Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar
    bende yaklaşık 1 ay önce DD250E-9 aldım. Alet gerçekten mükemmel,gören herkes çin malı dediğimde inanmıyor.Almak isteyenlere hiç düşünmeyin derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Müslüm abi yalovadaki unal usta 45 ytl almıyormuydu 100 ytl motor bası masrafımız olucaktı demıssın

Daha sonra KALDERA geldi, tanıştık uzun uzun konuştuk (TABİİ KAVGA ETMEDEN) kendisi aynen tahmin ettiğim gibi birisi, yedek parçacı olduğundan motor konusuna çok hakim, bu işi biliyor, kendisine çok teşekkür ederim bizimle ilgilendi, yoksa biz Yalova ya Ünal ustaya gidecektik, hem 100 YTL motor başına masrafımız olacaktı hemde bütün günümüz orada geçecekti, Ünal usta da yapılacak herşeyi ALTAN motor da yaptırdık, ALTAN motor bizden 50YTL aldı Onlarada teşekkür ederim.

Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R&R
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar KALDERA nın söylediği ALTAN motora Cumartesi günü gittik, sabah saat 06.45de merterde Mehmet Aksuyla buluşup yola çıktık,bir gün önce Halil kardeşimizle de haberleştik o da bizi Paralı yol gişelerinde bekledi, onunlada saat 07.20 de buluşup 3 regal peş peşe Kartal sanayideki ALTAN MOTOR u bulduk saat 07.45 de oradaydık ama in cin top oynuyordu, site çaycısında kahvaltı yaptık, muhabbet ettik, saat 08.30 da geldiler, motorlarımızın soğumasını bekledik,soğuduktan sonra ustalar motorları içeri alıp tamir liftinde sökmeye başladılar, işlerinin ehli oldukları belliydi, hiç tereddüt etmeden herşeyi söktüler, sorularımızla belki onları bunalttık ama kafamıza her takılana hiç bıkmadan cevap verdiler,aşağıda resimleri bastım,

3 motorada aynı anda bakıldı bu benim motor, depoyu ve koltukları söktüler,

Bu halil kardeşimizin motoru

Üst kapağı sökülmüş motoruma sibop ayarı yapılıyır, çok enteresan 3 motorun da sibopları çok sıkı çıktı, usta ilk 500-1000Km de mutlaka sibop ayarı yapılmalıydı dedi, bundan sonra her 2-3 binde mutlaka sibop ayarı yaptırmalıymışız.

Buda Mehmet Aksu nun motoru daha 500 KM de ama sibopları ayarsızlıktan yer yapmış motor çalışırken patırtı yapıyor,usta sibop ayarından sonra alışır patırdamayı daha sonra keser dedi,

ALTAN motor babadan motorcu duvardakiler şu ana kadar aldıkları marka ustalık belgeleri ve başarı belgeleri.

İşte bu cihaz da senkronizasyon ayarı yapılan cihaz 4 silindirli motorlara göre yapılmış, bizim motorlar 2 silindirli olduğundan sadece 2 saat kullanılıyor, karbüratörden pistonlara giden benzinin düzenli akıp akmadığını kontrol ediyor, ve usta buna bakarak ayar yapıyor.

Bu hesap makinası gibi olan cihazda motor devrini ölçüyor, bizim motora son gaz verdik 8500 Devir falan yaptı en son.

Fedos Kardeşimiz sağolsun bizi yalnız bırakmadı o da geldi ALTAN motora bize rehberlik yaptı.
    İşimiz bitti ve sahile doğru yola çıkacağız Kalderayı beklmek için .

Sahile güzel bir çay bahçesine gittik orada 1 saat kadar kalderayı bekledik, bu arada FEDOS kardeşim benim akrabam çıktı kendiside GAZİANTEP-NİZİP-AKÇAKENT köyünden miş, telefonla babasını aradı onunla konuştum tanıştık şaşırıp kaldım meğer biz akrabaymışız neredn nereye.

Daha sonra KALDERA geldi, tanıştık uzun uzun konuştuk (TABİİ KAVGA ETMEDEN) kendisi aynen tahmin ettiğim gibi birisi, yedek parçacı olduğundan motor konusuna çok hakim, bu işi biliyor, kendisine çok teşekkür ederim bizimle ilgilendi, yoksa biz Yalova ya Ünal ustaya gidecektik, hem 100 YTL motor başına masrafımız olacaktı hemde bütün günümüz orada geçecekti, Ünal usta da yapılacak herşeyi ALTAN motor da yaptırdık, ALTAN motor bizden 50YTL aldı Onlarada teşekkür ederim.

Eğer gitmek istiyen olursa mutlaka telefonla önceden randevu alsın, ayrıca motorun 2-3 saat soğumasını beklemek zorundasınız,bunları göz önüne alın.

Ayrıca ALTAN motora sormadan aldıkları fiyatı yazdım ama kusura bakmasınlar çünkü yapılan işlemler 75YTL lik, bize özel indirim yaptılar, tahmin ediyorum regalcilerden de aynı parayı alacaklar.

ŞİMDİ GELELİM HERKESİN MERAK ETTİĞİ KONULARA:

BAKIMDAN SONRA MOTORUMDAKİ DEĞİŞİKLİKLER ŞÖYLE

1- Motorun kesinlikle sesi değişti şimdi daha yumuşak çalışıyor,
    2- Yolda yağ gibi kayıyor
    3- 120 KM de başlıyan vibratör çok azaldı, dönüşte 140 KM süraat denemesi yaptım, hem bu hıza çok rahat ulaştı hemde vibrasyon artmadı, bir müddet böyle gittim, hararet hiç yükselmedi, sonra 120 KM süraate düştüm, bu arada Halil peşimi hiç bırakmadı demekki onun motoru da aynen benimki gibi, ama Mehmetin motoru daha 500 KM de olduğundan sanıyorum birz zorlandı bu süraatte.
    4- Benim motorda hararet saati olduğundan tespit edebildim, sibop ayarlarından sonra hararetim 15 derece düştü, eskiden 120 KM süraatte gittiğim zaman hararet 90 derece gösteriyordu şimdi 80 dereceye zor çıkıyor, meğer benim motor hararetli çalışıyormuş, zaten en zor soğuyan benim motor oldu,
    5- Motorumu fulledim 100 Km yapıp yeniden fulledim aşağı yukarı hep 100-120 Km arası süraat yaptım depom 3 litre benzin aldı yani Km başına 100KRŞ gibi bir yakıt harcadı, 100Km süraati geçmesem dahada düşecekti sanıyorum, yani yakıt sarfiyatı düştü.eskiden 3.7 litre falan yakıyordu.

MOTORLA İLGİLİ ÖĞRENDİĞİMİZ ŞEYLER.

1- Yağ filitresi yok, karter tapasında mıknatıs var, yağ değiştirirken bakacağım.

2- Usta motoru çok beğeniyor, Çinlinin yaptığı en kaliteli motor dedi, ama bizim şansızlığımız garanti yüzünden yetkili servise gitmek zorunda olmamız, siz dedi motorlarınızı işini bilen ustalara götürmediğinizden sorun yaşıyorsunuz dedi.

3- Dişli meselesini unutuyoruz, bu motorların ancak arka dişlisine müdehale yapılabiliyor, bununda gereği yok, bunu KALDERA ile konuşup karar verdik.

4- Ekzos susturucularını sökersek mutlaka sibop ayarı yapılması gerekiyor, tekrar takarsan yine yaptıracaksın, çünkü sıkıştırma değişiyor, buda motorun randımanını düşürüyor, yeni tip ekzoslar çok dandik, eskiler daha iyi.

ALTAN MOTORDA YAPILAN İŞLEMLER

1- Depo ve koltuklar sökülüp motorun üst kapağı söküldü,
    2- Sibop yapıldı.
    3- Senkronizasyon ayarı kontrol edilip karbüratörden ayarlar yapıldı,
    4- Bujiler sökülüp temizlendi,
    5- Hava filitresi sökülüp havayla temizlendi,
    6- Fren ayarları yapıldı,
    7- Gaz ve debriyaj telleri yağlandı,
    8- Zincir ayarları yapıldı,
    9- Elektrik tesisatı lambalar şarj marş kontrol edildi,

müslüm abi ve diyer arkadaşlar sizde olmasanız hani halimiz harap gözüküyor.
    sağolun...
    yaw müslüm abi lahmacunların hala tadı damağımda walla kesene bin bin berek.
    en kısa zamanda yanına gelmeye calışacam
    Sessiz ve derinden ....

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    SeLam arkadaşlar kartaldaki altan motorun tam açık adresini yazarmısınız.eğer bende gidersem bakımda herhangi bir indirim yaparlarmı
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müslüm abi yalovadaki unal usta 45 ytl almıyormuydu 100 ytl motor bası masrafımız olucaktı demıssın

Doğru Kardeşim Ünal 45YTL alacaktı ama hesapladık, 40-50 YTL zaten yol masrafı tutuyor du,(Yenikapıdan İDO ile geçmeyi farzedersek).

Bu arada ALTAN MOTORUN Adresini ve telefonunu da vereyim aslında Kaldera daha önce vermişti ama yine yazayım.

Kartal San Sit.C/2 Blok No:12 KARTAL

0216 306 23 19- 0216 488 37 27

www.altanmotor.com

Motosikleti
    Alıntı Gece adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müslüm abi ve diyer arkadaşlar sizde olmasanız hani halimiz harap gözüküyor.
    sağolun...
    yaw müslüm abi lahmacunların hala tadı damağımda walla kesene bin bin berek.
    en kısa zamanda yanına gelmeye calışacam
    Afiyet olsun kardeşim, her zaman beklerim.

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Nazar değecek diye korkuyorum ama benim motorda hiç bir problem çıkmadı bu güne kadar. Km 3000'e geldi. Hatta C.tesi bakımda Ali usta ıvır zıvır sesleri falanda kesti gayet iyi oldu. İvmelenmesi ve son sürati benim için gayet makul. Motordan ne istediğini biliyor ve ona iyi bakıyorsan bu motor fazlasıyla işinizi görür. Evimin önünden Haliç köprüsü rampasında gazlayan Racingler benimde hoşuma gidiyor ama Regalle yapacaklarının sınırını iyi bilmek lazım.
    Acı yoksa kazançta yok.

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    silinse...
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    Arkadaşlar KALDERA nın söylediği ALTAN motora Cumartesi günü gittik, sabah saat 06.45de merterde Mehmet Aksuyla buluşup yola çıktık,bir gün önce Halil kardeşimizle de haberleştik o da bizi Paralı yol gişelerinde bekledi, onunlada saat 07.20 de buluşup 3 regal peş peşe Kartal sanayideki ALTAN MOTOR u bulduk saat 07.45 de oradaydık ama in cin top oynuyordu, site çaycısında kahvaltı yaptık, muhabbet ettik, saat 08.30 da geldiler, motorlarımızın soğumasını bekledik,soğuduktan sonra ustalar motorları içeri alıp tamir liftinde sökmeye başladılar, işlerinin ehli oldukları belliydi, hiç tereddüt etmeden herşeyi söktüler, sorularımızla belki onları bunalttık ama kafamıza her takılana hiç bıkmadan cevap verdiler,aşağıda resimleri bastım,
    ...

Fedos Kardeşimiz sağolsun bizi yalnız bırakmadı o da geldi ALTAN motora bize rehberlik yaptı.
    İşimiz bitti ve sahile doğru yola çıkacağız Kalderayı beklmek için .

Sahile güzel bir çay bahçesine gittik orada 1 saat kadar kalderayı bekledik, bu arada FEDOS kardeşim benim akrabam çıktı kendiside GAZİANTEP-NİZİP-AKÇAKENT köyünden miş, telefonla babasını aradı onunla konuştum tanıştık şaşırıp kaldım meğer biz akrabaymışız neredn nereye.

Eğer gitmek istiyen olursa mutlaka telefonla önceden randevu alsın, ayrıca motorun 2-3 saat soğumasını beklemek zorundasınız,bunları göz önüne alın.

Ayrıca ALTAN motora sormadan aldıkları fiyatı yazdım ama kusura bakmasınlar çünkü yapılan işlemler 75YTL lik, bize özel indirim yaptılar, tahmin ediyorum regalcilerden de aynı parayı alacaklar.

ŞİMDİ GELELİM HERKESİN MERAK ETTİĞİ KONULARA:

BAKIMDAN SONRA MOTORUMDAKİ DEĞİŞİKLİKLER ŞÖYLE

1- Motorun kesinlikle sesi değişti şimdi daha yumuşak çalışıyor,
    2- Yolda yağ gibi kayıyor
    3- 120 KM de başlıyan vibratör çok azaldı, dönüşte 140 KM süraat denemesi yaptım, hem bu hıza çok rahat ulaştı hemde vibrasyon artmadı, bir müddet böyle gittim, hararet hiç yükselmedi, sonra 120 KM süraate düştüm, bu arada Halil peşimi hiç bırakmadı demekki onun motoru da aynen benimki gibi, ama Mehmetin motoru daha 500 KM de olduğundan sanıyorum birz zorlandı bu süraatte.
    4- Benim motorda hararet saati olduğundan tespit edebildim, sibop ayarlarından sonra hararetim 15 derece düştü, eskiden 120 KM süraatte gittiğim zaman hararet 90 derece gösteriyordu şimdi 80 dereceye zor çıkıyor, meğer benim motor hararetli çalışıyormuş, zaten en zor soğuyan benim motor oldu,
    5- Motorumu fulledim 100 Km yapıp yeniden fulledim aşağı yukarı hep 100-120 Km arası süraat yaptım depom 3 litre benzin aldı yani Km başına 100KRŞ gibi bir yakıt harcadı, 100Km süraati geçmesem dahada düşecekti sanıyorum, yani yakıt sarfiyatı düştü.eskiden 3.7 litre falan yakıyordu.

MOTORLA İLGİLİ ÖĞRENDİĞİMİZ ŞEYLER.

1- Yağ filitresi yok, karter tapasında mıknatıs var, yağ değiştirirken bakacağım.

2- Usta motoru çok beğeniyor, Çinlinin yaptığı en kaliteli motor dedi, ama bizim şansızlığımız garanti yüzünden yetkili servise gitmek zorunda olmamız, siz dedi motorlarınızı işini bilen ustalara götürmediğinizden sorun yaşıyorsunuz dedi.

3- Dişli meselesini unutuyoruz, bu motorların ancak arka dişlisine müdehale yapılabiliyor, bununda gereği yok, bunu KALDERA ile konuşup karar verdik.

4- Ekzos susturucularını sökersek mutlaka sibop ayarı yapılması gerekiyor, tekrar takarsan yine yaptıracaksın, çünkü sıkıştırma değişiyor, buda motorun randımanını düşürüyor, yeni tip ekzoslar çok dandik, eskiler daha iyi.

ALTAN MOTORDA YAPILAN İŞLEMLER

1- Depo ve koltuklar sökülüp motorun üst kapağı söküldü,
    2- Sibop yapıldı.
    3- Senkronizasyon ayarı kontrol edilip karbüratörden ayarlar yapıldı,
    4- Bujiler sökülüp temizlendi,
    5- Hava filitresi sökülüp havayla temizlendi,
    6- Fren ayarları yapıldı,
    7- Gaz ve debriyaj telleri yağlandı,
    8- Zincir ayarları yapıldı,
    9- Elektrik tesisatı lambalar şarj marş kontrol edildi,
    Budur
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cumartesi sabah benim motorla ankaraya gittim. saat 06:00 da yola çıktım 11:15 de sincan da arkadaşın evdeydim yaklaşık 435 km.

arkadaşın evden 18:20 de çıktım merkezde supereva dan arkadaşlarla buluşacağım. bir zırıltı aklıma gelen olmaz inşallah dedim bi baktım iki fanın da kulaklarında kopma var.
    hemen aykonu aradım bana burdan servis bulsunlar diye. ama kapatmışlar. ne yapayım derken müslüm abiyi aradım çaldı çaldı telefon duymadı, kapattım mcgayverı aradım. oda dışarda olduğu için nete bakma şansı yoktu. bu arada müslüm abi geri aradı. konuştuk sorunu anlattım ben internetten bulup seni arayayım dedi kapattı. ben arkadaşlara doğru yola şıktım. aştinin oralara geldiğimde fanın biri tamamen koptu diğeri tek kulak tutuyor ( 1.5 ay içinde 3. kez oluyor) o arada müslüm abi aradı aksu arkadaşımıza ulaşmış ankaralı diye. aksu servisi bulmuş konuşmuş parçayı ayarlatmış ve iş sadece benim servise gitmeme kalıyor.

bütün bu telefon trafiği ve sonuca ulaşma yaklaşık 15-20 dk içinde halloluyor. benden yaklaşık 430 km uzakta yolda kaldığımı öğrenizce sorunun çözülmesi için ellerinden geleni yapan müslüm abi ve aksu kardeşime çok teşekkür ederim. istanbulda olsam hemen çözebileceğim bir konuyu nerde ne var bilmediğim bir şehirdeyken istanbulda yaşamasına rağmen motorunu da ankaradan alan ve eski ankaralı olan aksu ve ona ulaşmamı sağlayan müslüm abi sayesinde sorunun çözümü yönün de çok hızlı bir destek geldi. hep deriz ya motor kullanmak başka birşey motorcu ruha sahip olmak başka bir şey.

tekrar tekrar müslüm abi ve aksu ya çok teşekkür ederim.

bu arada çok yakınlarına kadar geldiğim için superevadaki arkadaşların yanına kadar zoraki gittim. bi güzel de fırça yedim kendilerinden neden hemen bizi aramıyorsun diye

servisi aradım yeri etimesgut havaalanının yanında nerdeysen 25-30 km. o vaziyette gitmem imkansız. birol oto sahibi birol bey hemen komple radyatörü ve ustasını bulunduğum yere gönderdi ve değişim yerinde yapıldı. hızlı ve çözüme yönelik yaklaşımlarından dolayı kendilerine teşekkürederim. bu arada iş bittiğinde saat 21:00 i geçmişti.

burada ufak bir sıkıntı yaşadık. iş bittikten sonra servis bende 25 ytl benim olduğunm yere geldiği için bir bedel istedi. bence böyle bir bedel hakkı ama garanti kapsamındaki bir parça için bu bedeli servise sarıkayaların vermesi gerektiğini düşündüm ve vermedim. Yanımdaki usta patronunu aradı onunla konuş abi diye birol beyle görüştüm tesadüfen sarıkayalardan alper bey (satış sorumlusu) oradaydı. Israrla kendisine bu parayı vermemem gerektiğini söyledim. Sonuçta o gün için bir çözüme ulaştık ama genel anlam dab u konu ortada hala.

Pazar günü dönüş için yola çıktım gerede taraflarına geldiğim de bir zırıltı başladı durdum baktım sağdaki fanın tek kulağı kopmuş gene  yok böyle birşey  neyse o vaziyette yola devam ettim otobanda bolu dışından devam ederken motor birden stop etti çektim kenara baktım sigorta atmış yedeklerin olduğu torbayı da yanıma almamışım. Lokma takımı, iki ağılı ve yıldız anahtar takımı, çekiç, tornavida seti pense vs gibi bilumum takım var yanımda sigortalar yokkkkk. Neyse bypass yapıp çalıştırdım motoru yaklaşık 15 km gidip otoban çıkışın da bir yerden 20 amper siğorta alıp taktım. Yola devam kaynaşlı dan otobana girmeden biro to elektrikçisi bulup 15 amper sigorta alıp tekrar değiştirdim. Adapazarı civarında tekrar attı sigorta yine değişim yapıldı yola devam. Bu arada tek tek fanın kulaklar kopuyor. Tek bağlantıya kaldık ve yola öyle devam ediyoruz. Hendek civarında tek bağlantıda koptu ve fan sallana sallana yola devam. Gebzeden e-5 çıktım tam tuzla köpründe yine sigorta attı yenisini taktım neden kopmuştur diye araştırıken sorun ortaya çıktı. Fanız dışındaki metal muhafaza sürte sürte ratyatör üzerindeki termostatın kablusunu sıyırmış ve temas ettikçe kısa devre yaptırıp sigortayı attırıyor. Çözüm fanın kablosunu yankeski ile kesip attım çantaya bostancıya eve kadar tek fanla geldik

Bu arada motordan enteresan sesler de gelmeye başladı. O an hangi vitesteysem hız düştükçe vibrasyon artıyor, hız arttıkça vibrasyon azalıyor yada kesiliyor. Yani olması gerekenin tersi 

Viteslerden şakırtı geliyor. Bu arada benim motor 120 km nin üstüne ançak uzun mesafe yokuş aşağı inerken çıkıyordu. Hatta düz yolda 5. vitese attığm zaman biraz rüzgar varsa hız düşüyordu. Rüzgar yoksa da zoraki mevcut hızı koruyordu. Dün yolda düzce den sonra ne olduysa düz yolda 5. vitese attınca 130 km hızlara kadar çıkmaya başladı. Nasıl olduğunu çözemedim 

Bu sabah bostancıdan aykona gidene kadar yüreğim ağzım da ha kaldı ha kalacam yolda diye. Neyseki vardık aykona ali usta şöle bir test sürüşü yaptı ve yüzü ekşidi sanırım sorunların ne olduğunu anladı ve ondan ekşidi yüzü. Bakalım motoru ne vaziyette alacağız geriye 

Çok uzun yazdım galiba şimdilik keseyim daha sonra ilaveleri yaparım

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki intruder C800
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster

pazartesi günü yola çıkıyorum arkadaşlar
    izmit-adapazarı-yalova-bursa-balıkesir-manisa-izmir-kuşadası-aydın-muğla-marmaris-denizli-antalya-alanya-isparta-afyon-eskişehir-bilecik-adapazarı-istanbul
    bitermi bu yollar.
    Sevgili Kaldera, geziyi ve RR'nin performansını çok merak ediyorum.
    Ben, malum henüz öğrenme ve RR class'ıma alışma aşamasındayım. Bu motorla (250 cc. cruiser. sadece RR ile ilgili değil) uzun mesafe yapmanın motor ve sürücü açısından yıpratıcı olacağı konusunda beni oldukca üzen ve şevkimi kıran yorumlarla karşılaşıyorum. Bu yüzden acaba cruiser almakla hata mı ettim diye dusunmeden de edemedim bircok kereler...

Geziyi motorun performansı ve sizin konforunuz açısından da bir iki paragrafla özetlerseniz benim gibi meraklıları memnun etmiş olursunuz.

Saygılarımla

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar,

benim regal-raptor nihayet çalıştırıldı. radyatörü delinmişti. garanti kapsamında sarıkayalar radyatörü bursa gazcılar motor'a gönderdi. servis parçayı buradan aldı. ertesi günü de taktı. tüm bu işlemler kargo-bekleme anlamında 5 gün sürdü. sadece 5 tl antifiriz parası ödedim.

A2 ehliyetini alalı 6 ay falan oldu ama, regal öncesinde motosiklet sürüş tecrübem pek yoktu. mahalle içinde biraz sürerek alışmaya çalıştım. şimdi ilk uzun yol sürüşümü yaptım ve mustafa kemalpaşadayım. biraz korka korka sürdüm ama ilk tecrübem. en büyük sorunum dururken ve kalkarken oluyor. yavaş yavaş duruyorum ve yavaş yavaş kalkıyorum. ama ani duruş ve kalkış gerekecek yerlerde ne halt edecem şimdilik belli değil. bu nedenle durma öncesinde çok uzaklardan pozisyon alıyorum. kalkma esnasında da yapacak bir şey yok.. arkadaki tüm arabalar beni bekliyorlar.

o kadar da kötü bir sürücü değilim. regal i denemek için 110 km hızını gördüm yani. ama daha fazlasını göremedim. tecrübem arttıkça bakarız. motosikletin vibrasyon konusu daha önce yazılmıştı. ben ilk sürüşlerimi yaptığım için şunu eklemek istiyorum. benim motosiklet 1100 km de ve uygun olmayan vites ve devirsiz sürüşlerde vibrasyon olduğunu gördüm. uygun vites ve uygun devirde vibrasyonun olmadığını anladım. 5. vites ve yüksek hızda 105 ve fazlası için ister istemez vibrasyon olduğunu öğrendim. belki uygun devri ben ayarlayamamışımdır.

bu arada bursa'daki uzman arkadaşlardan bazıları 4-5 bin km sonrasında vibrasyon bitebilir diyorlar. bu bir genelleme tabii ki. ben kişisel görüşlerimi aktardım.

görüşmek üzere.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS
    Organizasyondaki regaller

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Formu en başından beri okudum. Aslında Ekim gibi sınava girip almayı düşünüyordum bu motoru ama gördüm ki motor ile ilgili sürekli bir takım problemler var. Herkes motorunu övüyor fakat bakıyorum, herkes muhakkak motoruyla bir sorun yaşamış ve forma yazmış.Hatta bu sorunlar motorun henüz ilk 100 km'sini doldurmadan ortaya çıkmaya başlamış.

Aslında benim motor tercihim chopper veya Süper Sport (racing). Ama aklım çok karışık.

Honda firmasına gittim ve Süper Sport kategorisindeki Honda CBR 125'i beğendim ama aklım hala Regal Raptor'da. En son sizin fikrinizi tekrar almak istiyorum. Hiç motor tecrübesi olmayan ve Regal Raptor 250 ile Honda CBR 125 'den birini almayı düşünen bu kardeşinize hangisini tavsiye edersiniz ? Regal Raptorun çıkaracağı problemler ve çıkarabileceği problemlersürekli düşünme tedirginliği beni motor sürme zevkinden uzaklaştırır mı ? Lütfen yardımcı olun. Birde diğer markaların modelleri ile ilgili formlarıda okuyorum ve gördüm ki burdaki samimiyet, ilgi, alaka ve arkadaşlık hiç birinde yok. Motoru ile ilgili birisi bir sorun söylediğinde tüm rrciler ellerinden geldiği kadarıyla destek ve yardımcı oluyorlar.

Hepinize vereceğiniz cevaplar için şimdiden Teşekkürler.....
    Dostum almayı düşündüğün iki motorun fiyatları dışında birbirine benzer hiç bir yönü yok.Cbr 125 racing motorlar için başlangıç motorudur.Oturma pozisyonu pek rahat değildir,raptora göre daha seri ve kıvrak bir motordur.Raptor şehir içi kullanımda ilk başlarda biraz zor gelebilir ama uzun yolda şahanedir.RAptorla ilgili ilk kilometrelerde yaşanan sorunlar genelde tecrübesizlikten kaynaklanmaktadır ancak sonuçta CBR bir Honda ve seni daha az uğraştırır.Her iki motorla da başlayabilirsin ama ilerde büyütmeyi düşünüyosan hangi tarz olacaksa ona göre bir motor al derim.
    Satılık Asya125t-Spidi mont

Motosikleti
    Alıntı carvalho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kaldera, geziyi ve RR'nin performansını çok merak ediyorum.
    Ben, malum henüz öğrenme ve RR class'ıma alışma aşamasındayım. Bu motorla (250 cc. cruiser. sadece RR ile ilgili değil) uzun mesafe yapmanın motor ve sürücü açısından yıpratıcı olacağı konusunda beni oldukca üzen ve şevkimi kıran yorumlarla karşılaşıyorum. Bu yüzden acaba cruiser almakla hata mı ettim diye dusunmeden de edemedim bircok kereler...

Geziyi motorun performansı ve sizin konforunuz açısından da bir iki paragrafla özetlerseniz benim gibi meraklıları memnun etmiş olursunuz.

Saygılarımla
    Dostum Kaldera bu yolculuğa motosikletiyle çıkmadı,iş için münibüsüyle çıktı.

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki intruder C800
    Dostum Kaldera bu yolculuğa motosikletiyle çıkmadı,iş için münibüsüyle çıktı.
    Teşekkürler,

Ben yine de bir günde +300 km lik seyahat performansını motor ve sürücü açısından merak etmekteyim. Böyle bir deneyimi olan varsa (ki yazılanlara göre var) RR performansı ve sürücü konforu açısından deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Hatta karşılaştırmalı olursa (örneğin aynı ya da yaklaşık hacimli endurolara göre avantaj-dezavantaj) çok da bilgilendirici olacaktır.

Arkadaşlar paylaşmazsa canları sağolsun

Sevgiler..

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi sabah benim motorla ankaraya gittim. saat 06:00 da yola çıktım 11:15 de sincan da arkadaşın evdeydim yaklaşık 435 km.

arkadaşın evden 18:20 de çıktım merkezde supereva dan arkadaşlarla buluşacağım. bir zırıltı aklıma gelen olmaz inşallah dedim bi baktım iki fanın da kulaklarında kopma var.
    hemen aykonu aradım bana burdan servis bulsunlar diye. ama kapatmışlar. ne yapayım derken müslüm abiyi aradım çaldı çaldı telefon duymadı, kapattım mcgayverı aradım. oda dışarda olduğu için nete bakma şansı yoktu. bu arada müslüm abi geri aradı. konuştuk sorunu anlattım ben internetten bulup seni arayayım dedi kapattı. ben arkadaşlara doğru yola şıktım. aştinin oralara geldiğimde fanın biri tamamen koptu diğeri tek kulak tutuyor ( 1.5 ay içinde 3. kez oluyor) o arada müslüm abi aradı aksu arkadaşımıza ulaşmış ankaralı diye. aksu servisi bulmuş konuşmuş parçayı ayarlatmış ve iş sadece benim servise gitmeme kalıyor.

bütün bu telefon trafiği ve sonuca ulaşma yaklaşık 15-20 dk içinde halloluyor. benden yaklaşık 430 km uzakta yolda kaldığımı öğrenizce sorunun çözülmesi için ellerinden geleni yapan müslüm abi ve aksu kardeşime çok teşekkür ederim. istanbulda olsam hemen çözebileceğim bir konuyu nerde ne var bilmediğim bir şehirdeyken istanbulda yaşamasına rağmen motorunu da ankaradan alan ve eski ankaralı olan aksu ve ona ulaşmamı sağlayan müslüm abi sayesinde sorunun çözümü yönün de çok hızlı bir destek geldi. hep deriz ya motor kullanmak başka birşey motorcu ruha sahip olmak başka bir şey.

tekrar tekrar müslüm abi ve aksu ya çok teşekkür ederim.

bu arada çok yakınlarına kadar geldiğim için superevadaki arkadaşların yanına kadar zoraki gittim. bi güzel de fırça yedim kendilerinden neden hemen bizi aramıyorsun diye

servisi aradım yeri etimesgut havaalanının yanında nerdeysen 25-30 km. o vaziyette gitmem imkansız. birol oto sahibi birol bey hemen komple radyatörü ve ustasını bulunduğum yere gönderdi ve değişim yerinde yapıldı. hızlı ve çözüme yönelik yaklaşımlarından dolayı kendilerine teşekkürederim. bu arada iş bittiğinde saat 21:00 i geçmişti.

burada ufak bir sıkıntı yaşadık. iş bittikten sonra servis bende 25 ytl benim olduğunm yere geldiği için bir bedel istedi. bence böyle bir bedel hakkı ama garanti kapsamındaki bir parça için bu bedeli servise sarıkayaların vermesi gerektiğini düşündüm ve vermedim. Yanımdaki usta patronunu aradı onunla konuş abi diye birol beyle görüştüm tesadüfen sarıkayalardan alper bey (satış sorumlusu) oradaydı. Israrla kendisine bu parayı vermemem gerektiğini söyledim. Sonuçta o gün için bir çözüme ulaştık ama genel anlam dab u konu ortada hala.

Pazar günü dönüş için yola çıktım gerede taraflarına geldiğim de bir zırıltı başladı durdum baktım sağdaki fanın tek kulağı kopmuş gene  yok böyle birşey  neyse o vaziyette yola devam ettim otobanda bolu dışından devam ederken motor birden stop etti çektim kenara baktım sigorta atmış yedeklerin olduğu torbayı da yanıma almamışım. Lokma takımı, iki ağılı ve yıldız anahtar takımı, çekiç, tornavida seti pense vs gibi bilumum takım var yanımda sigortalar yokkkkk. Neyse bypass yapıp çalıştırdım motoru yaklaşık 15 km gidip otoban çıkışın da bir yerden 20 amper siğorta alıp taktım. Yola devam kaynaşlı dan otobana girmeden biro to elektrikçisi bulup 15 amper sigorta alıp tekrar değiştirdim. Adapazarı civarında tekrar attı sigorta yine değişim yapıldı yola devam. Bu arada tek tek fanın kulaklar kopuyor. Tek bağlantıya kaldık ve yola öyle devam ediyoruz. Hendek civarında tek bağlantıda koptu ve fan sallana sallana yola devam. Gebzeden e-5 çıktım tam tuzla köpründe yine sigorta attı yenisini taktım neden kopmuştur diye araştırıken sorun ortaya çıktı. Fanız dışındaki metal muhafaza sürte sürte ratyatör üzerindeki termostatın kablusunu sıyırmış ve temas ettikçe kısa devre yaptırıp sigortayı attırıyor. Çözüm fanın kablosunu yankeski ile kesip attım çantaya bostancıya eve kadar tek fanla geldik

Bu arada motordan enteresan sesler de gelmeye başladı. O an hangi vitesteysem hız düştükçe vibrasyon artıyor, hız arttıkça vibrasyon azalıyor yada kesiliyor. Yani olması gerekenin tersi 

Viteslerden şakırtı geliyor. Bu arada benim motor 120 km nin üstüne ançak uzun mesafe yokuş aşağı inerken çıkıyordu. Hatta düz yolda 5. vitese attığm zaman biraz rüzgar varsa hız düşüyordu. Rüzgar yoksa da zoraki mevcut hızı koruyordu. Dün yolda düzce den sonra ne olduysa düz yolda 5. vitese attınca 130 km hızlara kadar çıkmaya başladı. Nasıl olduğunu çözemedim 

Bu sabah bostancıdan aykona gidene kadar yüreğim ağzım da ha kaldı ha kalacam yolda diye. Neyseki vardık aykona ali usta şöle bir test sürüşü yaptı ve yüzü ekşidi sanırım sorunların ne olduğunu anladı ve ondan ekşidi yüzü. Bakalım motoru ne vaziyette alacağız geriye 

Çok uzun yazdım galiba şimdilik keseyim daha sonra ilaveleri yaparım
    abi ya senin motor niye devamlı arıza çıkarıyor yoksa senmi kurcalıyosun
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ya senin motor niye devamlı arıza çıkarıyor yoksa senmi kurcalıyosun
    fandan dı ama o iş de çözüldü artık. bundan sonra olmayacak çünkü kaynağını bulduk

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Formu en başından beri okudum. Aslında Ekim gibi sınava girip almayı düşünüyordum bu motoru ama gördüm ki motor ile ilgili sürekli bir takım problemler var. Herkes motorunu övüyor fakat bakıyorum, herkes muhakkak motoruyla bir sorun yaşamış ve forma yazmış.Hatta bu sorunlar motorun henüz ilk 100 km'sini doldurmadan ortaya çıkmaya başlamış.

Aslında benim motor tercihim chopper veya Süper Sport (racing). Ama aklım çok karışık.

Honda firmasına gittim ve Süper Sport kategorisindeki Honda CBR 125'i beğendim ama aklım hala Regal Raptor'da. En son sizin fikrinizi tekrar almak istiyorum. Hiç motor tecrübesi olmayan ve Regal Raptor 250 ile Honda CBR 125 'den birini almayı düşünen bu kardeşinize hangisini tavsiye edersiniz ? Regal Raptorun çıkaracağı problemler ve çıkarabileceği problemlersürekli düşünme tedirginliği beni motor sürme zevkinden uzaklaştırır mı ? Lütfen yardımcı olun. Birde diğer markaların modelleri ile ilgili formlarıda okuyorum ve gördüm ki burdaki samimiyet, ilgi, alaka ve arkadaşlık hiç birinde yok. Motoru ile ilgili birisi bir sorun söylediğinde tüm rrciler ellerinden geldiği kadarıyla destek ve yardımcı oluyorlar.

Hepinize vereceğiniz cevaplar için şimdiden Teşekkürler.....
    İkisi de farklı kategoride motosikletler.
    Bence önce tarzı belirlemen gerek.
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    erdem.gündüz;
    Abi bozuyosun işte motoru! Biz de korkuyoruz senin yüzünden.

Son sorununu yaşamışsındır inşallah. Okudukça bir garip oluyorum. El memleketteyken bile sana yardımcı olan muhendis1959 ve Aksu abilerime teşekkür ediyorum.

Topuz;
    Motoruna (çalışır haldeyken) kavuşmana çok sevindim. İnan sen motora binemedikçe sıkıntısını ben de yaşıyordum. Ayrıca 110 km hıza ulaşıp da "ben usta sürücüyüm" demeyen nadir kişilerden biri olduğunu farkettim

İmzandaki faydalılığı onaylanmış bilgi için teşekkür ederim. Umarım hiç birimizin ihtiyacı olmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler