Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün akşam pendik honda bayii den castrol marka zincir sypreyi aldım.sypreyi zincire sıktıktan sonra sekiz- dokuz saat kadar motor kullanılmamasını tavsiye ettiler.zinciri temizlemek içinse wd-40 yağlayıcı yı tavsiye ettiler.o da bende olduğu için almadım.bu wd-40 herşeye kullanılıyor.ıspanak gibi bi şey demek
    alt katta servisleri var .gerçekten de mühendis abinin bahsettiği düzeyde servise sahiplermiş ilk kez gördüm.umarım bizim servislerde belli kriterlerden geçerler.
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Regal_Emre:
    cevabınız için teşekkürler.

Aytu;
    tornacıda ön dişliyi 19 diş olarak yaptırmıştınız. 180 km hız inanılmaz. dişli değişimi sonucu küçük farklar olabileceği, özellikle motosikletin güçten düşeceği yazıldı. bu nedenle ben çok tereddütlü yaklaşmıştım. 180 km hız küçük bir değişiklik değil. insanı iştahlandırıyor. yalnız dişli değişimi sonucunda motosiklet hakkında sizden hala detaylı bilgiler almış değiliz. kesik kesik bilgi veriyorsunuz. elbette ki uzun kullanım sonrası bilgi vermeyi istiyor olabilirsiniz, ama bizlerin de bu konuda sabırsızlıkla bilgi beklediğini hatırlatmak isterim.

dişli değişimi sonrasında pek bir güç kaybı olmadığını da yazıyorsunuz. güç konusunun tamamen aydınlatılması için şöyle bir test yapabilir misiniz:

artçı ile birlikte, ön mesafeden hız almadan, daha önce hiç zorlanmadan çıktığınız dik bir rampayı, yine artçı ile birlikte ön mesafeden hız almadan çıkmayı deneyiniz ve izlenimlerinizi bizimle paylaşınız.

ayrıca bu bağlamda, yine önceleri çok sorguladığımız bildik bir konuya değinmek istiyorum:

regal raptor 234 cc bir motosiklet olup, 250 cc kategorisinde, 250 cc'lik bir motosiklet olarak satılmaktadır. aslında bu motosiklet 234 cc olup, 250 cc değildir. üretici firma neden 19 diş veya 20 diş olan bir ön dişli ile motosikletin hızını artırma yoluna gitmemiştir de, bildiğim kadarı ile 14 diş olan mevcut ön dişliyi tercih etmiştir. halbuki pazarlamada ürüne ait en küçük özelliklerin tüketici tarafından bilinmesi çok önem arzeder ve motosiklet açısından da hız konusu bunlardan biridir. mesela, benim satın aldığım regal'i bana satan arkadaş, uzun yolda hızlı gitmediği için satmıştı. bu tür ürünlerin teknik özellikleri incelenirken her detaya bakılır. ve denilir ki X motosikleti ile Regal'in tüm özellikleri hız hariç aynı, fiyatlar da aynı. o zaman ben Regal alırım, çünkü 180 km hız yapıyormuş. yani hız faktörü bile tercihlerde önem arz eder. ben bile regal için ilk araştırmalarımı yaptığımda "güzel motosiklet, fiyat/performans oranı da iyi, keşke biraz daha hızlı olabilse idi" diye içimden geçirmiştim. çünkü japon markaların 250 cc kategorisindeki bazı motosikletlerin 25 hp ve daha yukarısında güç ürettiğini ve daha 150-175 km hız yapabildiklerini forumlardan öğrenmiş idim.

evet, neden üretici firma 19 -20 diş kullanmamıştır. bir bildiği mi vardır? yoksa çinliler biz Türk'ler kadar modifiye işlerine önem vermiyorlar mı? eğer gerçekten bir sakıncası yok ise, üretici firma açısından bu durumu ben anlamakta zorluk çekerim. çünkü bir üründen maksimum verimi almak dururken, neden özellikler kısıtlanmış olsun ki?

diğer bir sorun ise, mevcut hali ile 130-140 km hızlarda motosikletin bayağı bir zorlandığı, vida ve parçaların gevşeme sorunu olabileceği, bu motosikletin teknik özelliklerinde azami hızının 110 km saat olduğu, bu nedenle güvenli sürüş için 120 km nin üzerine çıkılmaması gerektiği uzun uzun yazıldı önceki sayfalarda. şimdi 180 km hız elde etmek için biz dişli değişirsek, bu motosikletin akıbeti ne olur acaba? bu konuların da sorgulanması gerekir. her hangi bir sorun olmayacak ise, niye dişliyi değiştirmeyelim. hep beraber değiştirelim. ve çinli firmaya da, sizin yapamadığınızı biz "Türkler" yaptık diyelim. hani biraz çılgınız ya.. o bakımdan.

arkadaşların görüşlerini bekliyoruz.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı Unicorn Knight adlı üyeden alıntı
    dediğin yerle alakası yok...turgut özal bulvarının sonunda,cengiz topel caddesinin başlangıcında,cumartesi pazarının kurulduğu yolun girişindeki yer benim bahsettiğim...(mega motor)

teşekkürler uğrayacağım. mutluluk, başarı ve kazasız günler dileğiyle.

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    selam arkadaşlar inşallah bende yakın zamanda bi RR alıcam şimdiden tanışalım

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS
    Alıntı Cry adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar inşallah bende yakın zamanda bi RR alıcam şimdiden tanışalım
    hoşgeldin arkadaşım

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı aytu adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar karbüratörü kendim biraz elledim en son 175 yapan motor 180 yaptı
    KARDEŞİM BİZİMLE DALGA GEÇİYORSUN SANA BİDAHA SORUYORUM, BU DİŞLİ İŞİNİ NASIL YAPTIN KİME YAPTIRDIN,BURAYA BİR TELEFON YAZ Kİ ARAYIP DETAYLARI SORALIM,KENDİ TELEFONUNU VERMİYORSAN USTANIN TELEFONUNU VER, BEN SANA İNANMIYORUM,BİZİMLE KAFA YAPIYORSUN,UTANMIYORMUSUN,

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar selam! Uzun zamandır uğramamıştım buralara. Yazılanları okuyorum bi süredir. 180km hız mı? Bu tip bi motorla akıl karı gelmedi bana bu iş. Hatta bırakın Regal'i, Japon Cruiser ya da Amerikan Chopperlarıyla da bu hız pek akıl karı değil bence. Başka bir topic'te Shadow 750 ile arkadaş en fazla 160 yaptığını onda da rüzgarın adamı fena dövdüğünü söylüyordu. Bu nasıl iştir ki bir dişli değişimiyle 250cc motor 180 km hız yapıyor. Bu işte bi iş var gibi. Ayrıca ben kendi adıma bu tip bi motoru aşırı hız için almıycam mesela. Hız istesem Racing motor alırım. Böyle bi alet o hıza çıksa hem motor hem siz dağılırsınız yahu.
    Kaldı ki bu hız ortalama bir otomobil için bile çok fazladır. Bu süratte otomobile bile hakimiyet güçleşirken, Raptor'ı nasıl tutacaksınız dağılmadan anlayamadım.

Herkese motoruyla kazasız ve sağlıklı sürüşler. Hız tutkusunun sonu iyi değil dostlar, varsın yavaş olsun ama sizi sağlıklı götürsün gideceğiniz yere, değil mi ya?
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dinamik yapısı hızlanmaya ve hızlı gitmeye müsait olmayan regal raptor tüm çinliler için geçerli 180 km de parçalara ayrılır abartmış olabilirim ama düşünün o hızda tekerlekler saniyede kaç defa dönüyor en ufak bir civatanın somunun bağlantıdan ayrılması ölüm demek

kaldıki bu motorun bu hıza sadece dişli modifikasyonuyla çıkması olanaksız geliyor bana şu anda kadar çinlilerin arasında dişli değiştirerek en yüksek hıza çıkan motor bildiğim kadarı ile kanuni tiger oda 150-160 arasına çıkabiliyormuş
    180 bence çok zor

Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    Regal_Emre:

Aytu;
    :
    evet, neden üretici firma 19 -20 diş kullanmamıştır. bir bildiği mi vardır? yoksa çinliler biz Türk'ler kadar modifiye işlerine önem vermiyorlar mı? eğer gerçekten bir sakıncası yok ise, üretici firma açısından bu durumu ben anlamakta zorluk çekerim. çünkü bir üründen maksimum verimi almak dururken, neden özellikler kısıtlanmış olsun ki?

diğer bir sorun ise, mevcut hali ile 130-140 km hızlarda motosikletin bayağı bir zorlandığı, vida ve parçaların gevşeme sorunu olabileceği, bu motosikletin teknik özelliklerinde azami hızının 110 km saat olduğu, bu nedenle güvenli sürüş için 120 km nin üzerine çıkılmaması gerektiği uzun uzun yazıldı önceki sayfalarda. şimdi 180 km hız elde etmek için biz dişli değişirsek, bu motosikletin akıbeti ne olur acaba? bu konuların da sorgulanması gerekir. her hangi bir sorun olmayacak ise, niye dişliyi değiştirmeyelim. hep beraber değiştirelim. ve çinli firmaya da, sizin yapamadığınızı biz "Türkler" yaptık diyelim. hani biraz çılgınız ya.. o bakımdan.

Evet arkadaşım görüşlerine aynen katılıyorum. Adamlar o kadar yatırım yapmış ARGE falan. Şahsen ben orjinaliiğini bozmam. Olmadı başka marka hızlı motor alırım. RR bu olanı da bu, biz 100 metreyi 5 saniyede nasıl koşarızın peşindeyiz sanki. Motor ve karbüratör ayarlarını saat gibi yaptırdıktan sonra mesele yok ne verim alıyorsak o kadar yani. Yolda civata ve sürücü parçası toplamayalım sonra Allah korusun. Selamlar

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Kardeşim telefonunu verirmisin, dişli konusunu biz beceremedik, yada takan ustanın telefonunu verirmisin, biz dişliyi yerine sığdıramadık, bizimle dalga geçmiyorsan gerçekten müthiş bir durum, çok acele telefon lütfen.

bu sizin yorumunuz
    Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz Yada boşver tutsada farketmez

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    [B]Arkadaşlar bu motorlar hız yapmak için dizayn edilmemiş motorlardır.inanasım gelmiyor aytu arkadaşın dediklerine [/B]

Motosikleti
    Alıntı aytu adlı üyeden alıntı
    0 544 357 84 49 Tufan TURHANER

MSN aytu@ay-tu.net

sayfa 244 sizin yorumunuzun altında tlf numaraları ve msn adresi

KARDEŞİM BİZİMLE DALGA GEÇİYORSUN SANA BİDAHA SORUYORUM, BU DİŞLİ İŞİNİ NASIL YAPTIN KİME YAPTIRDIN,BURAYA BİR TELEFON YAZ Kİ ARAYIP DETAYLARI SORALIM,KENDİ TELEFONUNU VERMİYORSAN USTANIN TELEFONUNU VER, BEN SANA İNANMIYORUM,BİZİMLE KAFA YAPIYORSUN,UTANMIYORMUSUN,

Bana bir daha sakın bu üslupla yazı yazmayın şu ana kadar herkese olan saygımı ve sınırlarımı biliyorum sizinle hiç görüşmemiş olmamıza rağmen topic deki diğer arkadaşlarda faydalansın diye bilgilerimi paylaştım ayrıca yazmış olduğum tlf numarasından ve msn adresinden çoğu arkadaşın sorusunu yanıtladım motorunuzun farını değiştirdiniz yolunuz aydınlandı ama gözlerinizi bi kontrol ettirin bir daha söylüyorum üslubunuza dikkat edin ve bu konuda sizinle muhattab olmak zorunda değilim bunu da aklınızdan çıkarmayın

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı faygun adlı üyeden alıntı

Uğur abi dediklerini aynen yaptım sonuç olumlu...Özlemişim çok gerçekten..Yalnız buji bulmakta zorlandım anadolu yakasında ??? Bende Gazi Motor-Bostancıdan aldım fakat onda CR6HSA vardı,bu daha iyi felan gibilerinden konuştu,başkada pek seçeneğim olmadığı için aldım. acaba arabadan takviye yapmanın bir sakıncası var mıdır?Neyse yardımın için sana ve Hunluata'ya çok teşekkür ederim.Birde bu kurum işi sık sık tekrarlayacak mı acaba çok merak ediyorum?Sizler nasıl çözüyorsunuz?Yani kesin garanti bir çözümü var mı?Platin buji gerçek çözüm mü?Belki Topicin diğer sayfalarında bunları bir çok kez tartıştınız ama artık o kadar çoğaldıki sayfalar, bulmakta çok zorlanıyorum.
    Herkese selamlar...Bu arada motorunu yeni alıp aramıza katılanlara bende hoşgeldiniz diyorum.Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileklerimle...
    CR6HSA ile CR7HSA farkı aralarındaki direnç değişimidir.yazlık kışlık gibi düşün mesela..aynı şey..ama kullanımda hiç farketmez..aslında çok motorda çıkar bu buji ve heryerde var bolca .muadil marka olarakda var...kurum işini motoru boğmadığın sürece ve jiklede asla gaz vermediğin sürece kurum yapmaz.koyduğum buji resimlerine bakarsan kurumlanmada yanlış karışım ve soğuk çalıştırma aleti diyor..yani jikle olayı.buna dikkat edin.platin bujiyede hiçmi hiç gerek yok
    aktarma ile çalıştırmada bir sorunun olmaz..

hepimizin bildiği gibi forumlarda büyük harfle yazmak bağırıp çağırmak ile eş anlamlıdır...ama sizin burdaki yazınız yine amacını aştı..bırakın bağırmayı yanınızda olsa bu arkadaş nerdeyse boğacaksınız .artık ayıp oluyor, sürekli bu şekilde olan yazılarınız..
    forumlarda herkez istediğini yazabilir ama kuralları ölçüsünde..ister inanırsınız ister inanmazsınız aytu 180 km yaptım diyor. olabilirde olmayabilirde....kafa yaptığına inanıyorsanız bu kardeşimizin sizde ciddiye almayın olsun bitsin..yada bekleyin sonucunu,belki tam emin olmadığı bazı şeyler var..REGAL-EMRE bize 17 diş verecekti.. araştıralım emin olalım dedi...ne yapalım şimdi olmaz kardeşim bize vereceğiz dedin isterük diye kazanmı kaldıralım hep beraber....REGAL-EMRE den gelecek olan dişli için siz demedinizmi arkadaşlar acele etmeyin ben bir deneyeyim gelişmeleri yazarım burdan diye..eee aynı şey işte bırakın AYTU deniyor işte bırakalım istediği gibi uğraşsın denesin..bizde hazıra konarız.. halbuki motorun hızı ile ben hiçmi hiç ilgilenmiyorum.isteyen istediği hızı yapsın.istanbulda sanki 120 yi görecek yol var.200 km hız yapsa nolur gaz açamadıktan sonra.
    AYTU..gerekli iletişim numarasınıda hemen yazmış oysaki...

iyiki forumlarda avatar taşlama yok..yani bir kenarda bonus taşlarınız olur.kızdığınız üyeyi taşlar durursunuz.taki avatarı hasar görüp foruma giremez hale gelene kadar.avatarın altında da yazacak bu üye falanca tarafından taşlanıp yok edildi diye mesaj sayısına göre taşlarınızın boyutu da farklı olacak..mesela 500 den sonra taşlar şöyle kaya gibi olacak.mesaj sayısı az olan tek taşta iptal.

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    siz herseye WD-40 kullanıyorsunuz WD-40 PAS sokucu degılmı yakında bırı benzınım bıttı yolda kaldım derse depoya WD-40 sık 50 km daha gıdersın dıyecekler

Motosikleti
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    Regal_Emre:

Aytu;
    tornacıda ön dişliyi 19 diş olarak yaptırmıştınız. 180 km hız inanılmaz. dişli değişimi sonucu küçük farklar olabileceği, özellikle motosikletin güçten düşeceği yazıldı. bu nedenle ben çok tereddütlü yaklaşmıştım. 180 km hız küçük bir değişiklik değil. insanı iştahlandırıyor. yalnız dişli değişimi sonucunda motosiklet hakkında sizden hala detaylı bilgiler almış değiliz. kesik kesik bilgi veriyorsunuz. elbette ki uzun kullanım sonrası bilgi vermeyi istiyor olabilirsiniz, ama bizlerin de bu konuda sabırsızlıkla bilgi beklediğini hatırlatmak isterim.

dişli değişimi sonrasında pek bir güç kaybı olmadığını da yazıyorsunuz. güç konusunun tamamen aydınlatılması için şöyle bir test yapabilir misiniz:

artçı ile birlikte, ön mesafeden hız almadan, daha önce hiç zorlanmadan çıktığınız dik bir rampayı, yine artçı ile birlikte ön mesafeden hız almadan çıkmayı deneyiniz ve izlenimlerinizi bizimle paylaşınız.

ayrıca bu bağlamda, yine önceleri çok sorguladığımız bildik bir konuya değinmek istiyorum:

regal raptor 234 cc bir motosiklet olup, 250 cc kategorisinde, 250 cc'lik bir motosiklet olarak satılmaktadır. aslında bu motosiklet 234 cc olup, 250 cc değildir. üretici firma neden 19 diş veya 20 diş olan bir ön dişli ile motosikletin hızını artırma yoluna gitmemiştir de, bildiğim kadarı ile 14 diş olan mevcut ön dişliyi tercih etmiştir. halbuki pazarlamada ürüne ait en küçük özelliklerin tüketici tarafından bilinmesi çok önem arzeder ve motosiklet açısından da hız konusu bunlardan biridir. mesela, benim satın aldığım regal'i bana satan arkadaş, uzun yolda hızlı gitmediği için satmıştı. bu tür ürünlerin teknik özellikleri incelenirken her detaya bakılır. ve denilir ki X motosikleti ile Regal'in tüm özellikleri hız hariç aynı, fiyatlar da aynı. o zaman ben Regal alırım, çünkü 180 km hız yapıyormuş. yani hız faktörü bile tercihlerde önem arz eder. ben bile regal için ilk araştırmalarımı yaptığımda "güzel motosiklet, fiyat/performans oranı da iyi, keşke biraz daha hızlı olabilse idi" diye içimden geçirmiştim. çünkü japon markaların 250 cc kategorisindeki bazı motosikletlerin 25 hp ve daha yukarısında güç ürettiğini ve daha 150-175 km hız yapabildiklerini forumlardan öğrenmiş idim.

topuz arkadaşım diğer bu soruyu gerek msn den gerekte tlf açıpta soran arkadaşlara verdiğim cvp deneme aşamasında olduğu idi zaten randıman alır almaz sizlerle gerekli bilgileri paylaşacağım şu anda gidiyor ama bakalım ne gibi bir sorun çıkacak bunları ilk günden söylemek çok zor tabiki motorun ilk kalkıştaki seriliği yok oldu sadece sürat arttı dediğim gibi deneme aşamasındayım bi problem çıkmazsa en kısa sürede sizin gibi uslubu düzgün sevgili dostları bilgilendireceğim

eyvah eyvah keşke karışmasaydın uğur abi şimdi yine bazıları bağıracak VAY VAY VAY AVUKATLARA BAK DİYE ama boşver bilen biliyor sen nasıl olsa geleceksin yakında buraya o zaman kullanır görürsün sevgiyle ve mutlulukla kalın

TAŞ YOK MU TAŞ

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Ülkemize gelmeyen raptorun sitesi;
    regal raptor
    http://www.regal-raptor.com/english/...ts_001.htm####

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    eveeett sıra geldi bana

şimdi arkadaşlar birinci 180 km hız yaptığına inanmadım çünkü dişlilerle istediğin kadar oyna motorun gücü belli tamam hadi 140 150 bilemedin 160 desen belki ama 180 e bizim motorları çıkartmanız için öncelikle motoru güçlendirmeniz gerekir çünkü 234 cc 16hp lik motorla 180 km hıza çıkabilmen için ya farklı yakıt kullanman gerekir yada 16 hp yi 25 30 hp ye yükseltebilmen gerekir imkansız değil ama motorla oynamadan mümkün değil yada güzel uzun bi rampa aşağı yol bulursun orda köklersin belki çıkar ön dişliyi büyüttükten sonra
    yada arka dişliyi küçülttükten sonra

ama motorda değişiklik yapmadan düz yolda rüzgarsız havada bu motoru 180 e çıkartamassınız çıkarttım diyenede inanmam

çünkü motorun gücü belli ve hız arttıkça bu gücün yarıdan fazlası rüzgara karşı oluşan direnci kırmaya harcanacak ve artı asvaltta karşı bi sürtünme direnci oluşacak onun içinde bi güç harcanacak ve senin motorda kalıcak 16 hpde 4 5 hp oda ancak 15 160 yaptırır sürtünmesiz olduğu zaman ve ön dişli büyüdüğü zaman

benim söyliceklerim bu kadar......
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

karınca ezmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor250
    arkadaslar kac gundur takıp edıyorum yok 18 dıslı 20 dıslı 180 yapıyor falan fılan ya gorende drag yarıslarına falan katılacagınızı sanacak ne guzel 3000 4000 ytl ye cın sayesınde motor keyfını yasıyoruz bırakın hızı suratı bu motorlar gezı motoru zevk motoru bence hızı bırakında motoru guzellestırecek aksesuar pesınde kosalım degısık fıkırlerı paylasalım toplanalım gezelım tozalım gıdıcegımız yere yarım saat gec gıdelım ama zevklı gıdelım degılmı saygılar...

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    bazı arkadaşların kartaldaki altan motor ile yada yalovadaki ünal usta ile bakım işi olacaktı ..herhangibir kararınız oluştumu.hafta sonu yaklaşıyor..bende istanbulda olursam en azından kartaldaki tamer ustanın orada yanınızda olmak isterim..hem nolacak bu memleketin hali diye laflarız biraz

Motosikleti
    Yamaha MT 07

Eywallah HUNLUATA kardeşim seninde 151 Rs varmış bi zamanlar bendede vardı şimdi yok) İnşallah RR alıcam nasip kısmetse Asyanın eniyisi görücez bakalım..
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler