Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Dragon 50 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KUBA
    Arkadaşlar merhaba.. Bende de dragon 50 110 cc var.. Fakat motorum 4. Viteste 7000 devri geçmiyordu.. Sorduğum arkadaşlar karbüratörden kaynaklandığını söylediler.. Bende dün PZ16 olan karbüratörümü PZ27 ile değiştirdim.. Şu an kısmen daha iyi olsa da hâlâ tam istediğim gibi değil.. 50lik hali ile 10.000 devri geçiyordu çünkü.. Acaba eskisi gibi devir çevirip gitmesi için üst kapağı da mı 110luk yapmam gerekiyor.. Çünkü bildiğim kadarıyla yükseltme yaparken sadece silindir piston değişmiş.. Arkadaşlar lütfen bi yardımcı olun.. :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Alıntı nedensiz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.. Bende de dragon 50 110 cc var.. Fakat motorum 4. Viteste 7000 devri geçmiyordu.. Sorduğum arkadaşlar karbüratörden kaynaklandığını söylediler.. Bende dün PZ16 olan karbüratörümü PZ27 ile değiştirdim.. Şu an kısmen daha iyi olsa da hâlâ tam istediğim gibi değil.. 50lik hali ile 10.000 devri geçiyordu çünkü.. Acaba eskisi gibi devir çevirip gitmesi için üst kapağı da mı 110luk yapmam gerekiyor.. Çünkü bildiğim kadarıyla yükseltme yaparken sadece silindir piston değişmiş.. Arkadaşlar lütfen bi yardımcı olun.. :(
    Hocam atesleme ile de oynanacak gaz yemez pek ben tatmin olana kadar cok oynadim motorla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

bu sistemle olacakları söliyim,pz27 150lik karbüratörü,ateşleme sistemin 50 lik,bol benzin az performans haybeye para ödücen benzine

Motosikleti
    KUBA
    Çok sağol kardeşim cevabın için.. Aslında çekişi güzel farketti de yakıt olayını bilemiyorum tabi hâlâ

Merhaba arkadaşlar. Ben de aranıza yeni katıldım. Henüz 400km de motorum. İlk aldığımda teslim esnasında çok sıkıntı yaşadım. Karbüratör problemi oldu. Servis tamamen rezalet. İstanbulda yaşıyorum. E5'te oldukça yetersiz kalıyor maalesef. Araçlar üstüme çıkacak diyw korkuyorum. Malum İstanbul'da E5 kullanmadan bir yere ulaşmak zor. 100cc yapmayı planlıyorım ancak serviste hazır kit var mıdır bilemiyorum. Konuyu okumaya çalıştım baya ve edindiğim intiba bir şekilde deneme yanılma yöntemiyle 100cc yapma yönünde oldu. Servislerde hazır kit var mıdır bilemiyorum. İzninizle birkaç sorum olacak.
    - Fren balatalarını değiştirmek istiyorum çünkü peynir gibi hiç güven vermiyor. Hangi marka ve model fren balatası almalıyım?
    -Far oldukça yetersiz. Işıklandırma eklemek istiyorum mesela led gibi. Ne marka model tavsiye edersiniz.
    - Acilrn lastiklerden kurtulmam lazım. Bunu da herkese tavsiye ederim. Dubleks ön ve arka lastik almak istiyorum. Anlas sitesine baktım ancak tam çözemedim. Ne marka ve model tavsiye edersiniz?
    -Bunun yanında ehliyet alıp superlight 200 hayalim var ancak ehliyet bir masraf ve ayrıca sigorta maaliyeti de düşündürüyor ister istemez. O yüzden bu motorumla bir süre daha devam etmeye karar verdim. Güvenlik açısından tavsiyeleriniz bekliyorum. Teşekkür ederim.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    E5 ten uzak durun. İvmelenme ve hız açısından e5 e uygun değil.

Haklısınız mecbur kalıyorum yoksa akıl işi değil. Beni en çok rahatsız eden kısım ivmelenme kısmı. Arabalar çok sıkıştırıyor. Hız tutkum yok ancak biraz daha çabuk ivmelenmesi için 100cc yapmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Alıntı Tosunpaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız mecbur kalıyorum yoksa akıl işi değil. Beni en çok rahatsız eden kısım ivmelenme kısmı. Arabalar çok sıkıştırıyor. Hız tutkum yok ancak biraz daha çabuk ivmelenmesi için 100cc yapmayı düşünüyorum.
    Yardımcı olurum tekirdagdayim.parcalari al gel toplariz.atom far tavsiye ederim 6 ledli

Hangi parçaları almam gerekiyor onu bilemedim işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Arkadaşlar motorun ampul kodu nedir? H6 sanırım ama kaç mmliklerden almak lazım. 9 var 12 var 20 var?

Hocam öncelikle herkese merhaba aranız yeni katıldım kuba dragon 50 motorsiklet için karbüratör arıyorum ama bi türlü bulamadım istanbul anadolu yakasında oturuyorum bilen yardımcı olabilecek biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Alıntı Vector14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle herkese merhaba aranız yeni katıldım kuba dragon 50 motorsiklet için karbüratör arıyorum ama bi türlü bulamadım istanbul anadolu yakasında oturuyorum bilen yardımcı olabilecek biri varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
    Hayırlı uğurlu olsun karbüratör arıyorum derken neyi kast ediyorsun anlamadım. Yükseltme kitinden mi bahsediyorsun.

Motosikleti
    CB125F
    Herkese selam
    Bende Dragon 50 alarak aranıza katıldım. Henüz 900km oldu izlenim anlatmayacağım herkes anlatmış zaten.
    Motoru biraz iyileştirmeye çalışıyorum ancak bir kaç sorum var.
    Aksesuar sorularım.
    1- E5 de görünürlüğümü arttırmak için sis lambası taktım. Arka çantama da led uygulaması yaptırmak istiyorum. Bu işi kim yapar Tuzla'da oturanlar tavsiyede bulunabilir mi? (Arka Çanta Maxem SL45)Stop Fren ve sinyal olmalı. normal Işıklar çantanın altında kaldığı için özellikle yüksek araçlar hiç göremiyor arka ışıkları.
    2- Yan çanta aldım arwick marka ancak uygun yan çanta demiri bulamıyorum. Yan çanta demirini yapıp kaynaksız olarak takabilecek (Yolcu ayaklığının civatası var, kelepçe olabilir)bir usta bilen var mı?
    3- Bu aletin civataları düşüyor ara ara. bulursam yerine takıyorum. Loctite civata gevşemezlik sıvısı aldım. Motoru komple söküp bütün civataları loctite ile tekrar sıkacak usta arıyorum tuzla -darıca civarında. Servise söyledim biz yapmayız dediler.
    4- Telefonu, Powerbank, cüzdan fln koyabileceğim küçük bir depo üzeri çanta bakıyorum mıknatıslı. Tex 627 nasıldır bilen kullanan var mı? bizim depoya büyük mü gelir?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    Tekeriniz Düz Bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Sayın Tosunpaşa, Ben lastikleri anlaş MB-34 ile değiştirdim. şimdilik gayet memnunum. yağmurda kullandım sıkıntı çıkarmadı. Ancak çamurda her lastik kayar en önemlisi yolu iyi okuyup gereksiz frenden, hazırlıksız virajdan veya kaçış manevralarından, çamurdan, virajdaki mazgaldan, virajdaki şerit çizgisinden uzak durmak bence.

Sayın EpiC Sağolasın hocam, yok yükseltme kitinden bahsetmiyorum karbüratörü değiştireceğim sadece çünkü motor boğulma yapıyordu kendi kendine devir yükseliyordu karbüratörden dediler ama şu an hiç yapmıyor işin ilginç tarafı takır takır çalışıyor ama yine bi randımansızlık var motorda anlam veremediğim

Motosikleti
    KUBA
    arkadaşlar merhaba.. benim sounum motorun boğulması ile ilgili.. rölantide çalışırken veya boşta sonuna kadar gaz açtığım zaman bir sıkıntı olmuyor ama gelin görün ki 4. viteste giderken gazı açtığım zaman sanki motoru birisi arkadan çekiyormuş gibi oluyor boğulma oluyor motorda.. dahada ısrar edip gaz açarsam patırtı yapmaya başlıyor.. bu sorun 1,2 ve 3. viteste neredeyse hiç olmuyor.. karbüratöre her türlü hava ayarını yapıp denedim. filtreyi çıkartıp denedim, karbüratörü açıp kontrol etti sonuç yine aynı.. lütfen yardım edin.. motorum komple 110 cc dragon .. pz 27 karbüratör var üzerinde.. bu sorun henüz 3 gün önce başladı..

Motosikleti
    kuba dragon 50
    Debriyajin siyiriyor.yari otomatik 3 balatali 100luk debriyaj takman lazim.pz27 karbüratör de o cc ye cok büyük inan.

Motosikleti
    KUBA
    Alıntı arake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajin siyiriyor.yari otomatik 3 balatali 100luk debriyaj takman lazim.pz27 karbüratör de o cc ye cok büyük inan.
    aynen kardeşim cevabın için çok sağol bu arada.. sorunu çözdüm.. orjinal pz16 karbüratörü taktım tekrar hiç bir sorun boğulma tekleme kalmadı..

Motosikleti
    CB125F
    Arkadaşlar Merhaba,

Ufak bir sorunum var yardım edebilirseniz sevinirim.

Dragon 50'yi yağmur çamur demeden kullanıyorum. Hava sıcaklığı 3-7 derece ve yağmur yağarken 3 defa aynı yerde yaşadığım sorun şu:
    Sabah jikle 3/4 açık çalıştırıyorum. 5 dakika ısıtıyorum. jikleyi 1/4 yapıp yola çıkıyorum. 1 km sonra durup jikleyi tamamen kapatıyorum.
    işyeri 11 km. yolda hiç sorun yok, dur kalklar oluyor, roantide beklediğim oluyor. otoparka girmek için rampa asağı 100 metre gitmek gerekiyor, gazı kapatsamda az açsamda vites küçültürken falan motor stop ediyor. Motor boğulmuş gibi davranıyor. Motorun stop edeceğini anlayıp gaz açarsam daha hızlı stop ediyor. gaz verirsem tekrar çalışmıyor. hiç gaza basmadan 10 saniye marşa basarsam tekrar çalışıyor. çalıştıktan sonra kontağı kapatıp tekrar çalıştırırsam tek marşta alıyor. Benzer şekilde motoru 15 dk bekleyip marşa basarsam yine tek marşta alıyor. çalıştıktan sonra gazı alışında falan sorun yok... ancak gazı hızlı kapatırsam yine stop ediyor. tekrar çalıştırmak için yine gaz kapalı uzun uzun marşa basmak gerekiyor. bu arada depo yarıdan fazla dolu. rolanti düşük değil 1900-2000 arası. karbüratör gaz ayarını 1 ay önce hava 10-12 derece iken yapmıştım.

Yağmurdan ateşlemeye su giriyor olabilir mi? tekrar mı gaz ayarı yapmalıyım? benzer sorun yaşayan var mı?

Motosikleti
    KUBA
    Alıntı Yoldayım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Ufak bir sorunum var yardım edebilirseniz sevinirim.

Dragon 50'yi yağmur çamur demeden kullanıyorum. Hava sıcaklığı 3-7 derece ve yağmur yağarken 3 defa aynı yerde yaşadığım sorun şu:
    Sabah jikle 3/4 açık çalıştırıyorum. 5 dakika ısıtıyorum. jikleyi 1/4 yapıp yola çıkıyorum. 1 km sonra durup jikleyi tamamen kapatıyorum.
    işyeri 11 km. yolda hiç sorun yok, dur kalklar oluyor, roantide beklediğim oluyor. otoparka girmek için rampa asağı 100 metre gitmek gerekiyor, gazı kapatsamda az açsamda vites küçültürken falan motor stop ediyor. Motor boğulmuş gibi davranıyor. Motorun stop edeceğini anlayıp gaz açarsam daha hızlı stop ediyor. gaz verirsem tekrar çalışmıyor. hiç gaza basmadan 10 saniye marşa basarsam tekrar çalışıyor. çalıştıktan sonra kontağı kapatıp tekrar çalıştırırsam tek marşta alıyor. Benzer şekilde motoru 15 dk bekleyip marşa basarsam yine tek marşta alıyor. çalıştıktan sonra gazı alışında falan sorun yok... ancak gazı hızlı kapatırsam yine stop ediyor. tekrar çalıştırmak için yine gaz kapalı uzun uzun marşa basmak gerekiyor. bu arada depo yarıdan fazla dolu. rolanti düşük değil 1900-2000 arası. karbüratör gaz ayarını 1 ay önce hava 10-12 derece iken yapmıştım.

Yağmurdan ateşlemeye su giriyor olabilir mi? tekrar mı gaz ayarı yapmalıyım? benzer sorun yaşayan var mı?

hocam merhaba.. yaşadığın sorunları yağmurlu havalarda birebir aynı olmasada benzer şekilde bende yaşıyorum.. anladığım kadarıyla kısaca yağmurlu havalarda tekleme, stop etme, gaz yememe ve zor çalışma gibi sıkıntılar yaşıyorsun.. aynıları yağmurlu havalarda bendede oluyor.. birçok şey denedim çözmek için emin ol ama şunu bil ki; karbüratör, rölanti, hava ayarı, hava fitresi gibi şeylerden yapmıyor bunu çünkü hepsni kontrol ettim.. buji bile değiştim buji kablosunu komple bantladım çatlak falan vardır diye beyni izole ettim yinede tekliyor yağmurlu havada.. demem o ki bence bu olayın sebebi bujinin olduğu yere ön lastiğin su atıyor olması.. emin değilim ama başka türlü kontrol etmediğim bir yer denemediğim yöntem kalmadı..

Motosikleti
    CB125F
    Teşekkürler Kardeş, Yoğun yağmur dışında yapmıyor bendede, bir dahaki yağmura WD40 gibi birşeyler sıkarak deneyeceğim.

Motosikleti
    KUBA
    Rica ederim kardeşim ne demek

Motosikleti
    KUBA DRAGON 100 :)
    Arkadaşlar,

Lastik değiştiren varmı aranızda? Aynı janta daha geniş lastik takma imkanımız varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)