa tekerin bir tarafa gitmesi işten bile değil.

Arkadaşlar yakıt tüketimini ölçtüğümde 100km de 2.75 Litre bir değer çıktı.Fakat bu süreçte hep sıkıştırarak sürdüm.Geçen gün açık filtremi temizlemek için söktüğümde karbüratörün hava girişinde çok az benzin vardı. Bu normal birşey mi ?

Tesekkurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı RitalinKid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yıldız tornavida ile yan taraftaki iki plastik kapağın vidasını söküp üstteki iki tırnak ile bağlı olan plastik kapağı nazikçe aşağı doğru çekip çıkarıyoruz.

Üst tarafta selenin ön kısmında 2 adet civata var elinde lokma yoksa motorun içinde takım çantası var oradaki ingiliz anahtarıyla o iki civatayı söküyorsun.

Koltuk üst tarafta metal bir oyuğa geçmeli olduğundan öne doğru ittiğinde eline gelecektir. Takarken tekrar o metal kısma ön taraftan arkaya doğru oturtup sonra civataları takman gerekir.
    Tesekkurler

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Merhaba kardeşim benim başımada geldi aynı olay. Bu akan sıvı akünün tahliye kısmından geliyor. Akünün üstünde küçük bi tahliye hortumu var seffaf. Benimmotorun tahliye hortumunu takmamışlardı Allahtan 2 saat sonra farkettim götürüp taktırdım. o aan sıvı aküden akan asit gibi bişey değdiği yeri mahfediyor. bir an önce taktır. Koltuğun altında sol kapağı açınca aküyü görürsün akünün hemen yanında tahliye hortumunun takılması gereken yer var.

Alıntı AAK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ kaç litre alıyor motor sn. Erhn42, ve kendimiz bir yağ alıp götürsek garanti dışı kalır mı motor ? Kendimiz götürebiliyorsak bir de yağ tavsiye eder misiniz hiç bilgim yok bu konuda?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

https://i.hizliresim.com/2Jl73q.jpg
    https://i.hizliresim.com/BLdXQg.jpg
    https://i.hizliresim.com/Z9qNBa.jpg
    https://i.hizliresim.com/oOmQWm.jpg

Motor bölümünde bu şekilde akıntılar var motora gelen yerler kurumuş az altta eksoz kromuna gelen yerler yeşil olmuş. Motoru il dışı bi bayiden aldım sordum sallamıyorlar. Nedir acaba ciddi bir durum mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

aokuyumcu dan alıntı

yükseltme için yakında kübanın orjinal 125 cc kitleri cıkacak ;) birde dişli değişimi ile sonucları göreceğiz.

Işaallah yakında çıkarda rahatlarız
    Merhaba hocam cidden boyle birşey varmı? bizim dragon için orjinal 125lik yükseltme kitindenmi bahsediyorsunuz ?

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Alıntı Hkn07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim benim başımada geldi aynı olay. Bu akan sıvı akünün tahliye kısmından geliyor. Akünün üstünde küçük bi tahliye hortumu var seffaf. Benimmotorun tahliye hortumunu takmamışlardı Allahtan 2 saat sonra farkettim götürüp taktırdım. o aan sıvı aküden akan asit gibi bişey değdiği yeri mahfediyor. bir an önce taktır. Koltuğun altında sol kapağı açınca aküyü görürsün akünün hemen yanında tahliye hortumunun takılması gereken yer var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Merhaba hocam cidden boyle birşey varmı? bizim dragon için orjinal 125lik yükseltme kitindenmi bahsediyorsunuz ?
    125lik kit çıkarmı bilmem ,resmi bir duyuru oldumu ama,bu motora yapacağın modifikasyonla gidip rmg 50 ye 4000 lira saymak daha sıkıntısız bi durum.neden mi 125lik değil 100 lük bile yapsan motor 100 ü düz yolda görüyo diyelim aldın hızını gidiyosun aniden durman gerekli duramazsın güm diye girersin önündekine,disk fren yapıcan masrafı disk frenli jant lastik vesaire bi 500 lira daha gitti en aşa 1000 lira modifikasyona gider.bende dragon kullanıyorum ama zahmetsiz rmg 50 ye binmek varken bu motorla oynamak beyhude

125 lik yukseltme kiti cikmaz heralde. Ben 125 lik cub silindir ust kapak aldim. Pistonu ustunden subablara gelen yerden aldırdım vurmasın diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

https://resmim.net/f/KXgtWt.jpg
    Buda eksozum

TEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba dragonelli
    Alıntı Hkn07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba kardeşim benim başımada geldi aynı olay. Bu akan sıvı akünün tahliye kısmından geliyor. Akünün üstünde küçük bi tahliye hortumu var seffaf. Benimmotorun tahliye hortumunu takmamışlardı Allahtan 2 saat sonra farkettim götürüp taktırdım. o aan sıvı aküden akan asit gibi bişey değdiği yeri mahfediyor. bir an önce taktır. Koltuğun altında sol kapağı açınca aküyü görürsün akünün hemen yanında tahliye hortumunun takılması gereken yer var.[COLOR="Silver"]
    teşekkür ederim.
    serviste taktılar bahsettiğiniz hortumu.
    iyi oldu...

krank karbüratör siboplar falan değişti mi nasıl oldu değişen parçaları tek tek yazar mısın performans nasıl birde

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı elite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    krank karbüratör siboplar falan değişti mi nasıl oldu değişen parçaları tek tek yazar mısın performans nasıl birde
    125 lik yukseltme kiti cikmaz heralde. Ben 125 lik cub silindir ust kapak aldim. Pistonu ustunden subablara gelen yerden aldırdım vurmasın diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

https://resmim.net/f/KXgtWt.jpg
    Buda eksozum

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu motoru "HIZ ARTTIRMAK İÇİN" 100-125 cc ye çevirmek düşüncesindeyseniz eğer hemen satın.
    Dragon bu amaçla yüksek hızda kullanmak üzere üretilmemiş.

Yok eğer, tork ve daha çabuk hızlanma diyorsanız eğer, bence torkuda hızıda yeterli.

Macera arayışına girip kendinizi tehlikeye atmayın...

Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katiliyorum.
    2haftaya motor elime gececek inşaallah.
    İlk isimyorumlardan okudugum kadariyla şase elektrik hatlarini yenilemek ve civataları elden gecirmek olacak. Daha sonrasinda; far sensoru ile sadece karanlikta calisan farlar ve parklar, dörtlü flaşör, orjinallik bozulmadan eklenecek benzin göstergesi ve gsm gps alarm sisteminin montajini yapacağım.
    Uygulama videolarini ve resimlerini buradan paylaşırım.

REKLAM ALANI
15. sayfa BirinciBirinci ... 5131415161725 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)