Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal Raptor
    Selam millet, bugün ilk turumu attım, Mecidiyeköy Eminönü Yeşilköye kadar gittim bir arkadaşa uğradım, sohbet ettik ,sonra tekrar Eminönüne geldim. Hatunu aldım feribotla Hareme geçtim. Haremden de Kozyatağı varış noktasıydı. Toplamda 85 KM oldu ve belim ağrıyor bilmiyorum bu normalmi??? motorun vibrasyon cok fazla gibi geldi. Özellikle yüksek devirde direksiyon rahatsız ediyor, ama tüm umutlarım motorun açılmasında..5 sene scoter kullandım böyle bir şey olmadı. Oysaki 60 Km ötesine de çıkmadım .

Alın size su soğutmalı sistemin bir faydası daha..Hava soğumaya başlamıştı, fanlar devreye girince bacaklara güzel bir sıcak hava dalgası geldi, soğuktan korunduk takımları anlıyacağınız.. Yazın nolacak acaba??

İlk deneyimlerim bunlardı....Tüm umudum motorun açılması ile vibrasyonun sona ermesi, yoksa bel fıtığı olacağım mazallah..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gencadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Bugün motoru İstanbul'dan Sakarya'ya getirdim. İstanbul'da motorcu bir tanıdığımıza emanet etmiştim, Sağolsun tüm ayarlarını yapmış 3 gün boyunca, 250-300 km falan doldurmuş. 250 km de yol tuttu zaten bugün, 500 km'yi devirdik. Otobanda 120'yi rahat gördü. Yalnız 100-105 km arasında hissedilir bir titreme yapıyor (masaj gibi) 105'i geçinde bu titreme kesiliyor. 100'ün altındayken de kadran, titreme yok. Neden özellikle 100-105 arasında yaptığını çözemedim. Aslında iyi oluyor, anlıyorsun limiti aştığını
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

Motosikleti
    DADYW Regal Raptor
    [quote="100'ün altındayken de kadran, titreme yok. Neden özellikle 100-105 arasında yaptığını çözemedim. Aslında iyi oluyor, anlıyorsun limiti aştığını [/quote]

Bende bu titreme olayından cok rahatsız oldum benimde 105 KM oldu. Daha cok yuksek hız olayı değil ,yüksek devirde titreme cok yapıyor.
    ESKİ ARKADAŞLARIN BU KONUDA BİZİ BİLGİLENDİRMESİNİSİNİ RİCA EDİYORUZ..Acaba onlarda da bu tip şeyler yaşadılarmı yoksa bu Tuncay beyin ikinci parti dediği motorlarda böyle bir sorun mu var??

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Slm arkadaşlar Aykona yeni bujiler geldi değiştirin hemen 98 oktan kullanmayın o yüzden yapıyor kurum olayını . bide dediğim gibi sabahları motoru ısıtırken gaz vermeden sadece jikle ile ısıtın. Vibrasyon motor açıldıktan sonra azalıyor şuan benim motorda 70-80 den sonra hiç vibrasyon yok aynı şekilde arkadaşın motorundada yok ilk başlarda ikimizde de oluyordu

Motosikleti
    DADYW Regal Raptor
    Raptor_SS bilgiler için teşekürler, Şu konuyada açıklık getirelim ,Vibrasyon yani titreme motordan kaynaklanan bir olay ,bir de balans olayı var o ise cantın merkez kaç kuvvetinin bozulmasından oluyor.Balansı düzeltmenin yolu kolay ama titreme olayı motorun çalışması ile ilgili. O yüzden motorun açılması önemli diye düşünüyorum. Titreme rahatsız edici , çünkü çok ise bir süre sonra uyuşma yapıyor ellerde...

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")

slm

arkadaşlar bende motoru yarın akşam iş çıkışı almaya gidicem aslında cumadan alıcaktım ama ötv falan yatırılıyomuş yetişmedi ruhsat pazartesi akşamına kaldı. sadede gelelim motorun kullanma klavuzunda ilk 500 km 40km/sa hızla gidiniz yazıyo 500 den 1000 e kadar da azami 60 km/sa yazıyo yani rodaj süresince bu limitlerdemi gidicez anlamadım kafam karıştı burda konuyu bilen bi arkadaş anlatırsa sevinirim teşekkürler
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Selam Cumartesi ,kasımpaşada sınava girdim cıkışta derici bir arkadasa uyrayayım dedim zeytinburnu, oradan sahilden sirkeci yolda iki raptora daha rastladım ters istikamete gidiyorlar dı. Gemi ile harem sonra da biraz turladıktan sonra ev neyse 90 km yol yaptım.
    Yalnız sabah sınava giderken E5 de motor tekledi anlamadım sonrada stop etti sağa çektim (bir ara sınava yetişemiyeceğim diye tırstım) meğer benzin bitmiş ek depo ya geçtim ama daha 230 km de pek anlamam ama erken bitmedimi acaba Pazar için planlarım vardı ama malesef dısarı cıkamadım.
    Şimdi kasım daki sınavı bekliyorum işin komik tarafı anadolu tarafında sınav bizim arka sokagımızda yapılıyor ben ise avrupa yakasında girecegim

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    batista123
    Yalnız sabah sınava giderken E5 de motor tekledi anlamadım
    Dostum ilk başta bende senin durumuna düşmüştüm. Çekiş düştüğü anda 100 km. hızla gidiyordum... İlk aklıma gelen al işte Çin malı çekiş düşmeye başladı daha alalı 2 gün oldu demiştim kendi kendime... Sonra yedek depo mandalı aklıma geldi birden... Mandalı döndürür döndürmez motor canavara dönüşüverdi birden... Hemen panikleyip benzinci aramana da gerek yok... 70 km. kadar gitmesi lazım... Ben 50 km. denedim... Daha fazla cesaret edemedim...
    Ben de Beşiktaş'tayım ve sınav yerim de Maltepe'deydi...

cuk_o
    Dostum o kadar da değil... Ben 60-70 gibi kullandım ve arasıra 100 yaptım ama kısa süre için tabii... 500 km. den sonra da 80 km. falan gibi kullandım... Bir ara 120-130 da yaptım tabii... Ama motorun açılması için en güzel yöntem uzun yola gitmek... 70-80 gibi ortalama bir sürrati yakalayarak fazla devir artışı yapmadan motoru açmak... Açılmamış motor için şehir içinde fazla trafiğe kalmamak daha uygun... Özellikle dik yokuşlarda dur kalk eğitimi de yapmamak lazım tabii...

Vibrasyon olayı bende 4. viteste 70-80 km.de oluyor, 5. viteste de 80-90 gibi... Ama ondan sonra motor masaj yapmadan yoluna devam ediyor... Aslında bu km. ile değil de motorun devri ile ilgili... Bazen 5. vites te vibrasyon yaparken yokuşa denk gelip te 4. vitese aldığım zaman vibrasyondan eser kalmıyor... Ama diğer Çin mallarına göre bu makinada vibrasyon yok denecek kadar az... Benim makina 2000 km. den sonra neredeyse vibrasyonsuz diyebileceğim şekilde yol almaya başladı... Ama devre göre az da olda vibrasyon yapıyor tabii.. Hiç yapmasa idi fiyatı bu kadar olmazdı herhalde...

saykem
    Şu anda almak istediğim tek motor Regal Raptor fakat şu yakıt ,buji ve kurum bağlama olaqyları canımı sıktı
    Dert etme dostum... Kurum olayı bende 1500 km. ye kadar olmadı... İlk çalıştırmalarda sadece jikleyi kullan... GAZ KESİNLİKLE VERME... Hemen çiğ benzin attığını göreceksin ve buda bujilere kurum bağlatıyor...
    Ben bir ara sabah çalıştırırken gaz vermiştim ve motoru boğmuştum... Bujileri söktüm ve simsiyahtılar... 1600-1700 km. civarıydı sanırım... Temizleyip yerine taktım ve birkerede çalıştı...

Gencadam
    Dostum Sakarya da havanı atıyorsundur artık...
    Git gide titreşimin azaldığını göreceksin... Ben şu anda neredeyse titreşimsiz denecek kadar bir motora sahibim...

Hero Kazasız belasız kullanmanı temenni ederim hayırlı olsun... Sayımız birhayli arttı yaw... Bir ara buluşmak lazım....

fedos ve kaldera Dostum... Bu arada tanıştığımıza memnun oldum...

2400 km. deyim... Var mı arttıran?

Sınava giderken....

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

FLY76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW RAPTOR 34 SJP 85
    Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım,uzun süren araştırmalarım sonucunda ki buna motosiklet.net'in faydası çok büyüktür regalraptor almaya karar verdim ve 2 gün önce motosikletimi satın aldım cumartesi günü ilk deneyimlerimi yaşadım lakin şu an pek mutlu olduğumu söyleyemem motorumu bir gün kullandım ikinci gün sol motor kapağındaki büyük vida yerinde yoktu aklıma mondiallerdeki somun ve vida düşmeleri geldi neyse ikinci gün levent maslak yaptım işyerime geldiğimde ne göreyim sol ekzost sararmıştı aykondan Ali usta ile görüştüm düşen vidayı hemen değiştirebileceğini ellerinde yedek ekzost olmadığını ve denizliye sipariş vereceğini belirtti değişimin nekadar zaman alacak hepbirlikte göreceğiz lakin aklıma takılan avrupa standardardında üretim belgesi olan bir firmanın ürününde bu tür sorunlar çıkarması pek doğal olmasa gerek iş bu durum biraz kafamı karıştırdı umarım ben yanılıyorumdur hepinize bol rüzgarlı günler...
    YAPTIKLARINDAN DOLAYI DEĞİL,YAPAMADIKLARINDAN DOLAYI PİŞMAN OL...

Motosikleti
    Selam dostlar...

Son Japon bujilerinden sonra bu sabah depomu yeniden fulledim ve tam 29.9 YTL. ye doldu...
    Km. saati 293 Km. yi gösteriyordu...
    Bu da demek oluyor ki bu makina şehir içi trafiği (20-50 km.) ve otobanda 100-130 Km. arası karışık kullanıldığı zaman ve 5 sabah çalıştırılıp 5-10 dakika ısıtılması da hesaba katılırsa km. de 102.ooo TL. yakıyor...
    Bence yine de çok...

Ama depoyu doldurup uzun yola giderseniz (90 km.yi de geçmezseniz!!! ) ve bu arada motor ısıtma durumu da olmayacağı için sanırım km. de yakıt durumu 90.ooo TL. nin altına inecektir...

Evet bir DADYW buluşması ayarlamak farz oldu...

Önce yakayı seçmek lazım...

Hangi yakada kullanıcı daha fazla ise o yaka buluşma yeri seçilebilir ama zaman ne zaman olacak işte o önemli...

Havanın güneşli olması da tabii. Daha doğrusu yağışsız demek lazım...
    Yağmurlu havada daha hiç kullanmadım ve sokak aralarında kullanırken araba yada halı yıkayan yada bir şekilde sokağı ne yapıp yapıp ıslatarak çamur olmasını sağlayanlar yüzünden U dönüşü yapıp yolumu değiştirdiğim bile oluyor...

ilk önce kullanıcıların bir listesini yapmak lazım...

Bir önerim var...

Topiği şişirmemek için bana kullanıcılar özel mesaj atsınlar ve bende listeleme yapayım...

Kaç kişi olmuşuz ve semtimiz neresi ???

GreatWhiteShark, Beşiktaş, İstanbul gibi...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Selam Sevgili arkadaşlar,bende (Cumartesi 42 olduk)bu yaştan sonra aranıza katılmış bulunuyorum.Regali bu forumlardan tanıdım,sevdim ve almaya karar verdim veeee aldım.. 34 SJB 25 .Şimdilik küçük küçük turlar atıyorum,trafiğe çıkmaya korkuyorum.Ama bu işi kısa sürede aşacağım cesareti geldi bana.Tüm motorculara,regalcilere kazasız,belasız,keyifli sürüşler diliyorum.[/i]
    "TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!"

Motosikleti
    not got yet
    saat şuan 03.59 sabah 9da diferensiyal denklemler dersim var ama motor o kadar ilgimi çekti yaklaşık 5 saattir bütün forumda yazılanları buji egzos konularını falan çoğunu okudum ohhh diyorum ya da diyemiyorum çünkü motoru almayı o kadar istiyorum ki şuan , mondialla ilgileniyodum mct250yi düşünüyodum ama bu motor cidden iyi görünüyor arada bir istisnai egzos sararması buji tıkanmaları vs olsa da ben de sizlere katılmak için can atıyorum. kazasız belasız sürüşler dilerim herkese

designer-samo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BmW F650 (karakaçan)
    bende bu formu açıldıgındn beri takip ediyorum.motor hakkaten güzel sıfır sorun bujiler hariç, geçen c.tesi gittim m.köy aykon a motorun oturşu sesi kanımı kaynattı ne yalan sölim çin demeye bin şahit ister,yeni ekipmanlara çantada eklemişler ama begenmedim ben,cuk_o arkadaşımızın regal almasının bi sebebide benim ballan dıra balandıra nalttım çünki,motorun tepesinden inipte girse nete sorcam ne alem motor die,
    kafamda hala yeek parça liste fiyatı var
    adamlar nuh dio peygamber demio
    halen diretiolar sölememeye,neymiş rakipleride ifatı çekermiş aşşagıya bunun murat bey dedi .kusrada bakmasın böle de cevap ben duymadın zıng die kaldım orda,ben bi seneyi devirmesini beklicem aykon bu markayı bırakmaz işallah çünkü bende yaza almayı düşünüyom,geçen altunizade bi bayii de vardı siyah regal dayanamdım gittim incelemeye yanında da mondial vardı bi ona bakiom bi mondiale daglar kadar fark var aralarında bugünde otobüsten gördüm de monte olarak gelmiş adamlar dışarda topluyolardı anlayacagınız regalciler çogalıo anahtar teslim 4.000 ytl ye veriolar bu arada
    herşey sende biter, yeterki sen karar ver

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Selam,
    bugun üçüncü depoyu doldurdum (bujiler değişmişti) 274,75 KM yol yapmışım 30,31 YTL te doldu. KM ye 11,03 Ykr düşüyor . Daha rodajda 520 km oldu.
    Km yakılan benzin konusunda pek bilgim yok nasıl çok mu bu arada bu depoyu şehir içi kullandım ve genelde aşırı trafikte.
    Bu arada diğer forumlarda çin motorlarında hız göstergesinin genelde hatalı olduğunu okudum benim test yapma fırsatım olmadı ,bizimkilerde test yapan varmı?

Motosikleti
    pistolz

ya iide harddiskimde olan bi resmi nası koyucam buraya ki
    http://www.motosiklet.net/modules.ph...ewtopic&t=2279

Bu adresten resim nasıl konuyor öğrenebilirsin...

Raptor_SS

Arkadaşlar haftaya cuma Bostancı sahil derim ben kısa bir sürüş içinde gayet uygun orada buluşabiliriz. yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz
    Tamam da cuma istanbul'un trafiğini biliyorsunuz... Bu kıtadan cuma akşamı Anadolu yakasına geçmek ölüm bence...
    Haftaya da istanbul dışında olacağım... Malum ip olayı... Bayram da herkes gibi bende ipimi koparanlardanım... Bence güneşli bir haftasonunu seçmek lazım...

pistolz

whitesharka bi sorum var neden harley ya da nebiliyim yamaha dragstar ( sanırım seyehat amaçlı almıştın o zaman bi yamaha cruiser veya ducati vb ) almadın
    Benim daha önce bir motor tecrübem yoktu... Aykon'dan makinayı aldım, trafiğe girerek sanki yılların motorcusuymuş gibi Beşiktaş'a getirdim... BİSİKLET ile akrobasiler yapardım ve aynı diye düşündüm... Biraz daha ağırı imiş!
    Demek istediğim ilk kullanıcı olarak çok pahalı bir makina almak istemedim... İkinci el Japon'lara da güvenemedim... Çok araştırdım... Jinlun alcaktım ama onu da çok şikayetçi olan ve 300-500 km. de milletin satmaya başlaması ile kıllandım... Ama yine de Jinlun almaya giderken bu makinayı tesadüfen Mecidiyeköy de görünce...... demek ki ilk göz göze gelinir de elektrik olurya... Aşık oldum resmen... Benim ki platonik olarak öyle oldu... Makinadan herhangi bir sinyal alamadığım halde parasıyla değilmi babasına parayı bastırdım mı kızı alırım hesabı ertesi gün aldım... ilerde o da beni sever dedim...

Bu arada dif. ve int. hesaplama dersinden nefret ederdim ve diferansiyel I' ide 2 sene aldım II'yi de !!! Kolay gelsin... Saçları dökme haa!!!!

batista123
    Aşağı yukarı benim yakışla aynı... Ben de şehir içi ve çevreyolunda hızlı gittiğim için çok yakıyorum sanırım... Ne derlerse desinler 250 CC. motor için 10 Ykrş dan az yakmalı bence!!!

lustral

Bu arada henüz 600 motorumu satıyorum
    Hayırdır... İlk defa ikinci elimiz olacak piyasada desenize...
    Hayırlısı olsun eminim enkısa zamanda satarsın...

Rüzgarınız bol olsun dostlar...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Motosikleti
    not got yet
    hehehe whiteshark biraz senn motorun üzerinde oynadım böle nasıl oldu siz beğenirmisiniz bilmem: ))) ama bence baya güzel oluyor motor

Motosikleti
    not got yet
    aynı işlemi recep ustanın motora da yaptım onda biraz daha uraştım tabi düzgün görünmesi için ama karar sizin ben alınca para bulup motoru aynen bu hale sokmayı düşünüyorum ha bu arada harley davidson olayı biraz abartı olmuş diyenler olabilir ama bence harley gibi oluyor yeminle motor: ))) valla insan regali olsun istiyor yeminle 2006mayısta ben de alıcam daha iyi bi alternatif çıkmadığı takdirde

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Cuma günü eğer öğle saatlerinde buluşursak trafik sorun olmaz tabi şehir dışında olanlar gelemez ama bayramdan sonrada havalar nasıl gidecek bilemeyiz www.meteor.gov.tr sitesinde 4 günlük hava tahminleri var genelde de tutuyor artık ona güvenip çıkacağız yola olmazsa perşembeden bakarız havaların iyi olduğu bi haftasonu buluşuruz ben bu çarşamba bakarım önüzdeki cuma için o zaman karar veririz.

bugün aykona gittim batista ile karşılaştım çok memnun oldum. vaktim yoktu kusura bakma fazla konuşamadık

Bu arada sirkecide fiyatlar baya almış başını gitmiş bana hiç ucuz gelmedi kadıköy ile aynı
    motorun ön çamurluğuna küçük şık bi tane süpürge (paspas çamurluk ne derseniz artık ) takmayı düşünüyorum motora fazla çamur gelmesin diye ama bulamadım bitane MZ için vardı çok kaba idi nasıl bulabileceğimizi bilen varmı zaten çamurlukların altında ona göre delik açmışlar motorun temizliği açısından baya faydası olur.

Motosikleti
    pistolz
    Dostum ellerine sağlık her iki resim de iyi olmuş...

Ama ben rüzgar için cam taktırmayı kesinlikle düşünmüyorum... Neden bilmiyorum ama cam olayı beni sarmıyor... Hiç bir harleyde de görmedim bugüne kadar... Belki özel taktıranlar olabilir ama benim arkadaşlar Cape Town da Harley klübüne üyelerdi ve her pazar grupça bir yerlere giderlerdi... (GRUP deyince 100 motor 200 motordan bahsediyorum...) Ben de gitmiştim bir keresinde ve hiçbirinde ön cam yoktu...
    Jinlun ile Keeway lerin hepsinde var ama.

Tekerleklere gelince alüminyum alaşımlara göre teller daha mı iyi duruyor sence?
    Mondial zamanında alüminyum alaşımlı piyasaya sürülecekti ama telli sürüldü diye birsürü olay olmuştu... Bence telli daha ucuz gösteriyor... Harleylere bak... İlk modellerin hepsi telli ama şimdiki modellerde çoğu alüminyum alaşımlı çıkarılıyor...

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Motosikleti
    not got yet
    valla whiteshark yamahanın suzukinin kawasakinin bütün classic tarz chopperları tel jantlıdır bi usta daha mukavim ve daha orjinal durduğu için tel jantların daha kullanışlı olduğunu sölemişti onu da başka bi forumda okumuştum onun dışında harleyin en son modellerine benzemiyor bu motor zaten eski modellerine benziyor classic tarz bi model ve farkındaysan jinlunda mondialde ve aynı zamanda bu motorda yani bütün çin mallarının hepsi çelik alaşım jantla satılmaya başladı motor hani havalıymış gibi görünsün diye albenisini arttırmaya çalışıyolar diğer markalarda öyle bişey yok. hiçbi marka modifiye edilmiş motor satmaz hele gene honda rebelin honda sitesindeki modeli çok kötü görünüyor custom yapıldığı zaman aynı bu regal gibi oluyor aynı zamanda ön cam için de jinlunda keewayde falan var olabilir onlarda da standart şekilde cam yokzaten sonradan taktırlıyor çünkü bu tarz motorlara yakışır genelde cam tabi herkesin zevki ayrı yani o tartışılmaz bişi ama harleye modifiye yapmaya zaten hiç gerek yok zaten motor standart şekilde havalı bi motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler