Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar bugün bir motor servisinde benzin göstergesini sordum bu depoya takılabilirmi diye, bana bu depoya takamazsın, göstergesi olan bir depoyla kendi depomu değiştirmemi önerdi,bende KEEWAY ın deposunu sordum 190 dolar dediler, benim depoyu da almıyorla, bana senin depo sende kalsın eğer ihtiyacı olan olursa sen satarsın dediler.

Birde depodaki benzin göstergesi arıza yaparsa tamir olmuyormuş,depoyu değiştirmek gerekiyormuş. Ben açıkcası tatmin olmadım bu konu ile ilgili birşey bilen yokmu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    selam arkadaşlar.....
    devir hahraret anladım ama benzin için ne gerek var göstergeye....
    silkelenince alalım yedeye.... hem bakın ben istemedende (ustanın tarifini yanlış anlamışım ) olsa 68 km yol yaptım yedekle,GWS da 60 km yol yapmıştı sanırım.....

yarın bi buluşalım tanışalım nedersiniz arkadaşlar ?
    herşey gönlünüzce olsun........

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı BABAADAM adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar.....
    devir hahraret anladım ama benzin için ne gerek var göstergeye....
    silkelenince alalım yedeye.... hem bakın ben istemedende (ustanın tarifini yanlış anlamışım ) olsa 68 km yol yaptım yedekle,GWS da 60 km yol yapmıştı sanırım.....

yarın bi buluşalım tanışalım nedersiniz arkadaşlar ?
    herşey gönlünüzce olsun........
    Ben zaten bu motora hiçbir ilave yapmamaya karar verdim, onu tak bunu yap bitmiyorki, ben regal ime bundan sonra bu şekilde bineceğim.

Sadece elektrikli hararet saati taktım belki onuda sökeceğim, orjinal kalsın.

Kolt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yeni aldım bu motordan fakat şikayetim var. Seyir halindeyken gaz yemiyor ve istop ediyor. Elektrik düğmesini kapatıp biraz bekledikten sonra düzeliyor. Motor jikle ile çalışıyor ama gazı verince direk istop ediyor Aralıklı şekilde bu sorunu tekrarlıyor.. Böyle bi sorunla karşılaşan varmı acaba? Varsa sorun nedeni hakkında bilgilendirirse sevinirim.. (bujilerim kaliteli.)

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Ben zaten bu motora hiçbir ilave yapmamaya karar verdim, onu tak bunu yap bitmiyorki, ben regal ime bundan sonra bu şekilde bineceğim.

Sadece elektrikli hararet saati taktım belki onuda sökeceğim, orjinal kalsın.

Valla ben de olsam çok gerekmedikçe (mesela artçım olacağı için, arka koltuğu değişebilirim) orjinal haliyle kullanırım alırsam. Neticede bunu üreten yanlışlıkla böyle üretmiş olamaz sanırım. Ayrıca bildiğim kadarıyla klasik Cruiserlarda bi takım göstergeler bulunmaması normal...

Bir de bi sorum olacak tecrübelilere, bu kadar zamandır takip ediyorum, benim bildiğim soğuk havalar ve özel durumlar haricinde bu motorun jikle ile çalıştırılmaması gerekir, debriyaja basıp marş yapılınca çalışması gerekmiyor mu bu aletin?
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    ilave konusunda devir saati ve hararet göstergesi şart bence
    bilmiyorum diğer arkadaşların fikirlerine saygı duyuyorum ana benim motora ilk ekliyeceğim şeyler bunlar...aytu@ay-tu.net

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    beyler motorun zamlı fiyatı 4 900 gibi bişey olmuş diğeride 5 200 dür tam net bilmiyorum ama bu civarda bişeyler olmuş
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence su soğutmalı bir motorda hararet göstergesi şart artı benzin göstergesi de bence şart uzun yolda gerekli benzin sarfiyatı değişkendir hıza yüke yola trfiğe göre kesin bir karar vermek zor olur gösterge kesin ve en verimli sonuçdur ayrıca insanlık hali unutulabilir falan filan.
    ama bildiğim kadarı ile zaten çinliler içinde benzin göstergesi doğru düzgün çalışan motorda yok diye biliyorum.

Alıntı buraketli adlı üyeden alıntı
    beyler motorun zamlı fiyatı 4 900 gibi bişey olmuş diğeride 5 200 dür tam net bilmiyorum ama bu civarda bişeyler olmuş
    Sahibinden.com'da bugün girilmiş bir ilan var ve 4270 olan Esınıfı fiyatı 4490 yapılmış, eğer 4900 olduysa iyice abartmışlar derim ben buna...
    Piyasadaki satıcılar nasılsa peynir ekmek gibi satıyoruz diye bu aleti 5000'in üzerinde satmaya kalkarlarsa açıkçası ben kendi adıma vazgecebilirim, ilk motoruma bu kadar para vermeyi düşünmüyorum, istesemde veremem zaten... Umarım 4.490 doğrusudur. 4900 yanlış bilgidir diye ummaktan başka yapabilecek bişey yok.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    Artık Yok...
    valla regal düşünüyorum ama o fiyat olduysa ikinci el hysoung alırım

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    bence bu motora ilave yapmak gerekecekse artcı için geniş, rahat bir sisibar ve gece aydınlatmasınıda güçlendirmek lazım diyorum......far çok zayıf kalıyor
    buarada orjinal çantalarıda deri ile kaplatmayı düşünüyorum deneyen veya bir fikri olan varmı arkadaşlar ?

Alıntı Kolt adlı üyeden alıntı
    Bende yeni aldım bu motordan fakat şikayetim var. Seyir halindeyken gaz yemiyor ve istop ediyor. Elektrik düğmesini kapatıp biraz bekledikten sonra düzeliyor. Motor jikle ile çalışıyor ama gazı verince direk istop ediyor Aralıklı şekilde bu sorunu tekrarlıyor.. Böyle bi sorunla karşılaşan varmı acaba? Varsa sorun nedeni hakkında bilgilendirirse sevinirim.. (bujilerim kaliteli.)
    arkadaşım aynı sorun bende de oldu bayağıda can sıkıcı bir durum...servise gittim bujilerle alakalı falan deil sizinde büyük bir ihtimalle karburatörünüz de pislik var.çözüm olarak bana söylenen;bir depoya bir kapak(ölçek olarak) oranında katkı koy arkadaşım ben denedim oyle bir çalıştır valla ne varsa söktü çıkarttı....hiç deilse ayda bir defada olsa depoyu fulleyince ilave etmemi tavsiye ettiler....deneyin sanırım sizinde sorununuz çözülür...ve kasinlikle gaz vermeden jikle ile çalıştırın.........
    bu arada motorunuz hayırlı olsun.......

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    walla ben daha yeni aldım motoru 4200 ytl ama zam falan bişey yoktu isterseniz satıcının elinde var 1 tane daha alabiliriz 4200 ytl ye ötv ve kdv dahil bu fiyata sadece plaka hariç...aytu@ay-tu.net

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar geçen gün çorluya giderken yolda kaldığımı motorun sigortasının attığını, söylemiştim ama kimseden bir yanıt gelmedi, ben yine RR ci olarak üstüme düşeni yapayım, bu motorların sigortaları düşük amper, bir müddet sonra atıyor yedeğide aynı, o yüzden yanınızda mutlaka yedek sigorta bulundurun ama bu sefer daha yüksek amperli sigorta takın.
    arkadaşım yanıldığını belirtmek isterim bu motorların sigortaları düşük amper falan değil.sadece olması gerektiği gibi.
    kaç kez yazdım burdan tesisatta ilaver yaparsanız bu gibi durumlarla karşılaşırsınız kesinlikle.yaw hadi siz bilmiyor olabilirsiniz.o tesisat işlerini yapan elektrikçidemi bilmiyor bunu.madem ilaveler yapacaksınız o zaman olması gerektiği gibi yapın bunu.
    sizin motora her taktığınız güç çeken donanımlar tesisat kablolarına ve sigortaya ek yük bindirir.tesisat kablolarını değiştirmezseniz eğer yüksek amper sigorta taksanızda işi çözmezsiniz.sigorta kablosunu hiç gördünüzmü..?sadece kendi işini görecek kadar kablo kullanılmış.siz sigortayı değişin ....eğer sigorta atamazsa ne olacak en zayıf yerden kabloyu yakacak...
    motorlarında ilave donanım taktıranlar
    1)zayıf kabloları daha güçlü olanlarla değişin
    2)sigortayı bacaklı sigorta ile değişin 15--20 amper

ayrıca bildiğim kadarı ile kimsenın bu güne kadar sigortası atıp yolda kalmadı...sigorta boşuna atmaz...evinizdeki sigortalar atıyormu boşu boşuna.ama bir prize takın bakalım soba fırın bu gibi şeyler aşırı yükü çekemeyince tak diye bakın nasıl atıyor...aynı şey işte buda
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    ... benim bildiğim soğuk havalar ve özel durumlar haricinde bu motorun jikle ile çalıştırılmaması gerekir, debriyaja basıp marş yapılınca çalışması gerekmiyor mu bu aletin?
    haydaaaa oldumu şimdi

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı Kolt adlı üyeden alıntı
    Geçen hafta aynısı benim başıma geldi. Bujileri söktüm ve kurum yapmıştı. Üzerindeki bujiler NGK ve ben onları sıfır NGK'lar ile değiştirdim ve şimdi sorunsuz çalışıyor. Sana tavsiyem bujilerini sök ve bir kontrol et.

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    haydaaaa oldumu şimdi

Ya bi dakka acemiliğime verin, yani her daim jikle ile çalıştırılacak, doğru mu anladım... Bu tüm motorlarda böyle mi? Ulan biz bu acemilikten motoru almadan kurtulamayacaz anlaşıldı...

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    [QUOTE]
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    ümraniye tem bağlantı yolunda karşılaştığım mavi tişörtlü nazi kasklı yeni model gri renkli raptor kullanan arkadaş...34 ** 57** plakalı olabilir...
    sen önde ben senın solunda sağ şeritte 80 km süratte kozyatağı istikametinde ilerledik.önümüz bayağı bir boştu.. ne demeğe durup durup dururken emniyet şeridine geçip orda devam etmek istedin bir anlasam
    sen emniyet şeridinde de aynı süratte devam ederken E39 kasa siyah renkli 5.20 bmw nasıl aniden önüne kırıp zınk diye durdu.geçidin altında birini indirmek için durdu sanırım bu inek......aranızda 10 metre mesafe bile kalmamıştı.arkadan vurdu diye düşünürken zor kurtardın herhalde..önsezin güçlü olacak arkadaşım, emniyet şeridine girmekle hata ettin.o bmw nin o şekilde durması zaten hata.seni göre göre aniden durdu hayvan..dikkat ettiysen bende bmw nin yanında korna çalarak tükürdüm adama...eğer kendi yolunda devam etseydin bunları yaşamazdın...

emniyet şeridinden ve çizgi kenarlarında gitmeyinde nerden giderseniz gidin
    Sevgili Kaldera,
    Bugun gordugun kisi bendim (34 AU 5347),ben bu topici 2005 Agustos dan beri takip ediyorum ve anca yaklasık 1 ay kadar once motorumu aldım, her ne kadar fazla muhabbete girmesemde bu topic deki hemen hemen bircok kisiyi tanıyorum,ozellikle seni, zaten bugun seni plakandan tanıdım

Ben bugun sirkete gidip oradan da 500 km bakımına Yopas a gidiyordum,bende Ümraniye de oturuyorum sanırım sende Ümraniyedesin?

Aslında kolay kolay Emniyet seridine girmem sadece senin yaklasmanı bekliyeyim derken ( Acaba Kaldera mı diye??? dusunurken ) yavasladım ve anlayamadan hafiften emniyet seridine dogru yaklasmısım ve o serefsiz resmen uzerime kırdı arabayı ve ani bir yavaslama fren derken durabildim bir sure emniyet seridinden cıkamadım arkadan ciddi trafik akıyordu,zaten herifi sag seride dogru gecerken anladım onun koprunun altında duracagını buda trafik tecrubemden kaynaklanıyor sanırım, o adi herif birisini indirmek icin durdu bu arada BMW degil Audi A8 di o araba.Senin ne yaptıgını farkemedim adama acıkcası zaten bende kufuru saydım adama resmen uzerime kırdı arabayı,kesinlikle haklısın kendi yolumdan gitseydim bu olmayacaktı ama bende seni beklemek icin yavaslamıstım acıkcası ama anlayamadan herifin uzerime kırmasıyla sagda buldum kendimi,boyle de araba kullananlar var iste,

Zaten anlamıyorum uzun yıllardır sehir ici sehir dısı araba kulanıyorum bu kadar uzerime aracların geldigini bilmiyorum ama motosiklet olunca trafikte resmen ezik hissediyorum kendimi,araclar sıkıstırır,uzerime surer, donuslerde once kendileri gecmek ister ne kadar cahil suruculer var inanılır gibi degil bazen inip kafa atasım geliyor valla Motosikletleri resmen ezik goruyorlar bence, herkes durup biz ilerlerken eminim daha cok sinir oluyorlar

Ben seni Dudullu K.Bakkalkoy cıkısından sonra durarak bekledim ama sen bastın gittin abi resmen anlayamadım, en azından yuz yuze tanısma fırsatı buluruz demistim ama sen durmadın malesef

dekoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor
    Alıntı EMREUZESEN adlı üyeden alıntı
    dekoko hayırlı olsun kardeşim. pişman olmayacağına emin ol. 3 sene racing kullandım inan bu motordan zevk aldığım kadar zevk vermedi bana. kazasız sürüşler... ç.kale/asos dan emre
    bu gün ilk defa kullandım düşündüğümdende fazla zevk aldım..görüntüsü çalışması yolda virajlarda yatışı mükemmel bence yalnız 15:00 gibi park etmiştim garajıma arabamla çıkmam gerekiyodu döndüğümde motorun altında biraz yağ gördüm ve hala aklım orda benzin musluğunu kapatmayı unutmuşum ama onunla alakalı olduğunu sanmıyorum bilgisi olan varsa payalaşırsa sevinirim..umarım ciddi bişey yoktur..

Motosikleti
    [QUOTE=yasinsubay]

Ben bugun sirkete gidip oradan da 500 km bakımına Yopas a gidiyordum,bende Ümraniye de oturuyorum sanırım sende Ümraniyedesin?

Aslında kolay kolay Emniyet seridine girmem sadece senin yaklasmanı bekliyeyim derken ( Acaba Kaldera mı diye??? dusunurken ) yavasladım
    Ben seni Dudullu K.Bakkalkoy cıkısından sonra durarak bekledim ama sen bastın gittin abi resmen anlayamadım, en azından yuz yuze tanısma fırsatı buluruz demistim ama sen durmadın malesef
    arkadaşım merhaba senı yasınsubay olarak hatırladım şimdi..raptorla ilgili alım için bir sene kadar forumda zaman zaman yazıyorsun.
    bizim şirket ümraniyede ben kartalda oturuyorum. dün emniyet şeridine yavaşlayıp durmak için geçeceğini belirtseydin işaretle bende dururdum zaten.aslında ben arkanda kalarak önce senin durmanı bekledim.acarların orda viraj bitiminde sağda durduğunu sonradan farkettim.kusura bakma..inşallah tekrar karşılaşırız..yolda bir müddet beraber gidince senden bir tepki alamayınca forumdan olmayabileceğini düşünmüştüm bende..motorun tekrar hayırlı olsun dostum
    [QUOTE=yasinsubay]

Zaten anlamıyorum uzun yıllardır sehir ici sehir dısı araba kulanıyorum bu kadar uzerime aracların geldigini bilmiyorum ama motosiklet olunca trafikte resmen ezik hissediyorum kendimi,araclar sıkıstırır,uzerime surer, donuslerde once kendileri gecmek ister ne kadar cahil suruculer var inanılır gibi degil bazen inip kafa atasım geliyor valla
    ben yan çantalarıma bir düzenek kurup beyzbol sopasına benzer bir şeyler kullanmayı düşünüyorum bu gibi acil durumlarda

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Uğur abi sen de tam cengaver çıktın ha Kaskla kamyon şöförüne kafa atmalar ,şimdi beyzbol sopası için düzenek kurmalarNe bu cevvallik En güzeli arabada 9 mm. 16'lı Sarsılmaz Kılıç 2000,RR 'da 7,65 Bernardelli (Montun iç cebine rahat sığıyor )
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

Motosikleti
    Alıntı fes71 adlı üyeden alıntı
    Ne bu cevvallik En güzeli arabada 9 mm. 16'lı Sarsılmaz Kılıç 2000,RR 'da 7,65 Bernardelli (Montun iç cebine rahat sığıyor )
    en güzeli gidonun üzerine A4 makinalı tüfek monte etmek...kesin çözüm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler