Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı aytu adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar pardon yazdıklarına cevap veremedim dışarıdaydım.
    motoru denemek için aydın-izmir otobanına çıktım son sürat 175 tabi bu arada kilometre telide sizlere ömür arkamdan gelen arkadaş arabayla tespit etti sürati yoksa ben 0 dan başla birşey göremedim şimdi buna uyumlu bir km saati bulmam lazım acaba r1 lerin km saatinden mi taktırsam yapan arkadaş benim kanki olduğundan 2 gün uğraştı dişli için o yüzden bir daha yaparmı bilmem sormam lazım ama ortalama maliyeti 150-200 arası çünkü işçilik fazla yokuşta fazla bi problem olmadı sadece hızım 160 a düştü tahmin ediyorum bunda kullandığım yağında faydası var agip marka 10-40 sentetik yağ kullanıyorum litresi enson 15 ytl di...
    Kardeşim telefonunu verirmisin, dişli konusunu biz beceremedik, yada takan ustanın telefonunu verirmisin, biz dişliyi yerine sığdıramadık, bizimle dalga geçmiyorsan gerçekten müthiş bir durum, çok acele telefon lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    0 544 357 84 49 Tufan TURHANER

MSN aytu@ay-tu.net
    Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz Yada boşver tutsada farketmez

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Bu servisten fiyat alabilirmisiniz, o kadar yolu gitmiyelim, Ünal usta 45YTL ye yapmış hepsini,
    ben her iki usta ilede,, motorlarına genel olarak bakım yaptırmak isteyen arkadaşlar adına konuştum zaten...her iki ustanında bakım öncesi randevu
    almak adına ön bilgileri var...

tamer usta ile bakım ücretinde grup sayılabileceği için indirim istedim...kendisi
    gerekeni yapacağını söyledi..ücreti ise sanırım 50-60 ytl arasında olabilir..yinede gelmeden önce grup adına ücret işini bir kişi konuşarak fixleyebilir.tabii tek tek motorlara neler yapılacağınıda öğrenerek...
    kendisi işinin uzmanı bir arkadaşımız...işyeri tam profesyonelce..motor liftine kadar her şey mevcut..zaten işyerindeki ciddiyeti ilk bakışta hemen fark ediyorsunuz...

yalovadaki ünal ustada öyle..oda bu işin uzmanı..işletmesi dört dörtlük..tamer usta için yazdıklarım
    ünal usta içinde geçerli..aynı şekilde konuşunuz..yalnız ünal usta ile ücret konuşmadım...

ancak şu elektronık cihaz işine hala kafam takılıdır...
    bizim araçta bu tür ekipman ,,sensör yani cihazla veri alış verişi yapacak bir
    sistem yok..hangi test cihazını nereye,nasıl bağlayacaksınız merak ediyorum..
    eğer egzost için emisyon değerlerini ölçmek içinse o ayrı bir konudur...ve elinizde bu olmalı diye bir değer aralığı olmalı...oda yok...
    yalovadaki muhsin kardeşin motorundaki durum biraz farklı..
    yazılanlara göre her iki silindirde senkronizasyon bozukluğu varmış..ve her iki
    karbüratöre müdahale ederek çözüm sağlanmış.bu arada süpap ayarıda yapılmış ve her şey elden geçmiş..
    ama her motorda bu sorun olurmu ?bence olmaz..eğer sizlerin motorundada bu işlem yapılırsa ve sorun varsa ve sizlerde bunu teyid edersenız bu sorunun ta kendisi olur zaten

yalovadaki ünal usta bizim için referanstır çok şey anlatmaya tarif etmeye gerek yok muhsinin motoruna ne yaptıysan aynısını bizim motorlara da yapın lütfen diyecekseniz telefonunu tekrar veriyorum..
    0226 352 77 99 işyeri çiftlikköyde biraz içerde kalıyor..yol tarifi alınız..
    ama buraya giderseniz ikişerli gidin..batistanın bu konudaki fikri çok doğru..çok kişi olmak zaman bakımından ve işçilik bakımından uygun olmaz

ister kartalı ister yalovayı tercih edin...yada bir başka yeri......bende merak ediyorum motorlarını bu bakıma sokanlar için neler değişecek....

Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar, bizim greatwhiteshark'tan haberi olan var mı acaba?
    ben zaman zaman görüşüyorum.kendisinin bir kaç ülke için yurtdışına yerleşim planı var..yakında formda yazar sanırım..kendi daha iyi anlatır...

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4

Regalci arkadaşlar kusura bakmayın......

Herkese slm Ünal ustaya motorumu ayarlattım diye yazımı yazdıkdan 1 gün sonra rahatsızlandım şu anda bile inanın ateşler içindeyim iğnemi olmaya gitmeden önce yazayım dedim Uğur abim(Kaldera) sağolasın tlf. numarası Ünalın doğru ondan habersiz vermek istememiştim şimdi kendisiyle görüştüm gelmeden önce tlf açsınlar dedi çünkü işlem uzun ve motorun soğuması lazım gerekli bütün yardımı yapacakdır.
    Uğur abi haklısın bizim motorlarda arabalarda olan eloktronik aksamlar yok ölçüm cihazı içinde yaklaşık 7-8 küçük demirden memeye benzeyen parçalar var karbüratör üstünde olan bir vida sökülüp uygun meme takılıyor ince bir hortum bu her iki karbüratör motor çalıştırılıp aynı anda ölçüm yapılıyor.
    Arkadaşlar tekrar kusura bakmayın 5 gün rapor aldım ama kafamı yastıkdan kaldıramıyorum bütün eklem yerlerim ve etlerim inanın acıyo yoksa sizlere tek tek cvb. yazmak isterdim kendinize iyi bakın sıcaklardan korunun ve çok soğuk su içmeyiniz saygılar...........

Motosikleti
    kardeşim muhsin sana geçmiş olsun ,,acil şifalar dilerim..
    uygun zamanda bakım sonrası düşüncelerini motordaki değişimleri paylaşırsan seviniriz........

tekrar geçmiş olsun iyileş bir anönce ....

: Konuyu Toplam 13 üye okuyor. (10 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)
    kaldera, army, batista123, faygun, fedos, hunluata, icetoo, nurettin_, PASSAT 1.8T, REGAL-EMRE
    bakın burda kim var..ARMY
    komutanım yoktunuz uzun süredir..rahatsızlığınız tamamen geçtimi...
    en son fuarda görüşmüştük......

faygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW D250 E +FORD FIESTA TDCI ASM

Süpriz benimkide fireyi verdi!!!

Selam arkadaşlar,
    Bir haftadır motorumdan uzaktım.Yazlıktan döndüğümde kötü süprizle karşılaştım Güzel Regalim çalışmadı...Daha alalı bir hafta bile olmadı.Defalarca denememe rağmen bir sonuç alamadım.Forum tecrübelerime dayanarak bujileri kontrol ettim hemen.
    (Geçmişte Uğur abi (Kaldera) senin başına gelen aklıma çok kazınmıştı...)Tahmin ettiğim gibi kurumlanmıştı.Temizlemeye çalıştım ama nafile fayda etmedi.Şimdi uğur abi eğer sana zahmet olmazsa tecrübene dayanarak sana soracağım bende senin gibi iki tane yeni buji alıp denemelimiyim,yoksa hiç uğraşmadan servis mi çağırayım?

Bu arada daha önce servis çağıran varsa yardımcı olabilir mi?Motor Ümraniyede... Hangi servisler geliyor?Ve bana gelmelerinin maliyeti ne kadar?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu arada gezilerinizi büyük bir iştahla buradan takip ediyorum.İnşallah en kısa zamanda iştirak edeceğim.

Motosikleti
    Alıntı faygun adlı üyeden alıntı
    Şimdi uğur abi eğer sana zahmet olmazsa tecrübene dayanarak sana soracağım bende senin gibi iki tane yeni buji alıp denemelimiyim,yoksa hiç uğraşmadan servis mi çağırayım?

Bu arada daha önce servis çağıran varsa yardımcı olabilir mi?Motor Ümraniyede... Hangi servisler geliyor?Ve bana gelmelerinin maliyeti ne kadar?

Bu arada gezilerinizi büyük bir iştahla buradan takip ediyorum.İnşallah en kısa zamanda iştirak edeceğim.
    marş bastığını varsayarak yazıyorum..
    arkadaşım servise hiç gerek yok...bu bujileren al iki adet..NGK numarası CR7HSA dır..BOSCH markada var CHAMPION markasıda var..hangisi olursa al.
    kısaca kalem buji derler bunlara..birde WD40 al.
    bujileri ve herşeyi inanılmaz temizliyor..ama eski bujileride atma sakın..değişim için lazım olacaktır.
    bujileri değişince gaz koluna elini bile sürme..jikleyi çek ve marşa bas..jikle çekikken sakın gaz verme...
    bunlarda bujilerin olası arıza sepepleri

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS
    Alıntı faygun adlı üyeden alıntı
    Selam arkadaşlar,
    Bir haftadır motorumdan uzaktım.Yazlıktan döndüğümde kötü süprizle karşılaştım Güzel Regalim çalışmadı...Daha alalı bir hafta bile olmadı.Defalarca denememe rağmen bir sonuç alamadım.Forum tecrübelerime dayanarak bujileri kontrol ettim hemen.
    (Geçmişte Uğur abi (Kaldera) senin başına gelen aklıma çok kazınmıştı...)Tahmin ettiğim gibi kurumlanmıştı.Temizlemeye çalıştım ama nafile fayda etmedi.Şimdi uğur abi eğer sana zahmet olmazsa tecrübene dayanarak sana soracağım bende senin gibi iki tane yeni buji alıp denemelimiyim,yoksa hiç uğraşmadan servis mi çağırayım?

merhaba arkadaşım söktüğün bujileri kurumlu bölgesini çakmakla yak ve bujileri tekrar yerine tak. Sorunsuz çalışacaktır. Selamlar.

regal_emre;

diye sormuştum. neden soruyu cevaplamıyorsunuz. yani siz şimdi hiç piyasa araştırması yapmadan, cumburlop "regal raptor" işine girdiniz öyle mi? öyle olmadığını açıklamanız sorun mu oluşturuyor acaba? burda her arkadaş bildiğini yazar. bizi aydınlatmanızı bekliyoruz.
    sevgili topuz regal-emre birkaç kere toptan motorsiklet parçası üzerine toptancılık yaptıklarını burada yazmıştı.Çalıştıkları firmaların arasına regal raptoru aldıklarını söylemişti yanlışssam beni düzeltsin. Distrübütör de olabilir olmayabilir büyük yatırım yaptığına göre az çok bir araştırma da yapmıştır. Böyle yatırmlara cumburlop diye atlanmaz gene yanlışsam siz düzeltin. İllede çok merak ediyorsan lütfen telefon aç yada lütfen fax çek mail at belki sana böyle cevap verebilirler. Parça lazımsa gider alırsın yoksa senden herhangi bir talepleri yok. Lütfen rahat ol.
    Geçen ay Çin de olan bir arkadaşımdan regal raptorun çakmak,kemer ve deri montundan getirmesini istediğimde o bana regalin Türkiye de dist. aradığını söylemişti. Kim bilir belki 3. bir firma daha ortaya çıkar ne dersin. Saygılarımla.

Sayın regal emre sizden bu motora ait orjinal aksesuarlarla ilgili bilgi talebim olacak. Yukarıda bahsettiğim ve diğer başka aksesuar ürünlerden getirebilme olanağınız nedir? Selamlar.

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    Arkadaşlar karbüratörü kendim biraz elledim en son 175 yapan motor 180 yaptı
    Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz Yada boşver tutsada farketmez

karınca ezmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor250
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Selam Erdem bey, şimdi geldim yoldan mesajınızla karşılaştım dişli için teşekkür ederim yarın gelip alırım sakın kimseye vermeyin

Arkadaşlar, ben biliyorsunuz dişliyi değiştirmek için söktüm ama büyük dişli yerine büyük bir ihtimalle sığmıyacak, o yüzden herkes birden takmasın birimiz takıp bi deniyelim bakalım olacakmı.

Benim motorun karbüratör ayarını biliyorsunuz EMRE LTD ki Gaziantepten gelen usta ayarlamıştı motordaki değişiklikleri anlatmıştım ,ses değişti, titreşim azaldı,ekzosdaki patlama tamamen bitti, yani bizim karbüratörlerimizi ve sibop ayarlarımızı mutlaka göstermemiz gerekiyor, buda kesinlikle elektronik cihazlarla yapılır, öyle ses dinliyerek olmaz, Kaldera nın dediği istanbuldaki servislerde bu ayarlar cihazla yapılıyorsa oralarda yaptıralım, ama buradaki servisler çok pahalı diye biliyorum, ben yinede ünal ustayla görüşüp gideceğim.
    abi slm epiydir ünal usta muhabbetinizi takip ediyorum pek fazla tecrubem olmamasına karsılık arabadan bıldıgım kadarıyla bu motorlarda elektronik aksam yok peki nasıl makinayla ayar yapılıyor anlayamadım bu olay sanki biraz abartı olmasın ayrıca ıstanbulda buyuk motor tamırcılerı var hıcbırınde bu sıstem yokmukı burdan kalkıp yalavoya gıdıcez

umut_sevinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dadyw dd250E-9B
    dd250e-9b motor aldim, aslinda ben f650 yada transalp dusunuyordum ama baslangic icin 250cc uygundu, bu forumun cok etkisi var uzerimde, forumun yarisindan cogunu okumusumdur motoru almadan once, suan cok memnunum motordan, 500 bakimini gecen hafta yaptirdim, 650deyim suan, aksesuar olaylarina giricem yakinda deri cantalar, cam, sisler ve ikinci kaski alicam falan... yesilkoyde oturuyorum, telefonum 05554809679, plaka 34 fyl 16, sevgiler saygilar gorusmek dilegiyle
    [COLOR="Gray"][SIZE="1"]you can do anything you set your mind, do what you want, live how you like, whats your aim[/SIZE][/COLOR]

karınca ezmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor250
    Alıntı mjunior1782 adlı üyeden alıntı
    ArkadaŞlar Sorunlariniz Yada Aksesuarlar Konusunda Danisa Bİlİrsİnİz
    slm oncelıkle aramıza hos geldiniz rr için orjinal aksesuar bulmakta oldukca zorlanıyoruz aslında bulamıyoruz sis farları on siperlik cam ve bunun gibi aksesuarlardan nerde temin edebiliriz bu konuyla ılgılı nasıl calısmalarınız var bıldırırsenız sevınırım

Motosikleti
    Alıntı umut_sevinc adlı üyeden alıntı
    dd250e-9b motor aldim, aslinda ben f650 yada transalp dusunuyordum ama baslangic icin 250cc uygundu, bu forumun cok etkisi var uzerimde, forumun yarisindan cogunu okumusumdur motoru almadan once, suan cok memnunum motordan, 500 bakimini gecen hafta yaptirdim, 650deyim suan, aksesuar olaylarina giricem yakinda deri cantalar, cam, sisler ve ikinci kaski alicam falan... yesilkoyde oturuyorum, telefonum 05554809679, plaka 34 fyl 16, sevgiler saygilar gorusmek dilegiyle
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız iyi günlerde kullanman dileği ile...

REGAL-EMRE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    regal_emre:

benden sonra yazılmış mesajınız var. soruma hala cevap alamadım. tekrar yeniliyorum:

''emre ltd. çalışanı olup olmadığınızı tam olarak anlayamadım. ancak, emre ltd çalışanı olduğunuzu varsayarak yazmak istiyorum. topik önceki sayfalarında emre ltd.şti. için, "çinli firma galiba sarıkayalardan bahsetmemiş, farkında olmadan bayilik almışlar" gibi yazılar yazıldı. sizler gibi tecrübeli firmaların, pazar araştırması yapmadan, rakipler kimlerdir öğrenmeden böyle bir işe girmediğini biliyorum. dolayısı ile bu asılsız bir söylemdir. böyle olmasına rağmen bu konuda, bu topikten haberdar olan siz bile bir açıklama yapmadınız. bu topikte sarıkayalardan bol bol bahsediliyor. umarım bu hususta bir açıklama yaparsınız ve aslında biz okuyucuların yanıldığını ifade edersiniz. çünkü biz kullanıcılar, basit bir şey alırken bile bir çok araştırma yapıyoruz. sizler gibi büyük firmaların böyle basit bir araştırma yapmaması düşünülemez. regal parçaları getirecekseniz, Türkiye de regal aleminin içinde olan herkes bilir ki "sarıkayalar" diye bir firma var. sizin bunu bilememeniz mümkün değil. eğer mümkün ise, sizin ciddiyetinizden de şüphe etmek gerekir.''

arkadaşlar,

dünkü sitemli yazılarım sonrasında sarıkayalar'ı aradım. bursa daki servis sorununu dile getirdim. motosiklet 1 yıldır satışta ve bursa da bu 1 yıl içinde 3 servis değişti. benimle ilgilenen bey 0 258 371 65 67 nolu telefondan Mehmet Başçı bey oldu.

kendisine tüm durumu izah ettim. servis konusunda, müşterilerine layıkı ile hizmet veremedikleri için kendilerinin de mağduriyete uğradıklarını ve bu nedenle servis değitirmek zorunda kaldıklarını ifade etti. asıl sorun: anlaşma yapılan servisin daha başka bir çok motosiklet markası servisliğini yürüttüğü için iş yoğunluğu yaşadıklarını ve regaller ile yeterince ilgilenemediklerini ve bu yüzden müşteri ile sarıkayaların yüz yüze kaldığını ifade etti. parça gönderme konusunda ise, servisin isteği sonrasında kargo ile en geç 3 gün içinde türkiyenin her yerine parça teslim edildiğini belirtti (yani servis istek yaptığı anda, en geç 3 gün sora elinizde. servis istek yapmaz ise, benim gibi bekler durursunuz). benim şikayetlerimin tümüne hak verdi ve delik radyatörün yenisini göndereceğini, bu pazartesi alıp taktırabileceğimi ifade etti.

radyatör sorununu kendisine ilettim. bizim mevcut radyatörlerin alüminyum alaşımlı olduğunu ve sıcak-soğuk geçişleri arasında zamanla deforme olup delinme problemi olduğunu anladıklarını söyledi. bu sorun nedeni ile çinli firmadan satıştaki modellerdeki radyatörün ÇELİK olanlarını istediklerini ve ağustos sonu gibi bu parçaların geleceğini, eğer bekler isem benim motora bu radyatörden takılabileceğini, beklemez isem eski radyatörden takılarak.. yenisi geldiğinde yine garanti kapsamında yeni çelik radyatörü taktırabileceğimi ifade etti. ben de bu teklifi kabul ettim. mehmet bey'e buradan da teşekkür ediyorum.

ancak görünen o ki: sarıkayalar radyatör değişimi için sattığı tüm regalleri ya servise çağırmak durumunda kalacak yada bozulduğu zaman getirin değişelim diyecek.

arkadaşlar, bu topikte sarıkayalar ı en çok eleştirenlerden biriyim. yiğidi öldür hakkını yeme. şu anki gelişmeler karşısında söyleyecek söz bulamıyorum. Mehmet bey'e ''bizim arkamızda olun, size güven duyalım, yoksa bu servis yüzünden bu motosiklet biter'' diye belirttim. ayrıca motosiklet.net' den de basettim. mehmet bey siteyi aktif bir şekilde takip etttiğini gerekli tedbirleri aldıklarını ifade etti. radyatörlerin yenisinin istenmesi bile büyük bir gelişmedir ve geç kalınmış bir müdahale de değildir. çünkü, motor daha yeni 1 yılını doldurdu vede bu sezon itibari ile radyatör delinmeleri yaşanmış oldu.

arkadaşlar e-maillere cevap alamadıklarını belirtiyorlar. ben mecbur kalmasam sarıkayaları aramazdım. sorunumu servis ile çözme taraftarıyım. eğer sorununuzu servis çözmüyor ise.. yukarıda yazdığım tel nosu ile Mehmet bey'i çekinmeden arayınız. sorunun en kısa sürede çözüldüğünü siz de göreceksiniz.

ampul ile ilgili mühendis1959 yazmıştı: H4 12 wolt 35*35 watt diye tarif ediliyor. H, halojen anlamına gliyormuş. ben geçen hafta Ankara'da idim. yanılmıyorsam Ulus heykel ana caddeden ilerlerken (sıhhiyeye doğru değil-öbür tarafa doğru mevkiyi bilmiyorum) yiba çarşısı diyeceğim. zaten solda cadde üzerinde bir çok motosikletçi ve bisikletçi var. iş hanı içinde bir motosiklet malzeme satıcısında bu ampul vardı. 2,5 ytl' ye aldım. elbetteki bursa da arasa idim bulurdum. satıcı bu ampulün oto malzemeleri satanlarda biraz zor bulunabilceğini, ancak yinede sorulması gerektiğini, en iyisi motosiklet malzeme satıcıları ve motosiklet servislerine sorulması gerektiğini belirtti (satıcının kartını aldım ama, şu an yanımda değil, Ankara'daki arkadaşlar için, tekrar girdiğimde yazarım).

dün akşam, bursa Eker park denen bir yerde, bu forumda ''Bursa Mt'' üyesi olan ve diğer başka kulüp üyeliği de olan arkadaşlar ile bir araya geldik ve tanıştık. bu topikten Fuser'de vardı (regalci ikimizdik yani, regalci bir arkadaş daha vardı ama o gelemedi). çeşitli motosikletler vardı. en önemlisi, motosiklet ve kulüp ayrımı yapmadan dostluk kurulabilmesi ve kaynaşılması idi. o arkadaşlara da burdan tekrar teşekkür ediyorum.

benimle ilgili son gelişmeler böyle. bilgi paylaşımına devam
    Sayın Topuz

Firmamız çinli Regal Raptor uretıcı fırma ıle 2005 yılı subat ayında Turkıyede dıstrıbıtor fırma olmak ıcın gorusmelere baslamıstır.Bu tarıhte bıze soylenen de Turkıye ıle calısmadıkları olmustur

Testlerının ve kalıte kontrollerının burada saglıklı bır sekılde yapılabılmesı ıcın 3 model den birer adet numune sıparıs edılmıs ve mayıs 2005 getırtılmıstır.

Motorların kontrollerı yapıldıktan sonra uretıcı fırmaya hazıran ayında sıparısler gecılmıstır.

Sıparısımız uretım asamasındayken,biz diger ıthalatcı fırmanın deneme bazında bır mıktar 250E-9 getırıp sattıklarını Turkıye de ogrendık ve sıparısımızı ıptal ettık

Bahsettigimiz olay bu sure icerısınde uretıcının bize,bızlen calısmak ıstıyorsunuz numunelerı yolladık aldınız ana sıparısıde gectınız ama ben Turkıyede baska bır fırmadan sıparıs aldım gonderıyorum veya gonderdım gıbı bır acıklama yapmamasıdır.

Bılgınıze,

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    foruma iki gün giremedik,neler olmuş meğer.uğur abi dişli büyütmek bizim neyimize sakin sakin gidiyoruz işte.ice too kardeşimize çok geçmiş olsun ,umarım en yakın zamanda ayağa kalkar.pazar günü yakamoz olayı çok güzeldi devamı da olsun .yukarıda regal emre nin sarıkayalar hakkında ki açıklamalarıda ilginç.Sonuçta biz regal severlere faydası olacak her türlü yeni oluşumlara açık olmalıyız diye düşünüyorum.Kartal da ki altan motor hakkında (servis noktası-bayiliği ) bugün sarıkayalardan sadettin beyle bir görüşmemiz oldu.yarın altan motor ile bağlantıya geçecekler.Malum servis konusunda anadolu yakası oldukça zayıf kaldı.Yeniden motor alacak olsam ilk bakacağım konu servisi nerededir olur. Açıkçası pendikte bir servis noktası var diye almıştım.
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı karınca ezmez adlı üyeden alıntı
    abi slm epiydir ünal usta muhabbetinizi takip ediyorum pek fazla tecrubem olmamasına karsılık arabadan bıldıgım kadarıyla bu motorlarda elektronik aksam yok peki nasıl makinayla ayar yapılıyor anlayamadım bu olay sanki biraz abartı olmasın ayrıca ıstanbulda buyuk motor tamırcılerı var hıcbırınde bu sıstem yokmukı burdan kalkıp yalavoya gıdıcez
    Dostum aslında benim istediğim bilimsel tamircilik,kulaktan dolma veya ses dinliyerek tamir değil, bu sistem ben 18 yaşındayken yapılıyordu, ama şimdi teknoloji değişti, birçok elektronik cihaz var bunları pahalı olduğu gerekçesiyle, birde motosiklet sezonluk bir iş olduğundan servisler almıyorlar.
    Marka ve modellerini veremiyeceğim ama istenirse araştırıp kataloglarını bile getirttirebileceğim cihazlar var, mesela servislerin bir çoğu daha ampermetre kullanmasını bilmiyor, şirketler bayilikleri verirken servis yeterliliğini kontrol etmiyorlar, daha bu konuda bir standart yok, mesela bir cihaz var ki bu ünal ustada var zaten karbüratörün benzin hortumlarını bağlıyarak pistonlara giden benzinin miktarını ölçüp, her iki pistona da aynı oranda benzin gitmesini sağlıyor, mesela eskiden de kullanılan bir avans ölçme cihazı vardı distrübütörlü motorlarda kullanılırdı şimdi ise indiksiyon bobinine ve bujilere bağlanarak avans ölçülebilen cihazlar var, mesela sibop ayarını ölçebilecek bujilerin yerine takılan cihazlar var, sipopların kaçırıp kaçırmadığını veya piston sıkıştırma oranlarını ölçer, daha birçok örnek var.

İşte bu yüzden ucuz motorlarada değer veren servis ve ustalar arıyorum ben, eğer bu cihazların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız, en yakın harley,yamaha,suzuki,honda,yamaha servislerine gidip bakın adamlar ne cihazlar kullanıyorlar, ben motoru tecrübe etmek için rüzgar tüneli olan servisler gördüm, yurt dışında, herkese saygılar.

Alıntı umut_sevinc adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler, bakırköy ve civarının topiğinde de görüşelim.
    http://www.motosiklet.net/forum/show...d=1#post384160

Alıntı mjunior1782 adlı üyeden alıntı
    ArkadaŞlar Sorunlariniz Yada Aksesuarlar Konusunda Danisa Bİlİrsİnİz
    Telefon verirmisiniz.

Unicorn Knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı
    bu servis dediğin devlet hastanesinin bir önceki sokağının başında yaniarabaların tek yön diye dönüş yaptığı yerdeki ,manavın yanındaki emlakçı olmasın ?başkası isı bende bilirsem iyi olacak çünkü beylikdüzünde oturuyorum..sağol
    dediğin yerle alakası yok...turgut özal bulvarının sonunda,cengiz topel caddesinin başlangıcında,cumartesi pazarının kurulduğu yolun girişindeki yer benim bahsettiğim...(mega motor)

Kampanya

Keeway'de %30 indirim kampanyası var. RR'de neden böyle kampanyalar olmuyor ?

Motosikleti
    Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı
    Keeway'de %30 indirim kampanyası var. RR'de neden böyle kampanyalar olmuyor ?
    motor satılıyorda o yüzden arkadaşım

faygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW D250 E +FORD FIESTA TDCI ASM
    [QUOTE=kaldera]marş bastığını varsayarak yazıyorum..
    arkadaşım servise hiç gerek yok...bu bujileren al iki adet..NGK numarası CR7HSA dır..BOSCH markada var CHAMPION markasıda var..hangisi olursa al.
    kısaca kalem buji derler bunlara..birde WD40 al.
    bujileri ve herşeyi inanılmaz temizliyor..ama eski bujileride atma sakın..değişim için lazım olacaktır.
    bujileri değişince gaz koluna elini bile sürme..jikleyi çek ve marşa bas..jikle çekikken sakın gaz verme...

Uğur abi dediklerini aynen yaptım sonuç olumlu...Özlemişim çok gerçekten..Yalnız buji bulmakta zorlandım anadolu yakasında ??? Bende Gazi Motor-Bostancıdan aldım fakat onda CR6HSA vardı,bu daha iyi felan gibilerinden konuştu,başkada pek seçeneğim olmadığı için aldım.En azından motorum artık çalışıyor.Tabi bu arada aküyü baya yemişiz,bende arabadan takviye yaptım bizim Regal'e canavar gibi çalıştı acaba arabadan takviye yapmanın bir sakıncası var mıdır?Neyse yardımın için sana ve Hunluata'ya çok teşekkür ederim.Birde bu kurum işi sık sık tekrarlayacak mı acaba çok merak ediyorum?Sizler nasıl çözüyorsunuz?Yani kesin garanti bir çözümü var mı?Platin buji gerçek çözüm mü?Belki Topicin diğer sayfalarında bunları bir çok kez tartıştınız ama artık o kadar çoğaldıki sayfalar, bulmakta çok zorlanıyorum.
    Herkese selamlar...Bu arada motorunu yeni alıp aramıza katılanlara bende hoşgeldiniz diyorum.Hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileklerimle...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler