Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar günaydın,
    Dünkü darülaceze ziyareti, ziyaretin ardından kazada vefat eden arkadaşlar için yaptığımız toplu sürüş,taksim meydanındaki pankartlı gösteri atılan 3 tur ve ardından dolmabahçedeki basın açıklamasıyla bitti, katılanlara katılmak isteyipte katılamıyan herkese çok teşekkür ederim.

Regalciler yine kalabalık bir gruptu, hepinize teşekkür ederim.

Tüm planlarını değiştirip ziyarete katılan kardeşlerimi de kutluyorum.

ARTIK TÜM MOTOSİKLET SAHİPLERİNİNDE HİÇ OLMAZSA AYDA BİRGÜN BU HAYIR İŞLERİNE VAKİT AYIRMASI GEREK, BANİM İHTİYACIM OLMAZ DEME KARDEŞİM, DÜN DARÜLACEZE DE DİNLEDİĞİMİZ HAYAT HİKAYELERİNİ SENDE DİNLESEYDİN, TÜM BOŞ VAKİTLERİNİ ORADA GEÇİRİRDİN.

NE OLDUM DEME NE OLACAĞIM DE.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=18443

Bu adresten Darülaceze resimlerini görebilirsiniz mutlaka bakın.

İşte verilen teşekkür yazısı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Darülaceze ziyaretinde 8-10 kadar RR vardı. Bu sayede Aksu abiyle de tanışmış oldum. Toplam motosiklet sayısı da yanılmıyorsam 70 civarındaydı. En sade tabirle katılan motosikletlerin %10 RR'dı diyebilirim. Bu, genelleme yapmak için kıstas olamaz belki ama herhangi bir pazar günü düzenlenen bir etkinlikteki RR oranının %10 olması büyük bir hızla büyüdüğümüzü, tam olarak gösteremese de işaret ediyor denebilir.
    Daha önce bu başlıkta söylendiği gibi sanırım Regal Raptor Türkiye'nin motosikleti olacak. Ve biz bu oluşumun ilkleri olacağız

Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar,

Dün Keeway, Jinlun vb. gibi markaları satan bir firmayı gezerken neden regal raptor satmadıklarını sorduğumda bana, bu firmanın iflas ettiğini söylediler ve ileride bir takım sorunlar çıkabileceğini (yedek parça, servis ...vb), böyle bir riske girmek istemediklerini belirttiler. Bu konu ile ilgili formda da bir takım söylentileri okudum ama kesin bir bilgi yok. Nedir bu durumun aslı ?

Bilen var mı ?

minardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R-R
    Arkadaşlar,

Dün Keeway, Jinlun vb. gibi markaları satan bir firmayı gezerken neden regal raptor satmadıklarını sorduğumda bana, bu firmanın iflas ettiğini söylediler ve ileride bir takım sorunlar çıkabileceğini (yedek parça, servis ...vb), böyle bir riske girmek istemediklerini belirttiler. Bu konu ile ilgili formda da bir takım söylentileri okudum ama kesin bir bilgi yok. Nedir bu durumun aslı ?
    bir bilen varsa
    HELL FIRE

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Yazlıklarını, tatillerini bir günlüğüne feda edip te gelmiyenleri kınıyorum, bilgisayarın başında oturup burada konuşmakla bu işler olmaz, ayrıca bir ay önceden ilan ettiğimiz bu tarihte gezi düzenleyip, ve bu gezileri tercih edenleride kınıyorum.
    Tüm planlarını değiştirip ziyarete katılan kardeşlerimi de kutluyorum.
    müslüm abi bu kınama gereksiz bir çıkış. gelmeyenlerin geçmişte ve şim neler yaptıklarını, gelecekte neler yapacağını bilemessin. birilerinin sadece sizinle beraber gelmemiş olması nasıl biri olduklarını göstermez.

bence bu yazından kınamayla ilgilki kısmı çıkarmalısın.

Arkadaşlar,

bir laf vardır kedi uzanamadığı çiğere mındar dermiş. sana da sarıkayaların iflas ettiğini söyleyen firme veya firmeler da aynı durumdalar. sarıkayalar firmasını biraz araştırırsan motor getirmenin dışında bir çok işle ilgilendiklerini görürsün. Regal Raptor' un kendi fiat katagorisin de son 3-4 aydır diğerlerine karşı satış üstünlüğün den dolayı yapılan karalamadan başka birşey değil söylenenler.

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    mühendis 1959 daha önce sabahları çalıştıramama sorunuma verdiğin detaylı cevaptan dolayı çok teşekkür ederim.
    sayende ve bujileri değiştirmem sonucunda sabahları tek marşla çalışıyor.
    kaç gün beklediği önemli değil tek marşat alıyor.
    maşallah nazar değmesin
    tekrar ilgine ve bilgine teşekkür ederim.

Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı
    bir laf vardır kedi uzanamadığı çiğere mındar dermiş. sana da sarıkayaların iflas ettiğini söyleyen firme veya firmeler da aynı durumdalar. sarıkayalar firmasını biraz araştırırsan motor getirmenin dışında bir çok işle ilgilendiklerini görürsün. Regal Raptor' un kendi fiat katagorisin de son 3-4 aydır diğerlerine karşı satış üstünlüğün den dolayı yapılan karalamadan başka birşey değil söylenenler.
    Bir yanlış anlaşılma var kimse sarıkauyalar iflas etti demiyor, regal raptoru yapan çinli firma iflas etmiş !!!

Motosikleti
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı
    müslüm abi bu kınama gereksiz bir çıkış. gelmeyenlerin geçmişte ve şim neler yaptıklarını, gelecekte neler yapacağını bilemessin. birilerinin sadece sizinle beraber gelmemiş olması nasıl biri olduklarını göstermez.

bence bu yazından kınamayla ilgilki kısmı çıkarmalısın.

.
    Özür dilerim herkesten Erdem kardeşim galiba, söylediklerim maksadını aştı, arkadaşlardan özürdilerim.Yazdıklarımı da sildim.

Alıntı freeman adlı üyeden alıntı
    mühendis 1959 daha önce sabahları çalıştıramama sorunuma verdiğin detaylı cevaptan dolayı çok teşekkür ederim.
    sayende ve bujileri değiştirmem sonucunda sabahları tek marşla çalışıyor.
    kaç gün beklediği önemli değil tek marşat alıyor.
    maşallah nazar değmesin
    tekrar ilgine ve bilgine teşekkür ederim.

Rica ederim kardeşim, bu iki teker kardeşliği

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    evet sonunda kafayı toparladım..

müslüm abi ben iş dolayısı ile gelemicemi bildirmiştim.

sonra

Regal Raptor'e olan ilgim geçen haftaki batu'nun doğum günü buluşmasında birden parladı.. Alışma devresinde olduğumdan scooter ile başladım ancak ehliyet'imi ağustıos başı alacağımdan trafiğe pek çıkmıyorum... Hatta çok istememe rağmen buluşmalara bile artçı olarak katılıyorum. Kafamdaki birçok motorsiklet düşüncesini RR'ı ilk gördüğümde kesinleştirdim. Bütüüüüüüüüüüüüüüün 219 sayfayı da okuduktan sonra başıma gelecekleride biliyorum. ilk 600 km içinde radyatör delinmesi, artçı'nın selesinin rahatsız olması, gece sürüşlerinde ışığın yetersiz olması v.b. şeyleri zaten çözmüşsünüz.

Eh birde çok güzel işçiliği ve anladığım kadarı ile sohbeti ile de sizleri fethetmiş bir servisimiz de var. Daha ne olsun...

ehliyet işi bu haftasonu hallolacağına göre geriye bir tek RR almak kalıyor ki bu konuda yardım etmenizi isteyeceğim.

Hepinizin yolu açık rüzgarınız bol olsun... Bende artık RR'cıyım...
    İşin özü [B]VARMAK[/B] değil [B]YOLDA OLMAK[/B]'tır. :cat:

okan0055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRİLİA CAPONORD ETV1000-APRİLİA PEGASO 650 İE
    arkadaşlar merhaba bu çarşamba istanbula gideceğim işimle ilgili olarak .gitmişkende motosiklet için kıyafet bakmak istiyorum tahtakale veya yeşildirek piyasasında bu tip kıyafetlerin satıldığını duymuştum içinizde bilen veya alışveriş yapan arkadaşlar varmı .bi yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar kazasız belasız sürüşler hepinize

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki intruder C800
    Alıntı okan0055 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar merhaba bu çarşamba istanbula gideceğim işimle ilgili olarak .gitmişkende motosiklet için kıyafet bakmak istiyorum tahtakale veya yeşildirek piyasasında bu tip kıyafetlerin satıldığını duymuştum içinizde bilen veya alışveriş yapan arkadaşlar varmı .bi yardımcı olabilirseniz sevinirim saygılar kazasız belasız sürüşler hepinize
    Sevgili hemşehrim, motosiklet giyim kuşam aksesuar mağazalarının yoğun olduğu yerler Sirkeci ve Kızıltoprak. Bağlarbaşı'nda da satış yapan yerler var. Açıkçası ben Sirkeci'ye de Kızıltoprak'a da uğradım, ürün fiyatları standart. Aynı fiyat çizelgesiyle satış yapıyorlar, en azından bana öyle rastladı. Belki mağaza bazında nakit alımlarda kendi kar marjlarına göre iskonto oranları değişiyordur.

Ben de bir arkadaşıın tavsiyesiyle www.wheelup.biz internet sitesinden satış ordinosunu verdim. Mağazayla yazıştık, satış teyidinde netleşmek için. Türkiye piyasasına göre %40 daha ucuz fiyatlar. sadece 90 euro taşıma ücreti ödeniyor ama tek parçada bu fark ortadan kalkıyor. Örneğin Nolan N102 , 166 Euro. Türkiye'de 270 Euro.

Tabii işlem riski tamamen sizde. Karşı tarafın ürünü gönderip göndermeyeceği, ürünü alana kadar risk oluşturuyor, tıpkı benim şu anda yaşadığım süreç gibi. İtalyan'lara pek güvenilmez ama bakacaz. En kötü ihtimalle bin nasihatten iyi olabilecek bir musibetle karşılaşırız...Fena olur tabii, sarsar.. .

Memlekete sevgiler...

Motosikleti
    Alıntı standart adlı üyeden alıntı
    evet sonunda kafayı toparladım..

müslüm abi ben iş dolayısı ile gelemicemi bildirmiştim.

sonra

Regal Raptor'e olan ilgim geçen haftaki batu'nun doğum günü buluşmasında birden parladı.. Alışma devresinde olduğumdan scooter ile başladım ancak ehliyet'imi ağustıos başı alacağımdan trafiğe pek çıkmıyorum... Hatta çok istememe rağmen buluşmalara bile artçı olarak katılıyorum. Kafamdaki birçok motorsiklet düşüncesini RR'ı ilk gördüğümde kesinleştirdim. Bütüüüüüüüüüüüüüüün 219 sayfayı da okuduktan sonra başıma gelecekleride biliyorum. ilk 600 km içinde radyatör delinmesi, artçı'nın selesinin rahatsız olması, gece sürüşlerinde ışığın yetersiz olması v.b. şeyleri zaten çözmüşsünüz.

Eh birde çok güzel işçiliği ve anladığım kadarı ile sohbeti ile de sizleri fethetmiş bir servisimiz de var. Daha ne olsun...

ehliyet işi bu haftasonu hallolacağına göre geriye bir tek RR almak kalıyor ki bu konuda yardım etmenizi isteyeceğim.

Hepinizin yolu açık rüzgarınız bol olsun... Bende artık RR'cıyım...
    Dostum fazla gecikme, seni de aramızda görmek istiyoruz,regalcilerin toplanma gününe aramızda ol,sana elimizden gelen ne varsa yaparız merak etme

Bir yanlış anlaşılma var kimse sarıkauyalar iflas etti demiyor, regal raptoru yapan çinli firma iflas etmiş !!!
    Yarın ilk işim çindeki firmaya email atacağım,gelen cevabı da size söylerim.Ben böyle birşey olacağına inanmıyorum çünkü bu fabrika sadece regal üretmiyorki.

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle yanlış anlaşma var çünkü forum da geçmiş sayfalar da sarıkayaların iflasından söz ediyorlardı.

gelelim bayinin sözüne. emin olki perakende satış yapan mağazalar o dönem de ne çok satıyorsa ve para kazandırıyorsa onu satmak isterler. yurt dışındaki üretici firma kimmiş ne durumdaymış umursamazlar. senin konuştuğun mağaza kesinlikle regal satışı yapmak için bayilik alamamıştır ve bu nedenle çindeki fabrikanın durumunu uyduruyor.

müslüm abinin de dediği gibi firma sadece regal üretmiyorki. üstelik çin gibi bir ülke de tüm dünyaya satış yapabilen bir firmayı (ne çeşit ürün olursa olsun) devlet politikası gereği ayakta tutarlar. iflas etmesi mümkün değil.

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Özür dilerim herkesten Erdem kardeşim galiba, söylediklerim maksadını aştı, arkadaşlardan özürdilerim.Yazdıklarımı da sildim.
    asıl büyüklük yanlış yaptığını anlayınca bundan geri adım atmaktır. müslüm abi sen de yukarı da yazdıklarınla seni yanlış tanımadığımızı göstermiş oldun.

teşekkür ederim abi

sevgiler saygılar

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    erdem regalcileri ne zaman buluşturacaksın dostum...yer ve zaman seçimini bekliyoruz arkadaşım.kendine iyi bak.....

evet saygı değer regal raptor kullanıcıları dostlarım bi buluşup tanışalım artık..
    herşey gönlünüzce olsun.....

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Slm arkadaşlar BABAADAM sana katılıyorum bu cuma akşamı buluşmaya nedersiniz Erdem abi bir organizasyon yapmanı bekliyoruz

Bu gün Lastikleri değiştirdim benimkiler buzda gider gibi kayıyordu
    Arka lastik 90/100- ME77F 65 Euro (KDV dahil)
    Ön lastik 90/90- ME22 25 Euro (KDV dahil)

http://www.metzelermoto.com/en_86/ti...roductid=16797

metzeler marka markanın diğer modelleri neredeyse iki kat pahalı bu modellerde kampanya var ölçüleride bizimkine uyuyor kalite olarak araştırdım michelin düzeyinde

İşin en güzel yanı arka lastiği değiştirirken Ustadan balataları silmesini rica ettim oda bu balataların kötü olduğunu her zaman ses yapacağını söyledi belki yerine başka balata uydura biliriz dedi Lucas'ın MCS 968 modeli bizimkiyle tamamen aynı, sonra ustanın aklı disk geldi onada baktık yine LUcasın Mcb-615 modelini bulduk tamamen aynısı çok şanslıyız bence
    Ön lucas MCB-615 28 Euro (KDV dahil)
    Arka lucas MCS-968 18 Euro (KDV dahil)

Bu arada bütün bunları Buzmotorda yaptırdım
    http://www.buzmotor.com 0.216.3809296 ( kredi kartı ile taksitlendirme yapıyorlar)

yani frenler ve lastikler komple değişti ve bana 306 YTL ye mal oldu ama motor çok daha güvenli oldu hem yol tutuşu artacak hem durma mesafesi azalacak hemde frenler daha güvenilir olacak tabi biraz para gidiyor ama bu çinlileri bence minimum bu kadar adam etmek gerekiyor. sonuçta güvenlik herşeyden önce gelir
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]RR250cc [/SIZE][/FONT]

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm dostlara slm arkadaşlar benim bugünüm hüzünlü ve buruk geçti resimde gördüğünüz ve tanıdığınız MURAT KUŞ arkadaşımız malesef artık partnerim deyil şirketimizden ayrılmıştır ben burdan kendisine bana göstermiş olduğu dostluğu için teşekkürü borç bilirim bir gerçek var sizler için şimdiye kadar çok savaşlar verdi ve sizleride çok seviyor elinde gelenin herzaman daha fazlasını yapmıştır bunu bilmek lazım evet arkadaşlar MURAT arkadaşımıza sizlerinde söyleyecekleri vardır enazında teşekkür edelim.
    murat arkadaşımızı ben tanıdığım kadarıyla çok temiz kalpli ve vefakar dost canlısı ve benim için can oldu,MURAT ALLAH HERDAİM YOLUNU BAHTINI KISMETİNİ AÇIK ETSİN YENİ İŞİNDE HAYIRLI OLSUN GÜLEGÜLE GÜLEGÜLE.

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Murat kardeş burdan hayırlı olsun diyorum ayrılmana üzüldüm ama nasıl olsa irtibatı koparmayız. Kendine iyi bak görüşelim hatta Cuma günü toplanırsak eğer. tuncayla beraber gelin helalleşelim muhabbet edelim ben birinizi artçı alırım artçı alcak bi kişi daha buluruz
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]RR250cc [/SIZE][/FONT]

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Raptor_SS değerli bilgilerin için çok teşekkür ederim.Kıyaslama ve fiat açısından çok faydalı olacak.Eğer zahmet olmazsa kullandıktan sonra performans ve neticeler hakkında bilgi verirsen çok sevinirim.Takipteyim.
    Sağlıcakla kal.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Motosikleti
    Alıntı sonyakuza adlı üyeden alıntı
    tüm dostlara slm arkadaşlar benim bugünüm hüzünlü ve buruk geçti resimde gördüğünüz ve tanıdığınız MURAT KUŞ arkadaşımız malesef artık partnerim deyil şirketimizden ayrılmıştır ben burdan kendisine bana göstermiş olduğu dostluğu için teşekkürü borç bilirim bir gerçek var sizler için şimdiye kadar çok savaşlar verdi ve sizleride çok seviyor elinde gelenin herzaman daha fazlasını yapmıştır bunu bilmek lazım evet arkadaşlar MURAT arkadaşımıza sizlerinde söyleyecekleri vardır enazında teşekkür edelim.
    murat arkadaşımızı ben tanıdığım kadarıyla çok temiz kalpli ve vefakar dost canlısı ve benim için can oldu,MURAT ALLAH HERDAİM YOLUNU BAHTINI KISMETİNİ AÇIK ETSİN YENİ İŞİNDE HAYIRLI OLSUN GÜLEGÜLE GÜLEGÜLE.
    Murat kardeşimin işten ayrılması beni üzdü, hiç olmazsa AYKONda hakkımızı koruyan ve kolluyan ARKADAŞLARIMIZDAN BİRİSİYDİ, eğer ayrılıpta işsiz kaldıysa çok üzülürüm, değerli kardeşim bizden ayrılma toplantılarımıza katıl sen artık bizim vazgeçemiyeceğimiz bir dostumuzsun, SENİ SEVİYORUZ.

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Murat ayrılmana üzüldüm... Hayırlısı olur inşallah bir kapı kapanır biri açılır belki böylesi daha hayırlı olur senin için ama kendini özletmeye kalkma bırakmayız bir yere...Tuncay ın ve senin neler başardığını herkez biliyor yeni işinde huzur ve başarılarının devamını diliyorum

Tuncay abim şarkıyı reklamlar yüzünden hemen gönderemedim kusura bakma beklettiysem ama anonsu yaptım inşallah yerine ulaşmıştır...
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler