Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cumartesi turuna gelenler olacakmı?

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14858

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı
    cumartesi turuna gelenler olacakmı?

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14858

Sadece pendik cadde elemanları toplanıyormuş topikte öyle diyor, sen bize soruyorsun biz bu yakadayız, demekki bizim yerimiz yok orada.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı
    pazar maltepe organizasyonu olursa sizlerle tanışmak için uğrayabilirim .kaldera(uğur abi) nerelerdesin.
    ben buralardayımda sen yoksun motorunu alan toz oluyo

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EMREUZESEN adlı üyeden alıntı
    abicim ben şöyle anlatayım benzin muhabbetini. hani uzun olan tarafı varya çubuğun o aşağıya bakarsa ana depo. o yukarıya bakarsa yedek depo...

İşte budur, yahu benim daha RR'm yok ama ben bile biliyorum bu depo işini, üstelik GWS' bunu foto üzerinde bile gösterdi, ama sanırım anlatım farklılığından oluyo afallamalar. Emre iyi anlatmış olayı... Budur...

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    SELAM MİLLET

Artık heryere motorla gider oldum yahu nekadar rahatmış, yol sıkıştı yok zamanında yetişemiyeceğim yok park problemi yok, geçerken benide şuraya bırak diyen yok, ohhhh beeee.

Ama başka problemler var,

Ben eski motorcuyum bilmiyenler varsa duysun, eskiden motoru olana kötü gözle bakılmazdı çünkü motorda bir ulaşım aracıydı eskilerin gözünde, ben 15 sene sonra motora binince herşeyin değişmiş olduğunu anladım, bir günde başıma gelenlere bakın şimdi,

1- Topkapıdan davutpaşa üzerinden mertere geliyordum yolda çalışma var tek sıra arabalar ama sağı ve solu boş rahatça yol alıyorum, bir kamyonetçi beni aynadan görüyor, sağından geçeceğim sağı kapıyor sırıtıyor, solundan geçeceğim solu kapıyor yine sırıtıyor, ama bilmiyorki bu motora binen eski motorcu ben yeniden soluna girecekken solu kapayınca sağından geçecekmiş gibi yapıp yeniden soluna daldım tabi herifçi beni sağ aynadan arıyor ama ben solundan önüne geçtim bile bu sefer de ben ona dönüp malum hareketi yaptım be vın o hala dudaklarını kemirmekle meşkuldür sanıyorum,

2- Nişantaşında bugün bi cenaze vardı sanıyorum trafik sıkışıktı, ben yine sağdan soldan derken bi arabanın yanından geçiyordum, şoför tam ben geçerken izmaritini atmazmı tam bacaklarıma geldi oradanda ayakabımın içine, yanıyorum arkadaşlar motoru nasıl parkedip ayakkabımı çıkardığımı hatırlamıyorum, çorap yandı ayak yandı, şoför binbir kere özür diledi allahı var adamın çok nazikmiş, ama olan bizim çoraba ve hafif yanık ayağa oldu,

3- Taksimden dönüyorum benim birader orada rent e car işiyle uğraşıyor onu gördüm, okmeydanından E 5 e çıktım haliçi geçtim bende neşe o biçim çünkü arabalar sıkışık yolda sürücüler burnundan soluyor, ben tam gaz gidiyorum, şehitlik tüneline girdim kaskın camı kapalı biraz önüm karardı camı açtım, o ne kafama üstüme biyerden su fışkırıyor, sendeledim gözümün içine girdi sular hemen kenara çekeyim falan önümü göremiyorum derken yan taraftan geçen gri bir opelin şoförü sırıtıyor, adamın cam su fıskiyesiymiş, ayarı bozuk tamamen yan tarafa fışkırıyor, ama ne fışkırma belki 5 dakika adam özellikle beni ıslatmak için su fışkırttı, az daha duvara toslıyacaktım, durdum gözümü kaskın camını sildim öyle yola devam ettim.

YAA NE OLUYOR BU İNSANLARA ANLAMIYORUM KISKANIYORLARSA ONLARDA ALSIN KARDEŞİM MOTOR.

[
    Maalesef, çok şey değişti.
    15 - 20 sene önce sadece motor için geçerli değildi bu durum, son 20 senede memleketin anasını ağlattılar, bu tamamıyle yozlaşma ile ilgili bir sorun, bırakın motosikleti yolda yaya olarak yürürken bile otomobilcilerden neler geliyo başımıza. Çünkü bu ülkede insanları otomobil aşığı ettiler, otomobili bir statü sembolü yaptılar ve karaktersiz ve boş beyinli ne kadar adam yetiştiyse son 15 - 20 yılda, hepsi arabalarıyla kendilerini bi halt sanmaya başladılar(aklı başında insanları tenzih ederim), 20 yaşında insanların tek derdi araba almak olmuşsa memlekette, bunun ardındaki suçluları trafik dışında aramak lazım. Sosyolojik bir olgudur bu son 15 yıl...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

dekoko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor
    herkeze selamlar sanırım yarın bende aranıza katılıyorum..yaklaşık iki aydır sadece okuyorum yazdıklarınızı..sizlere güveniyorum

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Sadece pendik cadde elemanları toplanıyormuş topikte öyle diyor, sen bize soruyorsun biz bu yakadayız, demekki bizim yerimiz yok orada.

sen topicde yazana bakma, gelmek isteyen gelebilir.

yeni motor alacaklar elini çabuk tutsun pazartesi itibariyle RR e ve class zamlı fiyattan olacak

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY

ohh be

ARtık benim raptorumun da kapalı bir garajı oldu .Eski evin kapısını kırdırıp yeniden kocaman bir kapı yaptırdım,raptoruma feda olsun kapılar. Gören bazı tipler bu motora o para fazla 3 kaat anca eder diyor;kıskandıklarından dediklerini bilsem de moralim bozuluyor arkadaşlar
    Satılık Asya125t-Spidi mont

iatambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250E
    Herkese çok selam arkadaşlar
    üç gün önce bende aranıza katıldım. bir regal raptor sahibi oldum. Bu ilk motorum. motor bakarken tesadüfen karşılaştığım Erdem Gündüz'e yardımlarından ve tavsiyelerinden dolayı çok teşekkür ederim.
    üç günde 200 km'i devirdim. (ist-gebze) belirgin bir şikayetim yok. sadece sabahları çalıştırırken ve vitesi boşa alırken zorlanıyorum.
    herkese kazasız sürüşler dilerim.

lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Maalesef, çok şey değişti.
    15 - 20 sene önce sadece motor için geçerli değildi bu durum, son 20 senede memleketin anasını ağlattılar, bu tamamıyle yozlaşma ile ilgili bir sorun, bırakın motosikleti yolda yaya olarak yürürken bile otomobilcilerden neler geliyo başımıza. Çünkü bu ülkede insanları otomobil aşığı ettiler, otomobili bir statü sembolü yaptılar ve karaktersiz ve boş beyinli ne kadar adam yetiştiyse son 15 - 20 yılda, hepsi arabalarıyla kendilerini bi halt sanmaya başladılar(aklı başında insanları tenzih ederim), 20 yaşında insanların tek derdi araba almak olmuşsa memlekette, bunun ardındaki suçluları trafik dışında aramak lazım. Sosyolojik bir olgudur bu son 15 yıl...

+10000 c

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayırlı olsun

Alıntı dekoko adlı üyeden alıntı
    herkeze selamlar sanırım yarın bende aranıza katılıyorum..yaklaşık iki aydır sadece okuyorum yazdıklarınızı..sizlere güveniyorum
    dekoko hayırlı olsun kardeşim. pişman olmayacağına emin ol. 3 sene racing kullandım inan bu motordan zevk aldığım kadar zevk vermedi bana. kazasız sürüşler... ç.kale/asos dan emre

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    Herkese iyi günler dün motorun parasını ödeyerek işlemlere başladım sanırım önümüzdeki hafta binmeye başalayacağım. Ben 4.270 e aldım ama artık 4.490 a satıyorlar zam gelmiş... Almak isteyenler bilginize. İzmir de sadece bir yerde buldum o da tek kalmış. Şimdi oturup 130 sayfa okuyacağım rodajı yağ değişimleri bakımları vs hakkında.(bana kolay gelsin) İzmirde ikamet eden arkadaşlarla yapılacak gezilerde bulunmak tanışmak isterim. Saygılar En iyi günler sizlerin olsun.

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dishchy adlı üyeden alıntı
    Herkese iyi günler dün motorun parasını ödeyerek işlemlere başladım sanırım önümüzdeki hafta binmeye başalayacağım. Ben 4.270 e aldım ama artık 4.490 a satıyorlar zam gelmiş... Almak isteyenler bilginize. İzmir de sadece bir yerde buldum o da tek kalmış. Şimdi oturup 130 sayfa okuyacağım rodajı yağ değişimleri bakımları vs hakkında.(bana kolay gelsin) İzmirde ikamet eden arkadaşlarla yapılacak gezilerde bulunmak tanışmak isterim. Saygılar En iyi günler sizlerin olsun.
    hayırlı olsun. bende asos berhamkaledeyim akçayın hemen yanında. bu tarafa doğru gezi yapmayı düşünürsen beklerim...

Hero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal Raptor

Arka Koltuk

RR cu Çılgın Cengaver Arkadaşlara Selamlar...

Ekim 2005 de aldığımdan bu yana arka koltukla ilgili sıkıntılar rahatsız edici bir hal almıştı. Arka koltuk var ama oturulmayacak kadar sert ve küçük. Küçük olması nedeni ile arkada oturan kişinin dengesi bozulabiliyor tabii sürücününde.

Uzun zamandır bu koltuk işini halletmeyi düşünüyordum, uzun arayışlar sonunda , bir döşemeciye derdimi anlattım , bana bir çözüm buldu. Belki döşemeci ne anlar bu işlerden diyeceksiniz ama bana göre o üstad bir kişi. Şahane bir tasarım ile orjinalliği bozulmadan cok rahat bir koltuk yaptı ve monte etti.

Tavsiye Ederim..

Not:
    2 aydır hiç problem olmadı hatta benim koltuktan bile daha rahat diyebiliriim.

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150

arka koltuk dosemesi

Selam Hero

Koltuk dosemesi cok güzel olmuş ne kadara mal oldu hangi şehirdesin izmir de bunu nereden yaptırabilirim bilen var mı ?
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Hero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal Raptor
    Düşleyen Kardeş...

Istanbul Parsellerde bir döşemeciye yaptırdım, ama tel numarasını kaybettim, en kısa zamanda bulup yayınlarım.. fiyat olarak 60 YTL...

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Hero adlı üyeden alıntı

Ekim 2005 de aldığımdan bu yana arka koltukla ilgili sıkıntılar rahatsız edici bir hal almıştı. Arka koltuk var ama oturulmayacak kadar sert ve küçük. Küçük olması nedeni ile arkada oturan kişinin dengesi bozulabiliyor tabii sürücününde.

Uzun zamandır bu koltuk işini halletmeyi düşünüyordum, uzun arayışlar sonunda , bir döşemeciye derdimi anlattım , bana bir çözüm buldu. Belki döşemeci ne anlar bu işlerden diyeceksiniz ama bana göre o üstad bir kişi. Şahane bir tasarım ile orjinalliği bozulmadan cok rahat bir koltuk yaptı ve monte etti.

Tavsiye Ederim..

Not:

Çok güzel olmuş güle güle kullan ama kime yaptırdın kaça mal oldu yazarmısın.

Arkadaşlar şimdi katrancıyla konuştum zam gelmiş,

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere

ZAM ZAM ZAM ZAM

alamadık ehliyeti daha RR'ıma kavuşamiyacağım yaw habire gidiyoooo

biri dur desin
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Alıntı Hero adlı üyeden alıntı

Tavsiye Ederim..

Not:

fotoğrafdaki görüntüsü harika olmuş, yaptırdığın yerin telefonunu verirsen bizde arayıp halledelim

Alıntı iatambay adlı üyeden alıntı
    Herkese çok selam arkadaşlar
    üç gün önce bende aranıza katıldım. bir regal raptor sahibi oldum. Bu ilk motorum. motor bakarken tesadüfen karşılaştığım Erdem Gündüz'e yardımlarından ve tavsiyelerinden dolayı çok teşekkür ederim.
    üç günde 200 km'i devirdim. (ist-gebze) belirgin bir şikayetim yok. sadece sabahları çalıştırırken ve vitesi boşa alırken zorlanıyorum.
    herkese kazasız sürüşler dilerim.

benim bi yardımım olmadı yaw, zaten kararını vermiştin. ben sadece RR almadan önce yaptığım araştırmaları ve aldıktan sonra özellikle sapanca turun da motorun performansı ile ilgili gördüklerimi anlattım

herşeyi doğru yapıyorsan sabahları normal şartlarda zorlanacak birşey yok, ben hiç sorun yaşamıyorum. durduğu yerde vitesi boşa almada aynı sorunu bende yaşıyorum. gerçi bu bütün motorlar için geçerli sanırım.

tekrar hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. motor kullanmaya yeni başladın, özellikle e-5 de çok dikkatli ol.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    :alamadık ehliyeti daha RR'ıma kavuşamiyacağım yaw habire gidiyoooo biri dur desin
    şile buluşmasında ikeada alacaksanız bir an önce almanızı tavsiye etmiştim.ehliyet olmasada olurdu.alınca kullanırdınız ne olacaktıki? hepimiz öyle yapmıştık..sezonu boş geçtiniz valla zaten sen bir vatercoloors iki..toplu alım için az uğraşmadılar.midyata prince giderken evdeki bulgurdan olmak buna denir işte..hayırlısı olsun yinede
    arkadaşlar motorları yeni olanların boş vitesi bulması zor oluyor diyorsunuz ya...bir iki yağ değişiminden sonra her şey düzeliyor meraklanmayın.motor yağı değişiminde şanzımandaki yağda mecburen değişmiş oluyor.çünki motor yağı şanzıman yağı aynı hazne içinde birlikte yani

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı
    peki bu alet üstünde hiç kişiselleştirme yapan yokmu custom motor adına yani aksesuar farklı bir görünüm farklı tarzda bir şeyler aslında motorun ebadı büyük diğerlerinden farkı yok bu gün arkadaşla benim motoru kıyasladıkda motorun önden bakdınmı ön kısmında fazla boşluk var zannedersem motoru zayıf görünmesinin nedenide o.

Seni gidi regali eleştiren arkadaşım Regali kötülemeği bırakıp yola gelmene açıkçası sevindim
    Bak bu resimdeki regalin önden bakınca zayıflığı kalmış mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler