Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı xallaan adlı üyeden alıntı
    Camadan kardeşim bende ön kaydımıı yaptırıyorum bu hafta. İnş. RR larımızıda en kısa zamanda çekeriz altımıza
    Ağustos'a çok var ama ne yapalım böyle idare etcez artık
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    john doe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olacak yakında
    Bugün sukidanın bornovadaki mağazasındaydım.
    ödeme planından konustuk, anlastık sayılır hatta, yalnız daha sonra bir deneme sürüşü için dışarı boş bir araziye çıktık.

ve ben motoru 2 defa devirdim..
    birincisinde motora tam gaz veremedim dengem bozuldu yana hafif bi dusus yasadı motor, ikincisinde feci panik oldum, kaldırıma çıkıcaktım 30 la nerdeyse, ve hersey karıştı, fren yapayım derken gaza yuklendim ,olan oldu, çimlerle kaplı biyerde yana yattım yine, ayağım motorun altında kaldı..şükür bişi olmadı.Sadece sukidanın aynasını kırdım SUKİDA BURDAN AYNA İÇİN TEKRAR ÖZÜR DİLİYORUM

arkadaşlar, bu olaylar benım moralımı sıfırladı, almaktan nerdeyse vazgeçicem. Regallerin gaz elcikleri feci hassasmış bunu da öğrendim.küçücük bir çevirmeyle gaza abanılıyo nerdeyse..

bana bir tavsiyeniz var mı? sen bu işi yapamazsın, kullanamazsın diyeniniz? yoksa ilk motor kullanımı için normal birşey mi bu?

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

Bence normal

Normal tabii ki...

Daha önce motor tecrüben yokmuş anlaşılan...

Tüm motorların elcikleri hassastır...

Ama şunu söylemek istiyorum... Gözlemlediğim çoğu arkadaş R&R sini ilk kez alıyor ve eve kadar götürüyor... Bu esnada düşen veya deviren olmadı benim bildiğim...

Bence bu motor Sukida' nın değil de senin olsaydı daha dikkatli olurdun gibime geliyor...

İlk zamanlarda ayaklarını yana açarak her zaman tetikte olarak kullanmalısın...

Sen Sukida gibi kullanmaya kalktın herhalde... Ama şunu da belirtmek istiyorum... Yere alçak olmasından dolayı Çinliler içinde en kolay kullanımı olan makina bence...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı john doe adlı üyeden alıntı
    bana bir tavsiyeniz var mı? sen bu işi yapamazsın, kullanamazsın diyeniniz? yoksa ilk motor kullanımı için normal birşey mi bu?
    GWS'nin de dediği gibi motor senin olsaydı, asıl kastettiğim motorla başbaşa kalsaydın o devirmeleri yaşamayacaktın muhtemelen. Alacaksın motorunu, boş bir yerde aslanlar gibi antremanını yapacaksın o kadar. Eğer boyun 1.50'den fazlaysa ve 50 kilonun üstündeysen bu motorla basketbol bile oynarsın, rahat ol!.. (basketbol kısmı mübalağadır, denemeyin )

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    bu yeni parti regaller de bir türlü gümrüğü geçemedi. çıldıracağım ya
    May the Force be with McLaren Mercedes

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    selam arkadaslar.
    RR 250 kullanıcıları yakında benide listenize yazın.kısmetse haftaya motorumu alıcam......hepinize iyi günler.....

delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    iki hafta forma katılamadım, bisürü regalcimiz olmuş,
    yeni alan arkadaşlar; hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın'da Ankara'dan kimler var burda???
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşcesine...

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    arkadaşlar yaw ben tam bi kararsızlık yaşıyorum kafam acaip oldu walla
    class mı yoksa düz mü bide renk belirtin benim için bende siyah mı almalıyım herkes gibi
    class alsam harbi düşermiyim hemen acemiyim ya o bakımdan
    düzlerde ufak gibi gelmeye başladı gözüme classı görünce kafam allak bullak
    evdekileride ikna ettim motor almaya iş kaldı regalimi hangisini ve ne rengi almaya lütfen yardım şimdi gidiyorum yarın bakaıcam artık şimdiden saolun
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    ALPER SELAM ....
    bende senin yasadıgını yasadım.raptor ama hangisi dedim durdum...ama ozellikle clas ın uzun yola daha yatkın oldugunu ve manevra kabiliyetinin cok kıvrak olamayacagını satıcı arkadasların tavsitesiylede ogrendim....ve RR 250 de karar verdim kısmetse onumuzdeki hafta teslim alıcam.bende acemi sayılırım.....ama yinede sen bilirsin...
    bu arada butun raptor kullanan arkadaslar ve herkese cok selamlar.........

gumusarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar yaw ben tam bi kararsızlık yaşıyorum kafam acaip oldu walla
    class mı yoksa düz mü bide renk belirtin benim için bende siyah mı almalıyım herkes gibi
    class alsam harbi düşermiyim hemen acemiyim ya o bakımdan
    düzlerde ufak gibi gelmeye başladı gözüme classı görünce kafam allak bullak
    evdekileride ikna ettim motor almaya iş kaldı regalimi hangisini ve ne rengi almaya lütfen yardım şimdi gidiyorum yarın bakaıcam artık şimdiden saolun
    dostum merhaba.. siyah güzel ama bence renk olarak motoru olduğundan ufak gösteriyor. birde tozu daha fazla belli eder.sürekli silmen gerekir: gümüş gri daha heybetli duruyo gibi geldi bana ,son karar tabiiki senin. hangisini alırsan al,hayırlısını al. allah kaza vermesin..

regal şu anda kaç para acaba rahatsız ettim sizi ama :D yarın alsam bana kaça mal olcak bilmek istiyorumm

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan_ adlı üyeden alıntı
    regal şu anda kaç para acaba rahatsız ettim sizi ama :D yarın alsam bana kaça mal olcak bilmek istiyorumm

Arkadaş bu aletin iki modeli var, bildiğim kadarıyla Daddyw250E 4200ytl, Class modeli ise 4800ytl. olması lazım Ötv'den sonra, ama bu fiyatlara plaka masrafını da eklersen 200'er Ytl daha artıyor, plakayı kendim çıkarıcam dersen 80-90 ytl'ye mal oluyormuş. (Vay be ben de daha motoru almadan uzman kesildim )
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan_ adlı üyeden alıntı
    ya onuncu sayfaya geldm hala farkını anlayamadım bi yardımcı olsana kardeş yaa ciddiyim yanii aylardır almaya çalışıyorum(yok shadow yok bilmem ne) artık canıma tak etti hızlı bi şekilde karar wericem gerçekten
    Bildiğim kadarıyla Shadow (eğer Shadowdan kastın Keeway Supershadowsa) henüz Türkiyeye gelmiş diil. Ve en önemli fark bu motorun su soğutmalı oluşudur ve anladığım kadarıyla uzun yolda ve şehir içi trafiğinin yoğunluğunda motorun su soğutmalı oluşu hararet yapmasını engelliyor. Gerçi bu forumda bununla ilgili pek çok bilgi var, 10 sayfa ne ki ben oturup 100 küsur tamamını okumuştum 4 günde..... Ve hakikaten acemi de olunca karar vermek güçleşiyor, bir de işin içine maddi kaygılar giriyor tabii... Neyse ki ben artık bıraktım debelenmeyi bunda kararlıyım... Eşimin de katkısı oldu tabii, Aykon"da görünce siyah Regali çarpıldı. Benden çok istiyor valla.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Bilge®Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RRaptor DD250E9B
    Gölgenin Seyir Defteri: Km.2,900

Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Geçen c.tesi .................. Ertesi gün Motorların ciğerini bilen çok sevdiğim bir dostum bana gelmişti görelim şu senin çimliyi dedi. Gittik adam açtı yan kapağı. E bunun sigortası atmış dedi. allahtan çin çonlar yedek sigorta da koymuşlar değiştirdik sigortayı herzamanki gibi tek marş. Yalnız bizim sigorta sistemi çok dandik görünüyor. Kablolar biraz ince ve sigortalar cam. Fazla ısınmadan dolayı sigorta muhafazası bile erimiş. Tavsiye üzerine sigorta bağlantısı ve kablolarıu yarın değiştireceğim..
    Petitfalcon kardeşim

Sigortayı, konvansiyonel soketli sigorta ile değiştirebilirsin. Benim ilk yaptığım işlemlerden birisi bu olmuştu. 15 amperlik sigorta takıyorum. Hem kullanışlı, hem de bütün benzin istasyonlarında yedek bulabiliyorsun. Dişi soket yuvasıyla birlikte alıp, cam sigortanın iki kablosuna bağlaman gerekiyor.

Ankara' dan MotoGP' ye gidecek RRcılar var mı bilmiyorum. Ben Pazar günü yarışa geliyorum. Cumartesi günü öğlene doğru yola çıkacağım. Buradan katılmak isteyen arkadaşlar varsa beraber gidebiliriz. İstanbullu RRcı dostlarımızın, MotoGP için organizasyonlarını takip ediyorum, uygun bir buluşma koordine edilirse (motosiklet.net buluşması bence bir miktar geç...) ben de iştirak ederim. İstanbul grubu, buradan takip edebildiğim kadarıyla baya organize olmuş durumda; bir kaç kere aktivite düzenlediler ve çok güzel dostluklar kurdular. Ankara ekibini temsilen, kendileriyle tanışmak isterim.

Bu arada, nihayet Ankara' lı RRcılardan sesler yükselmeye başladı, burada kimse var mı diye... Başarabilir miyiz bilmiyorum, ama bir liste oluşturmaya başlasak diyorum:

Lakabı, Adı, Yaşı, Mesleği, Motor Modeli, Renk, Plaka, Semt, Şehir
    Bilge®Gölge, Şenol, 37, Uçak Mühendisi, RR250E9 Class, Siyah, 06ET7744, Eryaman-Ankara
    Delitay, Halil, , , RR250E9, Siyah, 06AZ0731, Demetevler-Ankara
    cynt, Murat, , , RR250E9 Class, Gri, , Yenimahalle-Ankara
    Sculpture, Hamdi, 32, memur, RR250E9, Kırmızı, , Demetevler-Ankara
    watercolours.......,

Bu listeleme işini pratik nasıl yaparız bilmiyorum ama Ankaralılar bilgilerini yazarsa bu mesajın altına ekleyim...
    [B][FONT="Georgia"]Bilge®Gölge[/FONT][/B][IMG]http://img421.imageshack.us/img421/3548/rrturkey2ik.gif[/IMG][FONT="Microsoft Sans Serif"][I]Regal Raptor Türkiye mail grubu:[/I][/FONT] [COLOR="Blue"][U]autos.groups.yahoo.com/group/RegalRaptor/join[/U][/COLOR]

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50

kırmızıya özel mi

arkadaslar ben bu motoru alırken yellow rockın ana servısındekı bı arkadasla konustuk kırmızı modellerde eksozların kesılmesının doğru olmadığını vede kesıldığı zaman garantıden düştuğunu fırma bu konuyla ılgılı olarak fabrıkayla görüşmüş eksozlara parca takıldığını yanı susturucu gıbı üç kademeli ayarlı ses cıkarıcı bu da demek oluyokı bmw-honda seslerını taklıt edıyomuş bilgınız olsun.
    benim soracagım benimki kırmızı eksozu kestirirsem garanti dısımı olur.eger siyah ını alsaydım garanti devam edermiydi.bence bu eger fabrikanın acıklaması ise asırı saçmalamışlar demekki kırmızılar adi mal oynamaya gelmez demek olmuyormu. eksoz motora cokta katkısı olan bir parça degildir.sadece cıkan gazı atmasıdır görevi haa deseler silindiri filan degiştirirsen bunu kabul ederim garanti konusunda.ben bu hafta kestirecegim eksozu bana kesin cevap veririmisiniz selamlar.
    motociklet

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı
    eksoz motora cokta katkısı olan bir parça degildir.sadece cıkan gazı atmasıdır görevi .
    benden daha bilgili arkadaşlar açıklarsa daha ii olur tabi ama hakinen sen bi ekzozun başka nelere yaradığını bi araştır derim.sadece çıkan gazı atmak değil görevi...
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Bilge®Gölge
    Bende bugün aynen öyle yapacağım. Hatta ince olan akü den çıkan kabloları da biraz daha sağlam olan kablolarla değiştireceğim.

Arkadaşlar hangi renk yada hangi model diye benimde çok sorum olmuştu burada. Banada bir dolu mesaj gelmişti. işte o cevapların özeti. Siz hangisini beğeniyorsanız onu alın.

Bu arada o çıktığımız yokuş 60 derece olmayabilir ama 45 kesin vardı.
    Acı yoksa kazançta yok.

Bende bugün aranıza katılıyorum.Sıtkı abimin (güven61) motorunu bugün teslim alıyorum
    Pişman olmayacağımı düşünüyorum.Başlangıç için çok iyi bir olduğuu düşünüyorum.Daha sonraki motorum ise Fz1 ;)

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)

Lastik problemi

Selam 2006 Siyah RR larda lastik problemi yaşayan var mı?
    Özellikle siyah diyorum çünkü kırmızı ile siyahın lastikleri farklı.

Benim arka lastik yok tutmuyor.
    Sürekli kayıyor.
    Bırakın virajı normal düz yolda bile kaymaya başladı artık.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

goya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /

ist.gezileri

slm arkadaşlar bende motoruma alıştım sanıyorum artık virajlarda ilk günkü dakar zorluk çekmiyorum t direksiyona alıştım ilk motorum olmasına rağmen.yeni alıcak arkadaşlara tavsiyem kendini mutlu hissettiğini al.direksiyon veya renk hiç önemli değil bence.eğer t direksiyon kötü olsa milyonlarca dolarlık üretim yapan firma bunu üretmezdi diye düşünüyorum.TURLARA SİZLERLE KATILA BİLMEM İÇİN NE KADAR DAHA TECRÜBE SAHİBİ OLMAM LAZIM BANA BUNU SÖYLERSENİZ SİZE AYAK BAĞI OLMAK İSTEMİYORUM.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler