Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    şu lastik konusu,benim motorda normalin dışında kayma olmuyor,yeni egzoslu tiplerin lastiklere baktım da kenda yazıyor,öncekilerde yani bizimkilerde ise duro etkisi var mıdır acaba?
    can sende değiştiriyordun galiba motoru?
    yılbaşından sonra değişik tipleri gelirse ,boylarına göre(maşallah can da atilla da sulak yerde büyümüş sanki) RR lendiririz gene

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı hunluata adlı üyeden alıntı
    hocam seni senin termoya havale ediyorum o icabına bakar.

Arkadaşlar bakmayın siz onun öyle söylediğine transalp alalı bayağı oldu ama regalin sayfalarını ziyaret edemeden de yapamaz. Öyle değilmi Atilla Hocam
    Bende şaka yapmıştım zaten,Atilla kardeşime eninde sonunda yine bir regal aldıracağız

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Özellikle lastiklerin performansını çok merak ediyorum, biraz kullanıp değerlendirirsen hepimiz seviniriz, ben çok şikayetçiyim arka lastiklerimden buzda gider gibi o kadar çok kayıyorki, bi gün asfaltla tanışacağım diye korkuyorum.Senden dört gözle haber bekliyorum.
    neler.
    .[/QUOTE]

aman bu akşam tanışmayalım asfaltla falan abi biz lazımız buralar

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS

İtina ile paten yapılır

Lastik konusu açılınca yazmadan geçemedim. Cumartesi sultanahmete gitmek için dükkandan çıktım. Salıpazarında 38 plakalı bir araba önümde ani fren yapınca aniden vites düşmeye ve frene asılmaya başladım. Halimi görmeliydiniz gidonum solumdaki arabay dönük vaziyette belki 10 metre yolda kaydım. Arkadan motorla gelen arkadaş biz kesin düşer dedik diyor ama çok şükür atlattık. Bende ilk fırsatta lastiklerimi değiştireceğim. Çünkü bu belki üçüncüü kez başıma geliyor. Lütfen dikkat edin.

Motosikleti
    Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı
    şu lastik konusu,benim motorda normalin dışında kayma olmuyor,yeni egzoslu tiplerin lastiklere baktım da kenda yazıyor,öncekilerde yani bizimkilerde ise duro etkisi var mıdır acaba?
    Benim lastik kenda marka, önceleri böyle değildi 4000Km deyim şu an, hele bugün kuru yerlerde bile kalkışlarda kaydırdı.
    Aklıma şöyle birşey geldi, fort min, veya BMC min yani arkadan çekişli araçlarda bütün ağırlık önde yani arkası hafif olduğundan çok kayardı hele ıslak yerlerde kalkış bile yapamazdık, bende bu minibüslerin arkasına 2 adet kaldırım taşı koyardım, hiç kaymazdı, şimdi sanki bu motorlarda da öyle dikkat ediyorum bütün ağırlık önde, arkası hafif, mesela bu motorun ön tekeri havaya kalkmıyor ancak 2 kişi binersen kalkıyor yoksa arka pati çekiyor.

Bu yüzden lastik faktörüne acaba diyorum, lastiğini değiştiren arkadaşın raporunu bekliyeceğim.

Alıntı GÖKSEL... adlı üyeden alıntı
    .
    aman bu akşam tanışmayalım asfaltla falan abi biz lazımız buralar [/QUOTE]

Hadi yahu çıkmıyormusun, seni ömürde bekliyorum, 10 dakikadır buradayım millete regal i anlatmaktan susuz kaldım. Sen binersen arkama kesinlikle kaymaz, nede olsa 120Kg varsın

Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    intercom tek başıma geldim,arkada çadır tulum yedek kaskla beraber,
    rüzgar zorluyor adamı ama her motorda olan şeyler,uzun yola çıkmadan heryeri sök iyice bir kontrol et vidaları, esenköyden geçtim bu tarafa motor çok zırıltılıydı,canımı sıktı gelince arkadaşla döktük motoru şanzımanın arkasındaki metal korumayı bir çıkardım bi alyan vida var boşta diğeri de yalama olmuş zincir ise allahlık,zinciri benzinle yıkadım,oto sanayiden vida aldım,motorun üzerinde ne kadar vida varsa hepsini gözdem geçirdim,sıktım,depoyu bile boşalttım,şimdi maşallahı var 5000 e kadar motorda bir vida sıkmamıştım,aman siz de benim gibi yapmayın,şimdi çıt kalmadı motorda,bakmasam o dediğim vidalar egzozu tutuyor bi düşseydi yolda allah korusun
    motor çok keyifli daha önce artçıyla iğneadaya gitmiştim ben 80 arkadaş 75 eder 155 kg,otobanda verdik gazı bana mısın demedi 120-130 asfalt ağladı be
    zamanında vites değiştirir veya küçültürsen seni sıkıntıya sokmaz,atrçın yerinde durmayan biri değilse tabi

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    metzler LASTIK üstün bir lastiktir. sadece motor, scooter ve özel is araclarin lastiklerini üretir. eger maddi durumunuz el veriyor ise hic beklemeden alin kayma, frenleme mesafesi ve benzin tasarufu ile ödülenirsinz.

bu ara bi de sizlerden bir cevab alabilsem ne mutlu olurum.... yok mu hic aranizda artici ile beylikdüzüne, E-5 de camlicaya tirmanan? süratiniz 60-70 arasina kadar iniyormu????
    all you need is love

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    yılbaşından sonra değişik tipleri gelirse ,boylarına göre(maşallah can da atilla da sulak yerde büyümüş sanki) RR lendiririz gene
    Merhaba Coşkun,
    Yeni motoru aldım. Şimdi RR'ı satıyorum. RR sayesinde acemiliğimi attım ve motor dünyasına adım attım. Yapmış olduğum 3400 km.de çok keyifliydi.
    Bugüne kadar sadece radyatörü delindi ve değişti. Onun haricinde hiçbir sorun yaşatmadı.
    Atilla hazır başbakandan izin almışken bir etkinlik düzenleyelim yine.

Motosikleti
    üzerinde ne kadar vida varsa hepsini gözdem geçirdim,sıktım,depoyu bile boşalttım,şimdi maşallahı var 5000 e kadar motorda bir vida sıkmamıştım,aman siz de benim gibi yapmayın,şimdi çıt kalmadı motorda,bakmasam o dediğim vidalar egzozu tutuyor bi düşseydi yolda allah korusun

cevabin icin tesekkür ederim.
    vidalari kontrölden gecirmek gercekten cok önemli.... BMW, Harley gibi markalarin kitapciginda biel "her yolla cikmadan evvel tüm vidalari kontrol edin" diye uyarida bulunur. sen 5000 km kadar iyi gitmissin. aldigim her motorda erisebildigim tüm vidaleri söküp, hafif bir yapistirici (silikon da olabilir) yeniden sikiyorum. ne olur ne olmaz hesabi
    all you need is love

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı intercom adlı üyeden alıntı
    bu ara bi de sizlerden bir cevab alabilsem ne mutlu olurum.... yok mu hic aranizda artici ile beylikdüzüne, E-5 de camlicaya tirmanan? süratiniz 60-70 arasina kadar iniyormu????
    Dostum burası 24 saat online hizmet veren teknik servis değil. Sorunu okuduktan sonra verebilecek cevabı olanlar zaten verir. Son iki sayfada bununla ilgili iki sitemin olmuş. Herkesin tek tek girip "ben E-5'te Çamlıca'ya tırmanan yolu bilmiyorum, hiç çıkmadım" demiyor olması senin sorunla ilgilenmiyor anlamına gelmez.

Israrın üzerine ancak şu bilgiyi verebilirim. Sapanca gezisinde artçım vardı. Grup sürüşü yapmıştık ve hiç bir rampada süratimi kaybetmeden gruptan kopmadan ve de motoru zorlamadan yol alabildim. Ayrıca -eğer biliyorsan- Kartepe'ye tırmanışımız da rahat oldu. Yine artçımla beraber virajlar hariç 50'ın altına düşmedik sanırım. İki viraj arasındaki kısacık rampalarda bile istediğimiz sürate çıkabiliyorduk.
    Kısaca; Bu motorun çekişiyle ilgili bir sorunu olan olmadı. Tabii bu biraz da beklentiyle alakalı. Ben memnunum, herkes memnun...

Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    bu arada eski sayfaları anca okudum da Muratçım bizden o kadar kolay kurtulamazsınyeni çalıştığın yeri de öğrendik gelip basacağız orayı
    can yeni motorun da hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız inşallah

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    arkadaşlar hafta sonu için bir program yapalımmı,ne dersiniz..?
    seyahatten yeni geldim.motorun arka fren pedalı bayağı bir düşüktü.dün pedalı kaldırdım.şimdi iyi oldu.ama bu seferde kontak açıkken fren lambası direk yanıyordu..fren müşür yayını az uzattım oda düzeldi..

hafta sonu için önerileriniz varsa değerlendirelim...
    aykondan murat beyin işten ayrılmasına üzüldüm..gerçi aykona ben hiç gitmedim servise falan.
    ama fuarda şahsıma ve diğer arkadaşlara gösterdikleri alakayı hiç unutmam...

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar hafta sonu için bir program yapalımmı,ne dersiniz..?
    seyahatten yeni geldim.motorun arka fren pedalı bayağı bir düşüktü.dün pedalı kaldırdım.şimdi iyi oldu.ama bu seferde kontak açıkken fren lambası direk yanıyordu..fren müşür yayını az uzattım oda düzeldi..

hafta sonu için önerileriniz varsa değerlendirelim...
    aykondan murat beyin işten ayrılmasına üzüldüm..gerçi aykona ben hiç gitmedim servise falan.
    ama fuarda şahsıma ve diğer arkadaşlara gösterdikleri alakayı hiç unutmam...
    Mümkünse pazar akşamüstü olsun, haftaiçi ve c.tesi adapazarı'nda kalmak durumundayım, iş vesilesiyle. Bitmiyor iş, otobüs-kamyon-jip-bip derken bipliicez bi' gün ama du' bakalım.

Adapazarı'na yolu düşen olursa beklerim, beraber bir kafve içeriz. Telefonum 0532 560 17 12.

Sevgiler,
    AA.
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

faygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW D250 E +FORD FIESTA TDCI ASM

Herkese selamlar...

Sevgili RR'ciler merhaba,
    Adım Fatih,
    Günlerdir okuduğum sayfalar dolusu forum yüzünden gözlerim bozulacak olsada en sonunda sayenizde en doğru kararı verdiğimi düşünerek bugün "Regal Raptor DADYW 250 E9" motorumu Gaziosmanpaşa Bayiisi Atakan Motor Show'un sahibi Gökhan Bey den(gerçekten çok ilgiliydi ve çok yardımcı oldu,reklam olmasın ama herkese tavsiye ederim.) aldım.Onda siyah kalmadığı için beraber Aykon'a gittik ve oradan aldık.Plaka işlemleri hallolunca sanırım yarın akşam teslim alacağım.
    Kardeşimle beraber bineceğiz inşallah.Bu forum vasıtası ile sanal olarak tanıdığım hepinizi, gerçekten şahsen tanımayı çok isterim.
    Herkese tekrar teşekkür ederim.
    Fatih Aygün

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    metzler LASTIK üstün bir lastiktir. sadece motor, scooter ve özel is araclarin lastiklerini üretir. eger maddi durumunuz el veriyor ise hic beklemeden alin kayma, frenleme mesafesi ve benzin tasarufu ile ödülenirsinz.
    QUOTE]

Benim aldığım modelde kampanya vardı bir üstmodel neredeyse 2 katı o yüzden düşünen arkadaşlar kaçırmasın derim

Özellikle lastiklerin performansını çok merak ediyorum, biraz kullanıp değerlendirirsen hepimiz seviniriz, ben çok şikayetçiyim arka lastiklerimden buzda gider gibi o kadar çok kayıyorki, bi gün asfaltla tanışacağım diye korkuyorum.Senden dört gözle haber bekliyorum.
    neler.
    .
    neredeyse tüm cruiser tarzı çin malı motor kullananlar lastiklerden şikayetçi bence hiç düşünmeden değiştirin güvenlik çok önemli Metzeller da tanınmış bir marka tabi ben sonuçları yazıcam ama performansın anlaşılması için sıfır lastiğin 100-120 km yapması gerekiyormuş. o da 1-2 gün demek. benim asıl merak ettiğim balata ve disk performansı firenleme de onlarda önemli Lucas YAMAHA HONDA gibi motorlara takılıyor. şu an bişey demek için erken ama lastiklerin yeni olmasına rağmen fren mesafesinin hissedilir biçimde düştüğünü söyleyebilrim.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]RR250cc [/SIZE][/FONT]

rainstorm10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dadyw class 34 UG 1690
    merhaba sevgili regalciler..gri rr class sahibiyim.henüz 64 km.de.dahası ehliyetmi almama sadece 1 hafta kalmıştı.ailemden gizli aldığım canım ciğerim herşeyim motorumu annemin günlerdir ağlayarak sürekli araması ve hatta artık ya motor ya ben demesi üzerine deyim yerindeyse ağlaya ağlaya satmak zorundayım.daha ona doyamadan ayrılmak şu ana kadar yaşadığım acıların e büyüğü.abartmıyorum..ona çok iyi bakacak olanlar arasın lütfen..saygılar hepinize..05434395570

Motosikleti
    Alıntı faygun adlı üyeden alıntı
    Sevgili RR'ciler merhaba,
    Adım Fatih,
    Günlerdir okuduğum sayfalar dolusu forum yüzünden gözlerim bozulacak olsada en sonunda sayenizde en doğru kararı verdiğimi düşünerek bugün "Regal Raptor DADYW 250 E9" motorumu Gaziosmanpaşa Bayiisi Atakan Motor Show'un sahibi Gökhan Bey den(gerçekten çok ilgiliydi ve çok yardımcı oldu,reklam olmasın ama herkese tavsiye ederim.) aldım.Onda siyah kalmadığı için beraber Aykon'a gittik ve oradan aldık.Plaka işlemleri hallolunca sanırım yarın akşam teslim alacağım.
    Kardeşimle beraber bineceğiz inşallah.Bu forum vasıtası ile sanal olarak tanıdığım hepinizi, gerçekten şahsen tanımayı çok isterim.
    Herkese tekrar teşekkür ederim.
    Fatih Aygün
    Dostum aramıza hoş geldin,

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER,

Alıntı rainstorm10 adlı üyeden alıntı
    merhaba sevgili regalciler..gri rr class sahibiyim.henüz 64 km.de.dahası ehliyetmi almama sadece 1 hafta kalmıştı.ailemden gizli aldığım canım ciğerim herşeyim motorumu annemin günlerdir ağlayarak sürekli araması ve hatta artık ya motor ya ben demesi üzerine deyim yerindeyse ağlaya ağlaya satmak zorundayım.daha ona doyamadan ayrılmak şu ana kadar yaşadığım acıların e büyüğü.abartmıyorum..ona çok iyi bakacak olanlar arasın lütfen..saygılar hepinize..05434395570
    İnan çok üzüldüm herhalde en iyi seni ben anlarım çünkü uzun yıllar önce benimde başıma gelmişti, sen bu cumartesi annene okan bayülgenin programını izlettir, hepimiz oradayız belki fikri değişir.

Dostum sende ne motoru var, hangi motor için bu bilgiyi istiyorsun?
    Eğer regali soruyorsan, regal artçıyla en dik rampalarda bile 3 ün altına düşmez, hatta artçıyla dik rampada durup kalktım denemek için tabii, hemen 3.vitese kadar çıktı, yani anlıyacağın regal haramidere rampasını artçıyla 60Km altına düşmez,hatta ben 80-90 4 vites çıkıyorum.

Motosikleti
    Dostum sende ne motoru var, hangi motor için bu bilgiyi istiyorsun?
    Eğer regali soruyorsan, regal artçıyla en dik rampalarda bile 3 ün altına düşmez, hatta artçıyla dik rampada durup kalktım denemek için tabii, hemen 3.vitese kadar çıktı, yani anlıyacağın regal haramidere rampasını artçıyla 60Km altına düşmez,hatta ben 80-90 4 vites çıkıyorum.

uzun rampalarda agir vasitalar 40 ile 60 km/h arasi ilerliyorlar. sende bu süratin icinde isen seni un ufak edebilecek kamyonlardan korkmaya basliyorsun. Bende bu sorunlari tanimadigim 67 HP gücünde bir Kawasaki var, fakat bu güzel kizim almanyada ve senenin yarisini orda yasadigimdan getirmeyide düsünmüyorum. Istanbulda ulasimimi kolaylastirmak icin cok memnun kaldigim bir mondial scooterim var, fakat onunla uzun ve keyifli bir yolculuk yapilamiyor. Bu sebeten ya bir RR yada kanuni tiger ile oynasiyorum, RR ler daha gösterisli, su sogutmali ve daha kaliteli görünüyorlar (ki tahminen de öyledirler) Tiger ise Yüksek oturma posisyonu ile trafigte RR ye nazaran bir emniyet sagliyor. Burasi RR cilerin topigi disardan katilip sizlere (galiba sinir bozucu??) sorular soruyorum. CEVAP veren zahmet eden herkeze cok tesekkür derim arkadaslar.
    verdiginiz cevablar icin tesekkür ederim
    all you need is love

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    yok mu taksitle RR satan biri/bi yer
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    Değil mi? E sen bir daha gelirsin bizimle dereye, denize bilmem nereye... boğmazsak görürsün!.. Motosikletime laf ettirmem!
    Eheheh dayak yiyeceğimiz belli oldu.
    Şimdi çevirelim kazı yanmasın: Yahu ben senin motosikletine laf etmedimki, kendi eski motoruma söylendim. ;)

Arkadaşım, bu topikte böyle bir şey söyliyemezsin sattım kurtuldum diyemezsin, sadece nedenlerini tek tek açıklarsın, insanlarda regalin ne kadar kötü bir motor olduğunu anlar.
    Ben şahsen hiçbir sorun yaşamadım benim kadar da bu motoru hor kullanan olacağını sanmıyorum, yaptığım tek şey motorun orjinalliğini bozmuyorum.

Senden tek istediğim neden regalden bu kadar nefret ettin lütfen buraya yaz da bizde bilelim, bidahada sebepsiz bi şekilde sattım kurtuldum deme, bekliyorum kardeşim şikayetlerin neler.
    İşin maddi kısmını tamamen gözardı ederek başlıyorum anlatmaya.
    Buradaki birçok arkadaşımızın ilk motoru RR.
    O yüzden RR kullanıcısı çok kimse bir japon ile RR arasındaki farkları görmediği için hep olumlu yönünden bakıyoruz olaya.
    RR "bana göre" iyi bir başlangıç makinesi, çekik gözlerin içindeki alınabilecek tek marka.
    Ama dediğim gibi eskiden japon (veya alman, italyan, vb) bir makine kullandı iseniz göreceksiniz ki size gayet yetrsiz gelecek.
    Her sabah uyandığınızda acaba bugün aküsü bitecek mi, çalışacak mı, vurduracaz mı, gezilerde iken yol yardım çağıracaz mı, o servisin berbatlığı bu servisin parça yokluğu bizi ne kadar etkileyecek, acaba beygir gücü harbiden kaç bu aletin, şuna orijinal aksesuar nerden bulurum gibi sorunlarınızı dert etmiyorsanız (Ben uzun süre dert etmedim, ama bir yere kadar) tabii ki kullanılacak en iyi makine RR.
    Ama bir de benim gibi bir noktada kayış kopunca üzerine benzin döküp yakasınız geliyor.
    Ben çok şükür RR'ı yakmadan kurtuldum.

Alıntı hunluata adlı üyeden alıntı
    hocam seni senin termoya havale ediyorum o icabına bakar.

Arkadaşlar bakmayın siz onun öyle söylediğine transalp alalı bayağı oldu ama regalin sayfalarını ziyaret edemeden de yapamaz. Öyle değilmi Atilla Hocam
    RR ı satsak da, dostlarımız burada.
    Makine TA ama mekan RR

Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Katılıyorum Atilla iyidir.
    Kurtuldum lafının altında art niyet aramayın lütfen.
    Arkadaş biraz büyüktür de kendine daha uygun bir motor aldı.
    Bu arada Atilla E-5 de yakalarsam lütfen önümden çekil
    Eywallah dostum, anında grup sürüşüne geçer ve artçı olurum

Şaka bir yana RR da en büyük sıkıntım yavaşlayarak sağa dönmekti. Virajda arka frene basmak zorunda kalıyordum ve frene basrken çekemediğim sağ dizime çarpan direksiyon nedeni ile de sağa dönemiyordum
    Bunun çözümü olarak direksiyonu yüseltmem gerekiyordu ama ben işi olumsuz tarafından görüp değiştirmek için bir bahane daha ürettim kendime

Şaka bir yana terminatör ü motorcu yapmak için şimdiden turlara başladık.
    Mini moto bulursam bu yaz ona da ufacık birşey alacağım ki çekirdekten yetişsin.
    RR mini moto getirirse Termo'yu anında RR cı yaparım.

Bu aralar bende MX (Cross) a merak sardım. RR cross getirsin ilk alan ben olacağım.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler