Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    valla motorum 6750 km de , benim için titreşim sadece düşük viteste cok yüksek devre çıktığımda oluyor. Mesela 5. vites 90 -100 arası hiç tireşim yok. Ancak artçı için durum farklı . özellikle ayaklarında titreşimi hissettiğini söylüyorlar. ancak yinede doğru devirlerde hızlandığında vibrasyonu sürücü hissetmiyor. Gerçi paralel 2 silindirli her motorda titreşim mutlaka olacaktır. Titreşim istemiyorsan V motorlara bakacaksın göreceli olarak daha düşük vibrasyon oluyor. Birde bizim motorlar doğrudan şasiye oturtulduğu için titreşim olmamasıda mümkün değil.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    427bin görüntülenme ha OHA+RA !

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    eee nede olsa regal bu kardeş olcak o kadar görüntülenme
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Herkese selam. 2008 de üçüncü yılıma giriyorum.Büyük bir keyifle Raptorumu kullanıyorum.Çok zevkli.En yakışıklı motor diyebilirim.Acayip karizmatik.Bence alınacak 250 lik tek makina.Saygılar,sevgiler.
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    250 mct
    arkadaşlar ne malı bu.sitesinde united kingdom falan geçiyo ama?nedir allahını seven söylesin...

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Çin malı birader , Çin.

arkadaslar ben regal dadyw nin kilometre dişlisini almak istiyorum fakat bulamıyorum bu makinanın yedek parça sorununu nasıl halledecegiz.sarıkayalar diye bir firmayı aradım bana yetkili servisten faks çekilmesini istediler.bende yetkili servise gittim faks çekelim parçayı isteyelim dedim .aldıgım cevap bögle firmanın...... dediler.bana yaedımcı olacak arkadas varmı.motorum dadyw class 250 cc.ön tekerdeki komple kilometre dişlisi yok.
    fiyatını 20 ytl dediler ama elime geçiremedim.

Motosikleti
    250RR
    Regal gerçekten farklı.250 likler arasında tek geçerim
    motor sürerken hepimiz birer yumurtayız.karşıyada çarpsak biz kırılırız bizede çarpsalar biz kırılırız...(Hiç bir motorcu bir motorcuyu kaybetmeyi istemez)

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Yaw hakaten bende bi capon aliim istiyom ama su tipe sahip bi motor daha yok galiba. 650 üstüde alamak istemiyom. Demekki neymiş motor patlayana kadar binecem.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

buraxdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 / Honda Msx 125
    Ben yarin sehir disindan Bursa dan bi regal raptor dd100 e alicam... Birileri bana biraz yardimci olabilir mi ? yarin kar bekleniomus ? otobusler bagaja alirlar mi acaba ?
    Youtube : Burax Yolda
    Mototaş Aş. çalışanı

Motosikleti
    Alırlar , biraz ısrar et , az çorba parası at.

M.Kemalpaşa'daki motoru alacaksan 1.550 YTL'ye bir servise götür adam gibi bakım yaptır.Uzun zamandır duruyor onun ilanı.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Arkadaşlar 2 yaz bindiğim, beni hiç üzmeyen motorumu satıyorum. 3 aydır kapalı garajda duran motor tek marşta çalıştı valla. Kazasız, yan bile yatmadı. Tüm bakımlarını düzenli olarak Ali usta yaptı. 2 yıldır sadece kapalı garajlara park ettim.

2 senede 12.000km yol yaptım, taş gibi.

Regal Raptor Class 250cc
    Renk: Gri

Tekliflerinizi bekliyorum. Ne fiyat olursa olsun satacağım bu ay. Mart başında çift silindirli Yeni BMW F650GS alacağım. Bu nedenle onu hiç kullanmam bir daha, garajda çürüsün istemem.

sadee e-mail ile teklif alabilirim: gurkan@workmail.com

Motosikleti
    Bir e-mail attım , acilen cevabını bekliyorum.

Motosikleti
    Arkadaşlar ;

Motoru aldım geldim... 300 km bakımını yaptırdım. Gerçekten de arkadaşın dediği gibi motor yatıyormuş. Karbüratöre ayar yaptırdım... 60 ı geçmemek kaydıyla rodajını yapıyorum... Çok memnunum makineden... Scooter gibi motoru var ama scooter değil.

Bir foto makinesi bulabilirsem fotoları koyarım ;)
    Mototaş Aş. çalışanı

Motosikleti
    Regal Raptor Class

Elvada..

Hepinize selamlar,
    2 yıldır kullandığım ve beni hiç üzmeyen sevgili Raptor'umu Batis kardeşinize sattım.

Onu alırken de bu forumdan yararlanmıştım, kullanırken de, satarken de. Şimdi artık aranızdan ayrılıyorum. Başıma hiç bela açmadığı için motordan ve motorculuktan hiç soğumadım. Hep severek kullandım.

Mart veya Nisan ayında bir BMW enduro ile motorculuğa devam etmek niyetindeyim.

Hepinize kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Sevgiler,

DinoF1

Motosikleti
    DinoF1 ,
    Gösterdiğiniz iyi niyet ve kolaylık için size çok teşekkür ediyorum.Umarım ikimiz için de hayırlı olur.

Görüşmek üzere.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Hayırlı olsun arkadaşım
    Motosiklet aşkına

rafethasal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250 + HT-125

Beşinci vites dişlisi problemi ve yaşadıklarım...

Selamlar arkadaşlar,
    Motosikletimden gelen bir beni ses rahatsız ettiği için servisine gittim Çünkü bu motordan en çok servisinin anlayacağını düşünüyordum. Şanzumanımdan geldiğini tahmin ettiğim, 5.viteste ortaya çıkan problemi anlattım. Şikayetimi söyledim. Hatta dükkan sahibi kendi binip tur attı. egzosdaki çızırdıdan başka bişey yok dedi. Sorunu bildiğim ve sesi tanığım için hemen gidip egzosu yaptırıp geri geldim. Bu sefer servisteki genç usta arkadaşı arkama alıp bir turda onunla gazladım ve sesi duymasını motorun 4.viteste nasıl sektiğini(vitesten kendi kendine çıkıp girdiğini), 5. viteste nasıl çakırrrr çakıırrr çakııırrr diye ses çıkardığını gösterdim. Debriyaj balatasını değiştiricez dediler. İnandım düzelicek zannettim. Değiştirdiler. Motorun arızası aynen devam ediyor. Kızdım eski bir ustam var Motorcu Ferit ve oğlu Serkan abi. Ona gittim.
    Neden tekrar servise gitmedin diyenlerede şunu diyorum. Motorumu tekrar işten anlamayan birinin eline teslim etmek istemedim. Ve tabiki boşuna yüzleşip tartışma gereği duymadım.
    Servise almadan motora bindi bir tur attı ve dediki 5.vites dişlisi abicim. İşçilik 300 lira tutar artı arızalı parçaların tutarına mal olur sana.Servis formunu doldurup telefonumu aldıktan sonra motoru onların ellerine güvenle teslim edip, oradan ayrıldım. Biliyorumki inşallah çok ekstra bişey çıkmazsa motorun sorununu giderip sağlam bi şekilde teslim edecekler.
    Bu arada(iki hafta önce yağ ve buji değiştirmiş olmama rağmen tekrar yağ değiştirmek zorunda kaldım) 110 lira servise yağ+debriyaj balatası+işçilik olarak vermiştim. Egsozu da yaptırdım 15 lira da o tutmuştu. Veeeeee....

Sonuç: Şöyle motorcu olunur, böyle motorcu olunur diye nutuk atan servis ve dükkan sahibi abimizin ve hatta servisteki ustasının bi halttan haberi olmadığını cebimden giden param+zamanım+yürüdüğüm yol ve emeğim karşılığında anladım. Eğer ustanıza güvenmiyorsanız kesinlikle motorunuza dokundurtmayın. Ben çok üzüldüm. Sizde üzülmeyin.

Sevgi, Selam...

Rafet HAŞAL
    [B]" Burn The Rubber, Not The Soul... "[/B] :cat:

Motosikleti
    Bu motorların dd 100 e modeli için mevcut bi konu var mıdır ? Bilen bir el atsında konuşalım

Bu arada geçmiş olsun Rafet kardeşim
    Mototaş Aş. çalışanı

yanar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok.
    Alin size aşama aşama radyatör nasıl dağıtılır?
    Nasıl toplanır?
    RESİMLİ anlatım.

AŞŞAĞIDA RESİMLER TOPLANMA SIRASINA GÖRE DİZİLİDİ.
    bunun tersi de tabiki doğal olarak daatma oluyor.
    Burdan radyatör konusunda tüm arkadaşlara fikir vermek açısından böyle bir olayla karşılaştıklarında
    ne gibi bir manzara ile karşılaşacaklar onu göstermeye çalıştım.
    Tabiki kendi el becerisi olan arkadaşlar bunu daha iyi kavrayabileceklerdir.
    El becerisi olmayan arkadaşlarda yetkili ustalara yaptıracaklarından bu aşamalardan geçecekler. Merak ederlerse
    işte resimleri.
    Herkese sağlıklı Motor, Arızasız günler. Esenlikler dilerim.
    Sorusu olan arkadaşlara da yardımcı olurum. 8)

Bitmiş hali. SON bu kadar.
    {[ /***\ ]} Milli Benliğini Bilmeyen Milletler, başka Milletlere yem olurlar.(Mustafa Kemal ATATÜRK)
    {[/=W=\]}

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler