Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    crea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı davuttasdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor hakkında elindeki tüm resim avrişini verebilecek arkadaş varmı.
    bende bunu isticektim walla. kalbim temizmis. Daha once hazirlanmis vardi bitane ama calistiramadim. simdiden tesekkurler..
    ﻶÏí

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Selamlar RR sahibi şanslı kişiler ve olmak isteyenler,
    Bu topic i takip etmeye başladığım andan itibaren regal raptor motor rüyalarıma girmeye başladı.Yılbaşına kadar bi aksilik olmazsa almayı planlıyorum ama az önce sitesine girdim ve bursada ne bir bayi nede bir servis olmadığını öğrendim.Bir parçada olsa hevesim kursağımda kaldı ama yinede elimde gelen her türlü imkanı zorlayacağım bu motoru almak için.Aranızda bursalı olupta bu motora sahip arkadaşlar varmı merak ediyorum.Varsa onunla bilgi alışverişinde bulunursak iyi olur sanırım.Baryburton@hotmail.com dan bana ulaşabilirler.Birde az önce siteye girdim ve sitede motorun fiyatı ile ilgili bi bilgi bulamadım,iki çeşit motor vardı sitede DADYW ve class bunların farkı nedir?Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler ve herkese hayırlı yolculuklar...

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Cry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müslüm abi RR kullanım ömrü kaç yıl herhangi bir bilgin varmı?
    Güzel bir soru ama cevabını vermek çok zor, tahninimce hiç sorunsuz 5 sene kullanılır, bunu nerden çıkardın dersen, İngiltere de ve Japonyada bu motorların hava soğutmalılarını polisler kullanıyor, o ülkelerin politikası 4-5 senede bu araçları hurdaya atar, ama bizimkilerde hurdadan alır Türkiyeye getirir 15 sene daha kullanır. Sen kararını kendin ver.

Alıntı leonskennedy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu topic i takip etmeye başladığım andan itibaren regal raptor motor rüyalarıma girmeye başladı.Yılbaşına kadar bi aksilik olmazsa almayı planlıyorum ama az önce sitesine girdim ve bursada ne bir bayi nede bir servis olmadığını öğrendim.Bir parçada olsa hevesim kursağımda kaldı ama yinede elimde gelen her türlü imkanı zorlayacağım bu motoru almak için.Aranızda bursalı olupta bu motora sahip arkadaşlar varmı merak ediyorum.Varsa onunla bilgi alışverişinde bulunursak iyi olur sanırım.Baryburton@hotmail.com dan bana ulaşabilirler.Birde az önce siteye girdim ve sitede motorun fiyatı ile ilgili bi bilgi bulamadım,iki çeşit motor vardı sitede DADYW ve class bunların farkı nedir?Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler ve herkese hayırlı yolculuklar...
    Kardeşim topiği baştan okusaydın bu sorularının cevaplarını bulurdun ama ben seni bilgilendireyim, Bursada şu an yok ama İstanbula yakınsın sorun olmaz, claas motor ön çatalı uzun olan tipler, ayrıca göstergeleri deponun üstündedir, başka hiçbir değişiklik yok,motoru bile aynı, sadece su soğutma radyatörü dikey monte edilmiştir, alırsan memnun kalırsın kardeşim.

wakeup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    erdem hocam sen yeni motorunu alana kadar ben sibop ayarı yapmaya başladım. en kısa zamanda bir senkron sayacı alıp senkron ayarıda yapmaya başlıycam. bu arada fabrikanın önerdiği oranlar emiş:0,5mm egzost:0,10mm.

Teşekkür ederim dostum bilgiler için.Topic e biraz göz gezdirdim ama 100 küsür sayfanın hepsini okuyamadım.Fiyatlarıda yazabilirmisin rica etsem ? Birde diyelim ist. dan gidip aldım servis için ne sıklıkta gitmem gerekir yada garanti için ist ye mecbur gitmek zorundamıyım ? burdan bir motorcuya götürebilirmiyim ? Bu konuda çok bilgim yok o yüzden soruyorum bunları.Motordan,teknik ayarlardan falan hiç anlamam yani.Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Teşekkür ederim dostum bilgiler için.Topic e biraz göz gezdirdim ama 100 küsür sayfanın hepsini okuyamadım.Fiyatlarıda yazabilirmisin rica etsem ? Birde diyelim ist. dan gidip aldım servis için ne sıklıkta gitmem gerekir yada garanti için ist ye mecbur gitmek zorundamıyım ? burdan bir motorcuya götürebilirmiyim ? Bu konuda çok bilgim yok o yüzden soruyorum bunları.Motordan,teknik ayarlardan falan hiç anlamam yani.Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler
    Kardeşim, sen motorunu nerden alırsan al mutlaka yetkili servislere götürmen gerekiyor yoksa garanti dışı kalır, periyodik bakımları ilk 500Km, 1000Km, 2500Km,4000Km,5500,Km olarak gider, bu bakımları mutlaka yetkili servislerde yaptırmalısın, ama sen motoru alırken bursada bir servis ayarlasınlar orada yaptırırsın, ancak Bursa da regal kullanan var bu arkadaşlar ne yapıyor bilmiyorum ama ben yarın bu konuyu araştırıp sana haber veririm.

Regalciler neredesiniz yahu, dünden beri topikte kimse yok, ERDEM hep senin yüzünden oldu motoru satıyorum dedin topikte kimse kalmadı, herkes japon aramaya başladı galiba.

Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R&R
    yaw burdayız müslüm abi....
    yokmu artıran arkadaşlar
    Sessiz ve derinden ....

Motosikleti
    Alıntı Gece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw burdayız müslüm abi....
    yokmu artıran arkadaşlar
    Nerelerdesin sen yahu, Deniz akşam a mangala geliyormusun

Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R&R
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerelerdesin sen yahu, Deniz akşam a mangala geliyormusun
    anammmmm ne mangalı
    haberim yok abi işlerden takip edemiyom ki...
    Sessiz ve derinden ....

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkeze slm bu resimleri masaüstü yaparsınız umarım hoşunuza gider

birde bu var

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9

Selam leonskennedy Bursada Regal Raptorun Bayisi Gazcılar motordur
    Servisin adı da kalender di galiba. Sana gazcılar motorun telefonunu yazıyorum
    02242730707 Süleyman beyle görüşürsen sana yardımcı olacaktır. Gazcılar motorun yeri ise yeni yalova yolunda 2. üstgeçidin orada.

Şuan bildiğim kadarıyla Süleyman abide e sınıfı yani kısa olan model mevcut. Ama sanırım uzun olan c sınıfını getirtmedi istek olursa getirecekti.

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, ben bursa'dan katılıyorum şu an (izin nedeniyle, izin bitince Erzurum'dan katılacağım) ve bursa'da bu motoru hem satan bayi hem de servisi var. leonskennedy'e gerekli özel mesajları da gönderdim. bursa da regal için bir sorun yok. bilgi amaçlı olarak burada da yazıyorum:

motoru satan bayi Gazcılar Motor, yeni yalova yolu üzerinde, osmangazi ptt den istanbula doğru giderken sağda kalıyor. tel: 273 07 07. motorun servisi ise, zafer mahallesinin baş taraflarında bir yerde. kalender motor (motorcu ali). tel:250 00 34.

regal'i gören ustalar çok beğeniyor. bir usta çok inceledi. eleştirileri oldu tabiiki. özellikle plastik parçaları eleştirdi. ancak, motorun işçiliğinin çok iyi olduğunu, özellikle şasinin sağlamlığına, motor bloğu kalitesine, ayak freni mekanizması, yolcu ayaklıkları'nın kalitesine hayran kaldı. sıvı soğutmalı oluşuna zaten hasta oldu. sürdü, başka çin menşeililere göre çok kaliteli ve güçlü olduğunu ifade etti. bu gibi bilgileri işin ehlinden ve de kendi kulaklarınızla duymak çok tatlı oluyor. elbette ki bu manada daha önce bu topikte regal için çok yazıldı. ama ben hiç yazmamıştım işte yazıyorum. bir başka usta ise şöyle demişti "motorun çok güzel, kıymetini bil" .

motorunu satan arkadaşlar inşallah gönüllerine göre motor alabilirler. ama bizler ile diyaloğu kesmemelerini temenni ediyorum.

bu arada kornayı ben de değiştirdim. eskisi gerçekten çok az ses çıkarıyordu. kamyon, otobüs gibi araçlar kornayı duymuyorlardı.

aytu, dişli değiştirdiğiniz motorunuzda zincir kopmuştu. son durumda ne yaptınız.. eski dişliyi geri mi taktınız?

biraz geç oldu ama, h4 12 V 35*35 W ampul ile ilgili bir resim de ben çekmiştim. şimdi aktarabildim. ankara'da yiba çarşısında Başkent Bisiklet (3110917) den almıştım. 2,5 tl ye.

[COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sonyakuza,
    Bunları daha önce görmemiştim arşive eklicem hemen teşekkürler.

Bu arada arkadaşlar yeni RR spyder katalog çekimlerinde poz vermesi için oyumu Tuncay abi den yana kullanmak istiyorum bilginize... RR ruhunu motor üstünde en iyi verebilecek kişi eski bir motorcu ve aramızdan biri olarak kendisidir kaldı ki mankenlere taş çıkartır tanıyanlar bilir.
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DE_JAVU: rıca ederim ne demek herzaman kanka, zaten çekimde ordaydım çeken yani yönetmen beni görünce yahu keşke seni çekseydik oynattığımız adam aynı sana benziyor saçlar sakal boy kilo aynı dedi, zaten resimlerdenbiri benim yanımda asılı millet resimdekini ben zannediyor

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sonyakuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DE_JAVU: rıca ederim ne demek herzaman kanka, zaten çekimde ordaydım çeken yani yönetmen beni görünce yahu keşke seni çekseydik oynattığımız adam aynı sana benziyor saçlar sakal boy kilo aynı dedi, zaten resimlerdenbiri benim yanımda asılı millet resimdekini ben zannediyor
    Abi zaten normal zekada bir karar verici, ajanstan bir manken yerine seni oynatınca nasıl daha fazla geri dönüş olacağını idrak eder diye düşünüyorum hem maddi hem kapasite bakmından düşünüldüğünde... Olmadı radyodan açıp mikrofonu bağırıcam
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

Motosikleti
    Alıntı sonyakuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni unutmayın yaw, en yaşlı regal binicisi diye beni de çekin, kataloglarda çok karizma olurum

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Beni unutmayın yaw, en yaşlı regal binicisi diye beni de çekin, kataloglarda çok karizma olurum
    Maalesef en yaşlısı sen değilsin abi Yine siteden, aktif üye aytek (dogma) abimiz var. Kendisi 61 yaşında olup uzunlu kısalı her türlü geziye de katılan bir abimizdir. Geçirdiği ameliyattan sonra bir gezilere bir süre ara vermişti. Şimdiyse kısa mesafeli buluşmalara katılıyor. Hatta biz de arada abiyi yormamak için anadolu yakasına geçiyoruz. En kısa zaman da yine aramıza dönüp bizimle beraber uzaklara gaz açmaya başlayacaktır.

Motosikleti
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef en yaşlısı sen değilsin abi Yine siteden, aktif üye aytek (dogma) abimiz var. Kendisi 61 yaşında olup uzunlu kısalı her türlü geziye de katılan bir abimizdir. Geçirdiği ameliyattan sonra bir gezilere bir süre ara vermişti. Şimdiyse kısa mesafeli buluşmalara katılıyor. Hatta biz de arada abiyi yormamak için anadolu yakasına geçiyoruz. En kısa zaman da yine aramıza dönüp bizimle beraber uzaklara gaz açmaya başlayacaktır.
    Sahi yaa unutmuşum, konu açılmışken ziyarete giderseniz benide çağırın yahu bende göreyim aytek abiyi, tanışamadık kendisiyle.

Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz geç oldu ama, h4 12 V 35*35 W ampul ile ilgili bir resim de ben çekmiştim. şimdi aktarabildim. ankara'da yiba çarşısında Başkent Bisiklet (3110917) den almıştım. 2,5 tl ye.

İyide bu ampul bizim motorlara uymazki,ampulün düye giren kısmı bizimkilerle aynı değil.

Bir zamanlar bir arkadaşımız vardı Serkan Çapur hayırsız çıktı hep bizim aramamızı bekledi kendi bi kere bile aramadı acaba nerde şu an ne yapıyor, özledik kendisini, allah işini rast getirsin.

Motosikleti
    aprilia caponord etv 1000

bu kadar olur müslüm abi

ben hiç seni unuturmuyum.bir kaç talihsiz olay neticesinde bir aydan daha fazla bir süre ile ne senin gibi dostları arayabildim nede bu foruma bakabildim.vallahi bu gün okuyamadığım 67 sayfanın tamamını bitirmeden önce
    senin özele mesaj bile atmıştım.beni unutmamış olman ve benim adımı burada sitemkar bir üslupla bile yaad etmiş olmana çok sevindim ve şaşırdım nitekim saat 00:42 yi gösterirken ve gözlerim okumaktan şaşı olmuşken farketmiş bulundum bunu.bundan sonra inşallah hatamı telafi ederim abim benim.tekrar özür dilerim.ben her daim buradayım sen merak etme.

QUOTE=muhendis1959;396284]Sahi yaa unutmuşum, konu açılmışken ziyarete giderseniz benide çağırın yahu bende göreyim aytek abiyi, tanışamadık kendisiyle.

İyide bu ampul bizim motorlara uymazki,ampulün düye giren kısmı bizimkilerle aynı değil.

Bir zamanlar bir arkadaşımız vardı Serkan Çapur hayırsız çıktı hep bizim aramamızı bekledi kendi bi kere bile aramadı acaba nerde şu an ne yapıyor, özledik kendisini, allah işini rast getirsin. [/QUOTE]

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Y.E.D hoşgeldin aramıza galiba biz kastroya giderken sabah gülsuyu köprüsünün ordaki petrol ofisinde karşılaşmıştık yanlış hatırlamıyorum inşallah
    sevgili carvalho bir kere iğneadaya yüklü ve artçıyla gittim,kastroda belimize kadar suyun içine girdik(gelen arkadaşlar o anı unutmamışlardır) en son 15-30 temmuz arası olan yıllık iznimi motorla ayvalığa giderken kullandım,istanbula dönüşte bir motoguzzi nevada,bir honda transalp,veee bendeniz REGAL RAPTOR ile döndük,hacimce RR den oldukça güçlü motorlarla gittiğim içi benim motoru biraz sıkıştırmam gerekti ve hiçbir sorun yaşamadım,konfor olarak ise RR nin diğer adı yürüyen koltuktur
    bakımını güzel yaptığın ve en önemlisi elinde anahtar motorunu kendin kontrol ettiğin sürece sorun yaşamayacağını umuyorum(istanbuldan ayvalığa çıkış gidiş-dönüş ve oradaki gezmelerimle beraber 1250 km yol yaptım)
    baba napıyon yav ozledım valla baksana net cosmus subap ayarları falan bı haftada bız gıdelım halledelım ok??????????????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler